Forum Spółki giełdowe GPW SA

GPW: Bykom należy się odreagowanie spadków

GPW: Bykom należy się odreagowanie spadków

Money.pl / 2011-08-04 08:09
Komentarze do wiadomości: GPW: Bykom należy się odreagowanie spadków.
Wyświetlaj:
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-08-05 07:22
Jeden z wypowiadających się analitykow słynących z precyzyjnych technicznych analiz i wyliczeń w którą stronę rynki pójdą stosuje nieprecyzyjne określenie, że była znaczna przewaga sprzedających. Dla nieznających tego żargonu (chociaż tak się często mówi) wyjaśniam, że ilość sprzedających i kupujących jest zawsze równa bo liczba kontraktów kupujących i sprzedających musi być taka sama. To cena akcji spadała a żaden z analityków nie pamiętał o wypowiedzeniu tego słowa. Na europejskich parkietach obwinia się USA o wszystkie możliwe kłopoty. Na kanadyjskim trochę obwinia się USA ale bardziej Europę. W USA natomiast obwinia się prawie wyłącznie Europę a tylko trochę siebie. Nie tylko wtajemniczeni wiedzą, że oni wszyscy kłamią ile się da. Ponieważ amerykańska giełda jest światowym barometrem trendów więc czy chcemy czy nie, musimy naszą uwagę skupiać wyłącznie na USA. Cała rzecz jest w tym aby być tam gdzie najłatwiej się zarobia. Obecnie łatwiej na spadkach. Dlatego też ceny akcji jadą w dół. Europa nie może dostarczyć poza złymi, żadnych innych danych więc szykujmy się na spadki. W USA też nie można spodziewać się żadnych rewelacji a zwłaszcza, że wczoraj oficjalnie S&P wkroczył na terytorium korekty. Wszyscy zmienili swoje strategie na strategie na zarobki na spadkach. Taka jest prawda. Nie wróży to nic dobrego prezydentowi Obamie. Do tej pory w historii prezydentur nie było przypadku, że kiedy giełda idzie w górę to prezydent przegrywa drugą kadencję. Trochę odwracając to można powiedzieć, że prezydent przegrywa drugą kadencję kiedy giełda idzie na dół. Nie wróży to nic dobrego Obamie. Jeżeli tak by było to giełdy będą miały solidne trendy wzrostowe dopiero kiedy Obama przegra wybory. Co będzie do tego czasu? Czy USA oraz cały świat wpadną w następną długą recesję? Wiedząc to można samemu odpowiednio lub nawet dobrze się ustawić.
JB_ / 82.210.148.* / 2011-08-05 01:06
No to Air Force One poleciał po ścieżce i kursie.
Long flash crash przewidział... ale nie ten timing.
bollullos / 2011-08-04 23:09 / portfel / Uznany Muł Pancerny
euro na 5 zł, poproszę.
bollullos / 2011-08-04 23:05 / portfel / Uznany Muł Pancerny
MCI
c/wk 0,63
c/z 2,10
bollullos / 2011-08-04 23:03 / portfel / Uznany Muł Pancerny
mi tam się podoba jak coś się dzieje, a nie codziennie minus albo plus 0,01%...

zaniżanie przed odpalem ;-).
mega bessa / 78.8.126.* / 2011-08-04 22:59
Loniu OPTIMUS zarobi tylko 30 mln zł , ja pijerdole ale przekręt ,

100 mln akcji czyli 30 groszy zysku na akcję , i to jednorazowo bo kiedy znó będzie kolejny wiedźmin ,

nie dziwię się że Jakubas po 2,5 zł sprzedał wszystko , Optimus wróci na 2 zł
bollullos / 2011-08-04 22:58 / portfel / Uznany Muł Pancerny
cytat z Juśa:
Ciężko pracujesz, w pocie czoła niczym Syzyf wpychasz kamień na szczyt góry. Tymczasem większość twojego dochodu zabiera państwo. Mało tego, że zabiera, to jeszcze na dodatek przejada i często nie raczy nawet odśnieżyć drogi.
Wacuś Młody Bankster / 83.10.140.* / 2011-08-04 22:56
Kochani INWESTORZY mali i DUZI, PISiory i POsrańcy -- lemingi, nołajfy i wszystkie inne homowynalzki -- pod żadnym pozorem nie zaglądać ani nie nadstawiac uszu na to, co sie dzieje na giełdach -- ZACZĘLA sie WIELKA RZEŻNIA !!
bollullos / 2011-08-04 22:53 / portfel / Uznany Muł Pancerny
"pytanie jak sie zabezpieczyć przed resetem systemu.... mieć kredyt - źle. mieć gotówke jeszcze gorzej"

tylko jeden sposób - maksymalna dywercha
cza mieć wszystkiego po trochu i to w różnych walutach.
cza było na szczycie hossy mieć metale
a ja mam Octavę i 50% aktywów w obligach polskich 10-letnich. reszta popłynęła.

dobre też to: Brent Crude Oil inverse performance (RCSCRAOPEN)

pozdrowienia z podziemia
mega bessa nie dla leszcza / 78.8.126.* / 2011-08-04 22:57
nie będzie żadnego resetu systemu , po prostu ci co kradli będą musieli i tak oddać , bo jak państwa ogłoszę upadłość to te same banki uratowane przez państwa odpiszą SWOJE STRATY KTÓE WCZEŚNIEJ ZWALIŁY NA PODATNIKÓW


czas podnieść podatki , zbankrutować najgorsze jednostki i wywalić Spekulantó z surowców , i za kilka lat będzie prosperity


tak powinni zrobić w 2008 roku ALE RATOWALI BANKSTERÓW A CI ZA MEGA KRYZYS DOSTALI MEGA PREMIE , szok
bollullos / 2011-08-04 23:00 / portfel / Uznany Muł Pancerny
oj tam oj tam zjedziemy ze 30 do 50% i rollercoaster się nawróci

wskaźniki MCI !?!
Ami11 [SAMA PRAWDA] / 89.74.143.* / 2011-08-04 22:47
Piękna katastrofa
Antoni Kosiba / 2011-08-04 22:49 / Tysiącznik na forum
... jak powiedział Grek Zorba (:-)))))
maxnt / 2011-08-04 22:31
A czego się oni spodziewali? agencje reatingowe i spekulanci zrobili swoje...

zapraszam tutaj

http://maksymilianszal.pl/frank-szybuje-w-gore-kto-winny/
____________. / 83.26.226.* / 2011-08-04 22:55
_______________________________________________
wiadomo kto / 195.205.143.* / 2011-08-04 22:20
za szybko to poleciało więc przesilenie pewnie już jutro, potem pare sesji w górę. ale co to da ? nic. pare wzrostowych pseudo sesji nie uzdrowi gospodarek.

w 2007 roku zaczeło sie bankructwem banków i ich bezmyślnym ratowaniem przez rządy. można mieć wrażenie że teraz idzie druga, poważniejsza odsłona kryzysu jakim są upadki państw. to dyskontujemy. a na końcu możemy mieć upadek UE. a to już będzie na giełdach armagedon.

ciężko wyczuć co i jak, bo szulernia z wirtualnymi cyferkami przeskakuje z jednego bąbla na drugi. ale gospodarek tak nie uzdrowią. a do dojenia coraz mniej głąbów... bo ludzie sie szybko uczą.

generalnie jest źle i dziś słowo hossa\bessa nabrało innego wymiaru. a jeśli hossa 2009-2010 to było odreagowanie w potężnej bessie na bazie kryzysu państw oraz w początkowej fazie banków - to mamy przewalone.
kedyw / 31.60.30.* / 2011-08-05 00:00
Pisałem już od pewnego czasu, że jest źle, ale tu byli tacy, którzy mieli bajki w głowie. Zobaczcie co się stało w Stanach. Bez komentarza.
mega bessa nie dla leszcza / 78.8.126.* / 2011-08-04 22:43
państwa uratowały banki , a teraz jak państwa upadną te same banki odpiszą swoje straty -wrócimy do punktu wwyjścia


wszędzie na forach mnie poblokowali , SZOK chyba się nie podobało co pisałem o bessie
PlawdaKtólaBoli złodziei / 77.254.137.* / 2011-08-04 22:26

poważniejsza odsłona kryzysu jakim są upadki państw

czy to rzeczywiście powód do troski? Życiem codziennym zarządzają samorządy, one nie upadną bo żyją z pewnych dochodów a ponadto nie tworzą samorzutnie bezsensownych posad.
Jeśli upadną rządy to dla gospodarek może być lepiej. Znikną setki regulatorów i bezproduktywnych urzędników dublujących działania unijne.
kri / 83.31.6.* / 2011-08-05 01:35

Jeśli upadną rządy to dla gospodarek może być lepiej. Znikną
setki regulatorów i bezproduktywnych urzędników dublujących
działania unijne

Rządy nie upadają, ale są wymienione przez wyborców w drodze wyborów. Jednak nowy rząd musi mięć większość w Sejmie, aby zlikwidować stare lewackie ( postkomunistyczne) prawo i uchwalić nowe, a raczej tradycyjne , które nie pozwoli utworzenie władzy biurokratów i złodziei na bazie takiego prawa. Przykład Węgier i Czech pokazuje, że to jest możliwe. Unijne prawo jest jeszcze trudniejsze do zmiany, gdyż lewacy są tam u władzy, a ich działanie destrukcyjne prowadzi do oddania UE w ręce Rosji - zaś komisarze UE ratując swoja skórę w pierwszej kolejności oddają nas na pożarcie Putinowi - podobnie jak było z Austrią po traktacie w Monachium i oddanie jej w ręce Hitlera
szczerze / 78.8.126.* / 2011-08-04 22:48
samorządy nie tworzą bezsensownych posad , normalnie WPADŁEM POD STÓŁ Z TEGO ŻARTU , przecież budżetóka to największe pasożyty i przerost zatrudnienia za 2krotnie wyższe pensje KOLESI
JANZEZLEWOZMYWAKA / 78.8.126.* / 2011-08-04 22:09
Longu a pisałem że będzie to samo co po wygasaniu QE1 i -9% na DJonsie


te wszystkie pieniądze są wirtualne , ludzie nie chcą iść na giełdę bo BANKSTERZY ŻYJĄ W LUKSUSIE I WSZYSTKICH OKRADAJĄ I JESZCZE POTEM ZA PIENIĄDZE ludzi spłaca się ich długi


TO JEST CHORY SYSTEM KTÓY PREMIUJE NAJGORSZE JEDNOSTKI , TO TAK JAKBY MRÓWKA POŻERAŁA SŁONIA
Longterm / 2011-08-04 22:12 / Mostek Zwyciężymy!
wiesz że ja jestem obiektywny i nawet jak kogoś nie lubię osobiście to przyznam rację i nie mam z tym problemu w odróżnieniu do co niektórych "najmądrzejszych" z kompleksem szefa co nie lubi mądrzejszych od siebie pracowników...takich tutaj pełno...ja się cieszę jak ktoś ma rację bo mogę wyciągnąć z tego lekcję dla siebie, mogę się wiele nauczyć.
mega hossa / 78.8.126.* / 2011-08-04 22:16
ja też , ja nie wiem kim są ci co tak nachalnie wszystkich bluzgają , ja nie wiem o co im chodzi , i to hossiarze byli najbardziej nachalni pomimo 2,5 letnich dużych wzrostó jak taki KGHM wzrósł 10 krotnie
Antoni Kosiba / 2011-08-04 22:21 / Tysiącznik na forum
Od dawna powtarzałem, ze mimo takiej hossy oni gó...o zarobili. Weszli za późno i na dodatek w złe spółki jak np. Trakcja. Hossa po byku a Trakcja co chwila nowe minima zaliczała. Stąd ta ich frustracja i ciągłe bluzganie na forum.
"Zarobieni" są bardziej wyluzowani. A Jankruta i Fajfusa psychika zdradza - od razu widać, że dostają baty od rynku.
Longterm / 2011-08-04 22:23 / Mostek Zwyciężymy!
Antoni krowa która dużo gada mało mleka daje. Ja kiedyś też pitoliłem non stop na forum ale z gadania nic nie wynika uwierz mi. nic...
Antoni Kosiba / 2011-08-04 22:27 / Tysiącznik na forum
Święte słowa. Jankrut jak tu napitala po kilkadziesiąt wpisów dziennie to nawet nie ma czasu rynku porządnie śledzic. A bajki o gigantycznych zyskach non stop opowiada (:-)))))))
wiadomo kto / 195.205.143.* / 2011-08-04 22:15
nie ważne kto ma rację. widać jak na dłoni że system sie wali. w dupie mam to, że Janek dziś stracił 10% kapitału. nie interesuje mnie to.

pytanie jak sie zabezpieczyć przed resetem systemu.... mieć kredyt - źle. mieć gotówke jeszcze gorzej
Longterm / 2011-08-04 22:21 / Mostek Zwyciężymy!
warren z całym szacunkiem ale myślę że przesadzasz. Nie można w tym biznesie przechodzić w skrajności. Równie dobrze mogą być nowe szczyt na Mikołaja.
mega bessa nie dla leszcza / 78.8.126.* / 2011-08-04 22:07
Longu pisałem ci że besse przewidywał tylko jeden anal któy kiedyś pracował w NOble , tak samo Szczepanik jak się zwolnił z BRE reszta to płatni naganiacze i oszuści ,

Białek usuwał wszystkie moje posty od 3 miesięcy BO WIEŚCIŁ RAJD LETNI , Jarosowi co tydzień pisałem w weekendowej że na wykresie rysuje spadki a szuka jakiś lip[nych danych do tłumaczenia że będzie rosło
Longterm / 2011-08-04 22:09 / Mostek Zwyciężymy!
Jaroś się bardzo popsuł. Ale tak to jest jak się ma prykazy z góry. przecież większość reklamodawców Parkietu to fundusze i banki
Longterm / 2011-08-04 22:10 / Mostek Zwyciężymy!
PS: po prostu nie chce mi się wierzyć że tak utalentowani analitycy jak Jaroś i Białek nie przewidzieli tego - mieli takie zlecenie z góry i tyle
mega bessa nie dla leszcza / 78.8.126.* / 2011-08-04 22:53
wczoraj napisałem , że Białka powinni podać do sądu za oszukiwanie 3 miesiące na blogu , od razu dzisiaj się pojawił z URLOPU ,

śmierdzi tam na odległość trupem
Ben Paulson & Henry Bernanke / 77.254.137.* / 2011-08-04 22:07
w maju 2006-go tak leciało w dół w trzy tygodnie a potem pół roku trzeba było na powrót.
Koshmar w ciapy.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy