Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Czas na odbicie. WIG20 idzie na 2800 punktów

GPW: Czas na odbicie. WIG20 idzie na 2800 punktów

Wyświetlaj:
Mieczyslaw / 2011-03-23 12:18 / Uznany Gracz Giełdowy
2011-03-22 09:25:56 78.8.118.* | SZCZERZE
Re: GPW: Czas na odbicie. WIG20 idzie na 2800 punktów [1]
Grad sypnał Tauronem i od razu -5% a to tylko 1 miliard , kolejne 24 miliardy w drodze
, PGE

Fundy kupily po 6,15 zl tak na marginesie , te 20-30 % beda chcieli wyciagnac m takie minimum
Mieczyslaw / 2011-03-23 12:13 / Uznany Gracz Giełdowy
a tak na marginesie, czym teraz zyje forum ? Libia ? czy w dalszym ciagu Japonia ? czy moze kurczakiem pana J.Kaczynskiego ?
eby / 2011-03-23 23:23 / Tysiącznik na forum
Faktycznie , jakoś tu dzisiaj pusto
Eternit z Azbestu / 2011-03-23 23:39 / Tysiącznik na forum
To jest wczorajszy wątek. W dzisiejszym jest jeszcze puściej.
Mieczyslaw / 2011-03-23 12:01 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam

teraz jeszcze PGE i mozemy ruszac na polnoc :)))
SZCZERZE / 78.8.195.* / 2011-03-23 23:41
teraz to najpierw 25% PZU I PKO BP i PGE policz ile to kaski , a ten twój Tauron to 35% kupił sam KGHM ,

podejrzewam że Grad dokładnie wie ile OFE kaki dostaje i tyle podaży im da , bez bata


a tak w ogóle zrobią wyskok na koniec kwartału żeby potem zrealizować te 20 000 pozycji co już otworzyli
kokoszka / 83.11.239.* / 2011-03-23 10:56
czy Kaczyński zapłacił za kurczaka? Niech PIS ujawni paragon.!!!
kedyw / 178.56.57.* / 2011-03-23 00:04
Czas spojrzeć prawdzie w oczy. Hossa już się kończy. Może jeszcze będą jakieś wzrosty, ale najlepszy okres juz za nami. W trendzie bocznym trochę się pomęczymy, a potem raczej solidnie w dół. Niby dlaczego mamy jeszcze rosnąć. A poziomu 4000 punktów to raczej nie zobaczymy przez wiele lat,a może nigdy. I też nie mają sensu głębokie analizy, bo grubasy i tak robią z nami, co chcą. Spróbujcie coś zarobić na kontraktach, a zobaczycie, że od początku roku łatwiej stracić przy ciągłych jazdach w górę i wdół.
Mieczyslaw / 2011-03-23 12:09 / Uznany Gracz Giełdowy
na jakiej podstawie takie wnioski ? szklana kula , czy moze z fusow te wrozby ?

"A poziomu 4000 punktów to raczej niezobaczymy przez wiele lat "

Przypomnial mi sie 2009 rok , juz nigdy a przynajmniej przez iwle lat nie zobaczymy poziomu 120 zl itd itp
Mieczyslaw / 2011-03-23 12:11 / Uznany Gracz Giełdowy
na kghmie :)))

a te grubasy to kto ? masz na mysli fundusze , zagranice, spekulantow ?
Mieczyslaw / 2011-03-23 12:15 / Uznany Gracz Giełdowy
kazda hossa konczyla sie euforia a ja sobie takowej nie przypominal , natomiast przypominam sobie na przestrzeni kilkunastu lat . wielomiesieczne okresu tzw boczniaka , gdzie nastepnie nastepowala kolejna fala wzrostow
Eternit z Azbestu / 2011-03-22 23:23 / Tysiącznik na forum
Iwona (imię na jej prośbę zmienione) wyjechała z Polski w 1987 roku, miała wtedy osiemnaście lat i poślubiła Libijczyka. Mają ze sobą pięcioro dzieci; trzech synów i dwie córki. Najstarszy syn ma 23 lata, najmłodsza córka 12. Kiedy Libię ogarnęła wojna domowa zostawiła dorobek życia i wraz z trójką dzieci uciekła do Polski. Mąż z synami dołączyli po dwóch tygodniach.

Anna Sapieha - Jak żyło się w Libii przed wojną?

Iwona: - Było bardzo spokojnie, czasem aż monotonnie. Mieszkaliśmy w mieście położonym ponad tysiąc kilometrów od Trypolisu, nie zdradzę jednak w jakim. Skończyłam szkołę średnią przy polskiej ambasadzie w Bengazi, potem dwuletnie studium w języku arabskim i zaczęłam pracę w szpitalu, pracowałam m.in. jako radiolog. Poza tym zajmowałam się dziećmi. Wszystko było dobrze. Panował porządek. Jeśli ktoś kogoś zabił albo zgwałcił, to do razu dostawał karę śmierci. Czułam się bezpiecznie.

Dopóki nie zaczęła się wojna...

- Najpierw demonstracje, ludzie wyszli na ulice, w końcu wojsko zaczęło strzelać z broni palnej. W tym czasie pracowałam w szpitalu, widziałam jak umierają młodzi chłopcy, mieli po kilkanaście lat. Było bardzo ciężko. Cały czas żyłam w poczuciu zagrożenia. Każdy z nas bał się, że nie dożyje jutra. Bałam się wyjść z domu, przestałam chodzić do pracy. Zabarykadowaliśmy się w domu i nigdzie nie wychodziliśmy. Mieliśmy w domu zapasy ryżu, mąki i oleju. Strzały było słychać wszędzie. Płonęły banki, sądy i biura.

-----------------

To ja się pytam kto wywołał tą wojnę?
Władza?
Ci, którym żyło się spokojnie i bezpiecznie?
A może Ci co chcieli bezkarnie podpalać banki sądy i biura?
A może osoby wynajęte przez tych, co sobie teraz bezkarnie bombardują.
eby / 2011-03-23 23:27 / Tysiącznik na forum
Media manipulują nami jak chcą, pokazują co chcą , ludzie głupieją i sami nie wiedzą co o tym wszystkim myśleć, sama jestem skołowana w wielu sprawach...
bryndza / 90.156.5.* / 2011-03-23 09:25
Po co wklejasz te głupoty i tak nikt ich nie czyta...?
eby / 2011-03-23 23:39 / Tysiącznik na forum
Czy uważasz, że giełda to tylko te wykresik i świece , że dzieki znajomości AT każdy zdobędzie fortunę ? Chyba nic bardziej mylnego, gdyby tak było to każdy matymety, analityk czy informatyk byłby bogaczem. Teraz chyba bardziej niz wcześniej liczą się warunki zewnętrzne, gospodarcze, polityczne i tzw. ludzkie
Więc w brew pozorom takie głupoty też są istotne
Eternit z Azbestu / 2011-03-24 00:11 / Tysiącznik na forum
Zawsze najważniejsze były informacje. tyle, że to co już jest w mediach to są spóźnione lub zmanipulowane informacje. Tak zwani grubi kupują ważne informacje zanim te staną się publiczne.

A wszystkie te system są warte tyle co systemy na lotto czy ostatnio hamsko spamowane ogrywanie ruletki.
Ben Paulson & Henry Bernanke / 81.219.151.* / 2011-03-22 21:52
a
Oto rzeczowa dyskusja:

2011-03-22 19:47:10 79.185.79.* | oborowy
Re: Izrael: 7 lat dla byłego prezydenta. Za gwałty [1]
A to Qrwa Icek.
skomentuj zgłoś do usunięcia


2011-03-22 20:33:47 85.221.169.* | edek3453
Nie Icek a Mosiek
prof.Mrufka / 83.26.239.* / 2011-03-22 22:37

1.219.151.* | Ben Paulson & Henry Bernanke
Re: GPW: Czas na odbicie. WIG20 idzie na 2800 punktów [0]
a
Oto rzeczowa dyskusja:

rzeczowa bo Mosiek to zdrobnienie od Mosze
__________

Nie módl się, żeby się skończyły twoje kłopoty,
bo wraz z nimi kończy się życie.
oborowy / 79.185.79.* / 2011-03-22 21:36
GVP nie bedzie szla w gore, bo OFe w gescie protestu wobec tuska sprzedają akcje.
Eternit z Azbestu / 2011-03-22 20:28 / Tysiącznik na forum
Czworo Palestyńczyków zginęło, a trzynaścioro zostało rannych w ciężkich starciach z izraelską armią w Strefie Gazy. Według rządzącego Strefą Hamasu, pociski izraelskich czołgów trafiły m.in. w dom. Wśród rannych są dzieci. Wcześniej siły państwa żydowskiego ostrzelały tunele przemytnicze w Strefie.

-----------------

Dlaczego onz i nato czepia się Kadafiego a nie izraela?
Ami11 [SAMA PRAWDA] / 89.74.180.* / 2011-03-22 20:35
Izrael walczy ze złem tego świata
prezydęt / 81.219.151.* / 2011-03-22 22:11
z bulem potwierdzam
Eternit z Azbestu / 2011-03-22 20:25 / Tysiącznik na forum
Inflacja w Wielkiej Brytanii wymknęła się spod kontroli i jej roczna stopa sięgnęła 4,4%. W styczniu indeks cen detalicznych - to znaczy artykułów konsumpcyjnych oraz kosztów kredytów - wzrósł wręcz do 5 i pół procent.

Eksperci oczekują, że Bank Anglii będzie wkrótce zmuszony podnieść rekordowo niską stopę procentową. W całej swojej historii - od 1694 roku - Bank Anglii nie obniżył jej tak bardzo jak w ostatnim kwartale 2008 roku - do pół procent. Rada Polityki Monetarnej utrzymuje ten poziom do dziś, aby ożywić brytyjską gospodarkę po recesji. Ale tymczasem inflacja przekroczyła już ponad dwukrotnie docelowe 2% i rośnie nadal. Jak powiedział BBC Darren Morgan z Narodowego Urzędu Statystycznego, "stopa inflacji jest najwyższa od prawie 20 lat. Ostatni raz była wyższa w czerwcu 1991 roku". Do wzrostu inflacji przyczyniło się podniesienie przez rząd stawki VAT-u i skok cen żywności na całym świecie, ale głównym winowajcą były energia i ropa: "Koszty ogrzewania domów - gazu, elektryczności i oleju opałowego, plus koszty transportu, zwłaszcza benzyny i diesla, które wzrosły o 15,9%". Bank Anglii zmaga się teraz z dylematem, czy ratować kraj przed inflacją podnosząc podstawową stopę procentową czy przed nową zapaścią gospodarczą, jeśli nie utrzyma jej na obecnym poziomie.
----------------------

Jest dla nich jena rada. Mianować Clarksona dyktatorem. Wefekcie zlikwidowane zostanąograniczenie prędkości a gospodarka zacznie pędzić.
Eternit z Azbestu / 2011-03-22 20:15 / Tysiącznik na forum
Ministerstwo Skarbu Państwa nie wykorzystuje w pełni możliwości Zintegrowanego Systemu Informatycznego, dlatego raport o stanie mienia SP tworzony jest poza nim, a dane wprowadzane są ręcznie, co stawia pod znakiem zapytania jego wiarygodność - wytyka NIK.

Najwyższa Izba Kontroli w swoim raporcie krytykuje też resort skarbu za brak inicjatywy w zakresie informatyzacji. "Ta bierność przejawia się zarówno na poziomie wykorzystania ZSI, jak i dbałości o usuwanie usterek. Np. do zakończenia kontroli służby informatyczne nie usunęły wady, która prowadziła do przypadkowego kasowania danych" - podała NIK.

Izba wylicza, że informatyzacja kosztowała MSP od 2004 r. do lipca 2010 r. ponad 11,1 mln zł, z tego 7,1 mln zł przeznaczono na ZSI, który mimo to nie jest wiarygodnym źródłem informacji o ilości i wartości mienia Skarbu Państwa, a tym samym nie można za jego pomocą realizować głównego ustawowego zadania, czyli ewidencjonowania mienia SP.

Jak pisze NIK, powodem jest wada modułu "Zbiorcza ewidencja mienia SP", która nie pozwala na wyodrębnienie składników mienia ewidencjonowanego na szczególnych zasadach. "Chodzi tu np. o dobra kultury, zasoby archiwalne czy wodne, drogi, kopaliny, lasy, ale też zobowiązania Skarbu Państwa czy obciążenia publicznoprawne. W efekcie urzędnicy ewidencjonują mienie poza tym systemem, wykorzystując proste narzędzia: arkusze Excel i bazy danych Access. Dane wprowadzają ręcznie, na podstawie informacji przesyłanych przez samych zainteresowanych" - relacjonuje Izba.

"Cała ta procedura ze swej istoty nie zapewnia wiarygodności danych. Możliwość bieżącego ingerowania w obliczenia i grupowania generuje ryzyko popełnienia błędu lub zamierzonych fałszerstw" - podkreśla NIK.

Kontrolerzy wykryli ten błąd systemowy ZSI już na etapie wprowadzania danych - zniekształcał lub zafałszowywał informacje przesyłane przez spółki nadzorowane przez MSP. "Sytuację pogarszają błędy popełniane przez pracowników, którzy ręcznie przenoszą dane z dokumentów papierowych lub elektronicznych. W rezultacie informacje o spółkach trzeba i tak sprawdzać w dokumentach źródłowych - papierowych lub elektronicznych" - zaznacza NIK.

Jak podano w raporcie, pracownicy resortu nie wykorzystują możliwości ZSI przygotowując dla ministra wykazy ("wykaz egzekucji", "wykaz upadłości" czy "informacja o nadzorowanych podmiotach") - wypełniają tabele w Excelu, ręcznie przepisując dane z systemu, zamiast posługiwać się specjalnie stworzonym generatorem raportów Oracle Discoverer. "Przygotowywane w ten sposób wykazy nie gwarantują ministrowi rzetelnej wiedzy, nie wspominając o marnotrawstwie czasu pracowników" - wytyka NIK.

Izba ma też zastrzeżenia do "Ewidencji wniosków o zbycie nieruchomości Skarbu Państwa". "W 2008 roku kontrolerzy mieli możliwość obserwować go w postaci papierowej. W 2010 roku zobaczyli postęp w postaci arkusza Excel, do którego dane wpisywano ręcznie. W dalszym ciągu jednak nie posługiwano się odpowiednim modułem ZSI" - twierdzi.

Jak podkreśla NIK, resort skarbu nie przeanalizował też kosztów i korzyści przy wdrażaniu Systemu Informatycznych Rejestrów w 2008 roku, który służy do ewidencjonowania osób uprawnionych do otrzymania rekompensat za mienie tzw. zabużańskie. "Resort przeznaczył na to 1 mln zł i tłumaczył, że był to projekt społecznie pożyteczny. NIK zaleca przeprowadzanie oceny opłacalności takich projektów" - napisano w raporcie.
--------------------

Prawdopodobnie przetarg wygrała firma kolesia Grada, i zgarneła 7 milionów. Jako, że w firmie nikt nie znałsię na programowaniu to wynajeli do napisania softu firmę outsourceingową, której zapłacili 2 miliony, ta firma znalazła kilku tanich studentów, którzy napisali soft za 100tyś, po czym za 200tyś naprawili go na tyle, żeby dało się oddać klientowi.
A Gradowi to na rękę, bo przy rącznym przepisywaniu łatwo zgubić informacje o kontrakcikac, przekręcikach i łapóweczkach.

I żyje się lepiej.
Eternit z Azbestu / 2011-03-22 20:00 / Tysiącznik na forum
Już ponad 1700 komentarzy pojawiło się pod artykułem o debacie na temat OFE. Internauci zwracają uwagę, że mało czego się dowiedzieli, bo język zarówno prof. Balcerowicza, jak i prof. Jacka Rostowskiego był zbyt trudny. Podobnie jak na antenie telewizyjnej, tak i w internecie trwała zażarta walka o przyszłość naszych emerytur.

- Brakowało mi tego trzeciego, Janusza Korwin-Mikkego. Gdyby był, to chociaż bym się pośmiał, a tak to tylko ci "dwaj" mnie zdenerwowali - podsumował debatę Pela 1.
Podobnych głosów wśród internautów Wirtualnej Polski było znacznie więcej. Przede wszystkim byli zniesmaczeni zbyt trudnym językiem prowadzonej dyskusji.

------------

I to pokazuje, że nasze społeczeństwo to ławica leszczy, która tylko rozumie teksty "będzie się żyło lepiej", "jestesmy zielona wyspą", "to wszystko wina Żydów, masonów i Rosjan".

I dlatego Mikke powinien zostac dyktatorem.
Eternit z Azbestu / 2011-03-22 18:23 / Tysiącznik na forum
Zamrożenie kont bankowych libijskiego dyktatora Muammara Kaddafiego nie jest dla niego aż tak bolesne. Ma on bowiem 150 ton złota rezerwy - informuje Deutsche Welle.

Według informacji podanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy rezerwy złota libijskiego dyktatora należą do największych na świecie. W sejfach Banku Centralnego Libii znajduje się bowiem ok. 150 ton tego kruszcu, o wartości 6,5 mld dolarów. Według szacunków MFW zalicza się on tym samym do 25 światowych potentatów. Lecz są to tylko szacunki, faktycznie bogactwa tego może być jeszcze więcej i jego wartość rośnie, ponieważ "wiosna ludów" w krajach arabskich wywołała także zwyżkę cen złota.

---------------------

A natowskie złodziejaszki go i tak okradną.
Szkoda tylko że nie spacyfikują Izraela za ataki na palestyńskkich cywili.
Ami11 [SAMA PRAWDA] / 89.74.180.* / 2011-03-22 19:15
Ciekawe czy z tego złota opłacił zabójców pasażerów lotu Pan Am 103/
Eternit z Azbestu / 2011-03-22 19:23 / Tysiącznik na forum
Raczej opłacił nim odszkodowanie.
Ciekawe czy kiedykolwiek USA zapłaca odszkodowanie za wszystkie ofiary ich wojen.
Ami11 [SAMA PRAWDA] / 89.74.180.* / 2011-03-22 19:16
Izrael to mocarstwo atomowe - może robić co chce.
Eternit z Azbestu / 2011-03-22 18:20 / Tysiącznik na forum
Tegoroczną zimę w Polsce należy zaliczyć do bardzo chłodnych. Średnia temperatura dla trzech zimowych miesięcy wyniosła: -3 st. C. Miesiącem ekstremalnie chłodnym był grudzień 2010 r. – poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

- Biorąc pod uwagę klasyfikację warunków termicznych, tegoroczną zimę w Polsce należy zaliczyć do zim bardzo chłodnych (jest to 3. klasa w 5 stopniowej klasyfikacji termicznej zim poniżej normy) – poinformował IMGW w przesłanym komunikacie.

Średnia temperatura powietrza dla Polski w miesiącach od grudnia do lutego wyniosła: -3,0 st. Celsjusza i była niższa od normy klimatycznej dla okresu 1971-2000 o 2,2 st.C.

Jak wyjaśniają specjaliści z IMGW, zima 2010/11 była drugim z kolei sezonem zimowym, który klasyfikowany był jako chłodniejszy od normy w skali kraju i poszczególnych regionów. Taka sytuacja wcześniej miała miejsce w przypadku sezonów 1984/85 i 1986/87, 2004/5 i 2005/6.
-----------------

Kiedy wreszcie ludzie zrozumieją jak ich ekologicy rąbia mitem globalnego ocieplenia.
SZCZERZE / 78.8.196.* / 2011-03-22 17:35
Dax widzę daje radę , dalej w dół
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy