Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Byki nie mają łatwo

GPW: Byki nie mają łatwo

Money.pl / 2010-10-22 07:58
Komentarze do wiadomości: GPW: Byki nie mają łatwo.
Wyświetlaj:
yuio / 79.184.67.* / 2010-10-24 23:01
Różnica między formacją reprezentowaną przez premiera Tuska i prezydenta Komorowskiego, a opozycją, której twarzą jest były premier Kaczyński, jest gigantyczna. Nie można ich postawić na jednej płaszczyźnie. Zasadnicza różnica to system wartości, czy też jego brak. Opozycja ma bardzo silnie zdefininiowany stały system pojęć i wartości: naród, solidarność, sprawiedliwość, patriotyzm, prawda, wiara, itd. Można ich nie podzielać, uważać je za szkodliwe, ale one istnieją niezależnie od polityków. Formacja obecnie rządząca nie ma żadnego stałego systemu pojęć i wartości. Ich antysystem opiera się na zasadzie: prawdziwe jest to, co leży w naszym interesie, sprawiedliwość to realizacja naszych celów, dobro Polski to nasza władza. Nic nie jest stałe; co dzis jest dobre, jutro może okazać się złe, i na odwrót. Ich zwolennicy muszą pilnie śledzić wiadomości, żeby wiedzieć, co dziś jest słuszne.
Pooh / 2010-10-24 23:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
bardzo silnie zdefininiowany stały system pojęć i wartości
Szkoda, że ich nie rozumieją...
Bo drzeć mordę i kreować się na ostatniego sprawiedliwego to każda co sprytniejsza menda potrafi.
A cel nie uświęca środków...
Q
Ciułacz / 2010-10-24 23:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Mieć dobre hasła to jedno ale to się ma wykonawczo to drugie.
Za zachodnią stroną granicy mieliśmy partie z charyzmatycznym przywódcą.Jak by poczytać ich hasła to można by oddać serce, ale jak się rozpędzili to ......
Ja się obawiam fanatyków.
Ciułacz / 2010-10-24 23:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poprawka do powyżej, powinno brzmieć :
ale jak to się ma wykonawczo to drugie.
bebe / 2010-10-23 00:46 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
TV-INFO..-REGOPNAL.;;;;;;
wyglada na to ..., że dobry....."dobry..-wybaczcie"" - REPORTAŻ...- TRZA popatrzeć ..!
bebe / 2010-10-23 01:11 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
chola...- hola....
zapomniałam na TYM głównym powiedzić słówko : witam ..;-)
co czynię...
witam...;-)
i na ' miare reportażu...- powiem....- patrzcie. / ! /.potem pomyślcie/MYŚLCIE...- !!!!!!!
W IMIĘ KOBIET........!!!!..- gdzie tam ..! ...DZIECI...!!!!!!!!!!....- PANIALI !!!!!!!
a w duchu,....- POWIEM..! ..- będzie GNIEW..!...gniew...!...GNIEW..!
- taki mój odzew na Fakty .!..- (((((.......!!!!!!!!...- takiego STANU - rzeczy..?/
chciałam.........wpisałam się .!...-odnosnie reportażu !!!!
bebe / 2010-10-23 01:20 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
lubie ..- chyba jescze to FORUM.....;-)
.i wypłynęły Tu me czucia..;-)...odczuć telewizorni.....- FAKTÓW....- NIE "WYDUMANYCH " !!!!! ../ ? /
pozdro. piszacym...iiii. czytającym...;-)

bej-be.....bej-be..;-)
bebe / 2010-10-23 02:09 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
wpis, króry tu chcialam diokonać....-nie wszedł...?..!!!!..
nie narzucę....aleee..mam zanotowany...- Q-de Redakcjo...:-(((
Eternit z Azbestu / 2010-10-22 22:33 / Tysiącznik na forum
Europosłowie chcą podnieść płacę minimalną. Pomysł lansują kraje tak zwanej "starej" Unii Europejskiej, bo zmniejszy to konkurencyjność gospodarek nowej Unii i zatrzyma u nich inwestorów. O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Pensja minimalna we wszystkich krajach Unii Europejskiej powinna wynosić 60 proc. średniej pensji - taką rezolucję przegłosowali deputowani Parlamentu Europejskiego. Adam Ambrozik, ekspert Pracodawców RP mówi, że wcielenie jej w życie oznaczałoby dla Polski konieczność wzrostu wynagrodzeń w krótkim czasie o 25 - 30 proc. Jego zdaniem jest to niewykonalne.
--------------

Brawo dla UE. Skończy się wyzysk Polaków przez szefuńciów prezesuńciów.
romi nie logo / 94.254.129.* / 2010-10-23 10:18
no i ile podniosa?
500zł max
to tyle co nic ceny wzrosna a prezes dostanie jeszcze wiecej.
nie ma sie co cieszyc
Eternit z Azbestu / 2010-10-23 10:47 / Tysiącznik na forum
Rzecz w tym, że ceny wyrównali do europejskich znacznie szybciej niz pensje. Jak oensje nam wzrosna o 30% a sklepy spróbuja podnieść ceny o 30% to będziemy jeździć na zakupy do Niemiec. Tam jakoś ceny są podobne do naszych przy pensjach znacznie wyższych.
Oczywiście pewne ceny będą mogły wzrosnąć jak naprzykład bilety komunikacji miejskiej czy jedzenie w restauracjach.

Same szefuńcie prezesuńcie też zyskają, bo jak ludzie będą więcej zarabiali to i więcej kupią. Niech sobie szefuncie przypomną co było jak Polacu uciekli do UK i Irlandii i musieli podnieść pensje, bo frajerów nie było. I co zbankrutowali? Gospodarka się załamała? Nie! Sprzedaż wzrosła a gospodarka rozkwitła.

Zresztą tak samo beznadziejne są te amerykańskie plany pomocy bankom. Zamiast nich trzeba było podnieść stopy procentowe i dobić chore banki a miliardy przeznaczyć na pomoc ofiarom banków.
tomtay / 2010-10-22 23:29 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jestem za :)
Eternit z Azbestu / 2010-10-22 22:31 / Tysiącznik na forum
Z udziałem ministrów odpowiedzialnych za transport m.in. z Polski, Węgier i Słowacji odbyła się w piątek na Zamku w Łańcucie (Podkarpackie) międzynarodowa konferencja poświęcona drodze "Via Carpatia". Do projektu budowy tego szlaku przystąpiły kolejne trzy państwa: Bułgaria, Grecja i Rumunia.
--------------
U nas gadają o budowie dróg, a w Hiszpani i Portugalii budują.
Eternit z Azbestu / 2010-10-22 22:23 / Tysiącznik na forum
Najnowsza analiza amerykańskiego NCAR (Narodowe Centrum Badań Atmosfery) ostrzega, że mogą nas czekać katastrofalne susze, nawet w regionach o umiarkowanym klimacie. Z badań wynika, że jeszcze nigdy w historii nie mieliśmy do czynienia z ociepleniem na taką skalę – podaje portal climateprogress.org. Jak dodaje serwis kp.ru, wielka susza zagraża wszystkim krajom świata z wyjątkiem Rosji.
--------------
Niech wyleją tych kolesi na bruk. Szkoda kasy na ich beznadziejne badania.
To właśnie w Rosji były susze bo wiatraki w Niemczech zablokowały wiatr i cały deszcz spadł w Polsce.
Jak narazie to jest wyjątkowo zimno. U nas mrozy są już w połowie paździrnika co się bardzo żadko zdaża. W lecie zaś mieliśmy powodzie a nie susze.

Czasy marnowania kasy należą do histori!
Eternit z Azbestu / 2010-10-22 22:23 / Tysiącznik na forum
Czasy marnowania kasy na ekologię.
piciu / 2010-10-22 22:28 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

wielka susza zagraża wszystkim krajom świata z wyjątkiem Rosji.

to jest dobre

przez ekoglupkow bo sa tez dobrzy ekolodzy :) ponosimy co raz wieksze koszty zycia
Eternit z Azbestu / 2010-10-22 22:35 / Tysiącznik na forum
Jasne że są dobrzy ekolodzy. Ja tych głupich nazywam ekologikami. Goście żyją sobie dostatnie z grantów więc wymyślają coraz większe katastrofy, które musza zbadać.
Eternit z Azbestu / 2010-10-22 22:18 / Tysiącznik na forum
Jeszcze nie minęły echa wtorkowego napadu na biuro PiS w Łodzi, w wyniku którego zginęła jedna osoba, a druga została ranna, a już doszło do podobnego zdarzenia. Na szczęście bez tragicznego finału. Do biura przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka wtargnęła kobieta uzbrojona w nóż - informuje "Gazeta Wyborcza".

Kobieta próbowała dostać się do gabinetu Dworaka, jednak uniemożliwiła jej to jego sekretarka. Wtedy wyciągnęła flamaster i napisała na ścianie kilka wulgaryzmów.

Wezwana policja przeszukała kobietę, przy której znaleziono nóż - informuje "Gazeta Wyborcza". Na razie nie wiadomo, jakie były motywy działania kobiety.
-------------

Takie są efekty, jak Policja zamiast chronić obywateli, szykanuje kierowców. Należy całą drogówkę przenieść do prewencji.

A swoją drogą kobieti i emeryci niech się nauczą grac na kompie. Tam można wyładować frustracje mordując wirtualnych przeciwników.
piciu / 2010-10-22 22:25 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nie wytrzymala nalozonego haraczu tj abonamentu gy zobaczyla zarobki dziennikarzy krasko lis i artystow dostajacych po kilkaset tys za powiedzenie kilku glupot w glupich programikach doda
piciu / 2010-10-22 22:05 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
pajac sarkoz mowi ze sie nie ugnie moze i tak ale krew sie poleje
Eternit z Azbestu / 2010-10-22 22:13 / Tysiącznik na forum
Strasznie nielubię kolesia, bo jest wrogiem kierowców. Ale tu akurat ma rację. Ludzie żyją coraz dłużej to i wiek emerytalny trzeba podnosić.
piciu / 2010-10-22 22:17 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
co jakis czas podnosza i nic to nie daje wiec to jest zly pomysl
bolek77 / 2010-10-22 22:50 / portfel / Uparty Osiołek
Każdy powinien sam oszczędzać na swoja emeryturę i sam decydować kiedy przejść na emeryturę.
Emerytura to nie kwestia wieku, tylko pieniędzy.
Eternit z Azbestu / 2010-10-22 22:19 / Tysiącznik na forum
Daje. Generalnie powinni podnosić wiek emerytalny ale jednocześnie skracać tydzień pracy. No i koniecznie dbać o ujemny przyrost ludnosci, której jest za dużo.
piciu / 2010-10-22 22:21 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
za duzo to raczej jest glupoty i chciwosci
Eternit z Azbestu / 2010-10-22 22:24 / Tysiącznik na forum
A to swoją drogą.
Eternit z Azbestu / 2010-10-22 22:01 / Tysiącznik na forum
2010-10-22 16:14:58 | 78.8.113.* | Jankrut w szpilkach z koszem prawdziwków po halucynogenach
Re: GPW: Byki nie mają łatwo [0]
Eternit ktoś cię p************ w robocie i dlatego masz dużo pracy , pewnie kapuś
Barakuda komunista jeden
------------------
Cały zespół ma więcej pracy.
Ja się w pracy nie opieprzam. Jak nie mam żadnych zadań do roboty to siedzę w necie z nudó, jak mam co robić to robię. U Szwedó to by6ło permanentne nicnierobienie, tyutaj to różnie bywa.
Atew / 95.41.102.* / 2010-10-22 21:26
Mam pytanie, ile z was tu obecnych ma system na kontrakty wig20 i jakie uzyskaliście rezultaty punktowe licząc od 2001 roku ???????????
Atew / 95.41.102.* / 2010-10-22 21:36
To się pochwal jaki uzyskałeś na nim zysk punktowy np. od 2002 roku
pozdrawiam / 78.154.72.* / 2010-10-22 21:51
raczej zły mam ten wynik...i nie gram na kontraktach...gram od 2007...wlazłem na szczycie...
Mam na imię TOMOK
tomtay / 2010-10-22 21:53 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i dobrze, że nie grasz na kontraktach, swego czasu chciałeś :)
TOMOK............. / 78.154.72.* / 2010-10-22 22:03
gdzie ja tam chciałem...
A dziś to chciałbym...akcjami...
Pozdrawiam
Eternit z Azbestu / 2010-10-22 21:58 / Tysiącznik na forum
Kontrakty są spoko, tylko nie mozna przesadzać z lewarowaniem.
piciu / 2010-10-22 22:08 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
i raczej dluzszy termin niz dt tak jest zdrowiej :)
szymon nielogo / 178.73.63.* / 2010-10-22 20:58
u mnie dzis +5%,
carlsberg :)
Eternit z Azbestu / 2010-10-22 21:46 / Tysiącznik na forum
A u mnie +14%
Reguengos Alentejo
tomtay / 2010-10-22 21:41 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a jakie masz pan kwity w pugilaresie?
Amigo11 / 2010-10-22 21:04 / SAMA PRAWDA
Śmieć BOMI wraca na 10.
Eternit z Azbestu / 2010-10-22 21:43 / Tysiącznik na forum
Bomi to perła nie dla leszcza!
piciu / 2010-10-22 19:18 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Polak ma mniejsze mieszkanie, a wydaje na nie tyle co Anglik

Analityk rynku nieruchomości Home Broker. Specjalizuje się w tematyce prawnej i administracyjnej dotyczącej rynku mieszkaniowego, ukończył studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości, posiada bogatą wiedzę na temat czynników determinujących wartość nieruchomości.

Koszty utrzymania mieszkania pochłaniają w Polsce siódmą część domowego budżetu, czyli nawet cztery razy więcej niż w bogatszych krajach Unii. Polacy przeznaczają na ten cel podobne kwoty jak znacznie bogatsi Anglicy czy Szwedzi. Mieszkania w Polsce są ponadto dwukrotnie mniejsze niż w Hiszpanii czy Irlandii.

W biedniejszych państwach Europy koszty utrzymania domów i mieszkań mogą pochłaniać nawet przeszło 17% wydatków konsumpcyjnych przeciętnej rodziny z jednym dzieckiem – wynika z danych udostępnianych przez Eurostat. W przypadku krajów bogatszych odsetek ten spada nawet przeszło czterokrotnie. W statystykach tych pod uwagę wzięto wydatki na: ogrzewanie, elektryczność, wodę, odprowadzanie nieczystości, wywóz śmieci, zarządzanie nieruchomością oraz remonty. W zestawieniu nie uwzględniono natomiast kosztów kredytu czy najmu nieruchomości. Pod tym względem Polska plasuje się jako drugi najdroższy kraj w Unii Europejskiej. Home Broker sprawdził jednak ile rzeczywiście należy przeciętnie wyjąć z kieszeni, na utrzymanie jednego pokoju w domu trzyosobowej rodziny.

http://biznes.onet.pl/polak-ma-mniejsze-mieszkanie-a-wydaje-na-nie-tyle-,36941,3740783,1,analizy-detal
szymon nielogo / 178.73.63.* / 2010-10-22 20:57
to sa jakies glupoty, w uk sam council tax jest wyzszy niz u nas przecietny czynsz. A do tego dochodza wszystkie oplaty eksploatacyjne.
home broker zatrudnia mega baranow, co pokazywali juz wielokrotnie. Od 2 lat regluarnie pisze ze ceny mieszkan rosna. Srednio raz w miesiacy na onecie jest ich art.
Eternit z Azbestu / 2010-10-22 21:50 / Tysiącznik na forum
Ale tu chodzi o stosunek kosztu miszkania do pensji. Jasne, że w UK mieszkania są droższe niż w Polsce, ale pensje jeszcze wyższe. Za to w Niemczech mieszkania są tańsze a pensje wyższe.
Jankrut w szpilkach z koszem prawdziwków po halucynogenach / 78.8.200.* / 2010-10-22 17:04
Obecnie już 51 proc. ankietowanych uważa, że Donald Tusk źle wypełnia obowiązki premiera - wynika z październikowego sondażu TNS OBOP. Pogarszają się też oceny całego rządu oraz prezydenta Bronisława Komorowskiego.

ludzie widzę że zaczynają myśleć że ta banda znów nas oszukała , Tusku robi wszystko żeby bogatym kolesiom żyło się lepiej a reszcie dowalić bo to głupki i imbecyle
Eternit z Azbestu / 2010-10-22 21:54 / Tysiącznik na forum
Dawno już o tym pisałem. Tyle, że PiS to żadna alternatywa bo rydzyk wyprał im mózgi.
georgina1 / 83.30.208.* / 2010-10-22 16:42
obi kenobi zwial z psychiatryka
PĘDZĄCY BYK / 77.255.62.* / 2010-10-22 16:07
"Witam ponownie jak na drugiej części meczu.."

Na indeksie W20 ukształtowała się formacja piejącego koguta, co jasno i dobitnie zwiastuje sygnał do WSPINACZKI NA NOWE SZCZYTY :D

Pozdrawiam i NIE LĘKAJCIE SIĘ :)
bridget / 2010-10-22 15:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://stooq.com/notowania/?kat=i5 Ameryka na zielono- tak wygląda realizacja zysków. Wczoraj też realizowali kosząc besiarzy.
Jankrut w szpilkach z koszem prawdziwków po halucynogenach / 78.8.113.* / 2010-10-22 15:52
spokojnie muszą mosków skołować , patrz na obligacje USA
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy