Forum Polityka, aktualnościKraj

Giertych pozwał Kaczyńskiego

Giertych pozwał Kaczyńskiego

Money.pl / 2010-02-19 17:39
Komentarze do wiadomości: Giertych pozwał Kaczyńskiego.
Wyświetlaj:
Łukasz2010 / 83.8.148.* / 2010-02-20 01:53
Jestem osobą pracującą, lecz również pomagającą finansowo Rodzicom , którym zdrowie mimo w miarę młodego wieku bardzo szybko ucieka...(Mama zachorowała rok temu na chorobę Meniere'a a Tata jest po zawale serca..renta 500zl...) Piszę trochę naiwnie, lecz mocno wierzę w to,że są jeszcze na tym Świecie Osoby mające Kochane Serduszka i oczywiście możliwość finansową...Za każde okazane wsparcie Serdeczne Bóg Zapłać!!! Pozdrawiam Łukasz Bank Zachodni WBK S.A. 17 1090 1072 0000 0001 0118 0417 tytułem "Marzenie"
noaco / 77.115.219.* / 2010-02-20 01:57
Moj tata ma ledwo 650 zlotych renty ledwo starcza na .. Mocne. Bardzo z tego pododu ubolewa cala rodzina. smyno nam ojojoj
kwant2000 / 2010-02-19 22:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Jaki tatuś taki syn. Przypominam, że Giertych senior neguje teorię ewolucji. Poważnymi dowodami, obalającymi poglądy Darwina są - zdaniem Macieja Giertycha - dinozaury. Według ojca byłego ministra edukacji narodowej dinozaury nie wyginęły tak dawno jak nam się wydaje, co więcej dowody na to znajdujemy w historii Polski i świata. Owymi dowodami są... podania o smoku wawelskim czy legendy o potworze z Loch Ness (sic!).
PrawdaKtóraBoli / 95.130.11.* / 2010-02-19 22:59
Dziwne.
Gdy giertych współrządził z haczyńskimi nie pisałeś tego. Dlaczego? Wtedy giertych był dla ciebie cacy.
Żenujący jesteś.
kwant2000 / 2010-02-19 23:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Udowodnij, że nie bylem krytyczny wobec Giertycha. Chocby za listę lektur obowiązkowych.
PrawdaKtóraBoli / 95.130.11.* / 2010-02-19 23:15
Jesteś żenujący, ponieważ tatusia mu wtedy nie wypominałeś. Dla równowagi wspomnij może o tatusiu haczyńskich.

Ale z drugiej strony to się ci nie dziwię. Takie zachowanie - tzn. początkowe wychwalanie a potem opluwanie - należy do standardu pisokomuszych wyborców. Tak było z dornem, libickim i tak jest z giertychem.

Poziom mułu na dnie to poziom pisokomuchów.
kwant2000 / 2010-02-20 00:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
PrawdaKtóraBoli / 95.130.11.* / 2010-02-19 21:51
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-02-19 20:58
Spoza POmatrixa raz jeszcze:
"...Jeszcze parę dni temu wydawało mi się, że medialna akcja Romana Giertycha przeciwko Kaczyńskiemu może być traktowana poważnie. Dziś wypada mi się zgodzić z Pyzolem, że były szef Ligi Polskich Rodzin jest człowiekiem mocno ograniczonym. Dlaczego tak uważam? Z kilku powodów które postaram się streścić poniżej.
Po pierwsze. Giertych już na wstępie zapowiedział, że jego intencją jest „zniszczenie PiS”. Mamy więc czystą deklarację prowadzenia wojny na śmierć i życie co dla sądu powinno mieć niebagatelne znaczenie. Inaczej traktujemy osobę, która została skrzywdzona przy postawie biernej. Inaczej osobę, która uważa, że ją skrzywdzono przy zdeklarowanej postawie agresywnej.
Po drugie. Giertych zadeklarował powołanie na świadków Leppera i Kaczmarka. Czyli osoby, które podobnie jak on sam, za sprawą Kaczyńskiego utraciły wysoką pozycję społeczną. Wiarygodność zarówno Leppera jak i Kaczmarka jest wybitnie ograniczona. Obaj mają rachunki do wyrównania z Kaczyńskim. Obaj dyszą ciągłą rządzą odwetu. Można przyjąć tezę, że proces Giertycha jest ich wspólnym przedsięwzięciem.
Po trzecie. Giertych popełnił kardynalny błąd używając określeń typu „wszyscy politycy PO mieli założone teczki przez PiS”. Udowodnienie takiej tezy wydaję się być czynnością karkołomną. Słowo „wszyscy” oznacza nie tylko parlamentarzystów ale i samorządowców, wojewodów, burmistrzów, etc. Wystarczy zadać kilka pytań technicznych by uświadomić sobie absurdalność takiej tezy (sposób katalogowania, miejce archiwizacji, stopień szczegółowości, etc.).
Bezczelność jest atrybutem wpisanym w zawód i polityka i adwokata. Jednak w pewnych sytuacjach nie warto być bardziej bezczelnym niż sytuacja tego wymaga. Wydaje się, że niedługo przekona się o tym Giertych, który oczami wyobraźni widzi siebie w pozie zwycięzcy. Buńczuczne zapowiedzi zniszczenia PiS przy pomocy Leppera, Kaczmarka i „techniki procesowej” mogą wywołać jedynie uśmiech. W pierwszej kolejności były szef LPR musi wykazać, iż jego słowa, że „wszyscy politycy PO mieli założone teczki przez PiS” są prawdziwe w sensie dosłownym.
Z tym jednak może być problem. Tak jak z utrzymaniem się Giertycha w polityce.
Pozdrawiam
PS: Nie jest wykluczone, że akcja Giertycha jest ściśle skoordynowana z polityką PO. W przeszłości oba podmioty współpracowały ze sobą przy okazji usadzenia na stolcu TVP niejakiego Farfała. Wydaje się, że scenariusz ponownej współpracy jest jak najbardziej możliwy. Pozostaje pytanie o stopień wyrafinowania...."
noico / 77.115.219.* / 2010-02-20 01:59
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
urzędasy to pasożyty / 77.254.61.* / 2010-02-19 20:48
kto w końcu staranuje samolotem to stado urzędasów na wiejskiej ????
nnnnnnnnnnnnnnn / 83.18.113.* / 2010-02-19 20:23
Powinien pozwać też swojego lekarza, bo go oszukuje.
sderto8 / 195.116.98.* / 2010-02-19 20:09
Po raz pierwszy w życiu popieram Giertycha,nigdy nie myślałem że do tego dojdzie.Ale po stronie Kaczora nie stane nigdy
...
www.nokaut.pl/telefony-komorkowe/#pid=38177
rozwado / 2010-02-19 19:24 / Tysiącznik na forum
Giertych BYL ministrentem Prawa i Sprawiedliwosci.
maminsynek / 2010-02-19 19:06 / Bywalec forum
Jaki minister? Sprawiedliwości? Co za dziennikarzyna to napisał?????? Jestem Politologiem i dziennikarzem z wykształcenia takie błędy według mnie zasługują na wieczne potępienie i dożywotni zakaz pisania czegokolwiek o polityce! Giertych Roman był MINISTREM EDUKACJI!!!!!!!!!!!!!!! 2 lata i już pozapominaliście co wyczyniał?! Przecież był najbardziej wyrazistą postacią w rządzie Kaczyńskiego!!!!
wyższy POziom sprawiedliwości / 83.26.121.* / 2010-02-19 18:13
wychodzi na to,że weszliśmy na wyższy POziom sprawiedliwości, teraz POmówiony będzie musiał dowieść,że jest niewinny .
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-02-19 20:41
Nieprawda. tutaj wyjasnienie. Oszoloma ale tez prawnika:
"..Byłem bardzo ciekawy, czy Roman Giertych złoży pozew przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu o ochronę dóbr osobistych w znanej sprawie zbierania haków i teczek. Złożył.
Pozew jest zapewne lakoniczny, co najwyżej dwustronicowy, albowiem Roman Giertych zarzucił jedynie Jarosławowi Kaczyńskiemu, iż ten stwierdził, że Giertych kłamie w odpowiedzi na zarzuty Giertycha. Szczerze mówiąc nie słyszałem dokładnie tej wypowiedzi Kaczyńskiego, a jedynie taką, że wszystko, co mówi Giertych w tej sprawie, to stuprocentowe kłamstwo. Niewiele to zmienia, ale w sprawach o ochronę dóbr osobistych każde słowo może być istotne (np. sformułowania: "jest Pan kłamcą" i "kłamie Pan" - są zasadniczo różne).
Rozumiem pośpiech Romana Giertycha. Ma on bowiem nadzieję, iż - w wypadku wniesienia pozwu zapowiadanego przez Jarosława Kaczyńskiego - sąd będzie zmuszony zbadać jego sprawę jako pierwszą - zgodnie z kolejnością wpływu. Nie jest to takie oczywiste, albowiem w tej sprawie ważna jest kolejność wypowiedzi obu polityków. To Giertych pierwszy wypalił z zarzutami, zaś odpowiedź Kaczyńskiego stanowiła naturalną konsekwencję jego słów. Jeśli zatem Jarosław Kaczyński wytoczy powództwo cywilne przeciwko Romanowi Giertychowi, to sąd może jedno z postępowań zawiesić do czasu rozpoznania drugiego. Sprawa skomplikowałaby się jeszcze bardziej, gdyby Kaczyński wystąpił przeciwko Giertychowi z oskarżeniem prywatnym. Wtedy pierwszeństwo będzie miała sprawa karna, której ustalenia byłyby wiążące dla sprawy cywilnej.
Ciekawe, czy Giertych ma nadzieję, iż składając pozew zmusi Kaczyńskiego do udowodnienia, że nie zbierał haków i nie kłamał. Byłby to bowiem prawny absurd. Przykład? Proszę bardzo. Ktoś mówi, publicznie że coś ukradłem, a ja publicznie odpowiadam, że ten ktoś kłamie, bo niczego nie ukradłem. Ten ktoś kieruje przeciwko mnie pozew, że zarzuciłem mu kłamstwo. Na kim spoczywa ciężar dowodu? Jeśli na mnie, to jak ktokolwiek wyobraża sobie w państwie prawnym przeprowadzenie dowodu, że nie kradłem?
Być może Giertych zakłada jednak, że dowód spoczywa na pomówionym Kaczyńskim. Nic z tego!
Zgodnie z art. 6 k.c.:"Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne".
To Roman Giertych jako pierwszy postawił zarzut Jarosławowi Kaczyńskiemu i będzie musiał dostosować się do cyt. wyżej normy prawnej.
Konkludując, Roman Giertych wytoczył powództwo Romanowi Giertychowi - być może nie wiedząc o tym. Czekają nas nie lada atrakcje. Sprawa może trwać i trwać (nawet latami), a w mediach będzie pełno Giertycha, który wyłoży nam nowe zasady stosowania prawa.
Kto na tym zyskuje oprócz Romana Giertycha?.."
A poza tym Giertych miał coś wspólnego z ministerstwem sprawiedliwości za PISu? Faktycznie istnieje jakaś inna rzeczywistość POmatrixowa. Achaa! To stamtąd Ci dziennikarze nadaja ...
nadają.
LIPEC65 / 83.23.108.* / 2010-02-19 18:00
ALE JAJA -KOLEJNY OSZOŁOM SZUKA MIEJSCA W PEŁO.NAGLE PRZYPOMNIAŁ SOBIE COŚŚŚŚŚ.
PrawdaKtóraBoli / 95.130.11.* / 2010-02-19 17:47
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
canisl / 2010-02-19 17:39
Były minister sprawiedliwości Roman Giertych domaga się od szefa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego przeprosin we wszystkich najważniejszych mediach. To zdecydowana reakcja na to, że Kaczyński zarzucił mu kłamstwo.
---Było źle ale nie aż tak tragicznie żeby Giertych przewodził resortowi sprawiedliwości.--
Natter / 2010-02-19 17:58 / Tysiącznik na forum
Ja nie widziałbym tu jakieś aspekty polityczne raczej zwykłe pieniactwo. ale również być może że , Giertych kokietuje PO.
boruta1ipół / 83.22.222.* / 2010-02-19 21:15

być może że
, Giertych kokietuje PO.

I ma duże szanse, bo ta obywatelska partia, jak magnes przyciąga cały polityczny szlam.
Romuś obok Palikmiota i tego od muszki owocówki pasowałby w sam raz, aha jeszcze mogliby dokoptować Jędrusia, tego od sexu.

Najnowsze wpisy