Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Globtrex

skomentuj
akordent / 2010-06-11 16:13
Co możecie Państwo powiedzieć coś o platformie Globtrex? Interesują mnie Wasze opinie na ich temat.
Wyświetlaj:
Przekręcony / 89.70.106.* / 2018-01-16 19:38
Dziś Globtrex rozesłał wszystkim klientom informację, żeby pozamykali wszystkie transakcje, choćby z dużą stratą, bo jak nie, to sami je zamkną. Nowe transakcje można zawierać na nowej platformie.
Sprawdźcie czy macie taki zapis w umowach? Jeśli nie, to zgłoście do Prokuratury zabór mienia!
byly pracownik / 88.220.45.* / 2018-01-18 12:54
Jestem byly pracownikiem chetnie pomoge i opowiem o dzialaniu tej firmy zainteresowanych zaproszam do kontaktu.
dusty67 / 2017-12-13 23:49
Powiem tak to jest banda oszustów,którzy mają oddziały na świecie i szukają frajerów sami się tak nazywają "łowcami frajerów".Działali pod kilkoma nazwami np. markets.com fxnet.com globtrex.com i tu należy być debilem ,żeby nie zauważyć powiązania z rynki.com wszystko działa na takiej samej zasadzie.Jak pierwsza strona się sypie oni tworzą nowe.Możecie przegrać swoją kasę łatwo ale udają ,że można zarobić na super inwestycjach.Ja przestałem po utracie 200000 i więcej w takie interesy nie wchodzę.Wzięli mnie kilka razy na emocje ale nigdy więcej.
Dla przestrogi poczytajcie:
https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/rynek-forex-w-polsce-ustawa-o-obrocie,37,0,2302501.html
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-12-07 17:06
Witam,
informuję, że KNF zamieściła na swojej stronie ostrzeżenie o współpracy z Globtrex (Coverdeal Holdings) oraz zawiadomiła Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Szkoda, że tak późno
Pozdrawiam
Inwester / 37.248.158.* / 2017-11-29 10:34
Masz trochę oszczędności i wolnego czasu, szukasz instrumentów do inwestowania i trafiasz na globtrex, pracownik globtrexu super doradca dzwoni do Ciebie i zostajesz ugotowany. Zaczyna się od tego iż nagabywacz kusi Cię np super debiutem jakiejś spółki na giełdzie np SNAP, oczyswiście decyzję musisz podejmować szybko bo nagabywacz dzwoni kilka razy wmawiając Ci że jest mega okazja zarobku. Wpłacasz pierwsze pieniądze na platformę-potwierdzam jak poprzednicy, dwa kliknięcia i już nie masz kasy na swoim koncie jest juz na platformie globtrex. Za bardzo nie wiesz jak się poruszać po platformie, przyznają Ci doradcę który ma podpowiadać jak inwestować.
Na pocczątku małe kwoty, nawet zobaczysz że to działa i masz niby pierwszy zysk, cieszysz się, myslisz kurcze to działa i zaczynasz rozumieć o co chodzi na platformie.
Później doradca mówi aby dywersyfikować środki i śmielej inwestujesz w różne zasoby i okazuje się że jest pierwsza strata, zabezpieczenie za niskie i musisz dopłacić aby platforma nie zamknęła inwestycji ze stratą. Uważasz że szybko to narobisz i przelewasz kolejne środki - ugotowany po raz drugi. Masz więcej otwartych inwestycji zaczynają się jakieś potracenia, rolowania, marże pieniądze znikają a Ty się zaczynasz denerwować.
To dopiero początek Twojej klęski. Doradca daje ci kilka super wskazówek inwestycji, np kupienie lota danej spółki bo będzie wypłacana dywidenda, która faktycznie szybko trafia na konto platformy, lecz lot sporo indeks sporo tanieje, np dostałeś dywidendy 1000 zł, a straty masz na 1200 i czekasz kiedy indeks podrośnie by sprzedać - i będziesz dłuuuugo czekał bo nie chce rosnąc i masz stratę.
Kolejny super deal do inwestowania który doradca ci powie, kupujesz np cukier na wzrost bo doradca ma info że będzie diametranie rósł, hihi a tu kilka dni mija i on spada, denerwujesz się, doradca mówi spokojnie będzie rosło proszę kupić koljne loty zwiekszy Pan zysk jak będzie rosło, oczywiście sprawa się powtarza kilkakrotnie a cukier nadal spada, brakuje Ci kasy na platformie, żeby uzyskać płynność i nie zamkło ci inwestycji na stracie, przelewasz kolejne środki na platformę.Pogrążasz się dlej!!!
Jesteś oburzony bo sprawy nie idą w oczekiwanym kierunku, doradca wyczuwa zdenerwowanie, da ci jakiś mały lot do zainwestowania żebyś miał jakiś mały zysk i podłechta Cię pokazując że da się zarobić.
Jednak w ogólnym rozrachunku jesteś na sporym minusie. Gdy żalisz się doradcy podpowiada że ma koljne pewne newsy i napewno teraz się uda, żebyś wpłacił na platfomę. Gdy się nie uda, powie Ci że informowali o ryzyku i on do niczego nie namawia i to są Twoje decyzje, on wróżką nie jest.
Twoja porażka jest nie unikniona, zamykasz co się da aby odzyskać choć część pieniędzy. Tu już dardca nie kontaktuje się z Tobą, swoją rolę dla Globtrex spełnił, psychologicznię cię podszedł i wyłudził dobrowolnie bez przymusu Twoje oszczędności.
Wpłaty były dziecinnie proste, jak pisałem dwa klikiecia i są na platformie. Pozamykałeś wszystkie indeksy, zostały Ci jakieś szczątkowe środki, Chcesz je wypłacić, myslisz ufff w końcu wyplatałem się z Tego, nic mylnego.
Zlecasz wypłatę, czekasz kilka dni i nic, dostajesz meila aby wskazać konto z którego przelewałes srodki i kwoty. wysłasz do nich znów czekasz kilka dni i nic, piszesz do nich meile, odpiszą że środków chwilowo brak należy czekać, konto na które wpłacałeś było w Polsce a konto z którego mają Tobie wypłacić jest w Cyprze. Dostajesz info że teraz trzeba przesłać skany dowodów wszystkich wpłat. czekasz znów ileś dni i w końcu masz na swoim koncie środki.

Jak ktoś ma słabe krążenie, potrzebuje adrenaliny, to Globtrex Ci to zapewni, będziesz mega wku.......
Na koniec po wszystkim masz takiego kaca moralnego, myślisz poważny facet dał się wrobić w takie szambo i liczył na szybkie zyski. Oczywiście nie chwaliśz się nikomu Twoją Mega Inwestycją, abyś nie wyszedł na totalnego idiotę.
Ot cały przekrój współpracy z Globtrexem, a przytoczony przyład dotyczy jak się dowiedziałem ze swoich źródeł setki ludzi, którym wstyd się przyznać do porażki.
Jesli to czytasz jesteś pewnie jednym z nich, podobnie jak ja.
Jeżeli ktoś ma mądre spostrzeżenia jak wyelimnować taką działalność i ostrzec kolejne osoby niech dzieli się na forum, a nie zadufany, mysli co będę mówił, mi się nie powiodło to niech inni sami się przekonają na swojej skórze. Taka niestety nasza mentalność.
Marcin333 / 109.95.7.* / 2017-12-22 09:36
Niestety tak samo działo się ze mną. Ciekawostką jest to że schemat działań jest zawsze taki sam tylko zmieniają się "opakowania firm". Trochę na powiązania jakie istnieją pomiędzy nimi dowiedziałem się z poniższego linku.
http://swiatowid.blox.pl/2017/07/Historia-czeskich-kotlowni-odc-6-Felson-Gonoma.html
Wiem że u części czytających osób może się wydawać że mnie to nie dotyczy - prawda jest taka że jak już jesteś "złowiony" to na 95% przegrałeś - gdyż stron przeciwna ma wszystkie karty.
Luki luki / 193.200.133.* / 2017-11-06 19:47
Jestem graczem od 10 lat na rynku jeśli chodzi o Globtrex jest to firma która mieści się na Cyprze bo KNF odebrał im prawa w Polsce - w momencie wysyłania pieniędzy Wasze oszczędności przepadły i jest to pewne.
1. Opiekun na początku da Ci zarobić po jakimś czasie dostaniesz takie informacje nie trafne to spowoduje utratę Twojej kasy ,
2. Jeśli konto będziesz mieć zadłużone mdostaniesz tel żeby ponownie dosolić konto aby utrzymać pozycje co w perspektywie czasowej i tak Cię doprowadzi do utraty pieniędzy
3. W momencie rejestracji podajesz od opiekuna kod który Ci podaje ten kod to nic innego jak ich weryfikacja czyli jeśli wpłacasz 10 tys
Zł podajesz kod i tracisz te 10 tys zł są to ich pieniądze bo nie trafiły wogule na giełdę a Ty grałeś tylko na podstronie.
4. Jeśli opiekun Cię nie wykończy zrobi to za niego rynek ale ji tak dostanie przynajmniej 20 % od kapitału który wpłaciłeś hehe
5. Na niektórych instrumentach wlanczaka się automaty gdzie jeśli nie masz stop los pozbędzie Cię kasy
6. Bardzo wysokie SWAP czyli prowizja jeśli zostaniesz z nią na drugi dzień nie dotyczy to walut bo waluty są tu do przeżycia czyli swap za to jeśli kupicie towary typu ryż kakao przenica itp czy nawet indexy zjedzą was swapy 0.10 Lota sp500 jest w stanie dziennie urosnąć 9 zł przy tak małej ilości zakupionej jednostki np 0.20 Lota ryżu 15 zł dziennie w środę jest to liczone razy 3 .
7. Bardzo nie czytelne i bardzo krótkie informacje o rolowaniu danego instrumentu czyli mam kupiona ropę otwieram wygasanie kontraktów i nagle mam info ze za 10 dni się kończy jak nie zdążysz z tego wyjść to np przy 0.15 ryżu zrolowalo mi ale swap miałem -1600 zł
8. Jeśli mam coś na kup swap rośnie razy trzy krotnie niż bym miał na sprzedaż .
Pamiętajcie ze jest to odłam Markets.com ta sama platforma tylko ze zielona
Chętnie odpowiem na więcej pytań zainteresowanym 795 230 901

Moje sugestie czy wpłacisz 10, 40 czy 100 tys nie ugrasz , bo w ostateczności wyzerują Ci konto i komu się poskarżysz ? Nikt Ci pistoletu nie przyłożył do głowy wpłaciłeś dobrowolnie -
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-09-29 09:51
Uwaga dla wszystkich poszkodowanych: jeśli na koniec współpracy, po zamknięciu się wszystkich pozycji (oczywiście ze stratą) zostaną wam jakieś drobne pieniądze, to należy je odebrać, bo ta chciwa firma zabierze za jakiś czas i to także. Przedtem należy porobić zdjęcia lub zrzuty ekranu dokumentujące historię rachunku.
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-07-05 18:25
Z przykrością informuję, że GLOBTREX uciekł z Polski na koniec czerwca 2017
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-07-11 09:58
Dokładnie, to 20.06.2017 Globtrex poinformował KNF o zaprzestaniu działalności w Polsce, ale skądinąd wiadomo mi, ze nadal dzwonią. Będę wdzięczny za potwierdzenie!
H Szatkowski / 2017-07-11 10:39 / Tysiącznik na forum
KNF na swej stronie o tym nie informuje, informuje o zawiadomieniu Globtrexu z 30.06 dotyczącym zmiany adresu siedziby. Z cypryjskiej na inną cypryjską zresztą.
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-07-12 16:39
Witam,
moze mi Pan podeslać link do tej informacji?
H Szatkowski / 2017-07-13 08:25 / Tysiącznik na forum
Na forum nie śmieci się raczej linkami.

Strona KNF > podmioty > wyszukiwarka podmiotów > fraza > szukaj

i uzyskuje się fiszkę podmiotu.
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-07-13 11:04
Dzięki, zgadza się. O zamknięciu Oddzialu w Polsce dowiedziałem się w KNF.
H Szatkowski / 2017-07-13 11:22 / Tysiącznik na forum
Oficjalnie, na piśmie się Pan dowiedział ?

Bo dziwnym byłoby, że KNF na www informuje o takim 'pikusiu' jaka zmiana siedziby podmiotu o kilka przecznic, a nie informuje o zakończeniu działalności tego podmiotu w RP, która ponoć nastąpiła 10 wcześniej...
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-07-26 13:51
Cenna uwaga dla Prokuratury...
H Szatkowski / 2017-07-26 16:34 / Tysiącznik na forum
Jaka ? O zmianie adresu, nie żartujmy. O braku info na www KNF, raczej dowód na to, że żadnej informacji o zakończeniu działalnosci w RP po prostu nie było.
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-08-30 09:29
Problem polega na tym, że KNF oficjalnie nie informuje o zaprzestaniu działalności Globtrex, a nieoficjalnie dostałem to w e-mailu. Ciekawe dlaczego? Natomiast pracownicy Globtrex twierdzą że nadal mają prawo do takiej działalności w Polsce (i to robią), co przeczy informacji złożonej do KNF.
Cj / 89.64.5.* / 2017-06-27 18:41
Osoby, które dzwonią, to nie maklerzy, to leszcze z firemek typu boiler room. Tu: Netmore
Klient globtrexu / 213.105.78.* / 2017-06-24 14:43
Trzeba sobie zadać zasadnicze pytanie czy poszkodowani tutaj ludzie to zawodowi traderzy, napewno nie. Niestety firma Globtrex poprzez swoich pracowników wyszukuje telefonicznie niedoświadczonych ludzi, obiecując krociowe zyski i nakłaniając do otwierania kont i zawierania transakcji, które niestety w większości powodują straty, przez co klienci albo pogodzą się z zamknięciem konta i utratą wszystkich wpłaconych środków albo zaczną dopłacać kolejne pieniądze. W ten sposób doprowadzają siebie do straty oszczędności lub nawet zmuszani są brać kredyty. Kwota rośnie do gigantycznych rozmiarów i dopiero wtedy człowiek zdaje sobie sprawę co się stało, niestety już jest za późno.
Robert410 / 155.133.49.* / 2017-06-14 17:31
Proszę omijać ich szerokim łukiem nie wchodzić na ich strony i nie czytać tych bredni a już niech was Bóg broni otwierać tam rachunek to tak jak byś im od razu kasę dał. Przestrzegam wszystkich którzy planują inwestować.
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-06-09 12:11
Wszystkim, którzy czują się oszukani przez GLOBTREX albo inne podobne firmy, które powstają jak grzyby po deszczu, moge podpowiedzieć, że sprawą można zainteresować następujące instytucje:
• Federacja Konsumentów - www.federacja-konsumentow.org.pl
• Stowarzyszenie Konsumentów Polskich - www.konsumenci.org
• Europejskie Centrum Konsumeckie - www.konsument.gov.pl
• Urząd Komunikacji Elektronicznej - www.uke.gov.pl
• Rzecznik Finansowy - www.rf.gov.pl
• Spółdzielczy Arbitraż Konsumencki - www.skef.pl
• Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich - www.rpo.gov.pl
Dodatkowo:
Prokuratura Rejonowa (jeśli np. uważacie, ze było to nakłanianie do niekorzystnej dyspozycji majątkiem - Art. 286 par1 Kodeksu karnego).
I oczywiście Sąd w postępowaniu cywilnym. Tu jest kilkanascie paragrafów. Proponuję kontakt ze mną, to zrobimy to wspólnie: adgjl0471@gmail.com
I oczywiscie
borysF / 82.214.146.* / 2017-06-06 10:50
Wszystko na swoje dobre i złe strony , przede wszystkim niskie opłaty i szybki czas realizacji i wypłaty środków , nie czekałem nigdy więcej niż 2 dni , jest ryzyko i trochę nerwów ale dzięki dźwigni można ładnie powiększyć swój kapitał , nie każda informacja się sprawdziła ale w sumie jestem na plus więc to jest najważniejsze , utrzymali się po zmianie przepisów przez KNF z 29.04 więc raczej muszą działać legalnie
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-06-06 14:49
Nieprawda, ze opłaty sa niskie, bo tzwe. spready do najniższych nie należą, a poza tym zostają jeszcze z sufitu brane koszty "zamiany". Wpłaty rzeczywiście są proste i szybkie, ale wypłaty już nie. najpierw musi żądaniem wypłaty zająć się odpowiedni Dział, później poprosi Cię o kopie wpłat (jakby nie wiedzieli od kogo dostali wpłatę), później okazać się może, że warunek jest taki, że po wypłacie musi zostać na koncie co najmniej 2x "marża". Na pytanie co to jest marża w ich przypadku, bo nigdzie na stronie nie ma wzmianki o tym, dostajesz przedruk encyklopedii (ciekawe czy opłacają prawa autorskie?), z którego wynika jeszcze mniej, bo definicja nie pasuje do sytuacji. Ale rzeczywiście, przy sprzyjających okolicznościach w tydzień mogą się wyrobić...
Zapewne działają legalnie, bo podlegają kontroli KNF, ale KNF nie jest już w stanie sprawdzić jaką strategię realizują.
naiwny325 / 5.172.237.* / 2017-07-07 18:46
dokładnie zgadzam się z poprzednio wypowiedzią zasilić konto można obojętnie z jakiego konta ale już wypłacić to graniczy z cudem ,,współpracuje'' z nimi ok pół roku i do dnia dzisiejszego nie otrzymałam żadnej wypłaty mimo złożonego wniosku, a każdy powód dobry po ok 10 dniach od złożenia wniosku otrzymałam inf, iż mój wniosek został odrzucony bez podania przyczyny kolejny czas minął aż uzyskałam inf jaka to przyczyna : brak marży - chwilowy akurat w momencie ich rzekomej weryfikacji itp. a czas leci .... Opiekunowie wiadomo grają na korzyść Globtrex zmieniają się w zależności od stanu na koncie ( powód zmiany rzekoma niedyspozycja i tak naokoło co nie jest realne)iwtedy otrzymuje się propozycję kolejnych inwestycji z natychmiastowym zwrotem a realnie stratą i klient zostawia pozostałe środki aby mieć co zainwestować. W rezultacie zmniejszyło się saldo na koncie a klient nic nie wypłacił.
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-07-13 11:10
Też tak miałem. Gdy wysłałem prośbę o wypłatę miałem więcej niż 2-krotność depozytu (głupio przez niedouczony Support nazwany marżą). Odczekali 2 dni i znaleźli moment, gdy było mniej, i wykorzystali to. Odmowa.
mmm342 / 31.178.25.* / 2017-06-03 15:44
Czytając te wszystkie komentarze, zadaje sobie pytanie czy naprawdę warto tak winić bardzo ciekawą firmę która daje duże możliwości. Każdy kto podejmuję współprace z tą firmą jest ostrzegany o ryzyku wielokrotnie jak było przynajmniej w moim przypadku. Wiadomo,że nie da się zawsze wszystkiego przewidzieć,ale naprawdę śmiało mogę polecić firmę Globtrex. Wypłata środków trwa dwa dni co nie raz już sprawdzałem. Trochę z nimi współpracuję i jestem naprawdę na ciekawym plusie,dlatego czuje się zobowiązany ,żeby też wyrazić swoją pozytywną opinie. Pozdrawiam
Niekontent / 89.70.23.* / 2017-06-20 23:36
W takim razie musisz podlegać prawu : ryzyko zawodowe, czasami nie uda się oskubać klienta czyli błąd w sztuce. Mi naliczyli jakąś kosmiczną kwotę zamiany tłumacząc się zakończeniem kontraktu i kupieniem ich po nowej cenie. Tylko że cena była kilkakrotnie mniejsza od naliczonej zamiany. Po mojej prośbie wyjaśnienia tego "opiekun" powiedział że za jeden dwa dni zadzwoni do mnie i wyjaśni mi to po czym nie zadzwonił i zablokował mi konto. Absolutnie nie polecam.
Robert410 / 155.133.49.* / 2017-06-14 17:36
ty z tym polecaniem to tak się nie rozpędzaj - jeżeli ktoś dobrze pisze o Globtrex i jego guru Sławomirze to może to być pracownik dobry znajomy lub ktoś z rodziny
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-06-06 14:51
I co z tego, że każdy jest informowany o ryzyku? Każdy kalkuluje to ryzyko w oparcie o założenie, że to czysta gra, a nie realizacja strategii mającej na celu wyłudzenie maksymalnej ilości pieniędzy od maksymalnej ilości "klientów".
Oszukana_1 / 95.49.81.* / 2017-06-21 12:40
Właśnie się dowiedziałam że straciliśmy wszystkie pieniądze....
Strategia postępowania z nami była identyczna jak z innymi poszkodowanymi przez tą firmę.
Unikać jak ognia!!! oszukują ludzi!
Czy ktoś założył sprawę w sądzie przeciwko tej firmie?
trabacki / 89.66.88.* / 2017-05-24 16:32
znajomy w ubiegłym tygodniu opowiadał o jakiś przebojach z firmą Glob(cośtam) jak zobaczyłem na głównej stronie Globtex to wszedłem na to forum i widać, że nie tylko on popłynął. Musiałby być zbieg okoliczności, żeby to była inna firma.

Jak mu opiekun czy jakiś tam pracownik naciągacz mówił, że najlepiej kupować jedno to akurat potem to spadało, jak potem mu powiedział żeby sprzedał to akurat rosło i tak trzy razy go nabrał.

Na futures-ach Polimexu mówił, żeby zagrał na wzrosty spadło, teraz mu powiedział żeby dalej grał juz na spadki to odrobi tamto. Dziwnym trafem zaczęło teraz rosnąć od dwóch dni. Wcale bym się nie zdziwił jakby oni od klientów brali kasę a sami swoje środki inwestowali przeciwnie dużo zarabiając ogołacając klientów.
Jeśli Polimex teraz z powrotem urośnie do 10-12zł to będzie to dowód w sprawie.
mati316 / 82.214.148.* / 2017-05-30 09:27
na platformie globtrexu nie ma Polimexu

ściema?
Bozz / 91.188.125.* / 2017-05-23 12:57
ja mam z globtrexem dobre doświadczenie. jestem tam do tej pory i nie zapowiada sie żebym ową platofrmę zmieniał. jest solidnie, na portalu są dobre analizy
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-06-06 14:57
O tak, tych "dobrych analiz" pochodzących od Głównego Analityka jest kilka. Sam sobie wydrukowałem i zamieściłem w aktach sprawy - z chwilą jak Opiekun klienta podał motywy dla których należy inwestować we wzrost ceny cukru, jego cena zaczęła spadać i osiągnęła najniższy poziom od 1,5 roku. Mam tez inne przykłady, chętnie służę.
do początku nowsze
1 2 3 4
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy