Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Górnicy w KGHM zarabiają nawet 9 tys. zł. To zbyt mało?

Górnicy w KGHM zarabiają nawet 9 tys. zł. To zbyt mało?

Wyświetlaj:
januszk44 / 83.238.174.* / 2008-10-03 16:58
Wobec powyzszego powiem krótko.
To jest kur... kpina pracowników i związków. Ludzie mogą o takiej kasie pomarzyć. Nawet najniższa pensja 2500 - 3330 brutto jest dla ludzi z 20 letnim stażem nieosiągalna. Tylko dlaczego ja jako akcjonariusz tego syfu 9teraz tak uważam) mam za to płacić. powiem tak ja straciłęm na akcjach w 3 miesiące 50 % wiec im tez obciac pensje o 50%. pójda akce w górę to im dać. Nie podoba się to w******... jak to mówili w reklamie jednego banku
górniczek / 62.87.254.* / 2008-10-03 18:25
Nie graj na giełdzie jak sie nie znasz i do OPEC miej pretensje ze maja takie a nie inne ceny ropy...może weż karabin i postrzelaj do arabów arbo do ruskich.....może bedziesz miał ON w cenie 2,5 zł
tylko pamiętaj jedno, że ceny akcji nie sa odzwierciedleniem sytuacji tzw molocha, co zywi Dolny Slask i takich nieudaczników, jakich tu pelno...
ddaarreekk / 83.17.106.* / 2008-10-03 17:01
Tylko P A L A N T może coś takiego napisać!!!!!!!!!
Dowiedz się więcej ile zarabiają tak na prawdę w KGHM normalni pracownicy i wtedy gadaj.
ddaarreekk / 83.17.106.* / 2008-10-03 17:08
Pracuje i wie ile się zarabia. Dlatego ludzie piszą tu bzdury!!!!!!!!
iuyuiy / 80.52.201.* / 2008-10-04 03:34
A mo ye ddaaaarreekk to jeden y tzch dupkw co yodyili sie robi ya 1000zl hiihih no to kup za to sobie 20 akcji i poczekaj na zwyżke bo my straciliśmy przez wasze strajki już kilka set tysięcy
januszk44 / 83.238.174.* / 2008-10-03 18:00
Masz u góry tabelkę JEŁOPIE a nazywa się
"Zarobki pracowników dołowych w 2007 roku (wybrane przedziały"
Masz też tabelkę
"Zarobki hutników w 2007 roku (wybrane przedziały)"
Chcesz mi powiedziec że te kwoty i przedziały z nieba spadły i redaktor sam je wymyślił
ddaarreekk / 83.17.106.* / 2008-10-03 18:43
JEŁOP to cię zrobił. Wiem co pisze. Ale nie wszyscy wiedzą ze w skład KGHM-u wchodzą kopalnie i huty. Podwyżki i prywatyzacja dotyczy wszystkich. Są tacy co zarabiają 9 tys. zł, ale takich osób jest mało. Są też tacy co zarabiają po 20 tys. zł i więcej. Więc nie można uogólniać. A wysprzedawanie wszystkiego pogorszy sytuacje w Polsce.
kozyk / 77.114.53.* / 2008-10-03 19:30
'Są tacy co zarabiają 9 tys.
zł, ale takich osób jest mało. Są też tacy co
zarabiają po 20 tys. zł i więcej. Więc nie
można uogólniać'

A kto tu kretynie uogólnia, widzisz przecież tabelkę ilu ludzi zarabia w jakim przedziale a nie średnie zarobki...baran
Pilsener / 2008-10-03 20:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nawet nie wiecie, ile wysiłku wymaga przygotowanie takich danych - specjalnie dla takich jak ddaarreekk, którzy (jak typowi polacy) nie rozumieją słowa pisanego. Po co z nim gadasz - on tylko umie strajkować i narzekać. Już tu byli tacy "górnicy" co się żalili, jak to w KGHM zarabiają 1800 BRUTTO hihi, ja nie jestem premierem, rządem, prezydentem etc. - w bajki nie wierzę. Mnie frazesami ani biadoleniem nikt nie kupi.
belkot / 83.26.170.* / 2010-05-30 11:16
nie chłopie ty zazdrościsz górnikom jak ci mało pieniędzy to przyjedz dam ci zarobić będziesz kołysał jaja bykom bo po twoim głupim pisaniu widać ze nie masz szkoły i nawet nie wiem czy do tego się nadajesz
oszołom / 195.72.148.* / 2008-10-04 14:13
Niestety, ale frazesy to sam sypiesz jak z rękawa, a jeszcze bardziej biadolisz. Chyba tylko to potrafisz, a Twoje argumenty szybko topnieją. Nawet nie potrafisz po ich zanegowaniu podtrzymać swojego zdania co może świadczyć tylko o tym, że są z sufitu wzięte. Nie bądź śmieszny uważając, że ktoś z tu obecnych chce Cię kupić, haha :)
JAW / 84.10.239.* / 2008-10-03 16:07
Na Zachodzie zarabia się 4 tys. euro, czyli jednak więcej niż u nas. Dlatego uważam, że 9 patyków miesięcznie to mało i wspieram każdego, kto walczy o więcej, bo nie jesteśmy Baiłorusinami tylko Europejczykami
polaki / 80.52.201.* / 2008-10-04 03:38
to wypier... na zachód tam nie będziesz mógł stać podparty łopatą przez pół dnia tylko będziesz nią machał albo machna ciebie.
Czy ktoś widział kiedyćs jak się buduje u nas drogi np. jest 6 pracowników i jeden macha a reszta stoi i patrzy jak sie człowiek męczy
hihih typowy polak
dgdgdg / 195.140.236.* / 2008-10-03 17:20
To daj im ze swoich podatków... Jeśli płacisz bo coś mi się widzi że to ten co daje wszystkim a pracyje na czarno w LONDYNIE>
Pilsener / 2008-10-03 15:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak najszybciej sprywatyzować ten komunistyczny skansen - ile można do tego dopłacać? Kondycja zakładu się pogarsza, udział w rynku maleje - a zyski? Pfff.. parę lat zysków z powodu wysokich cen surowca... za 10-20 KGHM skończy jak stocznie albo gorzej.
Oczywiście będą tu pisać górnicy, jak to im źle - a co mnie to obchodzi? Tak jest źle, a trzeba mieć nie lada plecy, by pracować w KGHM. Gdyby to ode mnie zależało, wszystkich górników i innych pasożytów czy nierobów bym pogonił na Madagaskar. Jak ktoś smoluchom współczuje to niech się podzieli z nimi swoją emeryturą - ale od moich pieniędzy WARA.
lokol / 80.52.201.* / 2008-10-04 03:41
Jak im źle to niech się zwolnia kolejka długa. Kiedyś strajkowały pielęgniarki w Australii zwolnili wszystkie i sprowadzili z całego świata wymiane to tamte prosiły sie o pracę za pół ceny na koniec . Tak samo zrobili z pilotami , kontrolerami lotów itd nie dac się złamac to się złamie strajk
Górniczek / 62.87.254.* / 2008-10-03 18:21
Panowie...wszystko wszystkim, ale zazdrość naszego społeczeństwa, chciwość i uleganie wlywom TVN i POpaprancow nie zna granic...jest to zalosne i przykre...zwlaszcza jesli dotyczy to zwyklych zjadaczy chleba, ktorzy na podstawie jakis nieprawdziwych tabelek i wykresow sieja tu zamet...Ciekawe co by powiedzieli, gdyby to gornicy KGHM przestali placic tak wysokie stawki na innych nierobow z innych branz, jak by nasze pieniadze zostawaly nie w Wawie a u nas w Zagłebiu L-G. My nie chemy jałmużny od państwa ani wysokich zarobkow, siegajacych jak w tytule 9 tys. , tylko normalnosci i nie pisania głupot....przez takich jak ty
ddarreekk / 83.17.106.* / 2008-10-03 17:05
Powinni mieć zakaz pisania ci co nie mają pojęcia o KGHM.
Jestem ciekaw kto dokłada i z czego???? Bo ta firma przynosi wysokie zyski które trafiają do puli naszego Państwa. A po prywatyzacji kto inny będzie brał kasę. Sprzedaj lepiej swoją żonę to inni będą się cieszyć!!!!!!!!
Pilsener / 2008-10-03 20:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A ile raportów branżowych czytałeś? Porównaj sobie, gdzie była KGHM 20-cia i 10 lat temu a gdzie jest teraz - polityka rządu i związków zawodowych nieuchronnie prowadzi do zagłady tego zakładu - w identycznej sytuacji było polskie rybołówstwo 20 lat temu i stocznie 10 lat temu - też miały zyski i co z tego? A gdzie są teraz? Mówisz zyski? To popatrz sobie na zyski i inwestycje innych potentatów w branży! KGHM coraz gorzej wypada na tle konkurencji - wspominał o tym "Neewsweek", pisało "Wprost", ale polacy wiedzą oczywiście lepiej, bo są zyski, więc jest ok, pfff... Ursus też miał zyski i co z tego?
Howard Webb / 2008-10-03 16:07 / Bywalec forum
chłopie daj na wstrzymane, górnicy w miedzi bardzo dużo zarabiają, ale że państwo do tego dopłaca lub dopłacało to pierwszy raz słyszę,
Mr Bear / 217.98.12.* / 2008-10-03 15:35
Dla mnie mogą zarabiać i 100 tys. zł na rękę miesięcznie, nawet tygodniowo. To ich zawód, za darmo też bym tego nie robił. Byle bym ja nie musial sie do tego dolozyc.
tgjfyj / 195.140.236.* / 2008-10-03 17:23
No ale dokładasz bo jeżeli KGHM jest państwowy to by była dywidenda a tak rozdadzą im $ i skarb państwa dostanie nic czyli dopłacisz do autostrady.
A jak ceny miedzi spadną to będzie padaka bo koszty zostaną wysokie czyli skarb państwa dopłaci z twoich podatków.
Mr Bear / 217.98.12.* / 2008-10-03 15:42
jeszcze jedno... jeżeli ich podwyżka ma być sfinansowana z moich podatków i składek, to pierwszy mogę się podpisać pod prywatyzacją górnictwa. Bo ja też z*******, ale dla mojej rodziny, a nie dla kolesi co sami sobie wybrali trudny i niebezpieczny zawód. Nikt ich do tego nie zmuszał, niech więc nie odbierają innym. A jeśli uważają, że to ich zarząd przetrawia pieniądze - to z pretensją do zarządu, a nie do reszty społeczeństwa proszę.
ddaarreekk / 83.17.106.* / 2008-10-03 17:09
Jak z twoich pieniędzy!!!!!!!!!! Przecież zakład przynosi ogromne zyski!!!!!!!
KGHM / 79.186.20.* / 2011-03-25 20:59
Apeluję do wszystkich PRAWDZIWYCH GÓRNIKÓW o to, żeby byli mądrzejsi od całej tej bandy katolickich zazdrośników,którzy utrzymują księży,radio Maryja i bzykają się podczas pielgrzymek na jasną górę,i nie tlumaczyli sie ze swoich zarobkow,wszyscy wiemy kto kogo utrzymuje,w tej naszej kochanej POLSCE!! Wypowiadaja sie na temat,którego WOGÓLE nie znają!!!!Nigdy nie byli pod ziemią i o kopalni nic nie wiedzą!!!Jak wiekszosc ludzi widza cudze,ciezko zarobione pieniadze!!!! Zapraszam zainteresowanych ,na chodnik T269 pod szybem RXI w ZG RUDNA przy braku wentyla, w niedziele na 3 zmianie!!!Pozdrawiam wszystkich baaaaardzo goraco,no bo z kopalni miedzi nie!!!!!
jhfd / 80.52.201.* / 2008-10-04 03:48
Zaj... zyski teraz miedz kosztuje mniej niz koszty wydobycia a akcje 45 zł teraz sobie strajkujcie bo jak zamkna wydobycie to bedzie czysty zysk
ghkgh / 195.140.236.* / 2008-10-03 17:26
Ale to nie twój zakład ani roboli tylko skarbu państwa czyli mój też. Więc nie widzę powodu żeby PRZEŻERAĆ ZYSKI.
A potem złoża się np wyczerpią i przyjdą po $ ze skarbu państwa jak górnicy.
DO ROBOTY!!!!
Gorniczek / 62.87.254.* / 2008-10-03 15:28
Witam serdecznie...jestem pracownikiem KGHM PM SA
po przeczytaniu paru wpisow, ludzi, którzy jak wiekszosc ( niestety) Polakow, juz syczy i puszcza jad...w strone "tych lepiej zarabiajacych"...to nasza narodowa tradycja, aby zbluzgac tego, któremu ponoc lepiej sie wiedzie..zazdrosc, wlasna nieudolnosc..itp, to to co maja do powiedzenia Ci ludzie...
Owszem sa osoy u nas ktore zarabiaja ok 7 000 zł, ale to margines...drodzy forumowicze, w wiekszosci nasze dochody kształtuja sie miedzy 3 a 4,5 tys na tzw reke...i z*********** swiatek piatek i niedziele, stad takie zarobki, warunki pracy ciezkie, temp na dole ok 28-25 st, wilgotnosc 80-90%, stopien zagorzenia tapaniami przewaznie III ( dla wiedzacych o co chodzi), praca przymusowa w sobote i niedziele na IV zmiany....bo inaczej na raczke skapalo by ok 2,5 tys zlotych....w ciagu tych pare lat pracy przezylem kilka wstrzasow, podczas jednego o malo mnie nie zasypalo....jedyne co mnie trzyma tutaj to to ze mamy stala stabilna prace, po ktorej za 25 lat moze pojde juz jako okaleczony i schorowany czlowiek na emeryture, jak POpaprancy i tego nam nie zabiora...
wielu ludzi, bedac na emeryturze umiera, po 2-5 latch w wyniku nasilania sie schorzen i innych chorob....
Mam zatem pytanie, firme, ktora utrzymoje pol dolnego slaska...nalezy zniszczyc, sprywatyzowac????
po co...?
chyba po to abysmy wyjechali do Anglii i tam ponizali sie ... za troche wieksza stawke...
\Dlaczego otym nikt nie pisze, ile placimy skladek, ile dajemy na rozwoj sluzby zdrowia, jak warszawka bawi sie za pieniadze KGHM, ile to kosciołow wyremontował Biskup za nasza kase, ile to turniejow tenisowych zoastalo rozegranych za nasza harowe...
a czy stac firme na podwyzki...nie wypowiadam sie, tu zawsze rzadzily partie i warszakwa, ale niegdy nie udalo im sie tej firmy pograzyc...panie Tusk i jego wyzhawcy...sprobujcie i Wy....ale nie radzimy
górnik
Fors84 / 2008-10-03 22:20 / Bywalec forum
Po pierwsze firma nie jest wasza tylko udziałowców .
Po drugie jezeli sa tak ciezkie warunki pracy to zawsze możesz zrezygnować.
oi / 77.95.48.* / 2008-10-03 20:24
jestem po stronie pracowników KGHM przynajmniej oni wiedzą za co pracują , chociaż nie wieże że na stanowiskach robotniczych są aż takie zarobki, a wyrobników którzy za 1500 węzmą każdą prace mam w głębokim szacunku , widocznie stac ich aby pracowac za grosze.
Pajchiwo / 2008-10-03 19:19 / Tysiącznik na forum
Masz trochę racji, ale powiem Ci szczerze - w "pewnym miejscu" mam ile kościołów (i plebanii pewnie również) wyremontował swoim księżulkom jakiś tam biskup. W tym samym miejscu mam to na co wydaliście pieniądze. O frajerstwie typu zabawy za czyjeś pieniądze nie wspominając.
Wasza kasa - wasz gest.
Ale to nie jest wasza kasa, bo nadal 47% akcji ma państwo. Czyli społeczeństwo.
Prywatyzacja - jak w każdym przypadku - może pomóc i może zaszkodzić.
Ja - osobiście - uważam, że w tym przypadku nie ma ona sensu.
Lepsze było by wyeliminowanie takich "pomysłów" jak zaciągnięcie kredytów w tamtym roku, żeby pokryć wypłaty z dywidend.
Zarządziło taki klocek państwo na WZA i oczywiście przeszło. Mimo, że jest niezgodne z prawem.
A pamiętasz jak "fachowiec" z poprzedniej ekipy rządzącej wydumał, że kontrakty asekuracyjne na walutę to oszustwo?
I tu jest IMHO pies pogrzebany - jak usuniesz z akcjonariatu państwo usuniesz takie posunięcia, bo już akcjonariat sam będzie pilnował przekrętów. Teraz tego nie może zrobić, bo nikt nie ma powyżej 5% akcji i na WZA rządzi państwo.
Owszem prywatyzacja zmniejszy siłę związków - ale ich nie zlikwiduje, nie ma prawa.
MOże za to usunąć patologie - oczywiście przekrętów przy prywatyzacji jest czasem wiele, więc może zaimplementować nowe.
I nikt nie będzie współczuł górnikom z KGHM.
Jeśli oni tak zarabiają bo to na Polskie realia dużo. Zresztą jestem gotów wierzyć w te kwoty, ponieważ KGHM nie wypuściło by raczej z ręki nierzetelnych danych. (oczywiście zachodzi możliwość, że nie rozróżniasz kwoty brutto i netto, a także że autor lub KGHM faktycznie mataczy żeby coś na tym ugrać - ale to jest do wychwycenia).
alertec / 87.99.40.* / 2008-10-03 15:39
Sluchaj Gorniczek, a moj tesc pracowal w Lubinie w KGHMie i zjezdzal na dol i jeszcze nigdy nie slyszalem, zeby on pracowal w jakiekolwiek weekendy, wiec nie opowiadaj glupot, a po drugie wcale nie utrzymuje polowy dolnego slaska, wiec a zarobki to i tak macie dobre i nie narzekajcie, bo jezeli cos by sie stalo i nagle KGHM by zbankrutowal to bedziecie zasuwac jak reszta za marne grosze i nie bedzie zadnych zwiazkow zawodowych w ktorych to prezesi wyzej wymienioncyh zarabiaja po kilkanascie tysiecy. Najpierw zwiazki zweryfikujcie, a pozniej sie czepiajcie pieniedzy podatnikow.
sfdfhy / 195.140.236.* / 2008-10-03 17:30
A jakby was ktoś wywalił z roboty to byście zapieprzali w miedziowych biedaszybach jak w Wałbrzychu i wasze miasta by wyglądały jak Wałbrzych.
Więc pracujcie i nie przeginajcie pały bo los ma to do siebie że w dupę kiedyś dostaniecie/
gornik / 62.87.254.* / 2008-10-03 15:47
Re:
a czy ktorys z górnikow chcial, chce, czy bedzie chcial pieniadze od panstwa, spoleczenstwa???Za duzo TVN sluchasz...
po drugie? twoj tesc chyba pracował w Niro ( to taka firma ktora u nas sprzata łażnie), bo jak sie dobrze zorientujesz, to zaklad nasz ma tzw. prace ciagla...., a po trzecie, wielu cymbalistów chialo zagrac przy Jankielu, ..jak pisal wieszcz...reszte dopowiedz sobie sam, a pozniej komentuj cos na forum.....
oljo / 2008-10-03 14:34
sprywatyzowac to jak najszybciej i niech wtedy sobie zarabiaja ile chca (albo ile im prywatny wlasciciel zaplaci). a teraz cwaniaczki twierdza, ze im sie nalezy, ale zrzucac sie musza na to wszyscy... ciekawe, ze do mojej pensji sie nikt nie doklada, a tez czuje sie przepracowany.
wdyrk350 / 193.111.166.* / 2008-10-03 15:30
na pewno nie ty się zrzucasz. popatrz na to co zostało po obcięciu kosztów czyli na zysk netto firmy. ciekawe czy mówiłbyś to samo gdybyś był pracownikiem tej firmy.
dggd / 195.140.236.* / 2008-10-03 17:33
A co cię interesuje firma???? TWOJA???? Guwno wam do zysków firmy.
Robol jest do roboty a nie od zaglądania w czyjeś pity.
Panie z biedronki nie zaglądają do PITów Biedronki.
Bo kopa w dupę i na zieloną trawkę - BY BYŁO
ddaarreekk / 83.17.106.* / 2008-10-03 15:23
W KGHM zarabiają nawet 50 tys, dla tego średnia wychodzi 9 tys. Ja pracuję w hucie od ponad 20 lat i zarabiam 2700 na rękę. Dla kogo to jest tak dużo??? Warunki pracy są szkodliwe. Pracujemy w soboty niedziele i święta. Tacy co piszą takie komentarze pewnie pracują od poniedziałku do piątku i niewiedzą co to 2 zmiana w wigilie i 1 niedziela w miesiącu wolna. A prywatyzacja takiej firmy to idiotyzm. Najlepiej sprzedać całą Polskę!!!!!!!!
CHODZ DO MNIE / 195.140.236.* / 2008-10-03 17:39
Njalepiej nie sprzedawać tylko wam dać.
Zresztą i tak byście kasę przewalili w 5 lat i od nowa to samo.
Jak ci za mało to idz zmień pracę....
Za komuny pracował dziś pracuje jutro też będzie bo nic innego nie potrafisz poza dokładaniem do pieca.
Mało firm poszukuje pracowników???
Idz pokaż co potrafisz i za 2700 na łapkę możesz zapomnieć.
zbulwersowany / 89.171.196.* / 2008-10-03 14:17
Zapomniałem dodać. Za czas ewentualnego przestoju wypłaty powinny zostać obcięte. Za straty poniesione podczas przestoju wichrzyciele powinni zostać obciążeni kosztami, jeśli trzeba na drodze sądowej.
zbulwersowany / 89.171.196.* / 2008-10-03 13:49
Zdelagalizować związki, wypieprzyć związkowców na ulicę. A jak im się zarobki nie podobają to niech zmienią pracę. Ja nie chcę płacić ze swoich podatków na tych sk...synów. To ogromny błąd, że spółka do tej pory nie została sprywatyzowana.
@@@ / 89.78.35.* / 2008-10-03 13:53
Ale milionowe wynagrodzenia szefow spolek skarbu panswa Pana zbulwersowanego nie bulwersuja.
Pewnie nawet jest za zlikwidowaniem ustawy kominowej.
zbulwersowany / 89.171.196.* / 2008-10-03 14:05
Oczywiście, że bulwersują, to swoją drogą. Tak samo jak rzesze uprzywilejowanych obywateli w RP (której?), wcześniejsze emerytury, najwyższy odsetek rencistów w Europie albo i na świecie.
To jest oczywiste, że jak im dadzą podwyżkę, to zaraz pójdą po następną. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tak bez końca, aż wykończą kombinat. Zawsze będą się tłumaczyć, że praca ciężka, że wszystko drogie. Tak jakby tylko ich ten problem dotyczył. Mam nadzieję, że zarząd się nie ugnie. W Wlk. Brytanii potrafili sobie poradzić ze związkami. W Polsce jest ich coraz więcej. Czy muszę dodawać, że związkowcy za pełnione funkcje dostają masę dodatkowej kasy. Rozpiżą wszystko co się jeszcze ostało jak ktoś w końcu tego nie utnie. Zakładam komitet łamistrajkowy. Chętnych proszę się wpisywać.
@@@ / 89.78.35.* / 2008-10-03 14:26
Panie zbulwersowany zasada jest ze zwiazki zawodowe powstaja tam gdzie wladze spolki sa do niczego.
Niech Pan wyliczy korzystne inwestycje jakie wladze KGHM wykonaly.
Obawiam sie ze ich Pan nie znajdzie.
Nie przeszkadza to jednak placic tym niedojdom z koneksjami milionowe pensje, bonusy i odprawy.
full / 91.192.197.* / 2008-10-03 13:42
KGHM jest spółką akcyjną i obowiązkiem Zarządu jest dbanie o interes akcjonariuszy a nie pracowników. Na przykładzie stoczni widać czym kończą się rządy związkowców. W końcu okazuje sie to najbardziej bolesne dla załogi. Ekonomię można oszukać ale na krótki czas..
górniczek / 62.87.254.* / 2008-10-03 18:37
Chłopie bez obrazy, ale ekonomi to chyba uczyłes sie jeszcze za Gierka...lub u któregos z profesorów, zatrudnionych w prywatnej uczelni, jakich teraz pelno, ...
Wracając do tematu, zwiazki nie, dbałosc o zaloge tak...
bo to ona pracuje na zysk firmy...ktory zaklad na swiecie ( nie w chinach lbu malezji- choc pewnie nosisz chinskie buty, bo na polskie Ci szkoda..) pozwoliby sobie na łamanie przepisow BHP, juz by na rynku nie istnial, a jak wiesz, prawo do placy tez jest w KP, abstrachujac od tytulu artykulu, o ktorym sie wypowiadamy....kto powiedział , ze chcemy 9 tys złoty?????????????????????
nicko / 195.42.249.* / 2008-10-03 13:13
Zwolnić połowę, a pozostałym dać podwyżkę do 15tys. :)
KAP / 2008-10-03 13:06 / Tysiącznik na forum
wyslac na sachare to po roku piasku zabraknie -:). To jest dopiero uwlaszczenie sie na majatku teoretycznie wszystkich obywateli.Niie jakas tam oligarchia ale zwiaskowo - robotnicze cwaniactwo. i jeszcze Panowie chca podwyzek. bardzo smieszne.. Prosimy PiSpopulistów o komentarz. Prosimy tez niego Pana Millera Leszka.
Ciułacz / 2008-10-03 13:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do KAP;Nie jestem z PiS ale powiem Ci że byłem na dole w kopalni i jakiś nie chcę tam pracować.Wole tu poklikać.Chcę dodać że posiadam akcje KGHM i są trochę na czerwono.
KAP / 2008-10-03 13:34 / Tysiącznik na forum
a ja Ci powiem ze jak koszty placy + socjalu zjedza zyski to albo sam doplacisz do panstwowego molocha w podatkach albo molocha zamkna. Identyczny mechanizm jak w weglu (ostatnio go brakuje) , energetyce (tylko tu nie mozna niczego zamknac wiec doplacisz)., czy stoczniach.
no comments / 69.150.116.* / 2008-10-03 17:02
Gdzies ty sie ulungl, domorosly ekonomisto i kto ci mozg zap..lil, bo zakladam, ze ci go odjelo skoro cytujesz tu ta populistyczna telewizyjna papke. Uruchom bezmozgu szara komorke, jesli Ci sie jakas ostala, otworz oczy i zobaczysz dlaczego ci dzisiaj wegla brakuje, czy dlaczego rozwalono nasze stocznie, KAPie (mialo byc chyba KIEP!)
Gornik / 62.87.254.* / 2008-10-03 15:42
Człowieku, skoro nie jestes stad ( tak sadze) to po co sie wypowiadasz o sprawch o ktorych nic nie wiesz?
Ten moloch zatrudnia 18 tys ludzi, utrzymije pol dolnego slaska, generuje zyski o ktorych inne firmy prywatne moga snic po nocach, ładuje kase do pnstwowego woreczka, ktora pozniej wydawana jest na kampanie ...kolejnej juz partii, i tylko dzieki ludziom tu pracujacym, dzieki ich determinacji i sprawnemu wechowi, dolny slask stoi b wysoko...itp......to my mozemy powiedziec, ze odechcialo juz nam sie doplacac do innych...firm , firemek....w calejj Polsce....a te molochy jak mowisz, sa po to, aby je sprzedac za bezcen....by kolejne partie mialy za co egzystowac i pomopowac w Was taka propagande...
jariwo / 89.76.135.* / 2008-10-03 20:14
I dlatego powinni was sprzedać w ręce francuzkie lub izraelskie-zobaczycie wtedy podwyżki- chyba we śnie barany. Jak jest koniunktura to rozwijać firme , a nie ją doić, bo jak zabraknie złóż to krowy przyjdzie wam doić! Sami sobie podetniecie gałąż, a jak spółka będzie niedochodowa, a sytuacja globalna ku temu zmierza to to połowa na ryj wyleci , a spółka pójdzie za dziadowskie pieniądze .barany-pomyślcie o swoich rodzinach w paroletniej perspektywie!
ratuajcy ludzi / 83.10.75.* / 2008-10-03 20:14
do górnika!!! , ja pracuje 25 lat ,odpowiadam za ludzkie zycie, a tym śmiesz mówic, że Wy w KGHM mnało zarabiacie. Jesteś człowicze pazerny i w dodatku nierozumny, iz podcinacie gałąź na której siedzicie. Los, ślepy los Was tam ulokował, więc nie mam pretensji, że to akurat Wy tyle zarabiacie, ale skoro juz tak jest to powinniście mieć troche oleju we łbach aby sobie samemu nie szkodzic i nie narażac podatnika w polsce na dodatkowe koszty. Ja moge w każdej chwili ( jeżeli zaistnieje taka koniecznośc) iśc do łopaty nawet po UJ, natomiast Wy (!!!!????) tylko to potraficie ( co robicie), wiec trochę szacunku dla innych pracujacych na Was. Rachunek ekonomiczny jest nieubłagany, chęć zarabiania więcej musi miec granice rozsądku i zrozumienia, natomiast podsycanie przez ZZ waszych (niesłusznych) żadań, jest bezsensowna i prowadzaca do nikąd - lub do upadłości kombinatu. Ale w mentalności wielu polaków( Was) jest wydzieranie poduszki spod umierajacego, więc jeżeli wasza firma zacznie plajtować ( patrz na ceny miedzi) to osobiście bede za tym aby was wszystkich wywalic na zbity pysk na ulicę, sami tech chcecie.
@@@ / 89.78.35.* / 2008-10-03 13:56
Panie KAP a ile zarabiaja wladze KGHM za przewracanie papierow na biurku za 100tys zlotych?
daniel.s / 212.244.209.* / 2008-10-03 14:14
A jakie to ma znaczenie ile oni zarabiaja w odniesieniu do zarobkow pracownikow? Zarzad takiej spolki nie moze byc slabo wynagradzany, bo oznaczaloby to, ze jest na tyle slaby, ze nie chcieli go u placacych lepiej. Pracownicy domagaja sie pewnej sprawiedliwosci w dzieleniu zyskow jedynie z pewnej zawisci wobec tych, ktorzy kosza na prawde duza kase na samej gorze, ale nie przesadzajmy - tak zle, to chyba nie maja na tle reszty spoleczenstwa. I niech przestana robic z siebie meczennikow, bo przymusu pracy (tym bardziej w KGHM) nie ma. Niech zamiast krzyczec "chcemy dodatkowych 500zl" powidza glosno innym Polakom ile teraz zarabiaja.
A tak przy okazji - bylem w KGHM raz, bo to moj klient i jak slyszalem o barborkach miedzydzialowych, miedzywydzialowych, centralnych i innych to mi rece opadly - nic sie nie dalo zalatwic, ale swietowanie trwalo. W tym roku mimo strajku, na pewno inaczej nie bedzie...
@@@ / 89.78.35.* / 2008-10-03 14:31
Niech Pan zacytuje jakies korzystne inwestycje ktore ci wspaniali, wysoko oplacani, specjalisci KGHM dokonali.
Jak narazie same straty, ale bonusy, roczne premie milionowe plyna do ich kieszeni.
Za co?
Za to ze zyja i maja dojscia w rzadzie zeby dostac ta fuche?
daniel.s / 212.244.209.* / 2008-10-03 15:00
Nie znam sie na przemysle wydobywaczym i nie mam pojecia jak zarzad KGHM sie w spolce "amortyzuje", ale tak na szybko: a) ludzie zasiadajacy w zarzadach duzych spolek wiedza ile moga zarobic, a jak KGH-u nie stac na taki zarzad, to niech sobie zatrudni np. studentow na pol etatu, b) mamy ograniczona liczbe tych ludzi na rynku i chcac miec porzadne zarzady trzeba ich kusisc zarobkami, c) nie wydaje mi sie, zeby dalo sie zarzadzac duzymi spolkami bez zarzadow (nawet jesli oceniamy to jako marne zarzadzanie), ktore sa na samej gorze listy plac. Stawianie sprawy w tak prosty sposob, ze zarzad zarabia krocie i niczego nie daje spolkom jest naduzyciem. Ja moglbym raczej zapytac, jak bardzo atrakcyjnym zajeciem jest bycie we wladzach zwiazku(ow) zawodowych - policzmy ile kosztuja nas dzialacze, to sie moze z oszczednosci sfinansuje podwyzki? Nie znaczy to, ze jestem przeciwko zwiazkom zawodowym, ale niegdys Margaret Thatcher "przykrocila" wplywy zwiazako w UK i wydaje sie, ze im to pomoglo. Slyszalem tez kiedys opowiastke o jednym z wiceprezesow w panstwowej Poczcie Polskiej, ktory wiekszosc swojego czasu spedza na tematyce zwiazakow, ktorych a) maja tam kilka, b) kazdy z nich ma ustawowo zarezerwowany czas zarzadu na swoje potrzeby. W KHG-u nie jest zdaje sie inaczej?
@@@ / 89.78.35.* / 2008-10-03 16:05

ludzie
zasiadajacy w zarzadach duzych spolek wiedza ile moga zarobic, a jak KGH-u nie stac na taki zarzad, to niech sobie zatrudni np. studentow na pol etatu

I lepiej by na tym wyszedl.
Kolejne zarzady KGHM powoduje jedynie straty.
Jesli ktos jest dobry to powinien dobrze zarabiac ale jego dochod powinien zalezec od wynikow finansowych firmy.
Jak firma przynosi straty to sie go wywala na pysk bez prawa do odprawy.
daniel.s / 212.244.209.* / 2008-10-03 16:44

Kolejne zarzady KGHM powoduje jedynie straty

To prosze mi powiedziec, skad sie wziela tegoroczna dywidenda?
@@@ / 89.78.35.* / 2008-10-03 18:53
W tym roku nie bylo dywidendy.
Nawet gdyby byla to nie byla by zasluga wladz spolki.
Gdyby wladze nic nie robily bylaby wyzsza.
daniel.s / 80.238.110.* / 2008-10-03 21:37

W tym roku nie bylo dywidendy.

Owszem byla (chyba, ze ktos pomylil sie wyplacajac mi te pieniadze), choc za pewne powinienem byl zapytac skad sie wziela wyplacona w tym roku dywidenda, tak?
@@@ / 89.78.35.* / 2008-10-04 10:45
Pewny jestes ze to byla za ten rok a nie za zeszly?
Dwa miesiace temy akcje KGHM stanialy o prawiw 10% poniewaz zdecydowano nie wyplacac dywidendy za ten rok.
KAP / 2008-10-03 14:08 / Tysiącznik na forum
mowisz o drugiej stronie tej samej choroby. Cielkawe ze tu jakosc wielka "Solidarnosc" nie bierze sie za strajki. Dlaczego? bo i zarzad i zwiazki zyja z naszej kasy .
@@@ / 89.78.35.* / 2008-10-03 14:33

Cielkawe ze tu jakosc wielka "Solidarnosc" nie
bierze sie za strajki.

Bo dzisiejsza "Solidarnosc" to nie ta sama co ta piersza.
Ta dzisiejsza zalozyl Jaruzelski z kolegami z WRON
anonym / 195.187.134.* / 2008-10-03 13:54
I tak 500, 200. 300 podwyżki aż w końcu będzie plajta a później będą się zastanawiali czemu firma upadła - KOMUNA WRÓCIŁA !!!
A na sam koniec przyjdą pod sejm i wykrzyczą odprawy... Jak górnicy. Ręce opadają
fizol KGHM-u / 89.151.20.* / 2008-10-03 14:39
skoro mamy sie chwalić to powiem zarobiłem na dole w KGHM 2200zł ostatnia penesja i tak wygląda wiekszość jeśłi zrobie kilka dni w nadgodzinach oczywiście. do takich pensji należy doliczyć około 3 takich sum rocznie w tak zwanej "lewej kasie" cyzli zysk, wczasowe itd. czyli suma sumarum netto zarobie miesięćznie około 2750zł. nikt niedomaga sie 500zł podwyżki lecz 200 zł do podstawy czyli realny wzrost wynagrodzenia brutto dla znamienitej części fizoli będzie o około 350zł. to jeden z wielu absurdów które piszą na łamach tej witryny autorzy. jeśli chodzi o dopłąty do KGHM, prosze sprawdizć ile dołozono do KGHM bo z tego co wiem to KGHM finansuje restrukturyzajcję całego wydobycia węgla z nawizką. co do prezesostwa to nic dziwnego że Krutin dóżo zarabia ale jego filozofia oszcędnosćiowa ( choćby sprzedaży Cedyni , która przynosi niebagatelne zyski) przyczyni sie do zubożenia wartości firmy i wzbogaci pewnie jakiegoś kolegę z ramienia PO który za bezcen wykupi tą świenite i nowocześnie wyposażoną walcownie, radze niesłuchać propagandy lecz sprawdzić komu zależy na położeniu KGHM-u i obniżęniu wartości księgowej firmy.
spiskowiec / 212.87.21.* / 2008-10-03 15:20
Witam, tez mnie interesuje czemu akcje KGHM tak mocno spadaja. Osobiscie nie wierze juz w takie rzeczy jak twarda korelacja cen miedzi i cen akcji KGHM, (sporo bylo przykladow spolek wydobywczo-paliwowych gdzie to sie nie sprawdzalo) stad argument tego, ze ktos/cos sztucznie chce zanizyc wartosc akcji jest wart rozpatrzenia.

Pozdr
Kenobi / 2008-10-03 18:45 / Uznany malkontent giełdowy
Na surowce zawsze będzie zapotrzebowanie, bo świat się stale rozwija, a surowce nie występują w nieograniczonych ilościach, więc zawsze będą to twarde aktywa, o wiele lepsze od innych.
daniel.s / 212.244.209.* / 2008-10-03 16:58

tez mnie interesuje czemu akcje KGHM tak
mocno spadaja. Osobiscie nie wierze juz w takie
rzeczy jak twarda korelacja cen miedzi i cen
akcji KGHM

No wlsanie - kto sprzedaje (po 100 mln dziennie) obnizajac cene o kilkadziesiat % od dnia odciecia prawa do dywidendy? Czy kasa nie odplywa za ocean, bo wyprzedaja sie z "zamorskich" inwestycji? A spowolnienie gospodarki wzmaga tylko spadki cen miedzi z uwagi na mniejsze zapotrzebowanie na ten surowiec?
skrew / 2008-10-03 15:27 / Bywalec forum
"Tusek" się miota jak po magazynie, co by tu jeszcze szybko opylić, nim wyborca nasle mu księgowego.
Kenobi / 2008-10-03 18:49 / Uznany malkontent giełdowy
Pracownicy zawsze maja prawo domagać się uzasadnionych podwyżek, tak dzieje się wszędzie na świecie, a zarządy prowadzą negocjacje i zawsze dochodzi do porozumienia.
Zamiast ubliżać ciężko pracującym ludziom, zainteresuj się lepiej co tam próbują wyprowadzić po cichu ze spółki.
@@@ / 89.78.35.* / 2008-10-03 14:35

A na sam koniec przyjdą pod sejm i wykrzyczą
odprawy... Jak górnicy. Ręce opadają


Nic sie nie martw, wladze KGHM dostana swoje milionowe odprawy bez rzucania kamieniami w Sejm.
wladyslaw1958 / 78.34.47.* / 2008-10-04 13:10
Gornicy to swiete krowy ci z zarzadu tez dlaczego inni maja doplacac ,jesli biznes sie nie oplaca to trzeba go zamknac
@@@ / 89.78.35.* / 2008-10-05 20:43
A kto powiedzial ze sie nie oplaca?
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy