Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: 2700 punktów przebite. Nowy szczyt sWIG80

GPW: 2700 punktów przebite. Nowy szczyt sWIG80

Wyświetlaj:
kri / 95.49.182.* / 2011-02-20 00:46

Inwestorzy obrazili się na GPW

Wig 20 opóźniony jest o 537pkt. w terminie za 6tygodni. Pobudzony rekomendacjami GoldmanSachs i DB rynek KGHM zraz z udziałem zainteresowanych wymagał wyceny i doczekał sie tygodniowej korekty z mnimum164,4.i spowodował wyjsie na ronoległy kanał wzrostowy KGHM. Na wykresie miedzi Poziom 163 odpowiada szczytowi z 15GRU11 przy cenie 9200USA/t podczas gdy obecna cena po korekcie wynosi 9800USA/t. Na trwającym dwa miesiące boczniaku duży inwestorzy o działaniu funkcyjnym czynnym (INTRADAY z generatorem kursu periodycznego) mieli okazję do czterokrotnej gry w zakresie 10% wart osi kursu Przewaga dużego kapitału okazała się dla dobrych akcjonariuszy o działaniu różniczkującym biernym (leszcze) , a także o działaniu funkcyjnym biernym działających metodą akumulacji -- kosztowna i osłabiła wiarę w przyszłość GPW nie sprzyja temu nacisk UE na nasz kraj i żądanie haraczu w formie OFE i osiągnięcia 3 % deficytu, bez zaplanowania długoterminowej ścieżki wyjścia z post-komunizmu w którym dalej jesteśmy. Zmiany polityki zmierzają w kierunku ustroju wschodniego, zaniedbany jest zrównoważony rozwój całego kraju, środki na badania spadły 10 karotynie od 1980r. Szkolnictwo techniczne niczego nie uczy pozbawiając ponadto tradycji. Wyższa wiedza w zaniku. Potrzeba nam zmian politycznych prowadzących do dojrzałej demokracji, kapitału i wiedzy głownie poziomu USA. Przeciwnie grozi nam utrata państwa i zagrożenie Półksiężycem. Rozpasane prawo obecnego postkomunistycznego kraju sprzyja biurokracji i korupcji ograniczając środki na odtworzenie tradycji obronności i wiedzy.
Dżentelmen
elviszyje / 193.106.246.* / 2011-02-19 12:26
Jest oczywiste ,że kolejny tydzień przyniesie spadek WIG 20 do poziomu ok..2520.Potem 2 marca podwyżka stóp i w okolicach 8 -9 marca to już może być 2390.Trudno powiedzieć co dalej,ale 1100 do końca roku niewykluczone,jeśli nie tego to na pewno przyszłego.To się nazywa bessa ,Podawana będzie inflacja 10% czyli naprawdę ze 30% -40%,podawane bezrobocie spadnie do 10,5% czyli naprawdę ze 30% wliczając bezdomnych w całej Europie.Jadnym słowem ratuj się kto może.
Prostownik / 87.139.103.* / 2011-02-19 11:08
Trzeźwo myślący inwestor wychodzi lub już wyszedł z papierów.
Majstrowanie przy podatkach, OFE, urzędniczy przerost, wszystko to w najbliższym czasie przyniesie żenujące efekty.
Longterm / 2011-02-19 09:59 / Mostek Zwyciężymy!
Witam,

Skomentowałem obecną sytuację na giełdzie i perspektywę na najbliższą przyszłość w komentarzu pod ostatnim wpisem na blogu:

http://longterm.bblog.pl/wpis,czy;zagranica;powroci;na;gpw,48885.html
kri / 95.49.182.* / 2011-02-20 04:09
witam longu
byłem tam i co zobaczyłem to już 14.lut11 miało być 2820? Dalej o OFE i marazmie - sprawy juz nieaktualne Jesteśmy po korekcie i lizemy rany a wszyscy chcą krwi. Znalazłem forum wczesniejsze
cześć
Longterm / 2011-02-19 10:00 / Mostek Zwyciężymy!
skrót linka:

http://tnij.org/kh1v
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy