Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Górnicy w KGHM zarabiają nawet 9 tys. zł. To zbyt mało?

Górnicy w KGHM zarabiają nawet 9 tys. zł. To zbyt mało?

Wyświetlaj:
BlackCollar / 109.243.37.* / 2010-09-16 12:11
Czy warto brać teraz kredyt?

http://tani-kredyt-gotowkowy.blogspot.com
madlen1111111 / 109.243.144.* / 2010-09-09 12:29
Ludzie - OPAMIĘTAJCIE SiE!! Bzdury tutaj pisza , ze az mi sie czytac tego chce!! Takie zarobki jakie tutaj przedstawiaja to zarabiaja tam ludzie "wyzej postawieni"! Wiem bo pracuje w KGHM i zarabiam 1600 zł tylko w papierach, mój chopak pracuje pod ziemia i zarabia 1700 zł , mój brat zarabia tam 2000 zł, a moj ojciec z 20-letnim stazem 3000zł . Nie sadze aby były to zarobki adekwatne do pracy tak NIEBEZPIECZNEJ jaka wykonuja! Dlatego z zalem czytam co tutaj wypisujecie! :( BZDURY!!
ospamox / 83.1.132.* / 2010-08-06 15:53
Przyjelem sie oststanio do ZG LUBIN moja pierwsza wyplata to 1600 zl na reke!
koyoot / 77.254.185.* / 2010-07-04 17:04
POWINNO SIĘ OBCIĄĆ IM TE WYGÓROWANE WYPŁATY! TO BYŁ BY DOBRY SPOSÓB NA LATANIE DZIURY W BUDŻECIE, A W OGÓLE TO SPRYWATYZOWAĆ TEN KOŁCHOZ I SPOKÓJ. W PRYWATNYCH ZAKŁADACH PANUJE LEPSZY PORZĄDEK PRACY I LEPSZE DOCHODY.
Kristopher / 87.205.60.* / 2010-07-26 21:32
W każdym rozwiniętym kraju na zachodzie górnicy zarabiają o wiele większe pieniądze niż w Polsce i jest to normalne. Niestety Polska to kraj zazdrosnych ludzi. Szkoda. I nie patrzcie na te średnie płace 9 tys. bo to bajki. Prawda jest taka że nie wyjdzie nawet 3 tys. na ręke. A to że garstka prezesów i innych białych zawyża średni wynik płacy dwukrotnie to "szczegół" na który nikt nie zwraca uwagi. Młody który sie przyjmie do kopalni dostanie na reke 1700zł.... bez komentarza.
! / 89.151.16.* / 2010-08-07 12:58
Przepraszam, a ile "młody" ma zarabiać?
Niektórzy co pracują 20 lat zarabiają po tyle pieniędzy...
Nie przesadzajmy.... ;O
żabi ogier / 87.199.5.* / 2010-09-17 20:59
a co to za różnica młody czy stary jak robia to samo,to czemu niby stary ma zarabiać 2 razy tyle,tak było za komuny ale to juz na szczeście sie skonczylo
socjalista-kapitalista / 79.162.79.* / 2011-04-24 21:39
Komuna bracie się nie skończyło!! Dalej jest układ, a jak tego nie widzisz to jesteś ślepi i głupi. Wychu?ał nas wałęsa gnój je?any!!!
Przemo`` / 89.151.26.* / 2009-12-03 16:48
Na początku Witam wszystkich. Mieszkam w obrębie Lubina,Polkowic,Głogowa, jestem 24-letnim męszczyzną po Technikum Elektrycznym,i w tarakcie robienia studiów Górniczych.Od 4 lat staram się dostać na kopalnie,dlatego podjołem Studia Bo jak narzie nic z tego,brak znajomości. hehe.Obecnie pracjuje w Prywatnej firmie elektrycznej ,z wojskiem już leci 5 rok pracy.Wiecie jakie sa realia w takich firmach, w nie wszystkich ale w większości tak mi się zdaje,są kiepskie.Żeby zarobić na renke 2000zł muszę przepracować 24 dni robocze w ciągu miesiąca.Czyli w tym są też soboty 2 albo 3.A mam bardzo odpowiedzialna też pracę bo jak czegoś zapomnę zrobić, położyć to ja dostaje po dupie.Ale podatek odliczany jest od 1000zł brutto.Tak więc na emeryturę dostane tak zawane jałomużne.Nie ma zysków, dodatków, większość osób nie ma prywatnych firmach takich żeczy.Tak więc żyby zaoszczędzić pieniądze jakie kolwiek musze odkładać z wypłaty co jest bardzo ciężkie.Nie ma dodatków na dzieci, na wczasy itp. Więc niech Górnicy aż tak nie narzekają nad swojim losem, co chwile strajki robia bo mało kasy ,oki ale bez przesady.Ostatni znajomy poszedł zapytać sie o podwyżkę, to usłyszał do szefa taką odpowiedź "Jeśli ci się nie podoba to sobie zmień pracę" I co może zapomnieć o podwyżce.Pozdrawiam.może nie długo spotkamy sie w kopalni. Na te czasy to jest jedyna pewna i stabilna praca która może dać ludzią dobrze zarobić.czyli Górnicy i Hutnicy jeszcze pozostali
żabi ogier / 87.199.5.* / 2010-09-17 21:01
ty student jesteś?a ortografia na poziomie podstawówki...
amazing fella / 85.219.235.* / 2009-10-27 16:48
Koledzy.Ludzie są głupi czy by się upierali i wyrzekali tak jesteście idiotami.Co do kto ile zarabia zawsze trzeba więcej szczegółów podać.Jeśli powiem że zarabiam 4000zł robi to wrażenie ale nikt nie napisze że pracuje 6 dni w tygodniu,po 10 godzin i nie w każdym miesiącu,a normalna pensja to 2000 koła na rękę.Nie lubię idiotów którzy piszą że maja kupę kasy tylko zapominają podać czy brutto czy netto.Ze ich łojciec tarza się w kasie a nie napiszą czy zamiata czy jest dyrektorem.więcej konkretów a nie p****** które na was wrażenie robią.
Adde / 89.151.15.* / 2009-09-22 20:38
Ludzie co wy gadacie!!!Jak w KGHM się mało zarabia??To wy chyba pracujecie w jakiś spółkach z nią związanych bo mój ojciec jest górnikiem i jakoś zarabia po 5tys. lub wiecej na miesiąc netto.Tak więc nie gadajcie głupot, bo jak się nie chciało uczyc to się zarabia grosze.A wystarczyło skończyc technikum górnicze i studia podyplomowe kierunkowe i później roczne szkółkę w niemieckich kopalniach i Wtedy się zarabia...
iras 1 / 83.8.129.* / 2008-12-19 15:58
Ja powiem tak : jak państwo może doić kghm to i pracownicy też.Nie jestem górnikiem. Całe zyski huty zmarnowane poszły na dywidendy teraz idą ciężkie czasy dla kghm, nie ma wypracowanego w poprzednich latach zysku.Teraz koszt produkcji wyższy od ceny miedzi.Pewnie państwo się odwróci i jak cena miedzi nie wzrośnie o kghm skończy jak stocznie.
socjalista-kapitalista / 79.162.79.* / 2011-04-24 21:42
Gówno się znasz na ekonomii, więc nie pisz bzdur palancie!
Łukasz86 / 87.105.33.* / 2008-12-16 22:13
Pracuje w kghm pod ziemią 2 lata i zarabiam średnio 2000 zł. netto miesięcznie + 6000 zł. netto rocznie z tytułu barbórki, zysków i czternastki czyli jakieś 30000 rocznie netto. Pracuje średnio 4 soboty miesięcznie. Faktem jest że, w Polsce ludzie pracują ciężko, lecz gdy porównamy warunki pracy zobaczymy różnice. Po pierwsze ciągłe zagrożenie życia, starczy zobaczyć na statystyki wypadków śmiertelnych i ciężkich :( Ktoś wcześniej napisał, że menager ma bardziej stresującą prace niż górnik w kghm ( myślę jednak, że nie ma nic bardziej stresującego niż ciągłe zagrożenie życia ). Po drugie starczy porównać ilość chorób zawodowych w poszczególnych grupach zawodowych. Właśnie według tych danych obliczono wiek emerytalny , który wynosi 25 lat pracy pod ziemią. Bo po prostu organizm nie wytrzymuje dłużej. I jak to się ma do emerytury policjanta lub strażaka ( 15 lat ). Ile było wypadków śmiertelnych w tych grupach zawodowych jakie oni mają choroby zawodowe i ile ich mają.

Kghm ciągle odprowadza zyski do skarbu państwa a nie na odwrót a jak ktoś się nie zgadza niech poda okres w którym to państwo dokładało do kghm-u.

Faktem jest też to, iż nikt nikogo nie zmusza do pracy w kghm na dole i to, że każdy może tam pracować i się przekonać jak jest ciężko, ludzie dojeżdżają nawet po 60 km w jedną stronę do pracy. Na dole też pracuje wielu ludzi z wyższym wykształceniem, przy czym nawet żeby ukończyć technikum górnicze trzeba poświęcić 5 lat.

A odnośnie artykułu to po prostu już nie moge jak czytam te dane lub jak słucham w telewizji wielką Panią rzecznik kghm która podaje te średnie zarobki z premedytacja pakując wszyskich do jednego worka ( fizyczni, dozór wyższy, związkowców i oczywiście zarząd )

Pozdrawiam i życzę wszystkim jak największych zarobków, dopracowania do emerytury w zdrowiu i szczęściu.
.,., / 89.151.16.* / 2010-08-07 13:03
mówisz że manager bardziej stresującą prace niż górnik. Słyszałam nauczycielke szkoły podstawowej wypowiadającą się na temat "trudu pracy", stwierdziła że jej praca jest bardzo ciężka i nie wie czym ci górnicy sie przejmują... ;)
turlit / 89.151.28.* / 2008-10-10 18:17
Ludzie! O czym Wy piszecie! Jestem po studiach! Poza tym mam dodatkowo zrobione studia podyplomowe kierunkowe, pracuję w kghm jako robol i wczoraj dostałem pensję! Nie wiem, skąd są te kwoty! Jeżeli ja po 5-ciu latach pracy zarabiam 4000 brutto, jakieś 2000 na rękę ro proszę Was nie piszcie, że w kghm zarabia się dużo! To są pensje uśrednione! No, ale jak się łączy pensje wszystkich pracowników włącznie z prezesami i całą kadrą dozoru to i takie brednie wyjdą! Wiem ile się zarabia w kghm i na pewno zwykły pracownik nie zarabia więcej jak 6000 brutto, czyli około 3 tyś na rękę! Szlag mnie trafia jak się jeździ po górnikach i łączy się Nas Zagłębia miedziowego z Kompanią Węglową do której Państwo cały czas dokładało, lub dokłada! A poza tym pracuję w dziwnym systemie i niestety w Święta do pracy! Ludzie nie wypowiadajcie się jak nie znacie faktów! A jechać po innych to nasza głupia mentalność! Czy to się kiedyś zmieni?!!!
demi2300 / 83.8.24.* / 2009-08-11 11:40
tylko trzeba napisać że pracuje się 3 lub 4 soboty,żeby zarobić
halun / 83.27.84.* / 2008-10-23 21:32
to nie pracujesz w kghm ZG! tylko w firmie podwykonawczej
jarek k / 2008-10-20 21:01 / portfel / Samozwańczy Demon Intelektu
nie wiem jakie studia Pan konczył ale ubruttowienie w Polsce jest na poziomie 29% ta że jak ma Pan 4000 brutto to daje jakieś 2850 netto .
jhuyh / 80.51.171.* / 2010-01-14 20:01
cymbale poszperaj w przepisach ze gornik ma najwyzsze skladki w polsce i dodaj do tych 29% jeszcze 10% to wtedy ci wyjdzie prawdziwa kwota
aga b / 83.2.83.* / 2008-10-20 18:48
Ma pan swieta racje moj maz pracuje w kghm 15 lat i jeszcze nigdy nie zarobil 9tys aby zarobic 3tys na reke musi minimum zrobic trzy swiateczne soboty
jawiem / 77.113.228.* / 2008-10-07 22:25
Drodzy dyskutanci.
KGHM nie jest firma państwową, aczkolwiek Skarb Państwa jest właścicielem ponad 41% akcji. W KGHM nie pracuje się na dole w niedziele. Wielu pracowników dołowych zarabia w tym roku średnio 9-15 tysięcy miesięcznie. Dotyczy to dobrych fachowców, którzy pracują od 1 do 4 sobót w miesiącu. Praca nie jest lekka- warunki klimatyczne trudne, pracujemy w ciągłym zagrożeniu życia, systemem wielozmianowym. Średnie wynagrodzenie członka Rady Nadzorczej to ok.6 tys. zł miesięcznie,członka Zarządu ok.40 tys.zł miesięcznie. Firma zatrudnia ponad 18 tys pracowników i ma ponad 13 mld zł obrotu rocznie. Te dane są publikowane w raportach giełdowych- szczegóły w rocznych. Zarząd nie jest objęty ustawą kominową- jest chyba najsłabiej opłacanym zarządem firmy tej wielkości- Komentarz do tej dyskusji: -dobry górnik zarabia godnie biorąc pod uwagę trudne warunki, zagrożenie życia fachowość i ponadstandardowy czas pracy-chyba nie trzeba mu zazdrościć. KGHM-u nie dofinansowuje Państwo-firma nie jest państwowa i nikt do górników nie dokłada. Co do strajku- jeśli lider-związkowiec zapyta Was,czy chcecie zarabiać więcej- to co odpowiecie?
firmol / 77.113.52.* / 2008-12-04 21:05
głupie gadanie i to w dodatku jakiegoś górnika nieroba jednego wiecznie narzekają jakie tam ciężkie warunki nic nie robią firmy na nich j**** za grosze a te nieroby biorą potężne pensje i wszelkiego rodzaju dodatki okradają państwo jestem za prywatyzacja kghm
zona / 89.151.10.* / 2008-12-09 23:57
ty dupku !!!!nie wiesz co piszesz!!!!chcesz sie przekonać to sam zjedż na dół!! przekonasz sie jakie są tam warunki to zobaczysz!!!!!!!!!! po za tym takiej krowy dojnej jak jest KGHM nie oddaje się wprywatne ręce!!!!!!!!!!!!
mmnb / 99.232.235.* / 2008-10-28 01:45
swój komentarz wsadź sobie glęboko w d....ę.
podatnik / 2008-10-06 16:54 / Bywalec forum
Tak naprawdę to to jest skandal - te wynagrodzenia. To firma Państwowa , a miedź to bogactwo narodowe i zyski powinny trafiać do budżetu Państwa, a nie do kieszeni pracowników. Jak możnabyyło doprowadzić do sytiacji,że wąska grupa obywateli tak odstaje od reszty w zarobkach i jszcze są niezadowolenii. W budżecie nie ma na nic pieniędzy , na infrastrukturę , na leczenie , na budowę infrastruktury , a grupa gości pracujacych na Państwowym zgarnia taką kasę . Poinformować ich ile zarabia Polski Robotnik w innych zakładach może będą zainteresowanii zmiany.
Strajk to skandal , powinien być uznany za nielegalny , bo na życie i buty dla dzieci na zime to im nie brakuje i powinni zapłacić za ewentualne straty wynikłe dla zakładu.
Związkowcy sie chyba szaleju napily ,żeby taką akcje organizować , niech się z realiami życia zapoznaja , bo sobie żyją na wyspie tego kraju w oderwaniu od żeczywistości.
Jak są grupy zawodowe u nich co maja mniej to niech się podziela z nimi inni pracownicy Ci z górnej półki , a może związki niech biednym w ich zakładzie pomogą.Jak się ludziom za dużo płaci to im się w głowach przewraca.
górnik KGHM / 83.1.132.* / 2008-10-20 20:41
skandalem można nazwać to co Pan wypisuje.
bogactwo Narodowe , tak oczywiście ale nie dla rządzących ( PO ) . Właśnie rząd pozbył się złotej akcji , rzad ma zamiar sprzedać kghm. Drogi podatniku kto sprzedaje złotą kure. Przez trzy lat rządy wypompowały do kasy państwa prawie 7 miliardów to mało ,zapytaj rząd gdzie się podzialy. Powodzenia

)
jotka1 / 78.31.91.* / 2008-10-06 08:40
Pomijając kto ma rację, to ciekawe są wybrane zestawienia. Np. podano zarobki górników dołowych - 4 tys. osób na 18 tys. zatrudnionych.
podatnik / 2008-10-06 16:56 / Bywalec forum
Zwróć uwagę jOTKA NA FAKT ,ŻE MINIMALNA PENSCJA W TUYM ZAKŁADZIE TO ŚREDNIA KRAJOWA I MA JĄ ZALEDWIE 1,8 % PRACOWNIKÓW
Dafit / 78.8.163.* / 2010-09-17 23:19
gówno prawda pracuje tam , co prawda jako pracownik powierzchniowy ale do średniej krajowej mi brakuje ok 700zł więc jak nie wiesz to nie gadaj jakie tam minimalne płace są a te 9tyś wsadźcie sobie między bajki z 4 sobotami i 20 letnim stażem górnik operator nawet tyle nie zarobi ( brutto oczywiście)
zeppelin / 2008-10-05 20:42 / Tysiącznik na forum
Jak nie chca za tyle pracowac to zawsze moga zmienic prace na bardziej oplacalną. Jak nie znajdzie sie u nas chetnych do pracy to moze wprowadzic jakies kontrakty dla pracownikow z Chin. Mysle, ze jest wielu chetnych do pracy za 3000 $/
mies.
W glowach im sie poprzewracalo tak samo jak gornikom ...
mefik / 89.75.17.* / 2009-06-06 17:39
człowieku 3000 $ ?? ja pracuje w KGHM i jeszcze nigdy nie miałem 3000 zl a co dopiero $..to ze kadra wyższa tyle zarabia to nie znaczy,że reszta pracowników fizycznych ma takie pensje jeszcze tego nie możecie strawić.. normalny pracownik nie zarabia więcej niż jakaś osoba na powierzchni??
marc2008 / 84.10.117.* / 2008-10-05 22:37
oj, aż się prosi o kompanię zwartych oddziałów z pałkami...

a tak poważnie - to kiedy ten najgorszy socjalistyczny twór o nazwie "związki zawodowe" zostanie po prostu zlikwidowany?
JX / 212.191.170.* / 2008-10-05 13:17
Dlaczego nie podano średniego wynagrodzenia rady nadzorczej i zarządu spółki? Czy to przypadek, czy celowo pominięto ten ważny fragment obrazu?
podatnik / 2008-10-06 16:58 / Bywalec forum
dO jx - NAPEWNO SĄ TAK SAMO ABSURDALNE JAK wASZE - PERACOWNIKÓW - SĄDZĘ ,ŻE JESTEŚ TAM PRACOWWNIKIEM I DLATEGO TAK pISZESZ.
w ZARZĄDZIE PRACUJE KILKA OSÓB , A PRACOWNIKÓW SĄ TYSIĄCE. ZRESZTĄ zARZĄD OBOWIĄZUJE USTAWA KOMINOWA WIĘC LEGALNIE MAJĄ NIE WIELE WIĘCEJ OD ROBOTNIKA

Najnowsze wpisy