Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Amerykanie nadal nie mogą zaciągąć długów. Giełdy w dół

GPW: Amerykanie nadal nie mogą zaciągąć długów. Giełdy w dół

Wyświetlaj:
finansista645 / 193.111.166.* / 2011-07-27 14:41
Spokojnie,

amerykanie i tak uchwala to podniesienie limitu ... kwestia polityczna to jedynie

________________________________________
http://finanse-dla-kazdego.blogspot.com
jakub2 / 91.94.190.* / 2011-07-27 13:06
Niedługo nareszcie kryzys światowy , oczywiście nikomu nie przychodzi do głowy że to się dzieje za sprawą Chin które sa już bogatsze niż cały zachodni kapitalizm , wszyscy ulokowali produkcję w Chinach i udostępnili najnowsze technologie , na co chińczyk tylko czekał , a u siebie zrobili bezrobocie . Myślę że te przepowiednie się sprawdzają , o tym że Chiny zapanują nad światem , bo już panują ekonomicznie a pewnie niedługo i militarnie . Na świecie dojdzie do niezadowolenia i anarchii i tym samym upadku niektórych mocarstw , co Chiny skwapliwie wykorzystają , aby przepowiednia się ziściła
Endgame / 178.37.241.* / 2011-07-25 23:37
No i jakby mi z ust wyjęli...
Zamiast dużej redukcji długów, gdyby naprawdę chcieli pomóc Grecji, i likwidacji rujnujących gospodarkę rynkową banków, "zbyt dużych, żeby upaść", i powrotu do walut narodowych, najlepiej służących interesom poszczególnych krajów, to wymuszają na dłużniku warunki, które go tylko dobiją...Dlatego pierwszy bailout nic nie pomógł, z kolejnym będzie to samo...
Dlatego żaden taki plan nie ma szans realizacji.

The only real solution to the Eurozone end-game is massive debt forgiveness and the resulting destruction of "too big to fail" banks, and a return to national currencies, which will enable structural imbalances to be resolved via currency devaluations. This will of course destabilize the German export economy; but that is inevitable. "Extend and pretend" is an endgame, not a fix.
Spuszzcanie powietrza z balona / 178.37.241.* / 2011-07-25 23:11
Jak zapowiadałem, spadki w drugiej części sesji pogłębiły się. Jak to przy dystrybucji w bessie...
Ben Paulson & Henry Bernanke / 77.254.137.* / 2011-07-25 22:37
Ale mój kochany Boryshef odpalił dzisiaj! Kupiło się tego za pół-darmo trochę jak defetyści grali na krótkie........

Właściwie wszystkie nasze ogiery parły dziś do przodu. Z sukcesem.
Co się tyczy tepsi to parcie tu nawet jest bardziej na miejscu z uwagi na płeć.

Czuję, że jutro jeszcze poprawią notowania:)
aby nią sypać / 31.11.149.* / 2011-07-25 22:56
to Ty nie wiesz po co się bierze TPSe?
Nie doda ł tylko, że od niego / 178.37.241.* / 2011-07-25 23:01
Teraz już wie, ale zamiast myśleć, zanim kupi, to kupił, zanim pomyślał. Bo ktoś, kto chciał się tego pozbyć, zaklinał się, że zaleca kupowanie.
Generalnie - sell the news / 178.37.241.* / 2011-07-25 22:33
Po sesji wyniki podawał Netflix, spadał po nich -8,45%, Texas Instruments -1,33%, Broadcom +9,68%.
Antoni Kosiba / 2011-07-25 22:16 / Tysiącznik na forum
Janlew, nabiłeś tu dzisiaj 68 wpisów. 68 wpisów w ciągu jednego dnia (nie licząc tych, które usunęła redakcja). 20% wszystkich dzisiejszych wpisów.
Nie dziwię się, że wciąż jesteś singlem.
Czy ty nie masz innego życia poza tym forum???
janlew / 2011-07-25 22:37 / portfel / Tysiącznik na forum
jak na razie to będąc tu zaledwie od 2 maja wpjerdoliłeś w to forum aż 673 posty, co daje średnio ponad 8 postów dziennie, podczas gdy ja od 17 lipca 2008 wpisałem się tu 6511 razy, co daje średnio 5 postów dziennie

więc to właśnie TY tu więcej siedzisz a mój jeden dzień większej aktywności jest w tym całym obrazie nieistotny
Mitomaniak / 178.37.241.* / 2011-07-25 22:56
Jako grafoman masz kłopot, bo chciałbyś zabłysnąć w towarzystwie, ale ilość nie przekłada się w jakość, bo do tego trzeba mieć coś więcej, niż umiejętności wiejskiego filozofa, który każdego przegada, dla samego gadania i gotów jest udowodnić każdą bzdurę, nawet jak koniec zdania przeczy początkowi...
Miłośnik jałowych dyskusji bez żadnego sensu, z kategorii rozdzielanie włosa na czworo. z dziedziny masło maślane...w ramach których nie wiemy od czego zaczynaliśmy, a nawet na czym kończymy, za to podziwiać mamy narcyza, zachwalającego swój kiepski towar, kóry chce wszystkim wcisnąć...
janlew / 2011-07-25 23:04 / portfel / Tysiącznik na forum

rozdzielanie włosa na czwor


to właśnie te twoje debilne "liczenie w złocie", pasuje do ciebie jak ulał
Bessa novaa / 178.37.241.* / 2011-07-25 21:54
Jak przestrzegałem, żeby za bardzo nie wpadać w euforię po zapowiedzi planu "pomocy" bankom za pośrednictwem Grecji, i zapowiadałem, że wkrótce będzie kolejna obniżka ratingu, i już z rana Moody's wylał kubeł zimnej wody na rozpalone głowy rozochoconych spekulantów, którzy pozbywali się dziś szczególnie aktywnie akcji banków, które odnotowały znaczne straty, o czym pisałem niżej. Uzupełnię jeszcze o Banca Popolare Milano -8,31%.
Sektor banków w Europie stracił dziś -2,78%.
bywalec1234_1 / 89.250.193.* / 2011-07-25 22:07
Mistrzu, mów, co dalej? Kiesy krach kiedy koniec świata? kiedy głód i strach nam w oczy zajrzy?:)
Reality show / 178.37.241.* / 2011-07-25 22:30
Zaglądaj do kiesy, to zobaczysz...
Popatrz na tych ludzi czekających w kolejce do lekarza, któremu nie chcą płacić za udzielanie pomocy potrzebującym, bo urzędnik nie zaplanował, że ludzie mogą chorować, bo ważniejsze jest oszczędzanie pod jak najszybsze wejście do rozpadającej się właśnie strefy euro...
Na tych młodych ludzi, kończących studia, zmuszonych do szukania pracy za granicą, bo w kraju jej nie ma...
Na to upadające rolnictwo z powodu zastąpienia wolnego rynku systemem nakazowo-rozdzielczym w którym zamiast produkować żywność trzeba produkować papierki, dla uzyskania dopłat o połowę mniejszych niż mają konkurenci, a najlepiej nie robić nic, bo płacą za zalesianie gruntów i za koszenie trawy...
I tak można to ciągnąć...
bywalec1234_1 / 89.250.193.* / 2011-07-25 22:42
Płaczesz i narzekasz tylko ty, nie znam ludzi z listy powyżej którzy by wyli i płakali co noc i co dzień jak ty jaki to ten świat straszny i okrutny.
Jeżeli przeraza cie otaczajacy świat to idz do lekarza, to naprawde nic wstydliwego, choroba psychiczna jest też chorobą. Trzyma kciuki za ciebie i jestem z tobą:)
Lotg nad kuku łczym gniazdem / 178.37.241.* / 2011-07-25 23:05
Ty ze swoimi tekstami wyglądasz właśnie na takiego, który z tego szpitala nadaje...
Nie dziwię się, bo każdy wpis jest z kategorii przytępienia umysłowego, za to bardziej idiotyczny od poprzedniego...
bywalec1234_1 / 89.250.193.* / 2011-07-25 23:08
tak, tak misiu. Dobranoc słonko ty moje:)
Tak, czy owak, to mamy bessę... / 178.37.241.* / 2011-07-25 21:39
W znacznej części zyski spółek w Stanach pochodzą z zagranicy, więc pokazują zbytnio różowy obraz sytuacji, a ponieważ i tam dotarł już kryzys, to i perspektywy dla nich są coraz gorsze, a pogarszająca się sytuacja finansowa w Stanach spowoduje spadek zapotrzebowania...
Kon iec życia na krechę / 178.37.241.* / 2011-07-25 21:12
Nie ma kupujących, stąd cieniutkie obroty pozwoliły wyciągnąć w Stanach indeksy po początkowym spadku, no i prowadzić dystrybucja trwa z nieco wyższego poziomu, a pocieszanie się, że jak więcej zadłużymy się, to będzie lepiej, już do nikogo nie przemawia, bo przybliży jedynie kolejne obniżki ratingu, więc zamiast Godota doczekają się przyspieszenia spadków...
Jak to w bessie...
Spuszczam na to wodę / 178.37.241.* / 2011-07-25 20:56
Hossiarze nie dość, że nie wiedzą, że trwa bessa, to nie mając czego się uczepić, nabrali się nie tylko na "pomoc" dla Grecji, ale i na "podniesienie limitu" zadłużania się.
I jak miszcz w pluciu pod wiatr jankrut podniecają się stale do jakichś podskoków bankrutów, dla dystrybucji, miotają się między bredzeniem o zbankrutowanych teoriach, a swoimi pobożnymi życzeniami, które za nic nie chcą się spełniać, przez co wyładowują swoje frustracje na forum, narażając się na śmieszność i współczucie...
Tak to jest jak wygórowane ambicje przerastają umiejętności.
janlew / 2011-07-25 21:35 / portfel / Tysiącznik na forum

jak miszcz w pluciu pod wiatr jankrut podniecają się stale do
jakichś podskoków bankrutów, dla dystrybucji,


tak tak, rynek w usa urósł 100% a my 126% ale to jest tylko "podskok bankrutów i dystrybucja" - pitolisz tak od dna bessy

jesteś chory

a co do dystrybucji to wystarczy obejrzeć wigi za pomocą A/D żeby zobaczyć, że trwa akumulacja a nie dystrybucja, analfabeto giełdowy bez rachunku
Mnie to wisi, mam z ciebie tylko ubaw / 178.37.241.* / 2011-07-25 22:42
Policz w złocie, bo to ono urosło, a nie jakieś tam papierowe indeksy, do tego pod dług, którego teraz nie ma jak spłacić...
Od 1980 roku nie było w Stanach ani jednego kwartału wzrostu PKB, po skorygowaniu o wzrost długu.
Ale kop się z koniem do woli, jak już masz rachunek do zapłacenia za straty wynikłe z kopania...
janlew / 2011-07-25 23:03 / portfel / Tysiącznik na forum

Policz w złocie


liczenie tego w złocie jest idiotyzmem, po prostu bredzisz, równie dobrze mógłbyś to policzyć w kozich bobkach, albo w swych babolach, efekt ten sam


Od 1980 roku nie było w Stanach ani jednego kwartału
wzrostu PKB, po skorygowaniu o wzrost długu


koniobijcy jak widać muszą tak manipulować liczbami aby zawsze wyszło na ich, albo w złocie, albo korygując o wzrost długu, a jakby trzeba było to byś to policzył nawet w swych plemnikach - typowy bull shit

giełda rośnie a kto ma odwagę ten zarabia i pomnaża fortunę, nie zawracając sobie głowy takimi duperelami

a ty jesteś golcem i na usprawiedliwienie tego musisz wciąż wymyślać te debilne wykręty aby ci tylko wychodziło co zechcesz. ale fakty są bezlitosne, jesteś nieudacznikiem życiowym i szukasz wciąż tylko dla tego idiotycznych usprawiedliwień u takich samych nieudaczników jak ty z zerohedge
janlew / 2011-07-25 20:20 / portfel / Tysiącznik na forum
MG: Polska mocno awansuje w inwestycyjnym rankingu

Polska jest na szóstym miejscu najbardziej atrakcyjnych dla inwestorów krajów świata. Rok temu była dwunasta - informuje "Rzeczpospolita" powołując się na raport agendy ONZ

http://tnij.org/mr37
mhm da / 149.156.124.* / 2011-07-25 21:15
z jednego sie ciesze. zamiast obrazac i rzucac inwektywami zaczales merytorycznie odnosic sie do postow innych i samemu dawac kontrargumenty. zawsze marzylem zeby to forum mialo antykena ale w tym dobrym, merytorycznym znaczeniu a nie opluwaczy. dlatego szacun za to i tak trzymac. nie wracaj do starych zlych nawykow.
janlew / 2011-07-25 21:40 / portfel / Tysiącznik na forum

zawsze marzylem zeby to forum mialo
antykena ale w tym dobrym, merytorycznym znaczeniu


ale jaka merytoryka jest potrzebna w przypadku tego pajaca? on na dnie bessy pisał o dystrubucji i podskokach po eski, braku kapitału, od tamtej pory rynki są wyżej o 100% a on dalej pisze to samo. poza tym ciągle bredzi o ekonomii takie rzeczy po których od razu widać, że nie zna historii, podstaw, nie mówiąc już o tym, że nagminnie kłamie i fałszuje dane, a w najlepszym przypadku przeakcentowuje nieistotne detale lub bagatelizuje ważne rzeczy, które mu nie pasują

to typowy manipulant bez skrupułów i nic więcej, merytoryka w tym miejscu nie ma nic do rzeczy, prędzej socjotechnika się tu stosuje
wykresyGieldowe / 2011-07-25 19:56 / Tysiącznik na forum
Witam,

coś tu wisi w powietrzu. Ostatani raz wszystkie średnie zbiegły się w sierpniu. W sierpniu 2008.

http://finance.yahoo.com/q/ta?s=^VIX&t=6m&l=on&z=l&q=c&p=m200%2Cm50%2Cm20%2Cm100&a=&c=
janlew / 2011-07-25 19:26 / portfel / Tysiącznik na forum
2011-07-25 14:09:09 178.36.57.* | Koniec życia na krchę i balu na Titanicu
Skoczyły spready obligacji peryferyjnych, ale jankrut jakoś tego
już nie wkleja...
----------------------

No to popatrzmy, spready grecko niemieckie, spadek z 15,62 do 11,86, dziś zwykła próba odreagowania do 12,03, czym tu się podniecać?

kłamiesz i manipulujesz bez przerwy pajacu
janlew / 2011-07-25 19:34 / portfel / Tysiącznik na forum

dziś zwykła próba odreagowania do 12,03


czyli o 1,4%

rzeczywiście "szybują"
janlew / 2011-07-25 19:33 / portfel / Tysiącznik na forum
spready portugalsko niemieckie, spadek z 10,70 do 8,12 i dziś kosmetyczne odreagowanie do 8,20, czyli podskok o....... 0,8%

spready irlandzko portugalskie - spadek z 11,34 do 9,06 i dziś kosmetyczne odreagowanie o...... 1% do 9,20

kłamiesz i manipulujesz bez przerwy pajacu
janlew / 2011-07-25 19:36 / portfel / Tysiącznik na forum

irlandzko portugalskie


irlandzko niemieckie
srebrnooka / 2011-07-25 19:08
Zapraszam do siebie na bloga na seans filmu o którym Longterm pisze:

Zawsze chciałem obejrzeć ten film. dzięki wielkie!

Warto sobie o pewnych rzeczach ukazanych w tym filmie przypomnieć jeżeli ktoś nie oglądał!

srebrnooka.bblog.pl
Longterm / 2011-07-25 19:11 / Mostek Zwyciężymy!
ja bym jeszcze od siebie że Longterm jest właśnie w trakcie oglądania:-)
srebrnooka / 2011-07-25 19:41
Sam go dzisiaj dopiero co obejrzałem pierwszy raz. I musiałem się tym odkryciem, przynajmniej dla mnie, podzielić.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy