Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Chińczycy podnieśli stopy, czekają nas spadki?

GPW: Chińczycy podnieśli stopy, czekają nas spadki?

skomentuj
Wyświetlaj:
Eternit z Azbestu / 2010-12-28 03:55 / Tysiącznik na forum
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,8872992,_Kto_jest_wiekszym_hardkorem__kot_czy_kotobojca__.html

Polityka prorodzinna i wychowanie bezstresowe...
Ale to na mnie tu mówią, że jestem aspołeczny...
Eternit z Azbestu / 2010-12-28 03:42 / Tysiącznik na forum
W poniedziałek wieczorem władze wyspy Bornholm ogłosiły stan wyjątkowy w związku z dramatyczną sytuacją pogodową na wyspie i poprosiły rząd o pomoc. Jak donoszą duńskie serwisy, niektórym mieszkańcom brakuje lekarstw, innym pożywienia, zaś farmerom zabrakło paszy dla zwierząt. Wszystko przez sześciometrowe zaspy śnieżne.

Położony na Bałtyku Bornholm, latem chętnie odwiedzany przez polskich turystów, przeżywa właśnie najtrudniejsze w tym roku chwile. Sytuacja, która jeszcze wczoraj była bardzo trudna, dziś, jak określają władze, zrobiła się katastrofalna.

Serwis internetowy gazety „Berlingske Tidende” donosi, że policja na wyspie Bornholm wystosowała do duńskich władz apel o pomoc w ratowaniu mieszkańców uwięzionych w domach.

REKLAMA Czytaj dalej

- Potrzebujemy wszystkiego – powiedział w dramatycznym tonie szef policji Ole Bolvik Hansen dziennikarzom. – Ciężkiego sprzętu do odśnieżania, koparek, ciężarówek, na tę chwilę potrzeba nam co najmniej 50 maszyn.

Policję postawiono w stan gotowości, kiedy na posterunku zaczęły się urywać telefony. Z różnych części wyspy dzwonili ludzie od kilku dni zasypani w domach, którym skończyło się jedzenie lub lekarstwa. Na Bornholmie od pięciu dni szaleją śnieżyce. W niektórych miejscach utworzyły się sześciometrowe zaspy, co sprawia, że zwykle używany sprzęt do odśnieżania nie zdaje egzaminu. O pomoc proszono policjantów tak często, że w poniedziałek po południu władze zdecydowały się na utworzenie specjalnej linii alarmowej dla zasypanych.

Na Bornholm płynie właśnie prom z ciężkim sprzętem, jednak zdaniem władz wyspy, potrzeba będzie o wiele więcej, by choćby odśnieżyć drogi dojazdowe do zasypanych śniegiem domów. Według Duńskiego Urzędu Statystycznego, obecnie wyspę Bornholm zamieszkują ponad 42 tysiące ludzi.
----------------------

Ciekawe czy wyciągną konstruktywne wnioski i postawią Rasmusena do odpowiedzialności.
Kolo to ekoszołom i jako premier Dani stawiał tylko wiatraki i szykanował kierowców oraz promował cyklistów. wszystko to w ramach walki z ociepleniem klimatu... no to się im ociepliło...
Eternit z Azbestu / 2010-12-27 21:53 / Tysiącznik na forum
5,9 tys. zł - to przeciętna dopłata do prywatnych instalacji kolektorów słonecznych w domach i we wspólnotach mieszkaniowych. Dopłat do kredytów bankowych na nowe instalacje słoneczne udziela Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

--------------

Ciekawe jak kolektory słoneczne działają podpółmetrową warstwą śniegu, przy -20C, porwistym wietrze i zamieci...

Takie genialne pomysły to robili w Chinach za czasów rewolucji kulturalnej. Wówczas każda wioska musiała mieć własną mini hutę żelaza, zaś wieśniacy musieli łapać muchy i straszyć wróble. A wszyscy jeździli na rowerach i cytowali Mao.

Teraz tak mająrównie głupie pomysły w UE, tyle, ze cytują durne słowa ekologów.
Eternit z Azbestu / 2010-12-27 21:38 / Tysiącznik na forum
Decyzja Francji, by sprzedać Rosji okręty klasy Mistral jest "dużym błędem" - oświadczyła litewska minister obrony Rasa Juknevicziene, cytowana przez agencję BNS.

W piątek oficjalnie podano, iż Rosja porozumiała się z Francją w sprawie zakupu co najmniej dwóch okrętów typu Mistral od konsorcjum z wiodącym udziałem francuskim. Będzie to pierwszy większy rosyjski importowy kontrakt zbrojeniowy od czasu upadku Związku Radzieckiego.

W ramach negocjowanej od dawna umowy okręty zostaną zbudowane wspólnie przez francuskie spółki stoczniowe DCNS i STX oraz rosyjską państwową Zjednoczoną Korporację Budownictwa Okrętowego (OSK).

Niektórzy sojusznicy Francji w NATO zgłaszali zastrzeżenia w tej sprawie, krytykując udostępnianie Moskwie nowoczesnych technologii zbrojeniowych, które mogłaby wykorzystać przeciwko swym postkomunistycznym sąsiadom. Obawy te wzrosły po akcji militarnej Rosji przeciwko Gruzji w 2008 roku.

- Wydaje się, że zawarto bezprecedensową umowę, w ramach której państwo członkowskie NATO i Unii Europejskiej sprzedaje wysoce skomplikowaną broń stronie trzeciej - państwu, gdzie poziom demokracji nie jest na tyle wysoki, byśmy mogli czuć się bezpiecznie - powiedziała Juknevicziene.

- Oczywiście jeden czy dwa okręty nie zmienią równowagi sił w regionie, gdyż jesteśmy członkiem NATO i mamy gwarancje Sojuszu - dodała minister, zaznaczając, iż w kwestii Mistrali chodzi jej o zasady.

Mistral ma blisko 24 tys. ton wyporności. W rejsach transoceanicznych może transportować 40 czołgów, 450 żołnierzy i 16 ciężkich śmigłowców.

-----------------

A to podwójna ciekawostka. Widać Francji brakuje kasy, że Rosji sprzedaje broń i olewa NATO i EU. A Rosji widać brakuje już mozliwości produkcji nowoczesnego uzbrojenia.
dodge / 2010-12-27 21:58 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
JB

Rosję stać na to, by mieć kolejne państwo zachodnioeuropejskie w kieszeni. W ten sposób faktem dokonanym jest stworzenie już osi Moskwa - Berlin - Paryż całkowicie alienując z towarzystwa Londyn. Tu Mistral, wcześniej zacieśnienie jeszcze bardzie współpracy w energetyce atomowej pomiędzy Paryżem i Moskwą. Pytaniem jest gdzie w tej układance jest Polska?

Co do mistrali - już rok temu wiadomym było, że Rosjanie chcą nabyć w ramach zbliżenia obu krajów kilka łodzi od Francuzów. Statki będzie można spotkać na Bałtyku ...
Eternit z Azbestu / 2010-12-27 22:07 / Tysiącznik na forum
Rosję, Francję to Polska niezbyt obchodzi.
Eternit z Azbestu / 2010-12-27 21:19 / Tysiącznik na forum
Potężna burza śnieżna sparaliżowała w poniedziałek trzy lotniska w rejonie Nowego Jorku. Z powodu ataku zimy ogłoszono stan wyjątkowy w stanach Maryland, Wirginia, Karolina Płn., New Jersey, Maine i Massachusetts oraz w dwóch miastach - Bostonie i Filadelfii.

Na całym Wschodnim Wybrzeżu USA zapanował komunikacyjny chaos. Odwoływane są loty, pociągi nie wyjeżdżają na trasy, autobusy pozostają na parkingach. Władze wzywają do rezygnowania z jazdy samochodami. Dziesiątki tysięcy podróżnych nie może wrócić do domów po świętach. Doszło do przerw w dostawach prądu. W Nowym Jorku, Bostonie i Filadelfii życie wręcz zamarło.

Nowy Jork ucierpiał najbardziej. Otwarcie tamtejszych lotnisk przewidziano na godz. 16 (godz. 22 czasu polskiego) w poniedziałek. Na nowojorskich ulicach warstwa śniegu ma do 50 centymetrów grubości, co oznacza, że ruch jest praktycznie sparaliżowany. Kłopoty ma metro i kolej.


Sprawdź pogodę w Onet.pl

Przez cały świąteczny weekend stacje telewizyjne ostrzegały przed nadciągającymi burzami śnieżnymi. Śnieg zaczął sypać już w niedzielę wieczorem. W poniedziałek rano Wschodnie Wybrzeże znalazło się pod grubą warstwą białego puchu, mającą w niektórych miejscach ponad 70 centymetrów. Sytuację komplikuje silny wiatr, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

--------------------

Ciekawe czy rozliczą NASA z bzdur o najcieplejszym roku w historii.
rafcio55 / 2010-12-27 21:03 / Tysiącznik na forum
witam :) obecnie pakujemy soczyste S i zarabiamy grając na spadki :)
modliszka / 2010-12-27 21:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rany boskie :-)))
Kto Ci dał taką rangę ?:-)))

W a temacie. Pakować i to pod korek, aż się będzie ulewało :-))
Ktoś musi wyłożyć, żeby ktoś mógł zagarnąć :-))
rafcio55 / 2010-12-27 21:14 / Tysiącznik na forum
musiałem wypić wiele litrów piwa z Tomokiem ;) połączenie alkoholizmu z giełdą stworzyło nowego mnie czyli Giełdowego alkoholika ;)
modliszka / 2010-12-27 21:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oooooooo Tomok :-))))
Barwna postać tego forum :-)))
Dalej tak wznosi toasty, jak dawniej ? :-))
rafcio55 / 2010-12-27 21:20 / Tysiącznik na forum
niestety wątroba już mu siada i teraz częściej lata do lekarza niż zagląda na forum :(
rafcio55 / 2010-12-27 21:40 / Tysiącznik na forum
http://tnij.org/g3ww

a tu dzieło Tomoka z moim udziałem ;)
amigo2 / 2010-12-27 20:20
2010-12-27 18:40:33 | modliszka [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
A A2 i Miecio zaglądają czasami ?

przywitał
A2 od czasu jak zasiorbała vistule w 2007r i przeszła na kontrakty
juz nie zaglada-;)
Miecio pisuje dosc czesto ,nawet miedziaka opendzlował leszczowi po 160 zetola-;)
modliszka / 2010-12-27 20:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amo :-)

Cenzura ciągle obecna na forum, jak widzę :-)
Już trzeci post próbuję napisać ....wnerwiające....
amigo2 / 2010-12-27 20:56
nie moge tego pojac jaki grzyb redakcji przeszkadza słowo a.migo-;)
Eternit z Azbestu / 2010-12-27 21:42 / Tysiącznik na forum
Kiedyś przynajmniej mozna było napisać amigo i wyglądało normalnie
MERYTORYCZNY DO BÓLU / 78.8.125.* / 2010-12-27 20:36
dlatego najpierw zapisuj , ale najlEPsza cenzura jest jak chce coś złego na Tuska napisać , NIGDY NIE WCHODZI
modliszka / 2010-12-27 20:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czyżby ITI miało udziały w Money.pl ?
amator1122 / 2010-12-27 20:27 / Tysiącznik na forum)

leszczowi po 160 zetola

mietek uważa ,że sam się wyleszczył i taka jest prawda, teraz czeka na mały ruch w dół i znowu kupuje:)
MERYTORYCZNY DO BÓLU / 78.8.125.* / 2010-12-27 19:41
Hania Gronkiewicz mówi na TVN 24 że dróg nie budują bo jest kryzys , NO TO JAK TO JEST ŻE TUSK MÓWI Z WINCENTEM ŻE ZIELONA MEGA SUPER WYSPA
Eternit z Azbestu / 2010-12-27 21:24 / Tysiącznik na forum
Ok. 9 tys. osób z Pragi-Północ oraz 8,5 tys. ludzi z Woli dostało podwyżki opłat za użytkowanie wieczyste. Mieszkańcy są oburzeni, bo przysyłano im pisma w tej sprawie już po wyborach. Do tego niektóre stawki poszły w górę drastycznie.

Przedwyborcze milczenie w sprawie podwyżek najpierw wykryli radni SLD w Śródmieściu. Pisaliśmy o tym w "Gazecie" przed świętami. W dzielnicy mówiło się, że ok. 4.7 tys. pism z wypowiedzeniami obowiązujących stawek opłat leżało w urzędzie, czekając na wysyłkę do 21 listopada. Lawina podwyżek zaczęła się zaraz po wyborach. Burmistrz Śródmieścia Wojciech Bartelski tłumaczył, że winny opóźnieniu jest system informatyczny. W tej dzielnicy podwyżki bywają drastyczne. Opłata jest zależna od wartości nieruchomości, a grunty w centrum są drogie. Np. pani Izabela z Muranowa, która mieszka w kawalerce, płaciła do tej pory 315 zł, teraz będzie płacić niemal 2 tys. zł rocznie. Oburza ją i kwota (ma 1,4 tys. zł emerytury na rękę), i termin wysłania podwyżki.

- Po tekście w "Gazecie" dzwonią do mnie ludzie z różnych dzielnic i mówią, że u nich było podobnie, podwyżki przyszły po wyborach - mówi radny SLD Grzegorz Walkiewicz, który tropi sprawę opłat.

- Tuż przed świętami przyszło pismo z datą 15 października - opowiada pani Magda z Targowej, która akurat nie będzie płacić wiele, bo 181 zł. - Oburzające jest to, że urzędnicy przetrzymali kilka tygodni wypowiedzenie stawki. W zeszłym roku pismo o opłacie przyszło dużo wcześniej. Władze trzymały w tajemnicy decyzję o podwyżce. Cóż w okolicy mieszka mnóstwo biednych ludzi. Mieszkańcy Pragi, choć nie wszyscy płacą tak wiele jak np. osoby z Muranowa, mają prawo czuć się wprowadzeni w błąd. Jolanta Koczorowska (PO), która do wyborów była burmistrzem dzielnicy (teraz rządzi w Wawrze), obiecywała dokładnie przed rokiem, że podwyżek opłat za użytkowanie na Pradze-Północ w 2010 r. nie będzie.

Dlaczego zwlekano do wyborów? Naczelniczka wydziału gospodarowania nieruchomościami w dzielnicy tłumaczy to tak: - Kompleksowej aktualizacji opłat nie robiono tu od pięciu lat. Dostało ją ok. 9 tys. mieszkańców. To skomplikowane przedsięwzięcie. Praktycznie ręcznie musieliśmy kopertować wszystkie wypowiedzenia, załączyć zwrotki.

Pani naczelnik broni się, że urzędnicy zajmowali się szykowaniem podwyżek od października, stąd daty w pismach. - Nie wysyłaliśmy ich stopniowo, bo wiedzieliśmy, że jak wyślemy pierwszą setkę, nie będziemy mogli pracować. I mieliśmy rację. Dziś drzwi nam się w wydziale nie zamykają, ciągle mieszkańcy chcą oglądać wyceny nieruchomości, domagają się wyjaśnień - słyszymy.

Przykre wieści przed świętami trafiły też do setek mieszkańców Woli. - Listem datowanym 22 listopada 2010 otrzymałem wypowiedzenie wysokości rocznej opłaty - pisze do nas Maciej Osmólski z liczącego blisko 60 lat spółdzielczego budynku przy ul. Redutowej. Do zapłaty ma blisko 1,2 tys. zł rocznie zamiast dotychczasowych 142 zł.

Takie stawki mieszkańców Woli szokują. - Szacuje się, że wypowiedzenia wysokości opłat rocznych na terenie dzielnicy otrzymało w 2010 roku około 8,5 tys. użytkowników wieczystych - informuje Marta Jerin, rzeczniczka Woli. I zapewnia: - Aktualizacji opłat dokonywano w 2010 roku również przed wyborami samorządowymi.

Nieoficjalnie można w ratuszu usłyszeć, że trudno dziwić się burmistrzom, którzy wstrzymali się ze złymi wieściami dla mieszkańców do momentu wyborów. Rzecznik urzędu miasta Tomasz Andryszczyk zapewnia, że podwyżki "mają charakter systemowy". - Zawsze jest lepszy i groszy moment na wydanie decyzji, ale to trwa już od dwóch lat - mówi. - Kontrolerzy NIK wytykali samorządowi, że należy aktualizować opłaty częściej, bo w skrajnych przypadkach nie robiono tego przez kilkanaście lat i są bardzo duże rozbieżności w opłatach.

W Śródmieściu sprawa opłat będzie wkrótce wałkowana na sesji rady dzielnicy. Temat ma też zamiar wywołać na obradach Rady Warszawy radny Dariusz Figura (PiS). - Widać, że lekcja nie została przez władze odrobiona - mówi. Latem do ratusza trafił protest przeciwko podwyżkom opłat podpisany przez blisko 7 tys. warszawiaków. Radny dodaje: - Nie odpuszczę tego tematu, bo to kpina z mieszkańców.
-------------

By żyło się lepiej... tylko ciekawe komu.
modliszka / 2010-12-27 20:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oj tam, oj tam :-)))
Tylko krowa nie zmienia zdania ;-)

Stadion Legii Bufetowa wybudowała, za pol miliona ? Wybudowała !
A kto jest 100% udziałowcem? ...Kolega,co to jej zasponsorował kampanie wyborczą....I biznes się kręci...
amator1122 / 2010-12-27 19:59 / Tysiącznik na forum)
zmniejszają twój dług to zamknij dzioba.
MERYTORYCZNY DO BÓLU / 78.8.125.* / 2010-12-27 20:27
4 rok deficyt 8% PKB , pomyśl jak musieli w****** Balcerka , przecież to ich człowiek że im zegar długu powiesił

4 rok po 120 mld nowych długów , przed rządami Tuska mieliśmy 440 mld , po 3 latach ich rządów 780 mld długów ,
amator1122 / 2010-12-27 21:00 / Tysiącznik na forum)
jeszcze raz powtórzę nie masz zielonego pojęcia o finansach państwa, takimi wpisami chyba tylko chcesz zaimponować warrenowi, jaro i lobianemu głąbowi którzy siedzą w czarnej ekonomicznej dupie
Eternit z Azbestu / 2010-12-27 21:26 / Tysiącznik na forum
Jeszcze do niedawna wypisywałeś tu jak to drogi nam buduja... a tu sie okazało, że tylko planowali. Kasę na plany wydali, kolesie planiści zarobili... a na samą budowę zabrakło... no czasem starczyło na zerwanie starej nawierzchni... i tak już zostanie w fazie przejściowej przez kilka dekad.
amator1122 / 2010-12-27 21:36 / Tysiącznik na forum)
chory człowieku jedź na zachód , będziesz miał drogi, prace, emeryturę i tylko co dusza zapragnie a tutaj w mojej osobie nie szukaj kolesia bo ja z aspołecznymi chwastami szybko bym zrobił porządek.
Eternit z Azbestu / 2010-12-27 21:44 / Tysiącznik na forum
Jedź sobie na Białoruś, zapisz się do partii Łukaszenik to sobie będziesz mógł wyrywać chwasty.
amator1122 / 2010-12-27 18:27 / Tysiącznik na forum)
czy ktoś słuchał wywiad Morozowskiego z Bugajem, ekonomistą który doradzał kaczorowi ?
najprawdziwsza prawda o OFE wychodzi na światło dzienne jak również o Goliszewskim i jego straszeniu na PB i o jednym z najlepszych ministrów finansów Rostowskim
AMATOR JAK CHOOOJ / 78.8.125.* / 2010-12-27 19:37
hehehehehe BUGAJ ekonomista , kto jeszcze Kaczorowi doradzał , Ty głupku pieniądze z OFE możesz dziedziczyć a z ZUSu dostaniesz kopa w dupę , jak będziesz emerytem wydłużą ci wiek emerytalny do 80 lat , hahahahahah
amator1122 / 2010-12-27 19:57 / Tysiącznik na forum)
nie masz zielonego pojęcia a jak zwykle pierwsza zabierasz głos, jak nie zrobią z tym (ofe) złodziejem porządku to uważaj jak dostaniesz choćby przysłowiową złotówkę.
MERYTORYCZNY DO BÓLU / 78.8.125.* / 2010-12-27 20:25
tu jesteś mega głupek , dzięki OFE kwitną nasze firmy bo dostały kasę na inwestycje , trzeba było od razu zabrać im mega prowizje ,

NAJPIERW MATOLE POCZYTAJ JAKA CZĘŚĆ SKŁADKI IDZIE DO OFE , a potem dyskutuj , większość i tak przejada Tusk z ZUSem ,w OFE pieniądze są realne a w ZUSie wirtualne ,


Bugaj ten spec Unii Pracy za komuny , łojta łojta
amator1122 / 2010-12-27 20:36 / Tysiącznik na forum)


NAJPIERW MATOLE POCZYTAJ JAKA CZĘŚĆ SKŁADKI IDZIE DO OFE

no i co z tego,.. będziesz miała mniej jak wpłacone bo obsługa ci wszystko zje nie wspominając o ich trafnych " bardzo zyskownych" inwestycjach

... a z ZUS zawsze dostaniesz bo gwarant to państwo
MERYTORYCZNY DO BÓLU / 78.8.125.* / 2010-12-27 20:38

Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
amator1122 / 2010-12-27 20:48 / Tysiącznik na forum)
bzdury jak zwykle,... jak byś pracowała to już dzisiaj dowiedziała byś się ile z ofe dostaniesz groszy taki twój gwarant . ( wiem coś o II filarze)
modliszka / 2010-12-27 18:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hello wszystkim :-)))

Dawno mnie nie było.....
Na czym Moneyowcy obecnie gracie ?:-)
modliszka / 2010-12-27 18:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No dobra - nie chcecie gadać, to nie ! :-))
Na srogą zimę, proponuję zaopatrzeć się w chemię i węgiel ;-)
MERYTORYCZNY DO BÓLU / 78.8.125.* / 2010-12-27 20:29
Modliszka , na chemię to wszyscy anale namawiają w TVN CNBC , może podaj jaką chemię to podyskutujemy , jeżeli ropa będzie drożała to kilka miesięcy za nią pójdzie gaz , więc nasza chemia z cenami gazu o 50% wyższymi niż na zachodzie jest bee
modliszka / 2010-12-27 20:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Było brać, jak się w TVN CNBC wypstrykali z chemii :-)))
Zasięg wzrostów jeszcze spory, ale co mam na myśli musisz sam wydedukować ;-)


Założenie: do 3 m-cy 100% wzrostu...
MERYTORYCZNY DO BÓLU / 78.8.125.* / 2010-12-27 19:39
ja palę węglem i zużycie jest identyczne jak w latach poprzednich ,

czekam na gaz z łupków , to szansa dla Polski
Eternit z Azbestu / 2010-12-27 21:29 / Tysiącznik na forum
Rodzice mi sie w święta skarżyli, że rekordowy jak na jesień rachunek za gaz dostali... a przeciez miał być najcieplejszy rok w historii.

A co do gazu łupkowego to nie ma co na niego liczyć. Bo sami nie mamy technologii na jego wydobycie, a że żądzą kolesie tosprzedadzą za grosze koncesjie tym co wiedzą jak wydobywać... oczywiście pod warunkiem, że cokolwiek u nas znajdą.
modliszka / 2010-12-27 20:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kupuj węgiel.
Ja Ci dobrze radzę ;-)
amator1122 / 2010-12-27 19:58 / Tysiącznik na forum)
gazu są nadwyżki na świecie a technologia wydobycia za droga.
MERYTORYCZNY DO BÓLU / 78.8.125.* / 2010-12-27 20:35
zapomniałem jeszcze dodać że takie są nadwyżki że ruskich błagaliśmy na kolanach o podpisanie kontraktu na 20 lat z ceną wyższą niż na zachodzie o 20%
amator1122 / 2010-12-27 20:42 / Tysiącznik na forum)
tak samo błagali jak ty leśniczego żeby pozwolił zebrać parę patyków w chuścinę
MERYTORYCZNY DO BÓLU / 78.8.125.* / 2010-12-27 20:21
ciekawe taka technologia droga że dzięki Jankesom gaz staniał na światowych rynkach o 60% i oni już są exporterem , a my ruskim płacimy po 400 $ , nawet jak cena byłaby 400$ to lepiej płacić polakom niż ruskim ale mówiłem że wy macie płytkie umysły ,

węgiel to przeżytek według mnie , brud i drogi jak cholera , czekam na tani gaz z łupków , w przyszłym roku się wyjaśni
amator1122 / 2010-12-27 20:24 / Tysiącznik na forum)
zbieraj chrust wiejska babino bo dalej nie rozumiesz tematu chociaż napisałeś staniał 60%.
MERYTORYCZNY DO BÓLU / 78.8.125.* / 2010-12-27 20:32
a co ty myślisz że Jankesi dokładają , poczytaj ile światowych firm zainwestowało w nasze łupki , ale pacan , TY JAK ZWYKLE DOWIESZ SIĘ PO FAKCIE

TECHNOLOGIA JEST DROGA NA POCZĄTKU A POTEM CORAZ TAŃSZA ALE TY NAWET TEGO NIE KAPUJESZ
amator1122 / 2010-12-27 20:40 / Tysiącznik na forum)
będzie gaz to pogadamy a teraz zbieraj chrust bo idą mrozy.
MERYTORYCZNY DO BÓLU / 78.8.125.* / 2010-12-27 20:33
acha zapomniałem dodać że nawet ruscy szukają łupków bo dostali jakiś przebłysk , myślisz że to przypadek
dodge / 2010-12-27 18:20 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tutaj Mo to na nerwach :)

Witaj po długiej przerwie.

Pozdr.
modliszka / 2010-12-27 18:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam, pozdrawiam :-))

Nie ma co się denerwować, robić swoje.
Na resztę szkoda prądu ;-)
dodge / 2010-12-27 18:31 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja widzisz zmiany, zmiany, zmiany ... Brydzi nie ma, Kena nie ma - Long reklamuje swojego bloga, Amig.o spotkać można w portfelu Biga, gdzie jest uznanym Królem NC :)

OK. Zmykam i cieszę się, że powróciłaś choć na kilka minut :)
Eternit z Azbestu / 2010-12-27 21:32 / Tysiącznik na forum
Brydzia i Ken są w wersji nielogo. Dzisiaj Brydzia jako MERYTORYCZNY DO BÓLU, Ken ostatnio jako łobi.
modliszka / 2010-12-27 18:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A A2 i Miecio zaglądają czasami ?
dodge / 2010-12-27 18:44 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mo - ja tutaj już nie zaglądam. Zniechęciła mnie tutejsza atmosfera i bluzganie na siebie. Od półtora roku tu nie istnieje i zaglądam sporadycznie jedynie z ciekawości. Miecia ostatnio "widziałem" w Wigilię u Biga.
amator1122 / 2010-12-27 18:47 / Tysiącznik na forum)
mietek bywa tutaj można powiedzieć codziennie:)
modliszka / 2010-12-27 20:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Proszę zatem pozdrowić ode mnie :-)
amator1122 / 2010-12-27 20:22 / Tysiącznik na forum)
zrobisz to sama :) on dzisiaj jeszcze wpadnie - jak już jesteś to bądź cierpliwa :)
amator1122 / 2010-12-27 18:36 / Tysiącznik na forum)

rydzi nie ma, Kena nie ma

chyba rzadko tu zaglądasz, konibijca z mistrzynią AT codziennie zaśmiecają ten kącik ,... Ami czasami wpada jak również ostatnio Long
dodge / 2010-12-27 18:41 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj


chyba rzadko tu zaglądasz, konibijca z mistrzynią AT


Średnio raz na miesiąc wpadnę zobaczyć co słychać i po przeczytaniu kilku postów odechciewa się zabierania głosu. Z ogólnego generalnie wyniosłem się już dawno dawno temu.konibijca z mistrzynią AT


Żartujesz? Ken i Brydzia tutaj nadal bywają?

Pozdr.
amator1122 / 2010-12-27 18:45 / Tysiącznik na forum)
nawet dzisiaj pod innymi nickami :)))) przeczytaj niżej a na pewno rozpoznasz :) kto jest kto.
dodge / 2010-12-27 18:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

przeczytaj niżej a na pewno
rozpoznasz :) kto jest kto.


Zrobiłem prasówkę - faktycznie. Nic to - zmykam w związku z tym. Pozdrawiam serdecznie Amatorze 1122 życząc miłego wieczoru :).
Kambodza / 2010-12-27 20:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Macku tu jest tylu powaleńców że szok:)
Witam Mo i Amatora:)
amator1122 / 2010-12-27 20:13 / Tysiącznik na forum)
cześć

nie ma ich znowu tak dużo tylko ci co zostali są bardzo aktywni w wylewaniu łez
amator1122 / 2010-12-27 18:30 / Tysiącznik na forum)

robić swoje.

kto widzi trend to robi swoje- zarabia:)
amator1122 / 2010-12-27 18:20 / Tysiącznik na forum)


Dawno mnie nie było.

ja nawet ciebie ( twoich wpisów) nie pamiętam to nie wiem czy należysz do pitolących czy inwestujących ?
PlawdaKtólaBoli / 77.255.100.* / 2010-12-27 17:16
Znowu nie udało się kupić. Niby spadki ale nie tu gdzie trzeba. (Wzrosty zresztą też nie tam).
Jeszcze trzy dni i wycofuję kasę. Nie chceta to nie.
amator1122 / 2010-12-27 17:25 / Tysiącznik na forum)
sprzedam ci na samej górce:))) bądź cierpliwy.
amator1122 / 2010-12-27 16:42 / Tysiącznik na forum)
dokładamy jeden dzionek do konsoli :)
piąta fala / 77.255.100.* / 2010-12-27 15:56
Zaraz rzeź niewiniątek
łobi / 178.36.49.* / 2010-12-27 15:22
W Europie wszystkie sektory na minusie. Widać jak wiele zależą od Chin...
Longterm / 2010-12-27 15:22 / Mostek Zwyciężymy!
http://pb.pl/2/a/2010/12/27/Kolodko_Nastapi_nowe_rozdanie_WIDEO

mega ciekawy wywiad z prof. Kołodką - zacytuje tylko fragment: "co by Pan zaproponował ministrowi finansów? żeby podał się do dymisji"...

dla co niektórych tutaj - anonim, brydzia, warren i ken must see!!!
do początku nowsze
1 2 3 4
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy