Forum Spółki giełdowe GPW SA

GPW: Bernanke zawiódł inwestorów. Twist to za mało

GPW: Bernanke zawiódł inwestorów. Twist to za mało

Wyświetlaj:
5424 / 2011-09-23 20:28 / Fan Linuxa Ubu
żuberek jesteś wporzo gość wieki szacun .....
kolega / 83.30.232.* / 2011-09-23 19:29
Już wiadomo, gdzie będą inwestowane pieniądze wycofane z inwestycji między innymi w Polsce. FED zamierza sprzedać obligacje za 400mld$ i tam są potrzebne pieniądze. Może inwestycje będą mniej rentowne, ale pewne.
kolega / 83.30.232.* / 2011-09-23 19:13
Inwestorów obowiązują procedury, które są bardzo ścisłe. Nie można ich naruszać. Inwestorzy maja obowiązek reagować w przypadku złych wiadomości. W pierwszej kolejności zamykają pozycje najbardziej ryzykowne. Wiadomo - są one rentowne, ale w przypadku złych wiadomości, muszą się oni wycofać praktycznie natychmiast. Jest bez znaczenia, jakimi papierami dysponują. Zejście z tych rynków następuje najwcześniej, a powrót najpóźniej. Sygnał przyszedł z USA a tąpnęło w Warszawie. Jeżeli przyglądniemy się, to na pierwszy rzut oka nie znajdziemy żadnego związku między informacją przekazaną przez Bernanke, a tym co miało miejsce w Polsce. Z drugiej strony, jakże słabe podstawy finansowe ma Polska, skoro inwestorzy muszą tak szybko zamykać swoje pozycje w Polsce. Zauważcie, że wycofywanie się z inwestycji odbywa się po cichu, nie ma konferencji prasowych, żadnego hałasu wokół tego. Tylko już następnego dnia zauważamy brak pieniędzy. Nikt nikogo nie obraża nikt nie krzyczy. Wszyscy zgadzają się z tym.
amen / 178.235.211.* / 2011-09-23 10:29
Ktoś panikę podgrzewa, ktoś na panice zarabia. A szaraczków tyrających od świtu do nocy, ciułających grosz do grosza tak jak zwykle, znowu pozostawią w samych skarpetkach. To jest właśnie to co ludzie nazywają jednym słowem - kapitalizm. Jego synonimem - dymać frajerów
wiadomo kto / 89.74.144.* / 2011-09-23 00:00
jutro jak zwykle mała czarna.

adios
wiadomo kto / 89.74.144.* / 2011-09-22 23:34
na dobranoc poruszę pare kwestii.

pierwsza. rada dla Longa. to jest właśnie gwiazdeczkowanie o którym mówiłem. zamiast skupiać się na rynku, inwestycjach i trendzie, dogadzasz wszystkim i próbujesz być gwiazdeczką. pal licho czy masz rację czy nie, bo to każdy widzi, ale potem jesteś opluwany. a jeszcze za to bierzesz pieniądze. złą drogę obrałeś, pieniądze lubią ciszę, cierpliwość i brak pychy.

kwestia druga


dr_dreyfus / 2011-09-22 22:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
+ - 0 usuń
aha jak się nie zapakujesz to będzie bessa i dalsze pisanie o krachu,
pouczanie bankierów SNS, pigs itd., a jak się zapakujesz to te
problemy znikają i jest gicio nawet "latający geld" i jest
hossa :) he he


nie masz racji. jesli kupię akcje to znaczy że zacznę prognozować, iż giełdy najadły się złymi danymi i w pewnym momencie jest zwrot. nie trafisz idealnie w dołek ale możesz sobie zacząć podskubywać tanie akcje. powtarzam tanie. nie po -7% bo one dziś nic nie znaczy. tanie to znaczy wig20 dużo ale to dużo niżej. jest drogo jak fix na tym indexie. ale niebawem to sie zmieni.

mówienie że jak sie kupi akcje to się będzie pisało o hossie to bzdura. chyba że zaczniesz naganiać. można podkupywać, ale i tak zachowywać ostrożność. a to dwie inne kwestie.

kwestia trzecia - trend. dla mnie bessa na małych i średnich jest od 1,5 roku a czymś oczywistym było że wig20 i szeroki dołączy. gospodarka światowa sie sypie i poprawy nie widać. dalszym drukowaniem pieniędzy będzie nie poprawa a UWAGA: part 3 ostatnie starcie. mam nadzieje że do tego nie dojdzie i kryzys nr 2 oczyści świat. wielu po przełamaniu dołków dołączy do obozu niedzwiedzia - co mnie akurat nie cieszy.

4 kwestia: tam niżej to nie ja i to nie ja wklejam wycinki Longa - nawet nie wchodze na jego bloga

pozdr
amigo2 / 2011-09-23 21:26
Łorren Lepkusiu TY wyłazisz tylko wtedy jak na bannanie rzeznia jest-;))))
a jak społeczki dawały po 300-500% zysku w tydzien-dwa to siedziałes jak trus-;))))
Byku Ty jeden-;)
flavio25 / 2011-09-23 00:04 / portfel / Tysiącznik na forum
1. OCHRONA KAPITAŁU
reszta przyjdzie sama
dobrze mowisz
Eternit z Azbestu / 2011-09-22 23:46 / Tysiącznik na forum
Skoro jesteś taki pewny swego to postaw na to swój kapitałi graj na S.
wiadomo kto / 89.74.144.* / 2011-09-22 23:49
nie nie, pewni to byli hossiarze na tym forum. ucichli.

po takiej sesji jestesmy pewnie krótkoterminowo w przesileniu wiec po co mam grac S ?

kontrakty mnie nie interesują. czekam na hosse. mam czas. a bessa to nie tylko spadki ale też dynamiczne odbicia.
Eternit z Azbestu / 2011-09-23 00:48 / Tysiącznik na forum
Znaczy się dołączyłeś do Brydzi i Kenobiego.
Boisz się giełdy i odradzasz giełdę innym.
nowwicjusz / 83.5.122.* / 2011-09-22 23:40

to jest właśnie gwiazdeczkowanie

i kto to mówi

wrociles z 2. zmiany ?
Eternit z Azbestu / 2011-09-22 23:18 / Tysiącznik na forum
KGHM ma nieciekawie, bo miedź spadła, banki mogą mieć nieciekawie, bo kredyty walutowe są niebezpieczne.
Ale produkcja dzięki słabemu PLN będzie się miała doskonale.

W poprzedniej wielkjiej bessie nie zbankrutowała żadna duża firma z GPW i nie sądzę, żeby jakaśz WIG20c zbankrutowała w najbliższych latach.
+1 intraday to my kontrolujemy ten mecz / 85.89.166.* / 2011-09-22 22:35
"...Gratuluję odwagi, dla mnie, czytając ten raport, jest bardzo cenne to, że Pan MA ODWAGĘ jednoznacznie wypowiedzieć swoje zdanie i swoje prognozy, to już jest ZWYCIĘSTWO, nawet, gdyby się nie sprawdziły. Większość analityków, których słyszymy w TV wszystko zaciera i po ich wypowiedzi wiemy tylko to, co przed. Pan jest inny! Jeszcze raz gratuluję!..." Tomasz M.

ZWYCIĘŻYMY ZWYCIĘŻYMY ZWYCIĘŻYMY
GiroAT / 79.185.68.* / 2011-09-22 23:04
odwaga to by była jakby się spotkali z tymi co im uwierzyli:-)
5424 / 2011-09-22 22:28 / Fan Linuxa Ubu
Dzięki chłopki nie pamiętam kiedy uśmiałem się do łez........ dzisiaj dzięki cytatom z Longa w waszym wykonaniu miałem tą okazje jeszcze raz dzięki
GiroAT / 79.185.68.* / 2011-09-22 22:18
Mnie Ben nie zawiódł choć nawet nie wiem co powiedział albo co mógł zrobić / powiedzieć:=)), ale z dyskusji wynika że mógł coś powiedzieć i mnie zawieść tak jak SNB który wbił ciężko pracującym spekulantom nóż w plecy:-), po sprincie czas na odpoczynek przed spokojniejszym i dłuższym dystansem
flavio25 / 2011-09-22 22:23 / portfel / Tysiącznik na forum
wiadomo dlaczego :)
dobry tekst
dr_dreyfus / 2011-09-22 22:44 / Tysiącznik na forum

przyszedl czas na oszczednosci
zmiany systemowy, oczywiscie nie mowie ze znikna deficyty
wprowadzi sie plany naprawcze, oczywiscie to kosmetyka,
etc

---------------------
przecież już to się dzieje
GiroAT / 79.185.68.* / 2011-09-22 22:35
Z tym odpoczynkiem to oczywiście tylko CHYBA:-)

Pozdr
+1 intraday to my kontrolujemy ten mecz / 85.89.166.* / 2011-09-22 22:02
LONG czekamy na nowy raport .

mam już nawet tytuł: 'RAPORT muszę 'WZIĄŚĆ' (LOL LOL) +1 INTRADAY TO MY KONTROLUJEMY TEN MECZ. WYGRAM Z TOBĄ.'

tylko teraz nie sprzedawaj za darmo jak poprzednio, ja bym nba twym miejscu co najmniej 200 zł wziął.

musisz 'wziąść' się w garść MISZCZU
+1 intraday to my kontrolujemy ten mecz / 85.89.166.* / 2011-09-22 21:59
RAPORT SZORT TERM, CZYLI SPADAJĄCA DZIDA BEDZIESZ MIAŁ JESIEŃ ŚREDNIOWEICZA 2011R.

jedyne 44 zł

'RAPORT PELIKANA CZYLI TO MY KONTROLUJEMY TEN MECZ' NOWA KSYWA GURU GPW LONGA!

SZACUN! MISZCZU
dr_dreyfus / 2011-09-22 21:51 / Tysiącznik na forum
Tak się zastanawiam czy brak QE3 jest powodem do krachu, dlaczego Grecja odeszła na dalszy plan i już dzisiaj nie straszyła z niebieskiego okienka ?

..takich pytań, na które szukam odpowiedzi jest mnóstwo a na koniec został ten rodzynek jak już jest tak źle to co ma z tego dołka dźwignąć świat, czy to będzie czarna dziura jak to piszą nasi wróżbici co chcą się w dołku za grosik zapakować na full ?

KTO im po spadku do poziomów nawet 200 PKT na W20 to dźgnie, no kto jak już nie będzie NIC , jakim sposobem, narzedziami ?
flavio25 / 2011-09-22 21:56 / portfel / Tysiącznik na forum
:)
tak to juz dziala
wzrosty tez beda
trzeba to przelknac

byles w 2006 w 2007 roku na rynku?
wtedy tez w Polsce sie nic nie dzialo
i teraz tez nie bedzie sie nic dzialo

nie bedzie zadnego upadku 1//3 firm o czym mowia w radio
dlaczego; zapasy gotowki, slaba zlotowka, spadajace surowce, brak presji wynagrodzen (zreszta teraz tez nie bylo a srednie dochody nic nie mowia)

tak to juz dziala, to my musimy sie dostosowac do rynku a nie odwrotnie, choc czasami co sie wydaje dziwne wrecz niespotykany i niezasadne
dr_dreyfus / 2011-09-22 22:03 / Tysiącznik na forum

tak to juz dziala
wzrosty tez beda
trzeba to przelknac

pitolenie :)) uzasadnij dlaczego ma rosnąc, co? GRECJA nie będzie miała długów czy całe PIGS, czy wtedy będzie można drukować?? czy dlatego, ze spóźnialscy z 2009 się za grosik zapakują .

przecież nic się nie zmieni w przeciągu 10 -20... lat to jak będziesz mógł i ta reszta pisać o hossie?
dr_dreyfus / 2011-09-22 22:12 / Tysiącznik na forum
PS wiem jak to działa :)tylko się pytam was besierze co codziennie raczycie nas swoimi wizjami :KTO WAM TO DŹWIGNIE i jakie wtedy będziecie mieli komentarze ?

aha jeszcze oficjalnie nie ogłaszam bessy :)
flavio25 / 2011-09-22 22:10 / portfel / Tysiącznik na forum
przyszedl czas na oszczednosci
zmiany systemowy, oczywiscie nie mowie ze znikna deficyty
wprowadzi sie plany naprawcze, oczywiscie to kosmetyka,
etc
inflacja przystopuje surowce beda taniec gospodarka zacznie przyspieszac
zadnych innych danych nie potrzeba
inwestorzy znow zmienia nastawienie do ryzyka

a Grecja Wlochy to zapalniki

to tak fundamentalnie
trzeba liczyc ile to holerstwo spadkow bedzie trwac
i gdy sznse beda duze nabrac kapitalu
choc nie jest powiedziane ze kupimy w dole

Trzymaj sie
P>S> wywaliles juz tego Petrola?
dr_dreyfus / 2011-09-22 22:20 / Tysiącznik na forum
a co zrobi "latający pieniądz":) he he myślisz , ze da ci nabrać w okolicach dołku ( gdzie ten dołek ?) bo myślicie, ze znacie się na ruchach i cyklach :) he he

wiem jedno, kto jest poza rynkiem na niego już nie wróci to jest jak dwa razy dwa :))

trzym sie:)
flavio25 / 2011-09-22 22:25 / portfel / Tysiącznik na forum
przeciez Ci napisalem ze ne wiem gdzie bedzie dolek
moge tylko czegos oczekiwac
ryzyko/zysk/psychologia
dr_dreyfus / 2011-09-22 22:37 / Tysiącznik na forum
aha jak się nie zapakujesz to będzie bessa i dalsze pisanie o krachu, pouczanie bankierów SNS, pigs itd., a jak się zapakujesz to te problemy znikają i jest gicio nawet "latający geld" i jest hossa :) he he

nigdy się nie zapakujecie bo nie wiecie gdzie jest dołek a i problemy zostają jak wyżej, przecież to proste jak drut :)

to tyczy się możne nie ciebie samego ale wszystkich tu dzisiaj siedzących i pitolących o krachu :)
dr_dreyfus / 2011-09-22 22:14 / Tysiącznik na forum

wywaliles juz tego Petrola?

obniżyłem cenę zakupu tzw. uśredniłem :))
Sfiks. / 79.175.229.* / 2011-09-22 21:06
Bernanke zawiódł, bo nie powiedział nic nowego, ale czy to jest powodem takich spadków? Sądzę, że są grupy biznesowe, które wykorzystują psychozę rynku i grają na spadki - inwestorzy, którzy spodziewają się
spadków posiadają gotówkę (sprzedają akcje)oczekując na dogodny moment do zakupu akcji!!! Dla wszystkich zasadnicza
filozofia działania jest taka sama: „kupować tanio i sprzedawać drogo". Jesteśmy obecnie na etapie trendu spadkowego, kiedy bieżący ruch cen stał się trendem i emocje zajmują miejsce wszelkich racjonalnych wątpliwości, które dotąd się utrzymywały. Inwestorzy „gonią"za tym trendem.Będzie się on oczywiście utrzymywał przez pewien czas, ale im więcej ludzi zangażuje się w ten trend i inwestuje w niego, tym mniej pozostaje tych,którzy mogą jeszcze go podtrzymywać. Odwrócenie trendu dokona się wówczas, gdy ogromna większość inwestorów będzie uważała, że jest to niemożliwe.
zuberek / 83.28.152.* / 2011-09-22 21:01
FAN LONGA "...Czytam Ciebie od ponad 3 lat i wiele się od Ciebie nauczyłem. Doceniam to że pisałeś do tej pory za darmo i poprzez opłatę za raport niejako spłaciłem swój dług wobec Ciebie:) Muszę przyznać że mam dosyć duże straty po ostatniej przecenie i mam nadzieję że dzięki Twoim typom odrobię choć część z nich..." Damian S.

dobił chłopaka na maxa
5424 / 2011-09-22 22:11 / Fan Linuxa Ubu
rozbawiłeś mnie Wareno .......pozdrawiam
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy