Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gore w Poznaniu: Ziemia, jest w niebezpieczeństwie

Gore w Poznaniu: Ziemia, jest w niebezpieczeństwie

skomentuj
Wyświetlaj:
sceptyk / 2008-12-14 20:40 / Tysiącznik na forum
Ziemia jest w niebezpieczeństwie, skoro za zrabowane podatnikom pieniądze, tacy niedouczeni durnie jak niejaki wynalazca internetu Al(?) Gore może opływać w luksusy i robić innym niedouczonym idiotom wodę z mózgu.
Niech ten bałwan odpowie na proste pytanie:

Kto odpowiada za ocieplenie klimatu około 10,000 lat temu, kiedy to w ciągu zaledwie 1000 lat lodowiec cofnął się spod Poznania aż po Arktykę??????
Czy to też wina człowieka i jego rabunkowej gospodarki?

I czy Mr. Gore ograniczył spożycie grochu i fasoli w celu ograniczenia emisji metanu, gazu jak najbardziej cieplarnianego, emitowanego z jego osobistego anusa?
kozyk / 77.114.237.* / 2008-12-14 16:14
Niestety ćwierćmózgi, wyborcy PiSu i mkg są niedorozwinięci i pomijają fakty:

Pod koniec lat sześćdziesiątych międzynarodowa grupa wybitnych uczonych koordynowana przez Massachusetts Institute of Technology podjęła "Studia nad wpływem człowieka na klimat". Opublikowany w 1968 roku raport podsumowujący te badania nosił przerażający tytuł "Nieodwracalne Zmiany Klimatu". Studia wykazały, że proces prowadzący do takich zmian jest aż nadto możliwy. Jednym z rodzajów ludzkiej działalności, który mógł odmienić klimat Ziemi, była emisja dwutlenku węgla związana ze spalaniem paliw kopalnych.

Elektrownie cieplne wywołują następujące uciążliwości dla środowiska naturalnego:

* Zanieczyszczenie powietrza atmosferycznego. W wyniku spalania paliw kopalnych w kotle energetycznym powstają spaliny zawierające takie substancje toksyczne jak: SO2, SO3, NOX oraz popiół (ze względu na zawartość w nim takich pierwiastków, jak kadm, ołów i arsen).
* Degradacja gleby. Najbardziej znanymi procesami degradacji gleb związanymi z obecnością zanieczyszczeń w powietrzu są: nadmierne zakwaszenie, alkalizacja i akumulacja substancji fitotoksycznych (trujących dla świata roślinnego). Dla gleby szczególnie niebezpieczne są kwaśne deszcze (tlenki siarki i azotu w wyniku przemian opadają na ziemie jako kwaśny deszcz zawierający kwas siarkowy i azotowy).
* Niszczenie lasów. Na lasy szkodliwie działają emitowane przez elektrownie spaliny, a przede wszystkim zawarty w nich dwutlenek siarki (SO2) (w powietrzu i poprzez zakwaszenie gleby). W przypadku elektrowni spalających węgiel brunatny dodatkowo ujemny wpływ na lasy ma lej depresyjny kopalni odkrywkowej. Powoduje on bowiem przesuszenie gleb leśnych.
* Zanieczyszczenie wód. Wpływ elektrowni na wody sprowadza się do następujących zjawisk: zmniejszenia zasobów wodnych regionu, zmian właściwości fizycznych i chemicznych wód powierzchniowych, zmian w życiu organizmów żywych wód powierzchniowych, zwiększenia zanieczyszczenia wód powierzchniowych w wyniku odprowadzania ścieków powstałych w procesach wytwarzania energii elektrycznej.
* Zakłócenia krajobrazu. W przypadku elektrowni akcentami krajobrazowymi są: budynek główny, chłodnie kominowe i kominy.
* Hałas oraz pole elektryczne i magnetyczne.

Nie wspominając już o innych problemach takich jak ograniczone zasoby paliw kopalnych.

Myślą że atom rozwiąże problem niestety:

Elektrownie jądrowe są w przeważającej części wolne od wyżej przedstawionych zagrożeń. Odrębnym i bardzo ważnym problemem jest tu jednak składowanie odpadów promieniotwórczych. Odpady te stanowią bowiem szczególne zagrożenie dla środowiska, głównie z następujących powodów:

* zmysły człowieka nie sygnalizują obecności substancji promieniotwórczych,
* nawet w niewielkich ilościach substancje te mogą być groźne dla organizmu,
* są one bardzo trwałe i praktycznie nie dają się zneutralizować.
@@@ / 195.90.107.* / 2008-12-14 18:37

Niestety ćwierćmózgi, wyborcy PiSu i mkg są niedorozwinięci i pomijają fakty:

Glupi baranie. Jedyne co potrafisz napisac od siebie to powyzsze epitety.

Nastepnie pastujesz tekst ukradziony komus innemu podjac go za swoj.

http://www.elektrownie.tanio.net/ekologia.html

Jestes zwyklym zlodziejem.
kozyk / 77.114.207.* / 2008-12-15 19:36
A kto powiedział że ten teks jest mój cioto !!!
Zwykły śmieciu jak się na czymś nie znasz to się nie wypowiadaj !!
@@@ / 195.90.107.* / 2008-12-16 20:04
Zlodzieju cudzych tekstow, powinienes wiedziec ze przepisanie cudzego tekstu bez podania jego autora jest kradzieza wlasnosci intelektualnej.
Ty lepiej przestan pisac bo skonczysz w wiezieniu.
mkg / 2008-12-13 08:28 / Bywalec forum
Ziemia jest w niebezpieczeństwie dzięki takim cwaniakom jak p. Gore, który bredzi o zmianach klimatu, na które człowiek nie ma wpływu a w rzeczywstosci promuje nikomu nie potrzebne ale za to drogie technologie.
łowca nerdów / 83.21.83.* / 2008-12-12 21:33
W okresie sprawowania urzędu przekonywał obywateli USA, że Internet to lekarstwo na wszystkie ich kłopoty i że po upowszechnieniu Internetu cywilizacja ludzka nigdy już nie będzie taka sama. Miliony Amerykanów mając równie mgliste pojęcie o Internecie co Al Gore rzuciły się kupować na giełdzie akcje spółek, które miały w nazwie "Internet" nadymając słynny bąbel internetowy. Po jego ekspolozji Gore skromnie zachował milczenie i postanowił uszczęśliwić ludzkość broniąc ją przed kolejnym urojeniem swego umysłu nerda - skutkami palenia w piecu. Tępy i ograniczony wyniósł ze szkół syndrom prymusa i uważa się za powołanego do tłumaczenia maluczkim spraw, których sam nie rozumie. Żałosna postać, ale ponieważ reprezentuje nieznany w Europie owoc kultury amerykańskiej - jest kupowany przez lewactwo.
Nocritikitikitari / 89.74.178.* / 2008-12-13 10:22
Każda krytyka jest objawem choroby, powszechnie znanej jako "Głupota". Lekarstwem na nią jest krytyka krytyki.
Klimaciarz / 79.190.175.* / 2008-12-12 22:25
Muszę przyznać, że ciekawe spojrzenie
andowc / 83.30.101.* / 2008-12-12 17:52
Al Gore mówił, że ludzie znaleźli się w sytuacji, w której muszą spojrzeć prawdzie w oczy.

Weż "lusterko" i spojrzyj Sobie (oszustowi) w oczy.
Martw sie o Siebie,- ludzkośc poradzi sobie bez Ciebie (oszuście).
Zajmij się czymś Pożytecznym,- nie Głupotami.
@@@ / 195.90.107.* / 2008-12-12 17:48
Ziemia jest w niebezpieczenstwie przez takich oszustow jak Al Gore.
@@@ / 195.90.107.* / 2008-12-12 18:55
A ogladales jego film?
Sad w Wielkiej Brytanii wskazal 8 oszustw zawartych w tym filmie i zabronil jego wyswietlania w szkolach bez informacji ze jest to propaganda polityczna.
skomentuj

Najnowsze wpisy