Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gospodarka hamuje. Ubywa ofert pracy

Gospodarka hamuje. Ubywa ofert pracy

Money.pl / 2008-07-07 09:04
Komentarze do wiadomości: Gospodarka hamuje. Ubywa ofert pracy.
Wyświetlaj:
kaczordonald / 149.254.200.* / 2008-07-07 21:34
to wspaniala nowina dla kraju w ktorym pracy wciaz brakuje a prawdziwe bezrobocie to okolo 50%.to nie zart.polowa pracujacych zarabia tylko na oplaty i na zycie czesto skromne.jazeli zyjesz na tzw.STYK to jest tak samo jakbys byl bezrobotny.gdy stracisz robote po czterech latach masz to samo co ten ktory nie robil.efekt jest taki ze nowi wciaz przyjezdzaja.w Londynie spotykam juz nawet takich po piecdziesiatce ktorzy nie umieja nawet kupic biletu a w robocie okazuje sie ze sa fachowcami.TO JAK MOZE UBYWAC OFERT PRACY W KRAJU W KTORYM ICH NIE MA-PRACY PRAWDZIWEJ NIE NA tzw.;STYK;
Pawieł, / 77.253.93.* / 2008-07-07 13:51
Jak można się dziwić, że jest mało ofert pracy skoro część pracodawców(i pracowników też) wyjechała z tego faszystkowsko-socjalistycznego kraju budując kapitalizm gdzie indziej( czy to w USA czy w Wlk. Bryt) gdzie zamordyzm podatkowy jest duzo mniejszy? Jak można się dziwić niskiej podaży pracy skoro praca jest opodatkowana de facto na 100%; czyli pracodawca zatrudniając pracownika daje mu na rękę 2000 pln, ale jednocześnie drugie 2000 pln musi oddać państwu. Szara strefa jest wówczas naturalnym odruchem obronnym wobec fiskalnej opresyjności państwa. I trzeba powrócić do abolicji w tym względzie i uwolnić wszustkich od tego gorsetu, bo już niedługo ostatnia osoba wyjeżdzając z Polski zgasi w końcu światło.
dddjjj / 194.114.146.* / 2008-07-11 17:03
kolego, źle użyłeś pojęcia 'podaż pracy'. domyślam się, że chodziło ci raczej o popyt.
maa / 2008-07-07 14:37 / Tysiącznik na forum
Jeszcze o jednym zapomniałeś, matołku, wymieniając zalety Wielkiej Brytanii i innych krajów:
one nie pracowały, jak my na rosyjskie marzenia o dominacji nad światem. Dlatego są od Polski bogatsze.

One nie mają zbolszewizowanych społeczeństw pozbawionych elit, nikt im ich nie mordował w lagrach, obozach koncentracyjnych jak nas Niemcy i Rosjanie i nie wyrzucał z wilczym biletem z kraju, jak Gomółka.
mieszkaniec pl / 81.210.89.* / 2008-07-08 13:46
Juz lepiej jak by nas amerykany czy roskie lub neimce wzieły niż jak sami mamy tak rządzić, efekty widać cały czas naszej nieudolności i niereformowalności.
Gdzies mam taką polske o ktora walczyl moj dziadek
threeme-patriota / 79.184.226.* / 2008-07-11 19:17
2008-07-08 13:46:27 | 81.210.89.* | mieszkaniec pl
Juz lepiej jak by nas amerykany czy roskie lub neimce wzieły niż jak sami mamy tak
rządzić, efekty widać cały czas naszej nieudolności i niereformowalności.
Gdzies mam taką polske o ktora walczyl moj dziadek

ja pier.... co za baran!!! niedouczony jeszcze!! poczytaj sobie na wikipedii o polsce i naszej gospodarce!! zradko który kraj dokonal takiego postępu nadrabiając w 20 lat straty wojenne i straty (a raczej stagnacje) prl!! ale niestety prawda jest, że potrafimy tylko narzekać....
polisz men / 83.3.233.* / 2008-07-09 11:21
to spier... do afganistanu pasożycie, będzie więcej miejsca w kraju dla nas Polaków
d / 77.237.0.* / 2008-07-07 13:49
Tusk do jasnej c...... ciemniaku nie niszcz Polski
Andre7 / 2008-07-07 13:53 / Tysiącznik na forum
A co ma Tusk do tego ? Recesja jest w światowej gospodace i najlepszy polski rząd tego nie zmieni.
peregvf / 81.210.89.* / 2008-07-08 13:49
Tusk idzie jak PIS, naobiecywał cudów a puki co siedzi i się uśmiecha mówiąc że bedzie dobrze
Ja już na wybory nie pójdę bo co sie dorwie kolejny pacan do rządu to gorzej.
przez ostatnie kilka lat gospodarka siępieknie na swiecie rozwijała a u nas co ? nic
teraz matołki zwaląna gospodarke swiatową
paranoja
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2008-07-07 12:13
Gdzie jest w Polsce bezrobocie? Chyba w statystykach tylko. Czarna strefa większa od czarnej dziury w kosmosie. Ten znikomy procent rzeczywiście bezrobotnych do pracy się po prostu nie nadaje lub od niej ucieka. Niech mi nikt ciemnoty nie wciska tak w Warszawie jak i 200km od niej na Mazurach (pytałem rodziny) pracowników się szuka!!! Sam zatrudniam to wiem.
mhmowaty / 83.27.30.* / 2008-07-07 13:42
Super..... jeszcze zalezy do jakiej pracy. W mojej firmie mamy problem ze znalezieniem pracownikow za 8zl/h (netto). Praca w sumie lekka (glownie siedzaca), nie wymagajaca prawie zadnych kwalifikacji.
Ja sam szukam nowej pracy, bo z obecnej mam problemy z wegetacja, że o życiu nie wspomne.
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2008-07-07 15:22
Nie rozśmieszaj mnie z tym 8pln/h, spróbuj sobie znaleść nawet opieka nad dzieciakiem taniej niż 30pln/h i to na czarno czyli tyle dostaje do łapki!!! Jestem sam pracodawcą i nie wciskaj mi kitu bo wiem ile na pracowników wydaje w miesiącu.
sdfd / 193.227.123.* / 2008-07-08 08:35
Zastanawiam się gdzie tacy kretyni jak ty się rodzą. 35 PLN za h (przy etacie to bardzo dobra pensja znacznie pezkraczająca średnią krajową - mało kto tyle zarabia). Ty chyba nigdy nie pracowałeś skoro takie bzdury wypisujesz konfabulancie. Może jest problem ze znalezieniem ludzi do pracy dorywczej na 2-3 godziny dzienne, bo wtedy - tak jak w przypadku tej opiekunki - rzeczywiście jest ciężej przeżyć za 30 PLN za h.
mhmowaty / 83.27.4.* / 2008-07-08 07:18
Niestety, nie stac mnie na dziecko.
Skoro u ciebie tak extra sie zarabia to sadze, ze nie masz problemow z pracownikami.
Ja mam 10 lat praktyki zawodowej, obecnie prawie kierownicze stanowisko i jakos nie jestem wstanie zarobic na życie. Za 25zł/h na umowe o prace to ja bym byl very, very happy. Obecnie nawet polowy z tego nie mam. A te 8zl/h to dostaja moi podwaladni (na umowe zlecenie) za lekka, siedzaca prace. Ja wiem, ze to malo i tylko dlatego jak nie ma pracy bo zdazyli zrobic plan dnia to nie wyganiam ich do domu tylko pozwalam bezczynnie siedziec.
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2008-07-07 15:25
Dużo umieć? To daj ogłoszenie, że szukasz sprzątaczki i zapytaj ile chce dostawać.
Greeder / 62.89.78.* / 2008-07-07 13:48
No w Wawie też się szuka. Trzeba tylko dużo umieć i okazja: umowa-zlecenie (podane po stronie korzyści w ofercie).
asto / 83.24.169.* / 2008-07-07 11:32
A pluli na pis z tego samego powodu, przypominam!
Pilsener / 2008-07-07 10:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przybyła Irlandia do polski. Czego się spodziewaliście po rządach partii socjalistyczno-konserwatywnej w stylu PIS, PO czy LID? Kapitalizmu? Budujemy tu Kubę lub Koreę Północną. Budowanie kapitalizmu socjalizmem jeszcze nikomu się nie udało - ale Toosck będzie ferst. Irlandia też zaczynała od nakładania nowych podatków - w XIX wieku, po czym z niektórych regionów wyemigrowało 2/3 ludności.
Sard / 83.24.20.* / 2008-07-07 12:32
No nie, człowieku, przestań czytać "Najwyższy Czas" czy inne bzdury, bo wyczuwam tu dużą rolę JKM w Twoim "światopoglądzie" .Uważasz się prawdopodobnie za osobę niezwykle postępową i światłą, więc wyprowadzę Cię z błędu - nieuku. W latach 1845 - 1850 wyemigrowało z Irlandii milion osób, głównie do USA, tylko i wyłącznie dlatego, że z powodu "Wielkiego Głodu", umarło ponad milion Iludzi w Irlandii. Wyemigrowali, ponieważ w ich kraju czekała na nich śmierć głodowa, a nie "nowe podatki". Ponadto, kapitalistyczny talibie, przypominam, że Irlandia, odzyskała niepodległość w 1921 r. Wcześniej była z całą bezwzględnością wyzyskiwana przez swoich okupantów, czyli Anglików. I proszę, jak piszesz Korea czy Kuba z dużej litery, to zastosuj tą zasadę również do Polski. Jak tak gardzisz tym krajem, to wyemigruj na Madagaskar. Straty wielkiej dla kraju nie będzie, zapewniam Cię.
fredek / 81.210.89.* / 2008-07-08 13:53
polska to bardzo dziwny kraj, wstyd byc polakiem wstyd...
gdyby nie Kubica i Małysz to obciach na całej lini frontu od pis po po i komunistów :)
Pilsener / 2008-07-07 14:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie czytam żadnego JKM ani "najwyższego czasu" - ew. Frbes'a albo Bussines Week'a. Irlandia była wyzyskiwana - w jaki sposób? Wysokie podatki! Daniny! Tak samo jak Anglia wyzyskiwała Irlandię, polskę i polaków wyzyskuje polski rząd.

A polską trzeba i należy gardzić, bo nie jest to kraj zbyt wysokich lotów.
Sard / 83.24.5.* / 2008-07-07 19:02
Jak na razie to ja zaczynam gardzić Tobą. Jak jest Ci źle to spadaj do kochanego USA albo do Afryki. A~propos USA, idąc Twoim tokiem myślenia w USA były i są baaardzo duże podatki!!!!!!!!!! Tak gnębili podatkami biednych Indian, że niewielu ich już zostało, cha cha. Zacznij myśleć człowieku zanim coś napiszesz i czytanie nawet Biblii nic w tej kwestii nie zmieni.
belek1 / 81.210.89.* / 2008-07-08 13:54
Koleś czy ty czasem nei jesteśz pisu ? e a może z PO
no no no polityk a neta obsługiwac umie...
Pilsener / 2008-07-07 22:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Proszę bardzo, ranking wolności gospodarczej:
http://www.heritage.org/Index/countries.cfm
USA - 5, Irlandia - 3, polska - 83 - akurat pomiędzy Tunezją a Kenią. Ale oczywiście to wina agentury czy sowietów, broń boże polskich rządów. Więcej polaków mieszka za granicą niż w kraju, a mój region był najbardziej rozwinięty gospodarczo i miał najlepszą infrastrukturę jedynie w czasie rozbiorów, więc się nie dziwcie, że kocham ten kraj dozgonną miłością. Nie chciałem być wrogiem polski, ale to polska zrobiła ze mnie swojego wroga.
Sard / 83.24.4.* / 2008-07-08 11:30

Jeszcze o jednym zapomniałeś, matołku, wymieniając zalety
Wielkiej Brytanii i innych krajów:
one nie pracowały, jak my na rosyjskie marzenia o dominacji
nad światem. Dlatego są od Polski bogatsze.

One nie mają zbolszewizowanych społeczeństw pozbawionych
elit, nikt im ich nie mordował w lagrach, obozach
koncentracyjnych jak nas Niemcy i Rosjanie i nie wyrzucał z
wilczym biletem z kraju, jak Gomółka.

to z postu uzytkownika "maa", w zasadzie jest tu wszystko dlaczego Polska ma takie duże kłopoty. Można by to rozwinąć ale wyszłaby niezła monografia. kolegi - taliba i tak nie przekonam więc szkoda czasu. I rada na koniec. Warto mieć swoje zdanie na jakiś temat, a nie snobować się na "inteligenta" i cytować oderwane od rzeczywistości bzdury,( emigrowanie Irandczyków w XIX w. z powodu wysokich podatków to hit tego lata) I nie obrażaj sie na Polskę kolego. Urodziłeś się Polakiem, jesteś Polakiem, i zdechniesz jako Polak, i nic w tej kwestii nie zmienisz.
Sard / 83.24.7.* / 2008-07-08 02:23
Kolejny raz proponuję puknąć się w głowę i wypić szklankę zimnej wody. Mieszasz kolego wiele wątków. Dobra, zacznę od rankingu wolności gospodarczej i 3-go miejsca Irlandii w nim. Otóż zapewniam Cię, że w Irlandii nie jest tak dobrze tylko dlatego, że ma niskie podatki (bo ma, fakt) tylko dlatego, że UE (taaaaaak, właśnie ta socjalistyczna Unia, na którą Irlandia się wypięła) strasznie dotuje Irlandię, głównie jej, dodam ŚMIESZNE, rolnictwo. Ten kraj otrzymuje chyba najwięcej "per capita" dotacji z UE. Wygląda to komicznie. Np. rolnik mający parę hektarów pastwisk (czyt. nieużytków) i powiedzmy 5 krów, jest w stanie pozwolić sobie na BAAARDZO dostatnie życie i kilka samochodów. Kwoty dopłat do rolnictwa są tam absurdalnie wysokie. Dodam, że Irlandia to jedno wielkie pastwisko. To tylko i wyłącznie kraj rolniczy. Niesamowite, że kraj ten uchodzi za tygrysa w dziedzinie "nowych technologii". Jest to "fake" stulecia. Irlandia to tylko i wyłącznie krowy i owce. Oczywiście, wokół rolników jest silnie rozbudowany sektor usług i wszystko się świetnie zazębia, ale jest SKUTKIEM tego, że Ire wyciąga z UE niesamowicie duże dotacje. Dodam, tej socjalistycznej UE. Czemu my tych pieniędzy z UE nie dostajemy? Ponieważ: 1. Spapraliśmy negocjacje 2. Ogólnie jesteśmy od 50 - lat w fatalnej pozycji geopolitycznej 3. Bo już jest za późno i śmietankę z przystąpienia do UE spijać nie będziemy. 4. Ponieważ duży kraj ma zawsze większe problemy. Ok. Tyle na razie. Rano napiszę czemu to głównie dzięki sowietom, agenturze i wojnie nie mieliśmy i nie mamy szans na dogonienie Europy.
maa / 2008-07-07 14:40 / Tysiącznik na forum
nie załamuj mnie - nie udowadniaj, że można być matołkiem nie czytając "Najwyższego Czasu"...
szwader / 82.160.76.* / 2008-07-07 12:57
a śmierć głodowa była spowodowana uciskiem fiskalnym. szukaj przyczyn a nie skutków.
Sard / 83.24.57.* / 2008-07-07 13:32
A Ty poszukaj wiedzy na temat, zanim się wypowiesz. "Wielki Głód" był spowodowany kilkuletnią zarazą ziemniaczaną. Przez kilka kolejnych lat prawie wszystkie uprawy gniły w ziemi i po prostu nie było fizycznie co jeść. I zanim kolejny MATOŁ wypowie się, że przecież mogli jeść, wołowinę, cielęcinę, hamburgery, pizzę, banany i inne bzdury dodam, że w tamtych czasach ziemniaki były podstawą zywieniową w Irlandii.
rusofob / 87.205.161.* / 2008-07-07 10:09
Brawo Tusk. Spełnił się pierwswzy cud. Polityka miłosci działa!!!!
mądrala / 77.254.139.* / 2008-07-07 10:33
Nie znajdą pracy w Polsce, to znajdą ją we Francji, Niemczech lub w innym państwie Europejskim. Kto chce pracować zawsze znajdzie pracę.
PS. Z 10% bezrobotnych (ogół)
30% pracuje na czarno lub za granicą
60% to głównie kobiety wychowujące dzieci i pracujące w gospodarstwie domowym
10% to osoby zmieniające/szukające pracy
10% to osoby którym nie chce się pracować lecz chcą korzystać z darmowego ubezpieczenia zdrowotnego.
(osoby utrzymujące się z posiadanego majątku (lokaty,mieszkania, grunty))
hehe / 83.24.169.* / 2008-07-07 11:34
Tak, tak: robota przy łopacie zawsze się znajdzie. Może pierwszy wystartujesz? Hę?
mądrala / 77.254.139.* / 2008-07-07 10:51
oczywiście poprawna proporcja to
30%
60%
5%
5%
man13 / 2008-07-07 09:04 / Tysiącznik na forum
Zaczyna się okres stabilizacji gospodarki i zatrudnienia. Bezrobocie spadło poniżej 10 procent.
KAP / 2008-07-07 09:51 / Tysiącznik na forum
nieco wysoko te 10% jak na stabilizacje. wysokie pozaplacowe koszty pracy robia swoje.
man13 / 2008-07-07 10:25 / Tysiącznik na forum
Jestem przekonany że spadek poniżej 10% wymagać będzie aktywności gospodarczej drobnej przedsiębiorczości lokującej się w usługach ze szczególnym uwzględnieniem jednoosobowych firm. Bez uruchomienia tego "otencjału" wachania na rynku zatrudnienia pracowników w przedsiębiorstwach zawsze będą istotnie wpływać na zachowania "wielkich" przedsiębiorców. A koszty pracy robią swoje.
KAP / 2008-07-07 11:30 / Tysiącznik na forum
w tym wypadku kopszty placy to obsluga skomplikowanej biurokracji (US, ZUS, + ew zezwolenia, licencje) minimalnie 200/os zl/miesiac nie liczac skladki ZUS i podatku CIT. razem mamy ca 900 zl/mies na wejsciu. Stad wielu robi to juz na czarno.
hehe / 83.24.169.* / 2008-07-07 11:43
Toście se pogadali, tuskoluby dwa! Cóż za konstruktywna wymiana myśli!
I co z tego wymikło? NIC. Tak samo jak z gadulstwa waszego ulubieńca i spółki.
maa / 2008-07-07 13:44 / Tysiącznik na forum
Szkoda, że nie mam amnezji...
Ale skoro nie mam, to pamiętam, że Wielkim Osiągnięciem IV Rzeczpospolitej Wolskiej pod wodzą Jarosława K. było Jedno Okienko.
Okienko kasy biletowej na dworcu PKP we Włoszczowej.

A jeśłi chodzi o gadulstwo, to przebicie Złotoustych Pisiorów: Zbigniewa Z. , Gosiewskiego czy Cymańskiego byłoby trudne.Potrafili piep_rzyć nawet nie wiedząc jaki jest temat wywiadu...
Dlaczego ich nie doceniasz?

Najnowsze wpisy