Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Globalna emisja CO2 zmaleje o połowę

Globalna emisja CO2 zmaleje o połowę

Money.pl / 2008-07-08 10:34
Komentarze do wiadomości: Globalna emisja CO2 zmaleje o połowę.
Wyświetlaj:
allmaechtig / 194.63.133.* / 2011-08-05 13:06
To genialny plan i przyniesie jeszcze większe zyski. 99% gazów cieplarnianych produkują oceany i wulkany, dzięki temu genialnemu programowi uda nam się całkowicie wyeliminować emisję gazów cieplarnianych, gdyż wyeliminowanie 99% gazów w wyniku osuszenia oceanów i zatkaniu wulkanów spowoduje wymarcie wszelkiego życia które jest tak szkodliwe dla planety bo produkuje pozostały 1%. Człowiek przestanie emitować cokolwiek bo też przestanie istnieć.

Genialne!
kalka / 2011-08-05 14:10
dokładnie tak jest, że to ziemia produkuje dużo więcej gazów, nie cofniemy naszej emisji CO2, jest nas za dużo, a energia jest niezbędna do życia, tak czy siak, będziemy ją produkować i zanieczyszczać środowisko
K. Bartkowski / 89.231.186.* / 2011-02-12 18:51
Należy zadbać o zielony płaszcz ziemi o lasy ,puszcze , tereny zieleni, torfowiska , a także o efektywność produkcji rolnej / żyzność gleb , nawadnianie itp/ po to właśnie by zwiększyć wchłanianie CO2 przez rośliny / proces fotosyntezy - przeróbka CO2 na węglowodany - materiały energetyczne/ W uprawach szklarniowych dla zwiększenia plonu standardowo zwiększa się CO2 do 600-800ppm/
A zatem nie redukcja emisji ale zwiększenie masy zielonej ziemi dla większego wchłaniania CO2. Wsparcie finansowe takiego programu przez Unię byłoby logiczne a programy ograniczenia emisji wydają sie absurdalne.
T. / 81.190.54.* / 2011-02-12 22:13
A czym kolega chce nawadniać obszary ziemi ,gdzie opady deszczu są rzadkością lub w ogóle nie występują? Dotyczy to coraz większej powierzchni globu.
A zwiększenie masy zielonej ziemi ?
Gdzie ? W Polsce ? Europie ? Na świecie?
Teoretyzować to sobie można ,a natura swoje. I to drugie należy wziąć pod uwagę. Tego ani Pan ,ani UE nie zmieni .
Natomiast "płaszcz zielony" , jak to Pan lirycznie określił , już mamy w Polsce. UE zaleca naszym rolnikom na polach uprawnych zamiast zbóż ,siać trawę ...
aaabbaaa / 83.19.84.* / 2009-12-13 18:15
i tak za 5 mld lat wszystko h... strzeli. Jak wiem jedno że jedyną stałą rzeczą jest to że wszystko się zmienia. W USA się opierają bo wiedza że to jest jedna duża ściema. To jest tak jakby wysłać mrówkę na zahamowanie słonia. Tak myślę
aabbaaa / 83.19.84.* / 2009-12-13 18:15
i tak za 5 mld lat wszystko h... strzeli. Jak wiem jedno że jedyną stałą rzeczą jest to że wszystko się zmienia. W USA się opierają bo wiedza że to jest jedna duża ściema. To jest tak jakby wysłać mrówkę na zahamowanie słonia. Tak myślę
aabba / 83.19.84.* / 2009-12-13 18:14
i tak za 5 mld lat wszystko h... strzeli. Jak wiem jedno że jedyną stałą rzeczą jest to że wszystko się zmienia. W USA się opierają bo wiedza że to jest jedna duża ściema. To jest tak jakby wysłać mrówkę na zahamowanie słonia. Tak myślę
gdfgf / 193.227.123.* / 2008-07-14 10:23
Wróćmy od razu do epoki kamienia łupanego i będzie po problemie, tylko najpierw trzeba przetrzebić jeszcze populację, bo ta ilość wydychanego CO2 jest oburzająca. Najpierw proponuję akcję społeczną pod hasłem : don't breathe, save Earth! A w razie braku powodzenia będzie należało przedsięwziąć bardziej radykalne kroki.
Zef / 83.3.99.* / 2008-07-08 12:07
Znaczy jak ? Zaczopują wulkany czy co? Człowiek produkuje tylko 5% globalnego CO2. Jak oni chcą resztę ograniczyć o połowę?
ptadla / 2008-07-08 16:01 / portfel
Ciekawe skad wziales te 5%, z opracowan Galla Anonima? Moze to byla prawda 200 la temu ale nie dzisiaj! Skoro czlowiek produkuje tylko 5% to jak wytlumaczysz, ze w ciagu ostatnich 50 lat poziom CO2 wzrosl 380PPM, a przez ostatnie 650000lat nigdy nie przekroczyl 300PPM... Moze slyszales o takim miejscu jak Patagonia, nie wiem czy odnotowales fakt, ze w ciagu ostatnich 50 lat lodowiec, ktory pokrywal te kraine przez kilkanascie tysiecy lat zniknal! Takich miejsc jest znacznie wiecej, w ktorych lodowce albo juz zniknely albo to co z nich zostalo nie przypomina lodowca. Wedlug mnie globalne ocieplenie to nie jest problem gospodarczy czy polityczny. To jest problem moralny bo jesli teraz nic nie zrobimy to gdzie beda zyly nasze dzieci? W "Wodnym świecie"?
IndigoKid / 2009-12-15 16:00
Globalne ocieplenie to problem moralny?? Nie masz Pan problemów, że wojna i głodują niewinne dzieci? A ocieplenie nie wiadomo czy my powodujemy. Ponoć tylko nam tak mówią, żeby wprowadzić podatek węglowy.
andowc / 83.30.108.* / 2008-07-08 22:04
Nie opowiadaj "p******".
Wszystko tworzy matka "Natura".
Około 12 tysięcy lat temu lądolód ostatecznie stopniał - zakończyła się epoka lodowcowa.
Od tego czasu klimat się ociepla, a nie od nadmiaru CO2.
Czy działalność człowieka spowodowała, koniec epoki lodowcowej ?
(http://pl.wikipedia.org/wiki/Zlodowacenia_na_terenie_Polski).
### / 2008-07-08 21:19 / Bywalec forum
Ciekawe dlaczego lodowce topnieja na Marsie.
Marsjanie tez maja problem z globalnym ociepleniem?
Najwyrazniej nasluchales sie tego oszusta Gora.
Ziemia znajduje sie dzisiaj w okresie zimnym bo srednia temperatura wynosi okolo 13-14C.
W przeszlosci ziemi byly okresy sredniej temperatury przekraczajacej 22C.
Zawartosc CO2 rosnie glownie dlatego ze wzrasta srednia temperatura a nie dlatego ze ludzi produkuja CO2.
Klamca Gore udowadnial ze wzrost temperatury jest skutkiem wzrostu CO2 podczas gdy jest dokladnie odwrotnie.
To wzrost temperatury powoduje zwiekszanie zawartosci CO2.
W wyzszej temperaturze oceany wydalaja CO2.

Film Gora zostal przez sad w Anglii uznany za propagande polityczna.
http://www.nationalpost.com/news/story.html?id=44943ea6-410e-4285-afaf-508f9b606867
ptadla / 2008-08-19 09:10 / portfel
Nie rozumiem dlaczego przywolujesz film fabularny. Ja bazuje na wynikach badan naukowych prestizowych uniwersytetow. Uniwersytet Stanforda prowadzi jako jedna z wielu instytucji badania na ten temat do lat.

http://solar-center.stanford.edu/sun-on-earth/glob-warm.html

Na stronach innych znanych uniwersytetow znajdziesz wiecej materialow, powyzszy link to tylko ulamek danych zebranych w ciagu ostatnich lat.
### / 2008-07-08 14:19 / Bywalec forum
Bardzo proste.
Wymorduja 90% ludzi na swiecie.
### / 2008-07-08 11:04 / Bywalec forum
Problem emisji CO2 sam by sie rozwiazal gdyby ci ktorym ta emisja przeszkadza zaczeli jej ograniczanie od siebie i przestali oddychac.
el toro / 194.181.2.* / 2008-07-08 10:52
natura sama wyreguluje poziom CO2, co wg mnie przyczyni się do większej ilości powierzchni zielonych (paradoksalnie)
mkg / 2008-07-08 10:47 / Bywalec forum
Będą współpracować na tym polu bo głównym celem eko-debili jest wprowadzenie nowych podatków pod pozorem ochrony środowiska a otumaniona gawiedź niuków przyjmie to jako dobrodziestwo i już przyjmuje na siebie nowe obciążenia fiskalne typu eko-żywnośc, eko-opłaty , eko-wesela? to jest piekny numer a prawda jest taka że głównym źródłem CO2 są oceany, tak parowanie wody z oceanów, wulkany, gejzery a działalnośc człowieka to tylko niewielki procent emisji CO2. Najlepiej by b yło jakby czołowi eko-cwaniacy i eko-naciągacze zatkali sobie usta i zadki i przestali emitowac do atmosfery trujący jad.
Piorun King / 194.181.245.* / 2008-07-08 10:34
Znając życie znów USA ogłosiła votum separatum, ale w ramach ogólnie panującego dobrego tonu o tym się nie wspomina.
Antiquel / 79.163.195.* / 2009-12-16 18:31
Ludzie po h... sie spierać i mówić że człowiek emituje cześć z dlobalnej emisji CO2, zastanówcie sie czy możemy zaktać wulkany gejzery czy wysłać wszystkie oceany i całą wode w kosmos???? NIE do h....ja!!!!! Możemy jedynie tylko swoją działalnośćią coś zrobić. Bo nikt tego za nas nie zrobi a skutki i tak dosięgną wszystkich. Więc sie zastanów. Z głodem dzieci w afryce walczymy, większość państw nie popiera działań wojennych to dlaczego do h..ja pana nie potrafimy zadbać o przyszłość naszej planety. Sorry za h.. :)

Najnowsze wpisy