Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gosiewski z PiS o głosowaniu w sprawie becikowego: To polityczny cynizm PO.

Gosiewski z PiS o głosowaniu w sprawie becikowego: To polityczny cynizm PO.

Wyświetlaj:
x / 83.6.239.* / 2006-01-02 16:13
Oczywiście - bo PO ma zawsze robić tak jak oczekuje PiS. A moim zdaniem PO zrobiła świetnie - jak rozdawnictwo z podatków - to wszystkim. Albo skończyć z rozdawnictwem. PiS zaś oczekuje, ze podatkami wszystkich będzie robić kiełbachę wyborczą finansując rozmnażanie biedoty i moherów.
ekonomista J / 81.210.119.* / 2006-01-03 13:09
Pani lub Panie X: - zgadzam się z powyższym - z wyjątkiem ostatniego zdania oczywiście. PO po prostu wymusiła na PiS spełnienie obietnicy (w tym wypadku danej LPR), bo widac wyraźnie, że PiS obienic nie dotrzymuje. I to żadnych - ani tych danych wyborcom, ani tych danych innym politykom - np. PO obiecali marszałka Sejmu "bo nie może tak być, aby dwa najważniejsze stanowiska w Państwie przypadły jednej partii" - okazało się, ze moze byc, (nawet trzy - z Premierem) jeśli jest to PiS. Bardzo to prawe i bardzo sprawiedliwe. Następnie PiS obiecał LPR becikowe w zamian za poparcie i nie miał zamiaru dotrzymać.... Nie wiem co obiecał Lepperowi, ale to nie ma znaczenia, i tak nie dotrzyma - chyba, ze zostanie przegłosowany........
Qmac / 141.129.1.* / 2006-01-02 12:10
hahaha ... i znów wszystkiemu winna PO (kiedyś byli Żydzi i cykliści). Czy aby ta ustawa nie jest pomysłem LPR? Czy sojusznikiem LPR-u w sejmie jest PiS czy PO? Wszak sami marzyliscie o "solidarnej Polsce" z socjalistycznym rozdawnictwem. Jak widać na początek poszły ustawy dzielące łupy. Swoje dostał Rydzyk, PiS, Lepper i przyszła kolej na LPR. Trzeba kuć żelazo póki wybory samorządowe się zbliżają a za sojusze wyborcze przyjdzie czas zapłacić.
kahos / 83.25.90.* / 2006-01-02 11:47
Platforma rozczarowała na całej linii, albo jestem najzwyczajniej w świecie naiwny, bo wierzyłem że chcieli dbać o nasze pieniądze i gospodarkę.
Głosując za tak kretyńską ustawą PO pokazała, że zależało im tylko i wyłącznie na władzy i poświęcą wszystko, nawet dobro podatnika aby tą władzę zdobyć i dokopać PiSowi. Nie ma już nikogo w naszej polityce, kto wart jest oddania na niego głosu. Rozumię już tych, którzy nie głosowali w ostatnich - nie było warto...
ekonomista J / 81.210.119.* / 2006-01-03 13:14
Ja głosowałem na Partię Demokratyczną - jedyną która nie oszukuje (i nazywa się "Partią", bo nią jest, tak jak PO, LPR PiS - wyjątkowo oszukańcza nazwa, Samoobrona - to przynajmniej w miarę prawdziwa nazwa, tylko niedokończona, bo powinno byc "Obrona Leppera przed wierzycielami" i wszystkie inne). I nie żałuję. Czego i Wam wszystkim życzę.
4poland / 83.17.92.* / 2006-01-02 10:32
Platformersi jeszcze nie raz nas zadziwią swoją głupotą. A tak lansowali swoją partię jako "fachowcy" , nic bardziej mylnego. To zwykli gracze polityczni, ale nic nie ugrają! Schetyna z Tuskiem jeszcze trochę narozrabia i PO się rozpadnie!
Ta ostatnia sprawa z lekarzami rodzinnymi, wyskoczyła tak nagle, że jakoś dziwnie mi to pachnie platformersami wrocławskimi.
miałeś chamie złoty róg.................................
Wapniak / 83.28.6.* / 2005-12-31 12:39
Na koniec roku powiem tylko tyle: oby tą zgraję przechrztów i kameleonów z PO jasny szlag trafił. Życzę im wszystkim pracy za minimalne wynagrodzenie. Do roboty! Z D.Tuskiem w aksamitnym kapeluszu na czele. A może się mylę? Może zagłosowali we własnym dobrze pojętym interesie... dla odmłodzenia własnych kadr?...
Nie głosowałem za nikim, ale jak pisałem i dałem temu wyraz nie raz na łamach tego forum: znowu wyszło na jaw polskie, polityczne hamstwo. Z "głupiej" jałmużny dla mniej uposażonych zrobiono przetargowy cyrk... Gratuluję. Tak trzymać!
A póki co, życzę nowych i ostrych piór. Mogą się przydać...
Krak.... / 80.48.253.* / 2005-12-31 12:09
Pan Tusk po raz kolejny udowodnił ile jest wart. Za sznurek pociąga SLD i zaciera ręce. Co ten kraj zwinił że takiego "polityka" ma ? Wyborcy pomyślcie o tym w następnych wyborach !!!!!
:-p / 81.18.215.* / 2005-12-31 12:01
platforma daje ciała po raz kolejny!! co tam kraj i spaprana niemożliwie sytuacja obywateli, co tam bieda... niech sie wali.. platforma dokopie pisowi i pokażemu ... co mu pokaże to jeszcze nie wie, ale mu pokaze!!!!
tak to jest z polakami.
Emilia / 83.25.221.* / 2005-12-30 21:39
Czy PiS musi mieć monopol na cynizm ??
blaster11 / 193.151.64.* / 2005-12-30 20:46
Każdy kto ma dziecko wie, że 1000zł na pierwsze 3 miesiące nie wystarczy, a rządzący (i nie rządzący) zafundowali społeczeństwu tzw. "libacyjne". Bo jeżeli chce się zwiększyć ilość urodzeń dzieci ( i tu mam na myśli dzieci które w przyszłości będą przynosiły zysk dla budżtu) to: 1) daje się możliwości odliczeń w roczych zeznaniach podatkowych, gdzie wysokość odliczenia uzależnione jest od ilości posiadanych dzieci, 2) jeżeli ktoś jest przeciwnikiem odliczeń, to sprawa jest jeszcze prostsza - mniejszy lub zerowy VAT na atykuły dziecięce. Wtedy rodzina która wydaje na dziecko 10tyś rocznie wydawałaby 8tyś, a rodzina wydająca 3 tyś rocznie wydałaby 2,4 tyś. Jednak polityka taniego państwa (by PiS &Co.)polega na produkowaniu coraz większej ilości obywateli z rodzin wielodzietnych, którzy w wyniku biedy, braku możliwości zdobycia wykształcenia będą kolejnym obciążeniem socjalnym państwa i będą się rozmnażać w imię zasiłku dalej :). Ja mam jedno dziecko i chętnie bym się postarał o drugie, jednak moja żona mimo iż pracuje w jednej firmie (państwowej zresztą) już półtorej roku, nadal nie ma stałego zatrudnienia (staż, roboty publiczne x2, a w perspektywie czeka ją jeszcze umowa na czas określony x2 przed zatrudnieniem na nieokreślony). Żadne becikowe nie ma dla mnie znaczenia, bo nie jest to nawet 1/50 tego co przez ostatnie 3 lata wydałem na dziecko. Wracając do "libacyjnego" - rzeczywiście są małżeństwa gdzie tylko jedno z małżonków pracuje i zarabia na tyle mało że oboje nie osiągają 503zł , ale podejrzewam że większość osób które skorzysta z tej zapomogi wyprodukuje nam rzesze wyrostków stojących pod klatkami, zaczepiających ludzi i ciułających na piwo z drobnych kradzieży. Na koniec pomysł który warty jest przedyskutowania: 2000zł w zamian za późniejsze przedstawienie rachunków na zakupione artykuły dziecięce.
mikka / 217.96.27.* / 2006-01-03 09:43
Całkowicie się zgadzam. A dodatkowo proponuję dopłaty do żłobków i przedszkoli.
DA / 195.225.68.* / 2005-12-30 20:24
A PO to wszystko dla dobra kraju robi.... Jak Kwach!
Zbyszek / 83.24.234.* / 2005-12-30 21:03
Nie ma pieniędzy na lekarzy, za to PO rozdaje pieniądze bogatym. PO robi to, co zapowiadała,tj wspomaga bogatych
słonik / 212.244.64.* / 2006-01-02 09:04
"wspomaga"??? to śmieszne, żaden bogaty nie będzie chciał dziecka dla 1000 zł, bo dla niego to nie będzie żaden argument. Przypuszczam, że komuś, kto zarabia np. 5000 zł miesięcznie, nie będzie chciało się stać w kolejce po "becikowe". A swoją drogą w Polsce ludzie tak zazdroszczą bogatym, że niedobrze się robi. Ohyda!!!
! / 83.26.106.* / 2005-12-30 20:01
No cóż, panie Gosiewski, najlepiej byłoby, aby PO głosowała przeciw, bo wtedy moglibyście mówić, że to PO sprawiła, że ustawa nie przeszła, a tak trzeba realizować zobowiązania wyborcze. W jednym się z panem zgodzę, że żeby dać jednym, trzeba gdzieś to sobie zrekompensować. Najlepiej na tych, którym sie dało, więc urlopy macierzyńskie pasują tu jak ulał. W swoim politycznym bełkocie zapomina pan, że wy nie dajecie niczego, czego wcześniej komuś nie zabraliście. Najkorzystniejsze dla wszystkich byłoby abyście nie dawali nic i nic nie zabierali. Jeżeli chcecie pomóc matkom i rodzinie, to wystarczy nie zabierać im pieniędzy, czyli np. znieść VAT na materiały dziecięce. Każde inne działanie, które nie jest obniżeniem podatków jest iluzją i oszustwem takim samym, jak wasze przedwyborcze gatki (obietnice).
Ted / 84.201.210.* / 2005-12-30 19:30
PO przegrało swoja szanse niw wchodzac w koalicje z pisem. Niech tusk i jego kolesie nie odstawiaja cyrku . nikt madry ich nie poprze.
Idzie fala młodych polityków
tyle zawisci jeszcze nie było to głupota
Ech / 194.9.223.* / 2005-12-30 15:37
Co oni sobie Kulczykiem tak mordy wycierają ? Wszędzie tylko Kulczyk i Kulczyk. To jakaś spiskowa teoria ?
Ja też bym nie dostał becikowego, a wcale tak dobrze nie zarabiam i nie mam takich zapasów finansowych. Co mnie jakiś Kulczyk interesuje ? Dla mnie ważne, że mimo wszystko i ja coś dostanę.
real / 81.219.244.* / 2005-12-30 12:28
Pan Gosiewski chyba się nie słyszy jak udziela wywiadu. Cynizm polityczny jest wtedy panie Gosiewski, jak ugrupowanie mające rząd i prezydenta (czyli wszystkie atrybuty władzy), wszystkie sukcesy przypisuje sobie (negocjacje w Brukseli itp) a wszystkie porażki zwala na innych (w tym wypadku chłopcem do bicia jest PO). Uważałem i uważam że świetnie się stało (pisałem o tym na innych postach traktujących o braku koalicji po wyborach), że do koalicji nie doszło i okazuje się że miałem rację. Teraz widać jak by ta koalicja wyglądała (wszystkie sukcesy - to PiS, wszystko co złe - to PO). Co ciekawe, pan Gosiewski w " obiektywnym" komentarzu do becikowego, dyplomatycznie nie zauważa, że w sejmie oprócz PO są także inne ugrupowania, które były przez PiS traktowane jako sejmowa koalicja tego rządu i które głosowały przeciw wersji PiS-owej becikowego. Natomiast PO po wyborach (po fiasku rozmów koalicyjnych) jasno stwierdziło, że przechodzi do OPOZYCJI wobec rządu, co realizuje. No cóż, cynizm w wydaniu PiSu jest prawdą objawioną, a realizacja swoich zapowiedzi przez innych (zwłaszcza PO) jest wstrętnym cynizmem. I na koniec wywiadu pan Gosiewski oznajmia - że PiS czuje się dobrze!!! Gratuluję tego samopoczucia ale jak pewnie panowie wiecie na Titanicu też wszyscy mieli świetne samopoczucie, nawet orkiestra ślicznie grała. Niemniej wyprawa zakończyła się katastrofą. I nie liczyłbym na sukces w wcześniejszych wyborach. Wyborcy są przewrotni i lubią czasem zrobić niemiłą niespodziankę.
Roman / 212.244.191.* / 2005-12-30 13:12
Dokładnie - nie ma to jak ronić krokodyle łzy. Przecież nie stało się nic innego jak zrealizowanie przedwyborczej obietnicy PIS-u! Pan Gosiewski powinien być dumny ;-).
bocian / 83.17.83.* / 2005-12-30 13:09
Co to za bzdury?
Czy fakt że dana partia jest w opozycji oznacza ze ma głosować na każdy głupi pomysł tylko dlatego że jest opozycyjny do stanowiska rządu?
PArtia na poziomie głosuje zawsze za ustawami rozsądnymi i korzystnymi dla państwa a nei bawi sie w przedszkole w którym jeżlei zabrano mi zabawki to popsuję zabawki rządu.
Głosowałem na PO, becikowego bym nie dostał w wersji rządowej, ale tylko ta wersja jest dobra nawet patrząc czysto zdroworozsądkowo. Pomijając ekonomie gdzie okazuje sie ze nas po prostu na tą wersje nei stać. TO jest to zmniejszenie obciażeń podatkowych zapowiadane przez PO?
kobieta / 212.244.64.* / 2006-01-02 09:10
becikowego nie dostałbyś i tak, bo jesteś facetem, mądralo...
Marek / 85.219.252.* / 2005-12-30 12:38
Szytem cynizmu bedzie jak PO wejdzie w koalicje z Leperem i Giertychem o czym juz przebakuje Rokita.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy