Globtrex

akordent / 2010-06-11 16:13
Co możecie Państwo powiedzieć coś o platformie Globtrex? Interesują mnie Wasze opinie na ich temat.
Wyświetlaj:
Klient globtrexu / 213.105.78.* / 2017-06-24 14:43
Trzeba sobie zadać zasadnicze pytanie czy poszkodowani tutaj ludzie to zawodowi traderzy, napewno nie. Niestety firma Globtrex poprzez swoich pracowników wyszukuje telefonicznie niedoświadczonych ludzi, obiecując krociowe zyski i nakłaniając do otwierania kont i zawierania transakcji, które niestety w większości powodują straty, przez co klienci albo pogodzą się z zamknięciem konta i utratą wszystkich wpłaconych środków albo zaczną dopłacać kolejne pieniądze. W ten sposób doprowadzają siebie do straty oszczędności lub nawet zmuszani są brać kredyty. Kwota rośnie do gigantycznych rozmiarów i dopiero wtedy człowiek zdaje sobie sprawę co się stało, niestety już jest za późno.
Robert410 / 155.133.49.* / 2017-06-14 17:31
Proszę omijać ich szerokim łukiem nie wchodzić na ich strony i nie czytać tych bredni a już niech was Bóg broni otwierać tam rachunek to tak jak byś im od razu kasę dał. Przestrzegam wszystkich którzy planują inwestować.
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-06-09 12:11
Wszystkim, którzy czują się oszukani przez GLOBTREX albo inne podobne firmy, które powstają jak grzyby po deszczu, moge podpowiedzieć, że sprawą można zainteresować następujące instytucje:
• Federacja Konsumentów - www.federacja-konsumentow.org.pl
• Stowarzyszenie Konsumentów Polskich - www.konsumenci.org
• Europejskie Centrum Konsumeckie - www.konsument.gov.pl
• Urząd Komunikacji Elektronicznej - www.uke.gov.pl
• Rzecznik Finansowy - www.rf.gov.pl
• Spółdzielczy Arbitraż Konsumencki - www.skef.pl
• Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich - www.rpo.gov.pl
Dodatkowo:
Prokuratura Rejonowa (jeśli np. uważacie, ze było to nakłanianie do niekorzystnej dyspozycji majątkiem - Art. 286 par1 Kodeksu karnego).
I oczywiście Sąd w postępowaniu cywilnym. Tu jest kilkanascie paragrafów. Proponuję kontakt ze mną, to zrobimy to wspólnie: adgjl0471@gmail.com
I oczywiscie
borysF / 82.214.146.* / 2017-06-06 10:50
Wszystko na swoje dobre i złe strony , przede wszystkim niskie opłaty i szybki czas realizacji i wypłaty środków , nie czekałem nigdy więcej niż 2 dni , jest ryzyko i trochę nerwów ale dzięki dźwigni można ładnie powiększyć swój kapitał , nie każda informacja się sprawdziła ale w sumie jestem na plus więc to jest najważniejsze , utrzymali się po zmianie przepisów przez KNF z 29.04 więc raczej muszą działać legalnie
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-06-06 14:49
Nieprawda, ze opłaty sa niskie, bo tzwe. spready do najniższych nie należą, a poza tym zostają jeszcze z sufitu brane koszty "zamiany". Wpłaty rzeczywiście są proste i szybkie, ale wypłaty już nie. najpierw musi żądaniem wypłaty zająć się odpowiedni Dział, później poprosi Cię o kopie wpłat (jakby nie wiedzieli od kogo dostali wpłatę), później okazać się może, że warunek jest taki, że po wypłacie musi zostać na koncie co najmniej 2x "marża". Na pytanie co to jest marża w ich przypadku, bo nigdzie na stronie nie ma wzmianki o tym, dostajesz przedruk encyklopedii (ciekawe czy opłacają prawa autorskie?), z którego wynika jeszcze mniej, bo definicja nie pasuje do sytuacji. Ale rzeczywiście, przy sprzyjających okolicznościach w tydzień mogą się wyrobić...
Zapewne działają legalnie, bo podlegają kontroli KNF, ale KNF nie jest już w stanie sprawdzić jaką strategię realizują.
naiwny325 / 5.172.237.* / 2017-07-07 18:46
dokładnie zgadzam się z poprzednio wypowiedzią zasilić konto można obojętnie z jakiego konta ale już wypłacić to graniczy z cudem ,,współpracuje'' z nimi ok pół roku i do dnia dzisiejszego nie otrzymałam żadnej wypłaty mimo złożonego wniosku, a każdy powód dobry po ok 10 dniach od złożenia wniosku otrzymałam inf, iż mój wniosek został odrzucony bez podania przyczyny kolejny czas minął aż uzyskałam inf jaka to przyczyna : brak marży - chwilowy akurat w momencie ich rzekomej weryfikacji itp. a czas leci .... Opiekunowie wiadomo grają na korzyść Globtrex zmieniają się w zależności od stanu na koncie ( powód zmiany rzekoma niedyspozycja i tak naokoło co nie jest realne)iwtedy otrzymuje się propozycję kolejnych inwestycji z natychmiastowym zwrotem a realnie stratą i klient zostawia pozostałe środki aby mieć co zainwestować. W rezultacie zmniejszyło się saldo na koncie a klient nic nie wypłacił.
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-07-13 11:10
Też tak miałem. Gdy wysłałem prośbę o wypłatę miałem więcej niż 2-krotność depozytu (głupio przez niedouczony Support nazwany marżą). Odczekali 2 dni i znaleźli moment, gdy było mniej, i wykorzystali to. Odmowa.
mmm342 / 31.178.25.* / 2017-06-03 15:44
Czytając te wszystkie komentarze, zadaje sobie pytanie czy naprawdę warto tak winić bardzo ciekawą firmę która daje duże możliwości. Każdy kto podejmuję współprace z tą firmą jest ostrzegany o ryzyku wielokrotnie jak było przynajmniej w moim przypadku. Wiadomo,że nie da się zawsze wszystkiego przewidzieć,ale naprawdę śmiało mogę polecić firmę Globtrex. Wypłata środków trwa dwa dni co nie raz już sprawdzałem. Trochę z nimi współpracuję i jestem naprawdę na ciekawym plusie,dlatego czuje się zobowiązany ,żeby też wyrazić swoją pozytywną opinie. Pozdrawiam
Niekontent / 89.70.23.* / 2017-06-20 23:36
W takim razie musisz podlegać prawu : ryzyko zawodowe, czasami nie uda się oskubać klienta czyli błąd w sztuce. Mi naliczyli jakąś kosmiczną kwotę zamiany tłumacząc się zakończeniem kontraktu i kupieniem ich po nowej cenie. Tylko że cena była kilkakrotnie mniejsza od naliczonej zamiany. Po mojej prośbie wyjaśnienia tego "opiekun" powiedział że za jeden dwa dni zadzwoni do mnie i wyjaśni mi to po czym nie zadzwonił i zablokował mi konto. Absolutnie nie polecam.
Robert410 / 155.133.49.* / 2017-06-14 17:36
ty z tym polecaniem to tak się nie rozpędzaj - jeżeli ktoś dobrze pisze o Globtrex i jego guru Sławomirze to może to być pracownik dobry znajomy lub ktoś z rodziny
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-06-06 14:51
I co z tego, że każdy jest informowany o ryzyku? Każdy kalkuluje to ryzyko w oparcie o założenie, że to czysta gra, a nie realizacja strategii mającej na celu wyłudzenie maksymalnej ilości pieniędzy od maksymalnej ilości "klientów".
Oszukana_1 / 95.49.81.* / 2017-06-21 12:40
Właśnie się dowiedziałam że straciliśmy wszystkie pieniądze....
Strategia postępowania z nami była identyczna jak z innymi poszkodowanymi przez tą firmę.
Unikać jak ognia!!! oszukują ludzi!
Czy ktoś założył sprawę w sądzie przeciwko tej firmie?
trabacki / 89.66.88.* / 2017-05-24 16:32
znajomy w ubiegłym tygodniu opowiadał o jakiś przebojach z firmą Glob(cośtam) jak zobaczyłem na głównej stronie Globtex to wszedłem na to forum i widać, że nie tylko on popłynął. Musiałby być zbieg okoliczności, żeby to była inna firma.

Jak mu opiekun czy jakiś tam pracownik naciągacz mówił, że najlepiej kupować jedno to akurat potem to spadało, jak potem mu powiedział żeby sprzedał to akurat rosło i tak trzy razy go nabrał.

Na futures-ach Polimexu mówił, żeby zagrał na wzrosty spadło, teraz mu powiedział żeby dalej grał juz na spadki to odrobi tamto. Dziwnym trafem zaczęło teraz rosnąć od dwóch dni. Wcale bym się nie zdziwił jakby oni od klientów brali kasę a sami swoje środki inwestowali przeciwnie dużo zarabiając ogołacając klientów.
Jeśli Polimex teraz z powrotem urośnie do 10-12zł to będzie to dowód w sprawie.
mati316 / 82.214.148.* / 2017-05-30 09:27
na platformie globtrexu nie ma Polimexu

ściema?
Bozz / 91.188.125.* / 2017-05-23 12:57
ja mam z globtrexem dobre doświadczenie. jestem tam do tej pory i nie zapowiada sie żebym ową platofrmę zmieniał. jest solidnie, na portalu są dobre analizy
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-06-06 14:57
O tak, tych "dobrych analiz" pochodzących od Głównego Analityka jest kilka. Sam sobie wydrukowałem i zamieściłem w aktach sprawy - z chwilą jak Opiekun klienta podał motywy dla których należy inwestować we wzrost ceny cukru, jego cena zaczęła spadać i osiągnęła najniższy poziom od 1,5 roku. Mam tez inne przykłady, chętnie służę.
Moodsy / 188.47.127.* / 2017-05-21 17:40
OSZUŚCI I NACIĄGACZE
Najpierw proponują grę na małych pieniądzach i ... dają wygrać. Potem kiedy dajesz większą kasę ... bądź pewien że przegrasz.
mati316 / 82.214.148.* / 2017-05-17 10:40
opinie z tego co widzę, są różne. ja działam od tygodnia, bywa jak na razie rożnie. zobaczymy co będzie. mam nadzieję, że szkolenia mi pomogą, bo opiekuna słucham, ale pierw weryfikuję jego info
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-05-18 12:15
Spokojnie, spokojnie, Ciebie też przekręcą! Za chwilę będziesz ratował nieudane transakcje...
mati316 / 82.214.148.* / 2017-05-22 16:34
za późno
sziwar / 212.91.26.* / 2017-05-31 22:19
też działam tam, tylko troche dłuzej, i problemów na razie zadnych, wiec nie mozna generalizowac
Robert410 / 155.133.49.* / 2017-06-14 17:40
paru osobą musi się udawać bo by zbankrutowali ale większość to dawcy organów tak organów bo wypruwają sobie flaki żeby zasilić globtrex
swian / 2017-05-07 23:16
To naciągacze. Łapią niedoświadczonych ludzi.
Moja pierwsza transakcja od razu była ze stratą.
Tak doradził mi opiekun. Poźniej po mojej interwencji, zwrócono mi te pieniądze, co uśpiło moją czujność, tym bardziej, że kolejnych kilka transakcji przyniosło zysk. Kolejny opiekun Maciej Jabłoński to istna równia pochyła. Doradzał pozycje o dużym spredzie i dodatkowych opłatach SWAP. Odrazu szły w dół i trzeba było bronić je hedgami, czyli przeciwstawnymi zleceniami (też o wysokim spredzie ). Chodziło to w górę i w dół. Kiedy chciałem wyjść w odpowiednim, jak się okazało potem momencie, to mówił, że za wcześnie. W rezultacie minus sukcesywnie rósł. Straciłem kupę kasy.
Jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji, można pomyśleć o zbiorowym pozwie.
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-05-18 12:18
Przyłączam się! Proszę o kontakt na adgjl0471@gmail.com.
Do nazwisk nie przywiązywałbym się - niekoniecznie są prawdziwe.
Ciekawy jest przypadek zwrotu wpłaty, można uzyskać więcej szczegółów?
damio30b / 2017-05-28 19:42
Przyłączam się kontaktujmy się jakoś razem wszyscy, dajcie znać musimy coś z tym zrobić żeby odzyskać nasze pieniądze
wit50 / 94.254.234.* / 2017-05-05 01:00
O "firmie" Globtrex można powiedzieć na pewno powiedzieć jedno: jest to rodzaj piramidy finansowej.
Agma / 79.184.254.* / 2017-04-25 10:55
Co ok. 2 dni mam telefon z tej firmy a jej przedstawiciele są bezczelni, chamscy i na moją kulturalną odpowiedź "dziękuję, ale nie jestem zainteresowana" albo się od razu rozłączają bez jakiegokolwiek "dziękuję, do widzenia" albo bezczelnie odpowiadają, czasami z przekleństwem i rzucają słuchawką. To się nazywa zachęta do przyszłościowej współpracy? nie sądzę...
Sara418 / 77.79.232.* / 2017-04-19 17:04
A ja bardzo sobie cenie współpracę z Globtrex. Miesiąc w miesiąc generuje kilka procent zysku. Opiekunowie bardzo rzeczowi, mówią co i jak,ale to przecież ostateczna decyzja i tak należy do mnie. Podoba mi się współpraca z nimi i widać, że znają się na rzeczy i zależy im na kliencie. Moim zdaniem warto chociażby spróbować.
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-05-18 12:22
To rzadki przypadek... Albo po prostu coś się nie udało opiekunowi Klienta, i zainwestowano nie tak, jak chciał Globtrex.
jest jeszcze inna możliwość - wpis od pracownika lub współpracownika Globtrexu.
Powodzenia!
LeonaCassiani / 188.146.13.* / 2017-04-15 23:48
Po pierwsze: rozmawiamy tu o giełdzie a tu zawsze trzeba się liczyć ze stratą. Nawet najlepsi analitycy nie są nieomylni.
Po drugie: Globtrex to jedna z opcji wejścia na giełdę przy czym zapewniają doradcę i dość fajne narzędzia do kontroli tego wszystkiego: m.in aplikacja na komórkę która działa bardzo dobrze i mam kontrole nad kasa w każdym momencie.
Po trzecie: Oczywiście ze zarabiają na naszych inwestycjach, niezależnie od tego czy zarabiamy czy tracimy.

Moje wnioski? Opiekuna trzeba po prostu "wychować" - dzwonił zbyt często i mowił o nowych wpłatach- kiedy już dosadnie powiedziałam ze nie ma i nie będzie nowych środków, teraz jest ok, dzwoni raz na dwa dni, doradza co zrobić, na razie po miesiącu współpracy podwoiłam konto - ALE - nie zawsze trzeba ich słuchać, a czasem trzeba coś doczytać i zadecydować samemu. Ot tyle - ogólnie polecam, ale każdy musi się liczyć ze niezależnie od firmy - straty tez mogą się pojawić.
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-05-18 12:33
Może najlepsi analitycy też są nieomylni, ale co innego celowe działanie, aby pozyskać klienta, który wpłaci i będzie wpłacał ciągle więcej...
Może rzeczywiście dobra metodą jest inwestowanie w przeciwnym kierunku niż sugeruje Opiekun. Ale jeszcze są opłaty za zamianę kontraktów.
A na koniec jeszcze jest taka możliwość, że Globtrex zamknie działalność z dnia na dzień i pieniądze będą nie do odzyskania. radzę zmykać jak najprędzej...
nar415 / 109.95.7.* / 2017-04-25 13:33
To nie jest giełda (gdzie tu zakup papierów wartościowych ?). To jest rynek instrumentów pochodnych - który nie jest regulowany !!! (Zresztą sam ich S.D. o tym mówił)
nar430 / 109.95.7.* / 2017-04-11 14:31
Ogólnie przestrzegam przed tego typami firm. Sam mam doświadczenie i to mocno negatywne. Prawda jest taka, że one najczęściej zarabiają na stracie swoich klientów - na początku dają zarobić wtedy pojawia się w nas euforia a następnie skubią ile wlezie (często bazując ma zagrywkach z hazardu - typu "odkuje się").
Jeśli chodzi o te pozytywne komentarze to śmiech mnie bierze :) - znając mechanizmy to podejrzewam że ktoś dostał kasę by je pisać bo ogólnie wszystko jest to ten sam tekst.
Proponuję sobie zadać proste pytanie - jeśli oni są tacy dobrzy to czemu sami na tym nie zarabiają !! Powód jest prosty - oni zarabiają ale na klientach :) - a dokładniej ich stracie (bo należy pamiętać, że ten rynek to działa na zasadzie zerowego bilansu - aby ktoś zyskał ktoś musi stracić - a kto to jest to chyba prosta odpowiedź).
PK374 / 83.24.25.* / 2017-06-01 09:03
Chciał bym powiedzieć że platforma globtrex pobiera % z zysków a nie ze strat. Jest tylko narzędziem dającym dostęp do rynku pochodnego nie dlatego że jest nie uregulowany tylko dlatego że daje więcej możliwości jak na przykład zarabianie na spadkach.
Wiadomo jest to gra na akcjach i zawsze jest możliwość straty ale pieprzenie głupot że oni zarabiają na czyjejś stracie jest poprosty żenujące.
A czemu oni nie grają na giełdzie:
po pierwsze zarabiają na tym że ich klienci zyskują więc opłaca się dawać dobre informacje bo zarabiają razem
po drugie z kąd wiesz że nie grają na giełdzie. Prawnie nie mogą ponieważ KNF reguluje te kwestie ale konto na matke ciocie wujka żonę to żaden problem aby sobie dorobić na takiej wiedzy a żadnemu klientowi nie mogą powiedzieć więc zamiast pisać takie głupoty najpierw się dowiedz więcej
Przekręcony / 89.70.106.* / 2017-06-27 12:46
Opinia z kosmosu! jako market-maker, Globtrex z definicji zarabia na spread z chwilą otwarcia transakcji, bez względu na to czy później okaże się, że transakcja była dobra czy zła. A następnie "przyłoży" jeszcze rolowaniem kontraktów, kształtowanym całkowicie dowolnie(przeczytaj na ich stronie www).
To tyle, jeśli myślimy o "czystej grze". Co innegoi jeśli okazałoby się, że Globtrex nie ma czystych intencji...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy