Forum Polityka, aktualnościPolityka

Giertych dostaje zielone światło

Giertych dostaje zielone światło

Money.pl / 2006-10-30 09:20
Komentarze do wiadomości: Giertych dostaje zielone światło.
Wyświetlaj:
uczennice gimnazjum / 83.14.89.* / 2006-11-07 10:56
jak taki romek giertych może być ministrem edukacji, gdy kiedyś powtarzał ta sama klasę(kiblował)....i kiedyś sidział za kradzież.Ludzie przejrzyjcie na oczy i w*********** go !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TuNrIdA / 213.227.67.* / 2006-11-07 07:15
w pelni zgadzam sie na wszytko z krystanem;)
dżordż / 83.14.89.* / 2006-11-07 11:03
Regulamin forum
Krystian 18 / 87.248.94.* / 2006-11-07 02:02
Mam 18 lat wydaje się to nie wiele a jednak czasem to jest więcej niż się wydaje Ja jako młody człowiek widzę durze błędy które popełniają dorośli którzy powinni wychowywać młodzież ale którzy tego nie potrafią Szukają błędów w śród młodych ludzi karając ich za błędy które sami popełniają Czy wysyłając 5 uczniów do zakładu poprawczego którzy przeszkadzają na lekcji coś rozwiąże?? Nie bo znajdzie się następna 5 która będzie robiła to samo a to dlaczego bo problem nie tkwi w uczniach tylko w SYSTEMIE EDUKACJI!!!
Za mało jest rozmów młodzieży z dorosłymi którzy powinni im wskazać jak dążyć przez życie Ale każdy umywa od tego ręce System edukacji w naszym kraju po prostu kuleje wszystko jest zepsute Roman Giertych jest osobą popełniającą wielki błąd wprowadzając „zero tolerancji” wprowadzając zakaz komórek czy mundurki w szkołach Jednym słowem to jest ucieczka od problemu tak naprawdę wszystkim się wydaje że to wielki czyn z jego strony a to po prostu zwykła ucieczka by nie było że nie interweniował w takiej sprawie bo najlepiej winę zwalić na kogoś kto się obronić nie może czyli na wszystkich uczniów I to jest największy z jego błędów bo on powinien pomóc uczniom w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich umiejętności a nie karać bo myśli że to coś rozwiąże Po pierwsze niech zmieni system edukacji jak chce coś zmienić w szkołach Niech zamiast paru godzin lekcyjnych zrobi godziny wychowawcze żeby młodzież mogła porozmawiać o swoich problemach Niech zmieni system nauczania w szkołach bo ten najbardziej ubolewa w Polsce (uczeń wracając ze szkoły siada do lekcji przy których przesiaduje 3-4 godziny i nie ma czasu na rozwój swoich pasji zainteresowań traci człowieczeństwo staje się maszyną następuje monotonia szkoła-dom(lekcje)-spać i tak od nowa monotonia życia traci człowieczeństwo tak samo wprowadzanie w 1 klasach podstawówki języków obcych dziecko nie potrafi dobrze mówić po polsku a wpaja im się język obcy kradnąc im najpiękniejsze chwile życia CHWILE DZIECIŃSTWA) Za dużo jest i za szybko jest wciskane młodzieży informacji Jaka jest przyczyna nie pełnoletnich rodziców czy tego co się stało w Gdańsku to że 12 latkom się już do głowy wciska całą fizjologię ludzką a młody człowiek ciekaw tego zwiększa swój popęd z ciekawość do tego z zaś się dzieją takie tragedie Następna rzecz do zmiany to systemu książę które zmieniają się co roku a to za sprawą głupoty Przeciętny rodzicnie jest w stanie kupić 3 dzieci książek płacąc za komplet 250zł (powinny być wprowadzone jedne książki dla danego rocznika by później mogło z nich korzystać następne pokolenie) i zaś połowa młodych ludzi nie mam książek i i nie ma z czego się uczyć Kolejny problem to prowadzenie lekcji na której praktycznie nie jest nic robione wszystko zostaje zadane do domu by uczeń męczył się sam więc jeżeli tak to lepiej zostańmy wszyscy w domach wystarczy że każdy będzie miał książkę i w domu się wszystkiego nauczy To jest po prostu marnotrawstwo czasu lekcje powinny być zmienione żeby uczyły uczniów a nie zadawały do domu Jest wiele jeszcze rzeczy do rozważenia ale to pozostawiam Panu Gertychowi I proszę o przemyślenie tych spraw dla każdego Czy zamiast karać to może zacząć czas się interesować i pomagać a nie zostawiać z problemami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
magdaw92 / 83.28.1.* / 2006-11-07 20:43
Bardzo dobrze, że to napisałeś. Niesamowicie bym sie ucieszyła gdyby ten komentarz artykułu przeczytał również Giertych. Zgadzam się z tobą w 100% i podoba mi się że nie pisałeś na giertycha tylko przez np. s*******, ani nic takiego bo to jest oznaka słabości młodzieży, że nie potrafi zachować zimnej krwi w takich sytuacjach gdy jest zagrożona ich wolność. Poprostu postawiłeś sprawę jasno.
C@ro / 82.160.155.* / 2006-11-06 19:23
Regulamin forum
Łajka !! / 83.17.135.* / 2006-11-06 19:11
Zaczyna mnie ten Giertych dOprOwadzać dO szału :/...
jejQ zaniedłygO w szkOłach zamiast 15 będzie 51 przedmiOtÓw :/...
Giertych dO dOmu !!...
chOlera kOmÓrki w szkOłach będą !!...
CałOwać w szkOłach też się będą !!...
W mundurkach 3/4 młOdzieży nie będzie chOdziła a nikt na dupe za przeprOszeniem im tegO nie załOży !!...
SzkOda mi tegO Giertycha :/
Jak by On teraz pOszedł dO szkOły a ja bym była ministrem edukacji tO bym gO nauczyła zycia :/ Palanta jednegO !! :/
Iro / 83.25.230.* / 2006-11-06 18:09
Jeśli jakieś nowe zasady mają być wpeowadzone do szkoły Polskiej to niech od razu uczą nas mówić po chińsku albo koreańsku.
TuNrIdA / 213.227.67.* / 2006-11-06 17:12
chulagani? buehehe kobiecino wrzuc na luz. nie zmienisz mlodziezy. bunt to grunt. 2 cie skopie z tych 15,reszta ci nie pomoze. A jak gdzies pojdziesz to cie zaatakuja. co z tego ze ktos lubi sobie cos zrobic na przeciw prawu? a co moze ty bylas przyjladna dziewczynka co?
nuech mlodziez sie zjednoczy i pokaze giertychowi gdzie jego miejsce!!
justyna_kajaczek / 83.19.201.* / 2006-11-06 11:50
studiuje pedagogike i resocjalizacje uwazam ze pomysl ten jest genialny ale takze ze oddzielenie chlopcow od dziewczynek jest zle i mundurki to nie rozwiazanie ale uwazm ze program ten bedzie skuteczny jezeli klasy beda wystarczajaco male np 15 osob wtedy sama chetnie zajme sie maloletnimi bandytami bo inaczej nie potrafie nazwac ich bezmyslnego zachowania
Lymianin / 87.206.118.* / 2006-11-08 20:37
Ja studiuje budownictwo ale jestem tez realistom klasy po 15 osób ... fajne ale trzeba by 2 razy wiecej kasy dla nauczycieli za 2 razy wiecej lakcji. Niech przedewszystkim tych co nazwalas bandytami nazywa sad a nie media czy ty. Jezeli kazdy nauczyciel bedzie miec prawo do decydowania o tym kto bedzie relegowany do karnych szkól to sie zastanawiam jesli tak bedzie to bedzie bardzo wiele niesprawiedliwosci ktore tylko spoteguja wrogosc uczniow do nauczycieli. Komorki w szkolach beda, bujki tez a wszelkie ostre proby ogolnych rozwiazan sa zawracaniem kijem wisly. niech sie przedewszystkim wezmie za poprawieniem pesji nauczycieli i co za tym idzie ich kwalifikacji to napewno da leprze rezultaty. Bo ktos kto pozwala sobie zalozyc kosz na glowe jest D U P A a nie nauczyciel. Znam osobiscie kilku takich nauczycieli którzy nie nadaja sie nawet do uczenia psów i to oni przedewszystkim powoduja to wszystko co w szkole sie dzieje. Jakby ich nie bylo to nie bylo by kogo nagrywac z komorek.
dorotka piotrkowa / 213.77.224.* / 2006-11-05 16:12
niech go wreczcie oświeci że mamy gdzieś tzw.zero tolerancji
komórki- będą w szkole
chuligani - tttttttteeeeeeeeeeżżżżżżżżżżżżżżż
a tylko Romana nie będzie
acomitam / 83.25.208.* / 2006-11-06 06:04
Mamy tzn. kto ma? Ja np. jestem za programem Giertycha. Z tego co wiem przeciw są najczęściej tzw. "elementy", czyli ta "młodzież", która najlepiej się czuje, jak komus dołoży, albo coś tam "zwinie".
lolita / 81.15.224.* / 2006-11-05 23:00
a moze byś tak zaczeła uważac na lekcji polskiego,a nie tylko sms'owała z jakimiś wieśniakami!! Nie ma w jezyku polskim takiego słowa jak "wreczcie"... zajrzyj do słownika,a dopiero potem sie wypowiadaj...
Ivv / 84.10.84.* / 2006-11-05 21:26
Chuligani będą, ale w specjalnej szkole dla chuliganów i bardzo dobrze - tam ich miejsce wsród podobnych sobie. Niech tam sobie zaprowadzają prawo pięści, nikt ich żałować nie bedzie jak sobie zrobią falę itp.
Mysia / 83.30.130.* / 2006-11-08 22:44
Nie zgadzam sie z Toba. Jezeli wrzucimy do woreczka wszystkich "chuliganow" to patologia bedzie sie szerzyc jeszcze bardziej. W takiej szkole beda sie mnozyc grupy przestepcze i dopiero wtedy spoleczenstwo bedzie mialo problem gdy tacy "chuligani" skoncza szkole. Problem mundurkow nawet mi sie podoba. jezeli beda ladne to czemu nie. Komorki jednak w domu nie zostawie bo jest mi ona potrzebna(Taki zakaz zawsze mozna obejsc)Pozdrawiam
Lymianin / 87.206.118.* / 2006-11-08 20:56
nie zgadzam sie chuligani to wzgledne pojecie i znajac zycie nie wszyscy którzy tam trafia tam tylko oni zycie jest zazwyczaj niesprawiedliwe. ps nie jestem uczniem ani chuliganem nie uogólniaj i nie trywializuj.
dorotka piotrkowa / 213.77.224.* / 2006-11-05 16:12
niech go wreczcie oświeci że mamy gdzieś tzw.zero tolerancji
komórki- będą w szkole
chuligani - tttttttteeeeeeeeeeżżżżżżżżżżżżżżż
a tylko Romana nie będzie
Ivv / 84.10.84.* / 2006-11-05 21:45
Najważniejszy postulat to zmniejszyć liczbę uczniów w klasie, bo liczna klasa zbyt mocno odczuwa swą przewagę względem nauczyciela, który nawet w takim 30 osobowym tlumie nie jest w stanie wychwycić kto mu na lekcji przeszkadza. Czuje sie bezsilny i sfrustowany, a uczniowie aroganccy. Efekt - kubeł na głowie nauczyciela. Oto jak ekonomia przekłada się na wychowawczą rolę szkoły. Spróbuj wychować tłum i to cały na raz!!!
Lymianin / 87.206.118.* / 2006-11-08 21:01
mniej osób to dwa razy wiecej godzin dla nauczycieli czyli dwa razy wiecej kasy dla nich lub dwa razy gorszy poziom nauczania
nie wazne / 83.5.30.* / 2006-11-06 19:23
eej dobra moze i czasami jest za duzo osob w klasie ...ale ja mam 20 osob a czasami chodzi 16 czy 18 i i tak zachowuja sie jakby bylo 40 osob w klasie .... a na angielskim jest 8 osob i taki jeden co robi za 20 wec.... ;|
uczen / 62.233.247.* / 2006-11-05 15:42
wkur... mnie ze bede musial z imprezy wracac z opiekunem,ale suchar to jest ,kumpel twierdzi ze bedzie matke bral na smycz i przyczepial przed impreza a pozniej z nia wracal,ale naszczescie mozna zrobic tak ze przed 22,00 trafic na imprezke i pozniej niech rodzice odbiora swoja pocieche,damy rade
Ivv / 84.10.84.* / 2006-11-05 21:28
Proponuję przepustki od rodziców z podanym numerem telefonu dla ewentualnej kontroli :-))
Peace / 83.24.210.* / 2006-11-04 21:28
W ogólnoswiatowej konwencji o prawach dziecka jest zamieszczony punkt który mówi o możliwości zrzeszania sie przez uczniów i tworzenia organizacji wiec dlaczego nie potraktować subkultu jako organizacji. Proponuje wiecej czasu i zrozumienia pedagogów a nie rygoru to na pewno przyniesie skutki
ktos / 80.54.4.* / 2006-11-04 16:50
zero tolerancji dla giertycha!! w kapsułe go i na marsa!
Ivv / 84.10.84.* / 2006-11-05 21:32
A mnie się podoba - taka twarz od razu wystraszy chuligana, a ten musi się kogoś bać, skoro nie rodziców ;-)) A tak na serio, to najwyzszy czas wyprostowac to przegięcie ze strony praw i bezkarności ucznia na jakieś jego obowiazki i odpowiedzialność, której trzeba uczyc od dziecka jak się chce mieć społeczeństwo z ludzką twarzą a nie rozpasane bydło.
luki24 / 83.15.105.* / 2006-11-05 11:49
a co boisz się że nie będziesz mogł rozrabić w szkole.....???????????
TuNrIdA / 213.227.67.* / 2006-11-04 13:48
no i jakby nie bylo nasza Aniula byla tzw. normlana dziewczyna. buhahah. normlana? jakby ni ebylo to chlpczyki robia takie rzeczy wlasnie NORMLANYM dziewczynka. dajcie se spokoj moze co? Drech si enie zmieni, taki napewno nie bedzie chodzil w mundurku. mlodziez ma teraz inne patrzenie na swiat niz dawniej
zła / 83.25.245.* / 2006-11-10 13:25
zgadzam sie..... niech sam sobie je nosi gdy jest aki mądry... niech kara tych co robią te przestępstwa a nie wszystkich... każdy ma cierpieć za jakiś palantów... niech sam usiedzi sobie w szkole 60 min. to zobaczymy czy bedzie mu tak dobrze... najlepiej młodzieży odebrać wszystko i żeby siedzieli cały dzień w szkole... on jest poje..... a co go obchodzi co ja robie po 22... nie jest moim tatą żeby mi rozkazywać!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Ivv / 84.10.84.* / 2006-11-05 21:34
To patrzenie najwyższy czas wyprostować!
master_thief / 82.160.62.* / 2006-11-04 16:24
Postaw sobie sprawę jasno. Jeżeli nie będziesz nosić mundurku, to zawieszą cię w prawach ucznia do końca roku szkolnego. Później powtórzysz klasę. Tak aż do osiemnastego roku życia. Z tym że po drodze zainteresuje się tobą kurator i możesz wylądować w placówce zamknietej. Takiej właśnie do jakiej trafią ci gwałciciele Ani.
Lymianin / 87.206.118.* / 2006-11-08 21:12
mundurki to naruszenie praw czlowieka moze kazemy wszystkim ludziom w Polsce je nosic?! najlepiej zmusic grupe która nie ma prawa glosu!!!!!!!!!!!! a i to samo z komorkami i godzina nocna. a jak ktos jej nie bedzie przestrzegal to co odstawia do domu albo naloza kary. Ci którzy sa prawdziwymi drechmi siedza pod domem chleja piwo a rodzice sa biedni i patologiczni. nie czujecie ze to nic nie da tylko ograniczy wasze prawa bo moich juz nie i cale szczescie.
TuNrIdA / 213.227.67.* / 2006-11-04 13:45
Do ktos normlany. jakby nie bylo jestesmy w XXI wieku a nie w srednioweiczu zeby lazic w jakis mundurkach. Ja sie ubieram na czarno i co?? Pretensje do tych rozowych lalek,ktore pokazuja brzuchy i swoja klatke piersiowa. Wszyscy tylko czepaiaj sie metali,punkow, a do tych drechow nie. I gdzi etu inteligencja STARSZYCH LUDZI?? Widzial ktos metala ktory sie bije?Ktory zachowuje sie skndalicznie? NIE. Ludzi epomyslcie wreszcie!! To jak ktos si euboera nie ma nic do tego. A telefony mozna miec. ja nosze tefon i?? I jakos nie mam problemow. a co do bycia odrzuconym przez ludzi zklasy. skoro dzieciaczki nie moga zyc bez znajomych to moze pretensje do rodzicow? Chodze do ostatniej klasy gima i jakos nie mam problemow z niczym. \Jesli dzieciaczek jest dosc silny i ma swoj poglad na swiat i nie zali si erodzicom z kazdego slowa do niego to jest ok. Moim zdaniem rodzice maja g**** do gadki w tej sprawie. Prtzezyle swoje. Teraz nasza kolej. skoro my mowimy nie! to tak tez bedzie. to nasza edukacja nie wasza. wiec radze nie gadac glupot, bo wy swiata nie zmieniacie tylko my.
master_thief / 82.160.62.* / 2006-11-04 16:21
Metal skejt czy inne rozowe laleczki.. - wszystko prowokuje! widzialem mnostwo metali, ktorzy rzucaja sie jak szczerbaty na suchary. Jaki powód? do szkoły chodzą nie po to by się uczyć, tylko szpanować subkulturą, czego nie potrafię zrozumieć. Większość z tych uczniów nie zna ni trochę otrografii i chroni się stwierdzeniem "mam dyskleksję". Mundurki zredukują bójki, czy inne krytyczne zachowania i na ich miejsce dadzą uczniom troche czasu na naukę.
Średniowieczne mundurki owszem, jak najbardziej w średniowieczu. Jak już mówiłaś jesteśmy w XXI wieku co oznacza że będziemy mieć współczesne kreacje. To nie ma być teatr jakiś, tylko życie codzienne. To tak jakby politycy buntowali się co do noszenia garniturów. Sądzę że z mundurków, uczniowie z co najmniej średnim ilorazem inteligencji, będą dumni.
A co do ciebie i twojej polityki, to jak sama piszesz - jesteś jeszcze młoda. Mało z tego rozumiesz i widzisz tylko tyle, że nie będziesz mogła brzucha pokazać. I jeszcze dam ci dobrą radę. Słuchaj się rodziców, bo jak wkrótce twoja 15-letnia córeczka zacznie się buntować to sama nie bedziesz wiedziała co z nią zrobić.
destruktor / 217.116.100.* / 2006-11-05 19:09
uważam, że tu nie chodzi o pokazywanie brzucha master_thief, tylko o mozliwość bycia choć trochę indywidualistą, jak się wszystkich zrówna do jednego poziomu mundurków, to napewno nie poprawi sytuacji z przemocą w szkołach. I może pan Giertych wkońcu sie obudzi z tych swoich marzeń, że jak trochę powrzeszczy na "złą" młodzież to wszyscy padną przed nim na kolana i będą grzeczni. Tak samo tel. komórkowo - a co to niby zmieni?? Operatorzy może jedynie mniej zarobią, a na edukację to nie wpłynie. Jak ktoś ma być chuliganem to będzie i rzadna siła go nie "nawróci". Uważam że ludzie powinni mieć wybór jesli chodzi o mundurki. I tak powrót gimnazjów dużo popsół, po co jeszcze bardziej komplikować sytuację.. Rozsądku trochę trzeba mieć..
acomitam / 83.25.208.* / 2006-11-06 06:14
A co ma wspólnego indywidualizm z mundurkami? Jeśli ktoś potrafi tylko wyrażać swój indywidualizm tylko ubiorem, tzn. że nie ma nic do pokazania ani zaoferowania. Jest zwykłą, pospolitą naturą, której tylko wydaje się inaczej.

Najnowsze wpisy