Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Chiny i Irlandia przykują uwagę inwestorów

GPW: Chiny i Irlandia przykują uwagę inwestorów

Wyświetlaj:
Eternit z Azbestu / 2010-11-22 21:44 / Tysiącznik na forum
Nie od dziś wiadomo, że pula adresów IP protokołu IPv4 nie powiększa się, a kurczy. Upowszechnianie się IPv6 jest na tyle powolne, że już niebawem w internecie może wytworzyć się bardzo nieprzyjemna atmosfera. Z najnowszych danych wynika, że w ramach IPv4 pozostało już tylko 166 741 530 wolnych adresów.
W serwisie Twitter działa konto odliczające czas do całkowitego wyczerpania się puli adresów IPv4. Biorąc pod uwagę trendy, do tego czasu pozostały już tylko 102 dni. Gdy licznik adresów dojdzie do zera, pewien etap życia internetu zakończy się. Co wtedy?

Protokół IPv4 zapewnia łącznie 4 294 967 296 adresów IP. Przytłaczającą większość już wykorzystaliśmy i zostało nam już 160 milionów. Protokół ten funkcjonuje od 1981 roku. Wtedy 4 miliardy adresów IP były abstrakcją. Dziś IPv4 jedzie na ostatnich resztkach paliwa, a to nie koniec kłopotów.

Odpowiedzią na wyczerpywanie się adresów IPv4 miał być protokół IPv6, opracowany w 1998 roku. Pomimo upływu aż 12 lat, upowszechnianie się następcy postępuje w bardzo powolnym tempie.

Wyczerpanie się puli adresów IPv4 zmusi dostawców łączy internetowych do działań. Sposoby na złagodzenie skutków braku nowych adresów to między innymi zmniejszenie ilości dostępnych adresów zewnętrznych dla odbiorców indywidualnych i "chowanie" ich za adresami współdzielonymi.

Wiele firm, instytucji (także państwowych) i organizacji ma spore zapasy adresów, z których nie korzystają. Niektóre już zadeklarowały ich "oddanie". Przykładowo, amerykańska organizacja Interop ma aż 16 milionów adresów IP, z których nie korzysta. Parę tygodni temu jej przedstawiciele oświadczyli, że zwrócą je do puli adresów wolnych.

Znacznie lepszym rozwiązaniem problemu byłoby oczywiście poważne zwiększenie tempa upowszechniania się IPv6.
-----------------

Czas siorbać spółeczki IT. Korporacje będa płacić majątek za zmodernizowanie softu do IP v6.
Powszechne jest przeświadczenie, że problem Y2K był wyolbrzymiony, ale to właśnie dzieki temu udało się go uniknąć. teraz wszyscy olewają problem aż do momętu kiedy pula się wyczerpie, a wówczas trzeba będzie szybko przejść na IP v6 co sprawi, że oprogramowanie obsługujące tylko klientów z IP v4 przestanie obsługiwać nowych klientów.
Ami11 {SAMA PRAWDA} / 89.74.180.* / 2010-11-22 21:53
Wywaliłeś BOMI?
amator1122 / 2010-11-22 21:09 / Tysiącznik na forum)
co jest ynwestorzy mamy hossę a w niej korekty ceny jakże naturalny sygnał zdrowego rynku ,
to proszę nie pitolić o hooj wie czym :) tylko zastanowić się jak może być głęboka ta korekta bo ja uważam że się już skończyła

trend to nie wyścigówka- paniali:) .
Eternit z Azbestu / 2010-11-22 21:47 / Tysiącznik na forum
Nasi inwestorzy są płochliwi.
memento / 79.186.82.* / 2010-11-22 18:35
Po Irlandii kolej na Portugalię ,Hiszpanię i zieloną wyspę szczęśliwości
dodruk śmiecia (tzw.pieniądze) tylko odłożył w czasie nieunikniony krach i nędzę
amator1122 / 2010-11-22 21:03 / Tysiącznik na forum)


Jak widać kryzys sięskońćzył a koncerny znowu zaczynają inwestować.

niżej przeczytasz odpowiedz na te wypociny.
Eternit z Azbestu / 2010-11-22 16:41 / Tysiącznik na forum
Volkswagen uzgodnił pięcioletni plan inwestycyjnych, przeznaczający ponad 51 mld euro na produkcję i prace badawczo-rozwojowe - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Grupa będzie realizować założenia Strategii 2018, która ma uczynić z VW największą i najrentowniejszą firmę samochodową na świecie.
---------------

Jak widać kryzys sięskońćzył a koncerny znowu zaczynają inwestować.
aaaaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2010-11-22 16:23
Coś mi się widzi wtpię na tej dzisiejszej parszywej S. Muszę się pozbyć tego syfu.....
aaaaaaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2010-11-22 16:11
BOMI pięknie odreagowuje:)
Mam nadzieje ludzie co ostro wtopili chociaz część odrobią,
najważniejsze to było w dołku nie sprzedać, ale to tylko BRYDZIA:)
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2010-11-22 15:49
Zastanawiam sie kto tak namietnie Trakcje wywalał, obrocik malutki, ale detreminacja wywalenia PKC ogromna.. przeicież było prawie -9% :)
Kogoś ta fuzja zabolała czy co? Moze znów ktoś coś wie, ale nic nie powie:)))
Ale jak widać (chyba) już się pajac wypstrykał i czas na dalsze powolne, bardzo powolne wzrosty:)
aaaaaaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2010-11-22 15:46
BOMI wreszcie odbiło i to na przyzwoitym obrocie, nalezało się:)
Eternit z Azbestu / 2010-11-22 16:42 / Tysiącznik na forum
Fajnie, tylko czy odrobi straty.
bridget / 2010-11-22 15:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Też go obserwowałam, nie załapałam się petrola po 6,02 ( za nisko obstawiałam rano) to odkupilam cognora.
aaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2010-11-22 15:12
Forum zdechło, coś mi to dziwnie wygląda to wszytsko. Trakcja mi spada, EMC na razie stopuję z akupami .Wziołem S,moze sie roześpie troche...

pozdr
bridget / 2010-11-22 15:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak się gra spekulacyjnie DT to nie ma czasu na pisanie.
likorrr / 85.237.162.* / 2010-11-22 11:09
. po co czarować ludzi skoro wiadomo że korekta się własnie zaczeła, kierunek 2580 i nie ma bata na początek potem cel 1800pkt na w20
Longterm / 2010-11-22 08:24 / Mostek Zwyciężymy!
Prognoza dla giełdy na ten tydzień:

www.longterm.bblog.pl
PĘDZĄCY BYK / 213.238.78.* / 2010-11-22 12:08

Rajd św. Mikołaja pora już zacząć

..ja to bym z powściągliwości dodał tam znak zapytania.. chociaż co tu się pytać...
DO BIEGU!!

GOTOWI?!

START!!!

Aleeeż oni idą.. aleeż oni rwą do przodu te czerwone santaklausy :D pędzą równo łeb w łeb, broda w brodę, brzuch w brzuch, wór w wór :))) ziemia drży!! Sejsmografy szaleją!!

No a teraz tak już całkiem poważnie, to ja myślę że mikołaje już grzeją sanie, już driftują w oczekiwaniu na start, tylko jakoś nie każdy ynwestor zdążył to zauważyć i dłubią w nosie, a potem będą z jęzorem na wierzchu gonić po peronie safanduły wstrętne :/
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy