Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Coraz boleśniej spadamy

GPW: Coraz boleśniej spadamy

Money.pl / 2008-10-22 17:30
Komentarze do wiadomości: GPW: Coraz boleśniej spadamy.
Wyświetlaj:
vox / 2008-10-23 17:19 / Zaklinacz Deszczu
czeka nas MEGA HOSSA!
im niżej spadniemy,
tym wiekszy % zysk bedzie potem.
Borsuk Rudy / 2008-10-23 07:36 / Mohammad Ali Muamar Hakima Al Akbar
Co taka cisza ??? nowy dzień wstaje cieszyć się trzeba.
Bessa ? Eeee tam... zdrowie i rodzina ! To jest najważniejsze.

Reszta go gówno.... ;-)))
Borsuk Rudy / 2008-10-23 07:14 / Mohammad Ali Muamar Hakima Al Akbar
No robaczki recesja coraz bliżej.... może jakiś developer się pod pociąg rzuci.... gazety będą miały o czym pisać. No ale to dopiero w przyszłym roku ;-))

Tusek z Pawlakiem chyba już też przestali wierzyć w siłę gospodarki bo jakiś plan ratunkowych szykują...

Kolegów będą dofinansowywać.
Pewnie pierwszy dostanie Bielecki....
W sumie dobra okazja na legalnego wała...
"cały świat tak robi to my też musimy" ;-))

Ciekawe ile trzeba żeby się unia posypała ze swoimi dotacjami. Czasem mam wrażenie że chyba niewiele...

Historia powstaje na naszych oczach ;-))0
Life / 2008-10-23 01:43 / Tysiącznik na forum
Zbig .... wiesz co mnie zastanawia?
Np. Wypowiedź prezesa DB na temat pomocy bankom w Niemczech.
Powiedził publicznie żenie zamierza kożystać z takiej pomocy gdyż jej nie potrzebuje bo rentowne oddziały w kilkudziesięciu krajach, bo ryzyko złych kredytów obarcza brokerów....i że są to w skali firmy drobne historie itd....
Stwierdził że dziwi się iż Państwo pakuje tak ogromne pieniądze przede wszystkim w prywatne banki :)))
Po rwetesie który powstał po tej wypowiedzi ładnie przeprosił .... :))
zbig$ / 2008-10-23 02:04 / Uznany gracz - weteran 93/94
hahaha, czytalem, w koncu powiedzial prawde ze sie nakradli i zaszantażowali ludzi, a ze rządy u nich w kieszeni...)))\
juz to chyba pisałem mozna sonbie to wyobrazic- ok 400 kongresmenow (niech ktos poprawi), dla kazdego po 10 mil$ daje 4 mld$, (nie musieli przeciez wszystkich, tylko wiekszosc ) a przyklepali na 700 mld to sie nazywa biznes z 200 krotnym prawie przebiciem...)))
zbig$ / 2008-10-23 01:41 / Uznany gracz - weteran 93/94
niezrownany onet:
---------------------------
Czyli te 700 mld $ poszło właściwie w błoto???

W jakie błoto? Kolego, ta kasa (jak i kasa z pozostalych krajów) trafiła na konta tych, którzy mieli ją dostać zgodnie z planem. Czyli prezesi banków, bliżej nieokreślone szare eminencje rynków finansowych oraz znani politycy.
Weź pod uwagę, że wsyzstko poszło zgodnie z planem - ci ludiz ewywołali krach, sami zasugerowali plan naprawy a głupiutkie państewka same napchały kabzy pewnym osobom, wyztko nieby legalnie, za zgoda społeczenstawa.
kant stulecia, tfu, tysiąclecia albo wręcz kant ludzkości udał sie niesamowicie. Szkoda tylko że niektórzy tego nie widzą....... Co prawodpdobnie świadczy o pełnym profesjonaliźmie docelowch odbiroców pieniędzy - tak wzystkich przerobili że ludize uważają że jeszce za malo dostali w słusznym celu...



~prawda_o_krachu , 22.10.2008 22:01
Batman / 2008-10-23 01:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja jak tylko usłuszałem o pomocy bankom z budżetu aby pokryć ich straty to mi się to w głowie nie mieściło i nadal się nie mieści. A prawda jest taka, że ktoś musi za to zapłacić i prawdopodobnie jeżeli nie obecne to z pewnością przyszłe pokolenia będą za to płaciły.
zbig$ / 2008-10-23 01:32 / Uznany gracz - weteran 93/94
no to w czarnym nastroju z onetu:
--------------------------------------------
III wojna swiatowa jest....

Eeeeeee gdzie tam. Tak mówi ok. 99% ludności i 100% mediów: Aspartam nie jest masowo dodawany do produktów, fluorek sodu nie znajduje się w paście do zębów jest tylko w trutce na szczury. Żywność genetycznie modyfikowana pozwala unikać wielu chorób. Komisja Europejska nie powowływała specjalnej grupy w celu stworzenia globalnej inwigilacji blogerów. W Niemczech a wkrótce i w Polsce nie została wprowadzona specjalna ustawa pozwalająca na kontrolowanie telefonów i komputerów a także wprowadzania koni trojańskich.

Dalej nie piszę prawdy bo i tak wytną.
Life / 2008-10-23 01:46 / Tysiącznik na forum
a buty nie są z chin :)
zbig$ / 2008-10-23 02:07 / Uznany gracz - weteran 93/94
i zabawki ołowiane - dawniej choc bylo wiadomo, ze żołnierzyki olowiane
w dziecinstwie na budowie poo
zostaly kable w pancerzu olowianym - bralismy ten olow i topili w puszcze na ognisku, a potem takie ala wrożby andrzejowe w ziemi albo zardzewialej foremce - to byla "chemia praktyczna"...)))
zbig$ / 2008-10-23 01:29 / Uznany gracz - weteran 93/94
2008-10-23 01:15:57 | Batman [ "Uznany Gracz Giełdowy" ]
Kuźwa jak bym słyszał tych naganiaczy na tym forum 2 lata temu. Dla nich to hossa
granic nie miała, a argumenty polegały na hurra-optymiźmie, że świat jest piękny i że
wzrosty się już nigdy nie skończą.
------------------
nieruchomosci mialy tak tez rosnąc, a teraz dolary...)))
niedawno złoto...
choc to moze powrocic, jak zacznie sie hi-inflacja
zbig$ / 2008-10-23 01:18 / Uznany gracz - weteran 93/94
Policja w wielkich miastach amerykańskich przygotowuje się na wypadek ewentualnych zamieszek po wyborach - podał waszyngtoński magazyn "The Hill", powołując się na rozmowy ze stróżami porządku.
Powiedzieli oni, że wybory, w których po raz pierwszy w historii USA kandydatem głównej partii jest czarnoskóry polityk - Barack Obama, wymagają zwiększonej mobilizacji sił porządkowych.

Niektórzy obawiają się, że jeżeli Obama nieznacznie przegra, zostanie to uznane przez Afroamerykanów za wynik oszustwa wyborczego i wywoła eksplozję gniewu, który przeleje się na ulicę.
--------------------
i w polaczeniu z krachem gosp. mc cain wprowadzi stan wojenny i nastapi krach $$
bollullos / 2008-10-23 01:03 / portfel / Uznany Muł Pancerny

czy duzy fundusz może dać dupy i upaść np. PIONNER czy PEKO nie pozwoli na to ?

;-).
człowiek co nie czyta gazet
inwestor1975 / 2008-10-23 01:00 / Tysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=gzACDJCfQvs
na dobraoc
moze jutro po czerwoym bedzie zielono
zbig$ / 2008-10-23 01:18 / Uznany gracz - weteran 93/94
jak dzis w usa tylko nie dobili do 0...)))
jul / 79.186.35.* / 2008-10-23 00:31
No to rozpoczoł się najlepszy okres dla inwestorów długo i średnio terminowych i choć może być jeszcze taniej to i tak warto inwestować od zaraz !!!
zbig$ / 2008-10-23 01:20 / Uznany gracz - weteran 93/94
nie zartuj...teraz tylko spekulacja...a jak ktos chce długo czy srednio, to trzeba byc wariatem a nie inwestorem...)))
co nie znaczy ze czsami wariaci nie wygrywają...)))
zbig$ / 2008-10-23 00:23 / Uznany gracz - weteran 93/94
a stawiam $$ przeciw orzechom, ze enea wejdzie w całkowitym dnie bessy, bo taki był plan od poczatku - ledwo PO sie dorwało do rządów
poczytajcie "wielki przekręt" prof. poznańskiego - oni wiecej ajk za 10% wartości nie sprzedają
JB / 82.210.148.* / 2008-10-23 00:29
I KGHMu też pozbędą się na dnie bessy.
zbig$ / 2008-10-23 01:21 / Uznany gracz - weteran 93/94
wtedy kgh moze oglosic bankructwo i zostanie sprzedasny za 1 zł...
Life / 2008-10-23 00:43 / Tysiącznik na forum
myślę że nie
zbig$ / 2008-10-23 00:17 / Uznany gracz - weteran 93/94
a powiedzcie mi bo w hossie tak w srodku czy na poczatku nie uczestniczyle, czy tez byly wzrosty na w20 po 5-7% dziennie???
zbig$ / 2008-10-22 23:48 / Uznany gracz - weteran 93/94
o ja cie, ale masakra u nas w20$ 13% szok...w usa też...
wyskoczyli niby z tri-conta ale dno powstrzymuje, jak przebija to dno spadek 2gie tyle9500-3800 jakies 4700 zasieg...my wtedy wyladujemy rzeczywiscie na 1000pkt...
ale chyba denko powstrzyma to i my sie powinnismy zatrzymac juz lada chwila na w20 $, a na 20tce to w zasadzie juz...
no chyba ze jutro szybka 10% i mamy 1500...)))...

kgh na dnie w zasadzie (ale czy w kwasie?)
peo jeszcze tylko 20% i 90 zł
bre zygzio wykonczony, no moze jeszcze tez z 10-20%
wbk prawie juz
gtc, pbg i cez juz odwineły
lotos zrealizował PO2jny szczyt
pgn juz od jakiegos czasu trzymaja
orlen i bp jeszcze z 10%
pxm zygzak wykonczony
pnd chyba juz
tpsa jeszcze ma lekki luz do spadeczku
tvn tu nie mam idei, w zasadzie tez juz moze sie zatrzymac
kersanit jeszcze ciut
bio trzymany
agora zygzak gotowy
podsumowujac wszystko gotowe do zaliczenia 1510, ale dorobią to bankami i pknem, moze cos sie zaplata jeszcze, aczkolwiek mogą równie dobrze juz zatrzymac w okolicy 1650 - tam chyba ta linia hossy...
tak to wygada technicznie, ale wiemy ze fundamenty systemu calkiem przegniłe, a wiec gdzie nas powiazą, to tylko tzw. "oni" wiedzą...
zbig$ / 2008-10-22 23:55 / Uznany gracz - weteran 93/94
no i na złotym juz chyba koniec spadku
do dolara skorekcili ten wzrost od 2000 o przepisowe 38%
na koszyku nawet wiecej (ale od 2003) na euro mniej, nie wiem, czy polecą jeszcze na 50%...moga poleciec, ale jak ja juz kupilem trochę walut, to koniec bliski...)))
moze byc ten tydzien...
to technicznie, ale fundamentalnie wiadomo...

jazda z $$ przypomina mi pompowanie uniwersalu (starsi pamiętają)- bankrut i jeszcze chca ludziom powciskac ile sie da: sprzedaja wszystko - kupują dolara, licza ze publika się dolączy, w miedzyczasie wszystko spadnie, na koniec wepchną ludowi te dolary, wykupią wszystko i ogłoszą bankructwo...
albo rzad wszystko przejmie i zacznie sie hyperinflacja, co na jedno wychodzi, a potem wejdzie amero i wszyscy będa chcieli/musieli je kupic...)))
JB / 82.210.148.* / 2008-10-23 00:04
Przez pięć lat dawali Amerykanom kredyt... to bylo jak drukowanie dolara więc spadał, Amerykanie za te dolary kupowali co się dało na całym świecie i wszystko rosłoa a dolarspadał... a teraz muszą spłacać kredyty więc wirtualny dolar znika, muszą więc sprzedawać wszystko co na całym świecie kupili więc wszystko spada a dolar rośnie. Jak już sprzedadza co kupili przez pięć lat to przestanie znikać wirtualny dolar a zacznie przybywać papierowego i zacznie spadać dolar.
Life / 2008-10-23 00:53 / Tysiącznik na forum

Jak już sprzedadza co kupili przez pięć
nie wszystko co kupili jest towarem handlowym więcnie ma mowy o odsprzedaniu.

Jak już sprzedadza co kupili przez pięć lat to przestanie znikać
wirtualny dolar
nie do końca tak to wygląda. Kredyt może być wirtualnym pieniądzem. Ale w momencie realizacji tego kredytu kożystasz z papierowego i takim płacisz.


to bylo jak drukowanie dolara
nie jak. To było drukowanie dolara w rzeczywistości. W końcu nie dostawli talonów na dolary tylko gotówkę itd....
Nie chce mi się rozwijaćmyśli bo pora nie ta :)
JB / 82.210.148.* / 2008-10-23 01:06
No to jak już sprzedadzą to co kupili a co da sięsprzedać... to co kupili jako inwestycje... nieruchomości, akcje, surowce, dzieła sztuki.

drukowanie to proces nanoszenia atramentu na papier... kredyt to coś jak drukowanie pieniądza.

A ci co teraz wywalają wszystko pekacem i kupuję pekacem dolary to płacą przelewem a nie gotówką. W sumie to nic dziwnego, że ceny schodzą do tych z czasu krachu dotcmmów... wszystko co bylo później było wirtualne. Ja w życiu nie miałem w ręku jednej akcji... co tam mieć w ręku, w życiu nie widziałem akcji, tak jak nie widziałem wiekszości pieniędzy jakie zarobiłem. Płacę pastikiem, pensja przychodzi przelewem, kartę spłacam przelewem.
Papierowe dolary to kupują ciułacze... a większość z nich sprzeda je ze stratą.
zbig$ / 2008-10-23 01:22 / Uznany gracz - weteran 93/94
maja szanse sie odkuc teraz kto nie popadl w rozpacz i przetrzymal...
Life / 2008-10-23 01:17 / Tysiącznik na forum

Ja w życiu
nie miałem w ręku jednej akcji...
Tak to prawda ! Ale wpłacałeś na konto namacalne pieniądze....powiększałeś depo wpłacając do banku pieniądze....płaciłeś za czasy w necierealnym keszem i na allegro za telewizor, wibrator, buty też....
Co to są pienią dze papierowe czy wirtualne?
To jest wartość umowna za którą fabryki płacą za stal.... murarz za cement a babcia w delikatesach za mleko dla kota....
Można polemizować ale kasa to umowana ktgórej wartości da się uprawiać lichwę i tyle....
Life / 2008-10-23 01:20 / Tysiącznik na forum
To jak z drukowaniem gazet : Jedna ma sto sron i druga też....
Jedna kosztuje 1złoty inna 9,50....
Papier z tego samego lasu i od tego samego producenta :))
Może treść inna ....
Life / 2008-10-23 01:11 / Tysiącznik na forum
to przeanalizuj jaki procent dochodów jest ponownie inwestowany a jaki konsumowany....
Biel nie zawsze jest biała :)))
czasem szara a czasem berzowa ....
JB / 82.210.148.* / 2008-10-23 01:18
Teraz spłacają długi tym w co zainwestowali... jak im się to skończy to przyjdzie czas na prawdziwe drukowanie dolarów i na wzrost inflacji a wówczas dolar będzie spadał.
Life / 2008-10-23 01:21 / Tysiącznik na forum
myślisz że powodem będzie drukowanie większej lub mniejszej ilości? :))
zbig$ / 2008-10-23 01:25 / Uznany gracz - weteran 93/94
tak, czyli ogolnie wpuszczanie do obiegu...np. teraz biliony (nasze nie am.)$ sa w formie kontraktow i opcji...jedni zostaną zmieceni, inni będą to mieli na kontach...jak zaczna to puszczac w obieg zacznie sie hyperinflacja
JB / 82.210.148.* / 2008-10-23 00:42
A najlepiej na tym wyjdą Ci, co mieli dużo $. Teraz sobie przewalutują na Euro, ktore jest na dłuższą metę stabilniejsze... a później nikt już nie będzie chciał za dolary sprzedawać.
zbig$ / 2008-10-23 01:25 / Uznany gracz - weteran 93/94
dokladnie - oglosza bankructwo usa
zbig$ / 2008-10-23 01:26 / Uznany gracz - weteran 93/94
i wprowadza amero
zbig$ / 2008-10-23 00:09 / Uznany gracz - weteran 93/94
dokladnie...
mamy deflacje pieniadza, kredytu, likwidacje plynnosci tam, co przeklada sie na spadki na calym swieice...
dzis kupilem trochę cad$ i popatrzylem na kurs - w szczycie był za 0,91$, teraz 1,24 za $, a to przeciez USA maja kłopoty, masakra, calkowita pomyłka...no chyba ze tez były subprimy...ale gdzies czytalem ze forexowcy kieruja sie ruchami cen ropy co do can$
kisiel2 / 2008-10-22 23:53
zbig,

DJIA to jest klasyka z potwierdzonym wolumenem:
http://kisiel2.files.wordpress.com/2008/10/us_20081022.png

przebija 8200 to masz 1-sze potwierdzenie
po 7900 to jest strong sell.

Cos czuje, ze FED bez walki sie nie podda.
Co obstawiamy na weekend? Obnizenie stopek?

Pzdr.
zbig$ / 2008-10-23 00:27 / Uznany gracz - weteran 93/94
no moze ten dzisiejszy wolumen to "zbiorka"?
bo zjecjali do 7% złapali "techników" i odebrali papier?
wtedy zaczynamy przynajmniej 1 dniową (:-)) jazdę...
no chyba ze to tylko ppt sie wlaczyla, to wtedy zeka nas masakra...
kisiel2 / 2008-10-23 00:50
po takich jazdach na walutach to wszystko mozliwe :-)

dlategoz - czekamy do 8200, a jeszcze lepiej do 7900 - jak zrobia LL to juz nie ma przebacz i lapania technikow.
JB / 82.210.148.* / 2008-10-23 00:05
A może dla odmiany podniesienie? Po ostatniej obniżce były jeszcze większe spadki niż przed? Teraz stopy nie mają znaczenia. Amerykanie spłacają kredyty a nie biorą nowe.
zbig$ / 2008-10-23 00:11 / Uznany gracz - weteran 93/94
mysle ze jakby podniosł to zaczałby się krach na całego, obnizki go powstzrymywały...podnosi sie w dobie inflacji a teraz mamy tam deflację - powszechny brak pieniadza i plynności
kisiel2 / 2008-10-23 00:15
jeszcze bym tego nie przesadzal.
Fakt - wyglada tragicznie, ale po pierwsze - nie wszystkie formacje sie realizuja, po drugie - FED i ekipa tez umieja rysowac...

Brian Shannon radzi czekac przynajmniej na 8200:
http://www.youtube.com/watch?v=CRy-SnU2794

Z drugiej strony jak to poleci, to nie tylko Grunwald ale i chrzest Polski mamy szanse zobaczyc na WIG20...
zbig$ / 2008-10-23 00:18 / Uznany gracz - weteran 93/94
dokładnie...dj w okolicach 5k, to ja nawet nie chciałbym widziec w20...
no chyba ze wtedy juz odetniemy tę pepowinę z dj
Life / 2008-10-23 01:03 / Tysiącznik na forum
nie za naszego życia
zbig$ / 2008-10-23 01:27 / Uznany gracz - weteran 93/94
hahaha, czyzbys mial wkrotce pozegnac sie z tym swiatem???)))
Life / 2008-10-23 01:34 / Tysiącznik na forum
rozkręcasz się :)))
Pooh / 2008-10-23 00:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Ładna wklejka dydaktyczna.
Pzdr.Q
zbig$ / 2008-10-23 00:03 / Uznany gracz - weteran 93/94
fed sie nie podda, ale czarna dziura moze juz byc tak duza ze zapada sie pod wlasnym ciezarem...
po prostu kazdy wie, ze gielde moga sobie pompowac 10, 20ma czy i 100 mld $ dziennie, ale system jest zbankrutowany na biliony $ i nawet szalenczy wzrost na dj tego nie zmieni, a potraktowany byłby jako swietna okazja do wyjscia - to juz najglupsi nawet wiedza...
mysle ze kierunek jest jeden, a teraz trwa tylko odwlekanie...
my oczywiście za nimi, bo dla spequy jest to fantastyczna okazja do zwały, a i nie wiadomo, co moze byc u nas...

ja mam nadzieje, ze my po prostu dostaniemy obuchem, ale jesli władze beda rozsadnie działac, to nam kryzys nie zagrozi, a jedynie spowolnienie gospodarcze i lekki skok inflacji, ale bez "hiper", jako ze troche kaski trza bedzie wydrukowac, zeby odkupic zbankrutowane oddzialy zagranicznych mastodontow, te wszystkie citi, wbki, ingi itd.

ponoc skrzypek to specu od kryzysow walutowych i nie powinien sie dac wyr...ać, a nas przy okazji
zbig$ / 2008-10-23 00:05 / Uznany gracz - weteran 93/94
wachowia dzis 20 kilka mld$ strat za kwartał (!), masakra, a pewnie pdobnie z innymi bankami, zaczyna sie coraz głosniej mowić o kartach kredytowych,ze nie splacaja...kurde, jak maja na nich 15%, to ja dziekuję...
to u nas te 20 kilka to nie tak duzo...
JB / 82.210.148.* / 2008-10-23 00:09
Ja nie wiem jak można płacić kartą kredytową i nie spłacać jej do końca miesiąca. Jak się nie ma kasy to się nie kupuje!
zbig$ / 2008-10-23 00:13 / Uznany gracz - weteran 93/94
wiesz, jak zarabiałes 3k$ a miałeś limitu na 30 K i była prosperita i boom, a wciskali ci nowe, to trudno wszystko splacac... do kart po prostu trzeba zelaznej dyscypliny...
z gotowką prosciej - nie masz - nie kupujesz
OFRA / 83.10.145.* / 2008-10-22 23:45
A JA ZACZYNAM SKUPOWAĆ... gANT, PRÓCHNIK, JWC, RONSON :)) NA NAŚCIE MIESIĘCY
zbig$ / 2008-10-23 00:14 / Uznany gracz - weteran 93/94
http://stooq.pl/q/?s=jwc
masakryczny widok...
Life / 2008-10-23 01:08 / Tysiącznik na forum
spałem kiedyś z taką jedną ...
Była piękna jak poranek :))
a rano jak ją zobaczyłem to aż się przestraszyłem....
wieczorem znowu była piękna jak poranek hehe :))
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy