Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gosiewski: Na drogi wydamy nawet 135 mld zł

Gosiewski: Na drogi wydamy nawet 135 mld zł

Money.pl / 2007-05-16 16:03
Komentarze do wiadomości: Gosiewski: Na drogi wydamy nawet 135 mld zł.
Wyświetlaj:
teoretyk-praktyk / 2007-05-16 17:06 / portfel / Toddler giełdowy
Otóż nie trzeba budować tylu domów bo z Polski ma zamiar wyjechać 3 mln Polaków więc około 500 tysięcy mieszkań będzie na rynku wolnych. Chyba, że wyjadą ci którzy nie mają mieszkań, ale raczej tacy obywatele są mniej zaradni. Ponadto zwróciłbym jako wicepremier uwagę na poziom płac, i zmniejszeni zatrudnienia w administracji rządowej o 300 tys. etatów minimum. Chyba, że lubi pan sobie podyrygować a nie porządzić. Bo to jest różnica. Może się okazać, że pańskie dziecko będzie leczone w najbliższym ośrodku zdrowia w Londynie lub Dublinie, lub okolicy o czym będzie informować stosowna tabliczka w klinice rządowej. Chyba, że koledzy z Wilna lub Pragi użyczą panu swojego ośrodka. Kwota wydana na autostrady wydaje się dziwnie wysoka zważywszy, że kilometr jej kosztuje 20 mln zł niech kosztuje nawet 30. A pan pisze o prawie 50. Czyli co, PiS buduje domy wokół autostrad czy jak? Czy to razem z budownictwem jest policzone? Nawet jak będzie 2000 obiektów mostowych po 20 milionów (jeśli nie wlicza się ich do średniego kosztu budowy nawierzchni) to kwota jest dziwnie wysoka. Radziłbym więc panu, panie magistrze, jako szefowi administracji państwowej znaczną redukcję zasobów osobowych i w ten sposób zaoszczędzenia kilikudziesięciu miliardów złotych rocznie, jak również wypracowanie z całym rządem programu aktywizacji zawodowej osób po 50, 60 a nawet 70-tym roku życia. Jak to się dzieje, że do usa wyjeżdżają ludzie tuż przed 60-tką i bez problemu znajdują pracę, a w Polsce to bezużyteczne śmieci? No i pyta się pan jak to się dzieje, że usa są bogate a Polska biedna. Właśnie dlatego. No i program aktywizacji zawodowej więźniów, ludzi z nizin społecznych bez żadnych kwalifikacji zawodowych: należy tak skonstruować system podatkowy, aby zakładom opłaciło się paroletnie szkolenie tych ludzi jako przyszłych pracowników (łącznie z nauką czytania, liczenia i pisania - problem wtórnego analfabetyzmu). A jak się pan wywiąże to dostanie pan kolejne polecenia.
Anest / 194.126.147.* / 2007-05-17 05:39
Dawno nie czytałem takiego celnego i rzeczowego komentarz. Pozdrawiam- lekarz anestezjolog języka angielskiego sie przyuczający. Myslałem, że moje 55 lat to za duzo na wyjazd za granicę ale kiedy dowiedziałem się, ze na targach pracy dla medyków w Polsce oferte pracy za granica dostał nawet 70 latek - gruntownie zmieniłem zdanie. trzeba uciekac od magistrów z mentalnoscią komunistyczną tym szybciej im głośniej mówia, ze oni to prawica.
teoretyk-praktyk / 2007-05-16 21:53 / portfel / Toddler giełdowy
Uwaga: jeśli obiekt mostowy jest umieszczony co 6 km to jest ich około 500. Niech kosztują średnio 40 mln (nie są to mosty siekierkowskie w Warszawie po 140 mln, tylko zwykłe wiadukty), to i tak trochę dużo. iekawe ile prawdy jest w gwałtownym skoku cen spowodowanego wzrostem płac, skoro ceny wzrosły o 50%, a płace o 20% i stanowią one 20-30% kosztów uzysku budulców (zazwyczaj tak się one okształtują).
KAP / 162.27.160.* / 2007-05-16 16:59
czy zauwazyliscie ze wraz ze zblizaniem sie roku 2009 PiS przerzuca realizacje obietnic w okolice 2013?
St. / 83.14.253.* / 2007-05-16 16:03
Pewnie w pierwszej kolejności będziemy budować autostradę do Włoszczowej
kap / 162.27.160.* / 2007-05-16 17:15
z peronu Wloszczowa polnoc do peronu Wloszczowa dla delegacji rzadowych by mogly jechac 130km na godzine

Najnowsze wpisy