Forum Polityka, aktualnościPolityka

Giertych: Odchodzę z polityki

Giertych: Odchodzę z polityki

Money.pl / 2007-10-24 15:07
Komentarze do wiadomości: Giertych: Odchodzę z polityki.
Wyświetlaj:
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-25 22:31
A moim zdaniem, największym przegranym tych wyborów jest Pan Marek 19.53 i jego brat z USA (mam nadzieję, że nie obraziłem Pana pisząc "brat", bo to podobno jest teraz obelga).
A teraz kilka słów uzasadnienia dlaczego tak sądzę : ponieważ najgorzej w takich przypadkach (totalnej klęski pewnej ideologii w którą się święcie wierzy) mają ludzie, którzy są na tyle inteligentni, aby to sobie uświadomić.
Elendir / 2007-10-25 19:29 / Łowca czarownic

otwiera w Warszawie kancelarię prawniczą, a dziennikarze - i ci, którzy pisali o nim dobrze i ci, którzy pisali źle - będą mieli 20 proc. zniżki.

Ciekawe czy Lepper i inni znajomi z sejmu też będą mieć zniżkę...
pima / 82.160.19.* / 2007-10-24 21:15
Roman nie rób nam nadzieji...
KoP / 2007-10-24 19:08 / Bywalec forum
no to won, dziadu.
Gal# / 213.158.197.* / 2007-10-24 18:22
Morał: Giertych wdzięczny jest ludziom, którzy nadali mu rozgłos!!! - nie istotne, w jakiej intencji !!!
Dlaczego? - bo ten człowiek jest pusty jak dzwon. Te szczytne ideały - (którymi stale wycierał sobie gębę) ta bogo-ojczyźniana retoryka (którą się ozdabiał jak Brezniew medalami) nie znaczą dla niego więcej jak znaczek firmowy - bilecik do popularności. Jaszcze na odchodne ma czelnoś obwiniać z swój upadek człowieka, który urzeczywistnia idee, o których Giertych potrafił tyjko gadać
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-24 21:39
Gal#, zajrzałem tu przez przypadek i oczom nie wierzę. Jak taki ignorant jak ty masz czelność obrażać ludzi tak zasłużonych dla Polski jak Pan Roman Giertych??!!!

Czy ty wiesz kim jest jego ojciec? A wiesz może ignorancie obrażający ludzi kim był jego dziadek?? No to może wiesz kim był pradziadek?

Pewnie że nie wiesz, no bo skąd miałbyś to wiedzieć.

Jak oni walczyli z bronią w ręku o Polskę o niepodległość, to ty na kota mówiłeś "...posuń się wujek"

Drugi raz jak coś piszesz to się najpierw zastanów. Skąd się tacy ludzie biorą?
Elendir / 2007-10-24 20:04 / Łowca czarownic
Jak dla mnie takie same cechy ma Kaczyński. Z tą tylko różnicą, że Giertych przynajmniej z jakąś godnością potrafi odejść po porażce.
Gal# / 213.158.197.* / 2007-10-25 09:31
O czym tu mowa? O LiS-ie, o sojuszu z UPR-em czy o zawziętem pluciu na najbliższą ideowo partię i to zdolną do wygrania wyborów?
Elendir / 2007-10-25 13:27 / Łowca czarownic

O czym tu mowa?

Jak się chwilę zastanowisz, to sądzę że się domyślisz.

A jeśli chodzi o podobieństwo między LPR a PiS to zdecydowanie zgadzam się. Ciekawe czy ich koniec również będzie podobny.
Gal# / 213.158.197.* / 2007-10-25 14:52
J.Kaczyński jest wybitnym politykiem, ten kraj zmienił i jeszcze zmieni - wbrew estabiliszmentowi uzbrojonemu w całkowicie dyspozycyjne madia. Po dwóch latach sprawowania władzy utrzymał poparcie - nawet je zwiększył; (jaki koniec wróżysz Tuskowi-cudotwórcy?) Poczciwi idioci i masy wyborcze są zmienni w sympatiach, a solidarnoś łapówkarzy i UB-eckich niby-elit czeka ciężka próba.
Elendir / 2007-10-25 15:53 / Łowca czarownic
Czy wedle tych kryteriów odmówiłbyś wielkości Hitlerowi?

Zamiast drążyć może ten wątek, dam Ci dobrą radę. Wsłuchaj się w głosy osób które z jednej strony mają dużą wiedzę, wysokie zdolności intelektualne, a z drugiej strony bezpośrednio ich interes nie jest związany ze zwycięstwem/przegraną PiS (a przynajmniej nie bardziej niż dla przeciętnego Polaka). Poszukaj takich ludzi. Kogo za takiego uznasz, to Twoja sprawa.

Jeśli nie znajdziesz żadnej takiej osoby, to znaczy że zbyt wierzysz w propagandę PiS odnośnie My vs. Oni. Jeśli znajdziesz takie osoby, to porównaj ich wypowiedzi, ich zdanie ze zdaniem swoich partyjnych kolegów.

A w ramach rozwijania własnego myślenia zastanów się proszę jakie wnioski można wyciągnąć z faktu zatrzymania Lipca przez CBA. Zastanów się jakie motywy kierowały i jakie były działania ludzi z CBA. Sprawisz mi zawód, jeżeli będziesz potrafić wymienić jedynie te najprostsze, te widoczne "na pierwszy rzut oka".
Gal# / 213.158.197.* / 2007-10-25 21:14
Powyższe napisałem w kontekscie Twojego karkołomnego przyrównanie Premiera do Giertycha!Kryteriów wartosciujących polityka trzeba by użyć znacznie więcej, ale jak chodzi Ci tylko o kaliber to masz rację - A . też był wizjonerem... (ale poniósł klęskę, i nie był demokratą)

Protekcjonalna nutka Twojego komentarza jest własciwie miła, ale ... --pozwolę sobie wzamian coś doradzić Tobie.

Nie wsłuchuj się przesadnie w głosy malowanych autorytetów, bo to upośledza zdolność samodzielnego kształtowania opinii - staraj się raczaj z licznych informacji wyciągać "puzle", które nałożysz na siatkę zdarzeń (perspektywie historycznej), zasad moralnych i logiki - dopiero w ten sposób uzuskasz własny pogląd. Co nie pasuje odrzucasz - (jak puzel pochodzi od profesora B - przynierzasz dwa razy :-)
Podobno stać na to zaskakująco małą część populacji, ale wierzyć, że do tej części możesz dołączyć; jak tylko nauczysz się myśleć własną głową , a nie głową swoich partyjnych kolegów.

Z ja z Twojej rady skorzystać nie mogę już z tego powodu, że partyjnych kolegów nie mam - skąd takie domniemanie? :-))

Przy roztrząsaniu zagadnień szczegółowych szukaj rozwiązań najprostszych - pokrętne wywody, nadmierne interpretacje odcinaj jak brzytwą. Z faktu zatrzymania kogoś przez CBA osobiście wyciągam wnioseki takie:
1. raczej jest niestety uzasadniony zarzyt korupcji
2. biuro jest skuteczne - raczej ciś robi niż nic
3. PiS nie chce (lub nie potrafi) chronić przed CBA
łapówkarzy nawet z własnych szeregów.
4. jeśli CBA rzeczywiście jest groźne dla łapówkarzy, to ludzie którymi pogardzam, wzmożą na nie ataki.

Sprawisz mi zawód jeśli pójdziesz w nagonce na CBA jak idioci, którzy domagają się uchylenia ustawy, bo niby przestraszyła ich GównianaW, że nie zatankują w święta.
Elendir / 2007-10-25 22:56 / Łowca czarownic

Nie wsłuchuj się przesadnie w głosy malowanych autorytetów, bo to upośledza zdolność samodzielnego kształtowania opinii - staraj się raczaj z licznych informacji wyciągać "puzle", które nałożysz na siatkę zdarzeń (perspektywie historycznej), zasad moralnych i logiki

Powtórzę raz jeszcze. Poglądy które prezentuję są moimi własnymi. Myślę zresztą że trudno znaleźć na forum osobę wypowiadającą się w ten sposób jak ja. (Możesz o sobie to samo powiedzieć?) Jak ktoś się nie zgadza, to bronię swoich poglądów merytorycznie, bez odwoływania się do jakichkolwiek autorytetów. Ciekawi mnie zresztą zbytnie wsłuchiwanie w jakie autorytety mi zarzucasz?

1. raczej jest niestety uzasadniony zarzyt korupcji

Zgadzam się

2. biuro jest skuteczne - raczej ciś robi niż nic

Wysyp efektów w ostatnim miesiącu jest nadzwyczajny w porównaniu do wcześniejszego roku. Ciekawe czy to taka rosnąca tendencja, czy też fakt że akurat te zdarzenia w takim momencie miały miejsce mają inne uzasadnienie. Jeżeli to efekty rocznej pracy to rozumiem że następne miesiące będą obfitować w podobną liczbę przypadków.

3. PiS nie chce (lub nie potrafi) chronić przed CBA łapówkarzy nawet z własnych szeregów.

Za daleko posunięty wniosek. Sprawa wydała się dopiero po wyborach, gdy (zakładając że PiS by wygrał, między innymi dzięki ujawnieniu sprawy posłanki PO) ludzie mieliby 4 lata by o tym zapomnieć. Czy na prawdę uważasz, że to był przypadek że tamta sprawa zdarzyła się tuż przed, a ta tuż po? A może też szef CBA zdecydował się na zdobycie argumentów przetargowych do negocjacji z Kaczyńskim, a w obecnej sytuacji dalsze ich trzymanie w ukryciu tylko mogłoby mu tylko zaszkodzić?

4. jeśli CBA rzeczywiście jest groźne dla łapówkarzy, to ludzie którymi pogardzam, wzmożą na nie ataki.

W sporze czy CBA powinno istnieć jako osobne biuro, czy też wystarczyłyby "zwykłe" organy aż tak jednostronnie się nie wypowiadałem, jak w kwestii politycznego podporządkowania i nadużywania tej sytuacji przez Premiera. To jest właśnie pole do korupcji. Po drugie, oprócz korupcji istotnym problemem są inne przestępstwa ludzi "w białych kołnierzykach" do walki z którymi organy ścigania nie mają wystarczająco dużo kompetencji (i nie chodzi tutaj o uprawnienia lecz o zrozumienie na czym one polegają i jak je można wykrywać). Tak więc uważam, że dobrze iż nowe służby również tym problemem się zajmą.

Działalność CBA budzi kontrowersje. Zatem powinien się odbyć audyt CBA. Po nim będzie można formułować dalsze wnioski.

I jeszcze jeśli chodzi o Gazetę Wyborczą (rozumiem że to o nią chodzi). Po pierwsze uważam że należy zapoznać się zarówno z prawą stroną jak i lewą (uogólnij to sobie) przed wyrobieniem sobie zdania. Po drugie, pomijając już kwestię obiektywności i kultury, jakość gazety wyraża się problemami jakie porusza oraz jak często musi odszczekiwać to co napisała. A zdaje się pod oboma tymi względami GW wypada całkiem nieźle na polskim rynku. Co potwierdzają zresztą Twoi koledzy czasem wręcz odwołując się do jej artykułów (jak im są na rękę).
Gal# / 213.158.197.* / 2007-10-26 12:01
Elendir - nie zarzucam, tylko ze smutkiem stwiardzam, że powtarzasz bezkrytycznie komunały oderwanie od rzeczywistości; Twoje komentarze są skrajnie tendencyjne -rodem z GW i TVN.
Akurat te media są kwintesencją nibydziennikarstwa - to podróbka dziennikarstwa - fałszywka. Trybuna Ludu była od nich lepsza, bo miała uczciwe ostrzeżenie "rgan PZPR" i jako taka uczciwie była tubą propagandową - jedynie naiwni brali ją za źródło informacji.

Skoro zakładasz, że CBA jest tylko narzędziem niecnych knowań PiS-u to w jakim celu ujawniło sprawy dla PiS szkodliwe?

Gdyby PO miala wolę walki z korupcją nie wpadałaby w histerię i spokojnie ujawniłaby (na przykład) sprawę Sawickiej - jej aktywność była głośna w PO o czym może dowiesz się z prac komisji (mam nadzieję że jednak powstanie).

PO swoją energię kieruje na zwalczanie organu, który w walce z korupcją, także na szczytach władzy, odnósł spektakularne sukcesy i to JUŻ w pierwszym roku pracy!

Czego się obawia się PO? czy z podobnym zapałem Tusk zwalczalł WSI? - nie przeszkadzały mu? -a może to jedna dróżyna?

Jesteśmy po wyborach; przecież oczyszczenie własnych szeregów i uwiarygodnienie się w oczach (drugiej) połowy społeczeństaw, dla uczciwych ludzi powinno być wartością!

Dość daleko odeszliśmy od sprawy Giertycha :))
Pozdrawiam
Elendir / 2007-10-26 13:17 / Łowca czarownic

nie zarzucam, tylko ze smutkiem stwiardzam, że powtarzasz bezkrytycznie komunały oderwanie od rzeczywistości

No popatrz, a ja wciąż uważam się za ich autora i nie wydają mi się oderwane od rzeczywistości. Pewną niechęć do Kaczyńskich da się wyczuć, ale z czego ona wynika już napisałem.

Skoro zakładasz, że CBA jest tylko narzędziem niecnych knowań PiS-u to w jakim celu ujawniło sprawy dla PiS szkodliwe?

1. To nie założenie tylko wniosek.
2. Zwróć uwagę kiedy i w jakich okolicznościach poszczególne sprawy zostały ujawnione.
3. W żadnym momencie nie chciałem uprościć, że "tylko".

sprawę Sawickiej - jej aktywność była głośna w PO o czym może dowiesz się z prac komisji (mam nadzieję że jednak powstanie).

Też mam nadzieję. Chętnie się dowiem.

PO swoją energię kieruje na zwalczanie organu, który w walce z korupcją, także na szczytach władzy, odnósł spektakularne sukcesy i to JUŻ w pierwszym roku pracy!

Po ostatnich ujawnieniach PO zmieniło kurs i nie walczy z kwestią potrzeby takiego organu. Kwestia wyjaśni się zresztą w ciągu najbliższych miesięcy.

Dość daleko odeszliśmy od sprawy Giertycha :))

Faktycznie. Ale chciałbym byś jedno zauważył. Staram się by moja krytyka wyłapywała to co uważam za niewłaściwe, niezależnie od tego, kto to robi. Jak stwierdzę, że postępowanie PO będzie niewłaściwe, to bynajmniej nie będę mieć żadnych oporów wobec krytyki PO (chyba że inne osoby już to zrobią i niewiele będę mieć do dodania).

Choć moim zdaniem, z dzisiejszej perspektywy, będzie to znaczyło że aktualna "elita polityczna" zupełnie się wyczerpała i żeby mogło nastąpić odrodzenie potrzeba kogoś innego, nie związanego dotychczas z polityką.

Pozdrawiam
kpiarz / 83.7.147.* / 2007-10-24 18:13
Miejmy nadzieję, że bez Romana polityka nazbyt nie ucierpi:)
huhu / 195.205.29.* / 2007-10-24 17:46
Nie wygra żadnej sprawy jako prawnik - nikt go nie lubi..
dark from mazury / 80.52.164.* / 2007-10-24 16:31
bardzo dobrze... kasa za dotrzymanie słowa.
KAP / 2007-10-24 15:38 / Tysiącznik na forum
Zegnam bez zalu.
KAP / 2007-10-24 15:40 / Tysiącznik na forum

a dziennikarze - i ci, którzy pisali o nim dobrze i ci, którzy pisali źle - będą mieli 20 proc. zniżki.


jednak musze przyznac iz a) odszedl jak obiecywal b) powyzszy cytat swiadczy o pewnej dozie klasy.
dikens / 213.199.219.* / 2007-10-24 15:19
mimo, że Giertycha nie lubię to muszę mu przyznać, potrafi się pogodzić z porażką i potrafi wycofać się z godnością. Sprawdza się powiedzenie Millera "mężczyznę poznaje sie po tum jak kończy..."
Niestety kaczyniak nie ma tyle godności
Floyd / 2007-10-24 21:28 / Tysiącznik na forum
Nie rozumiem dlaczego Kaczyński miałby odchodzić, bo ty tak sobie życzysz?
dasad / 217.74.68.* / 2007-10-24 15:52
A Miller tylko tak gadal, bo skonczyl bynajmniej jak nie mezczyzna, ale to przeciez kazdy wie...
dikens / 213.199.219.* / 2007-10-24 16:19
fakt, z Millera to tylko powiedzenie fajne zostało, mógł odejść w zapomnienie jako kontrowersyjny premier a on wdepną w tą samoobronę, ale cóż - jego wybór.
swd / 83.30.101.* / 2007-10-24 15:17
Giertych nie jest taki zły..... ale te jego poglądy :(
Elendir / 2007-10-24 15:07 / Łowca czarownic
I bardzo dobrze.

A do porażki LPR doprowadziło brak meritum i kurczowe trzymanie się stołków - bez jakiejkolwiek godności.
Cherry133 / 83.28.171.* / 2007-10-24 15:17
dobrze przynajmniej już nie będzie głupoty idiotyczne mundurki w szkołach kto to wymyślł

Najnowsze wpisy