Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gospodarka nam się rozbujała

Gospodarka nam się rozbujała

Money.pl / 2006-08-31 08:55
Komentarze do wiadomości: Gospodarka nam się rozbujała.
Wyświetlaj:
keskese / 2006-09-06 19:02 / Reprezentacja Polski
żę albo michnik został przekupiony przez jarka flaszką wyborowej i kolaboruje albo pomroczność jasna i zapalenie goleni lewej najznakomitszego redaktora toczy...
Jak może ten bandyta tak o Polsce pod rzadami Pisu pisać !! zdrada !! zamiast coś o korei północnej napisać i żę białoruś i iran w naszym kraju to on takie rzeczy... przecięż miało być tak źle, żyletki na półkach tylko, hiperinflacja, jak lepper wszedł do rządu to kryzys miał być większy niż ten z FPO Haidera. Nikt nie miał inwestować w kraju, lodówki puste, krach na giełdzie. tusk tak mówił przecięż...
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-08-31 13:42
To że wzrost gospodarczy jest 5,5% to dużo czy mało? Pytanie ile mógłby być gdyby rząd zreformował podatki, zmniejszył biurokrację i ułatwił firmom działanie i inwestycje. Okay dobrze, że jest 5,5% tylko należy pamiętać, że Polska cały czas ma DEFICYT budżetowy. Co to znaczy wielu wie (większośc nie ma pojęcia). Ano oznaczao to, że Polska oprócz obecnego zadłużenia w przyszłym i kolejnych latach dalej się bedzie zadłużać. Na przyszły rok planowane jest ZWIęKSZENIE zadłużenia o kolejne 30 miliardów!!! Czili jeśli dochody będą dajmy na to 100 miliardów to zaplanowane wydatki na 130 miliardów!!! Więc pomimo, że wzrost jest 5,5% to długi Polski rosną. Czy nadal cieszyć się powinniśmy z 5,5 % wzrostu? Powód do radości będzie wtedy gdy przynajmiej nie będzie deficytów a najlepiej jak będzie można spłacać długi.

Taki durny Lepper np. chce wydać kolejne 30 miliardów i zwiększyć zadłużenie w 2007 o 60 miliardów. Czy jeszcze znajdzie się choć jeden, który wytłumaczy mi dlaczego debile są u władzy?
tim / 195.212.29.* / 2006-08-31 11:01
IM AGORA NIŻEJ TYM POLSKA WYŻEJ
sceptyk / 2006-08-31 11:12 / Tysiącznik na forum
Zwróciłeś uwagę na ciekawą zależność.
Faktycznie!
To chyba nie przypadek.
Ale jeżeli nie przypadek, to jest to spiskowa teoria dziejów, której trzeba dać pryncypialny odpór.
zdenek / 2006-08-31 10:40 / Tysiącznik na forum
Donald okazuje się świetnym antywskaźnikiem reagującym w dodatku z odpowiednim wyprzedzeniem.
no na jesieni to będę mu się uważniej przyglądał
sceptyk / 2006-08-31 09:59 / Tysiącznik na forum
Chłodzić!
Chłodzić!
Póki jeszcze czas!
Za chwilę będzie za późno!
Polska dogoni i przegoni Europę Zachdnią, ludziom będzie się zyło za dobrze! Nie wolno do tego dopuścić!
Podnosić stopy!
Natychmiast!
Drastycznie!
Profesorze Balcerowicz!
Przecież jest Pan mistrzem w tej sprawie!
Do roboty!
Unia czeka na Pana zdecydowane działania!
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-08-31 13:53
Do sceptyk: Powiem krótko... nie wiem jakie Pan szkoły kończył ale ani Pan ani ja ani tym bardziej społeczeństwo które w 99% nie ma podstawowego pojęcia o ekonomii nie powinni krytykować tego człowieka. jeśli może go ktoś ocenić to TYLKO spec finansowy (SPEC!) a i jemu będzie niezmiernie trudno bo niby jak ocenić zdarzenie, którego nie można ani powtórzyć wiarygodnie porównać. A tu proszę, hop i zwykły chłop ocenia profesora. No to do roboty kolego uporządkuj swój domowy budżet. radzisz sobie? A co może Pan profesor jest temu winien?
sceptyk / 2006-08-31 14:55 / Tysiącznik na forum
Szkoły kończyłem dobre.
Wykładowców od makroekonomii miałem znakomitych.
Z budżetem domowym radzę sobie bez problemów, choć chwilami dźwignia kredytowa jest spora.
A profesor jest winien tego, że przy śladowej inflacji pieniądz kosztuje w Polsce nawet 8% rocznie (nie mówię o maluchach - desperatach, którzy potrafią wziąć kredyt w PKO BP, Lukasie czy innym Żaglu nawet na 15%.
I druga jego wina, że jak tylko w Polsce pojawia się jako taki wskaźnik wzrostu gospodarczego (a ciągle Polska jest bardzo biednym krajem), Balcerowicz natychmiast winduje stopy do absurdalnych poziomów.
I trzecia wina, że NIGDY nie trafił z prognozami w cel inflacyjny. Nie mówię, że dokładnie, ale żeby chociaż z dokłądnością 50%. Ale i to dla profesora(?) ekonomii poliitycznej socjalizmu za wiele.
fsfsf / 87.99.44.* / 2006-08-31 08:55
o nieefektywności gospodarki Polskiej, a banda idiotów mówi o niewyobrażalnym skoku PKB az o 0,3 %, skundlonych głupota ekonomistów jak widac nigdzie nie brakuje... Suckces to bedzie jak PKB bedzie rocznie na poziomie 10% z prognozą stabilnego utzrymania takiego poziomu, co ponizej to swiadczy raczej o chorobie gospodarki bando debilów ekonomicznie niedorobionych
zdenek / 2006-08-31 10:38 / Tysiącznik na forum
hahaha ale cymbał hahaha
P__S / 156.17.85.* / 2006-08-31 09:53
Moja retoryka bylaby inna, ale co do meritum, uwazam ze masz racje

Najnowsze wpisy