Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Czas na przedświąteczny zryw byków

GPW: Czas na przedświąteczny zryw byków

skomentuj
Wyświetlaj:
max303 / 2009-12-22 07:26 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Dzień dobry(:-)


Klienci wzięli fundusze w obroty
Grzegorz Nawacki
Puls Biznesu, pb.pl,22.12.2009 07:12
Czytaj komentarze (0)
Zobacz na forum ()
600b3703-7bf7-4393-9a4d-eb572d82eafa
W listopadzie inwestorzy wpłacili do TFI najwięcej w tym roku. Wypłacili też. Średnie towarzystwa pozyskują więcej niż bankowi giganci. Dla klientów zaczęły liczyć się wyniki i… reklamy.

Takiego ruchu jak w listopadzie, w TFI dawno nie było. Klienci wydali na zakup jednostek najwięcej w tym roku, 7,4 mld zł — wyliczyły Analizy Online. Ale rekordowo dużo również wycofali: 6,7 mld zł. Ale i tak towarzystwa nie mogą narzekać, bo saldo 761 mln zł to drugi wynik w 2009 r. W sumie do funduszy napłynęło w tym roku 1,78 mld zł. Rywali zdeklasował Union Investment, który uzyskał 227 mln zł.

— Klienci są bardzo świadomi. Ci, którzy szukają wysokich zysków, sięgają po fundusz akcyjny. Ci, którzy wolą produkty bezpieczne, ale chcą zarobić więcej niż na lokacie, inwestują w pieniężny. Te dwa fundusze to nasze tegoroczne lokomotywy sprzedaży — mówi Zbigniew Jakubowski, wiceprezes Union Investment TFI.
Reklama:


Skuteczna okazuje się kampania z "Hołkiem" i Urbańskim, bo Millennium uzyskało 95 mln zł. Na podium znalazł się także Bank BPH (88 mln zł).

— W listopadzie zanotowaliśmy wzrost zakupów jednostek, a umorzenia pozostały na poziomie zbliżonym do tegorocznej średniej. Najchętniej wybierane były jednostki funduszu Obligacji 2. To efekt dobrych wyników inwestycyjnych i działań sprzedażowych Banku BPH — mówi Marcin Bednarek, wiceprezes zarządu BPH TFI.

Blado wypadli giganci: Pioneer uzyskał 21,4 mln zł, PKO i BZ WBK — blisko zera.

— W listopadzie sprzedaż i umorzenia były na niskim poziomie, i ta tendencja utrzymuje się w grudniu. Wraz ze zbliżającym się końcem roku i rosnącymi potrzebami konsumpcyjnymi widoczny staje się spadek zainteresowania inwestowaniem — mówi Magdalena Bielak, menedżer PR w BZ WBK AIB TFI.

Spadek zainteresowania nie dotyczy wszystkich TFI.

— Od pewnego czasu najskuteczniejsze w uzyskiwaniu pieniędzy są średnie i małe TFI. Widać, że intensywne kampanie reklamowe, m.in. Union Investment i Millenium przynoszą efekt. Te towarzystwa nie mają też dostępu do sieci bankowej, dlatego muszą stawiać na wyniki inwestycyjne i klienci to doceniają — mówi Tomasz Publicewicz, analityk Analiz Online.

Aktywność klientów eksperci tłumaczą też tym, że pod koniec roku wielu przebudowuje portfel. Największy ruch był w funduszach akcyjnych, do których wpłacono 3,3 mld zł, a wypłacono 3 mld zł. Najlepsze saldo miały najbezpieczniejsze fundusze pieniężne (324 mld zł). 64 mln zł klienci wycofali z funduszy obligacji.

Czytaj e-wydanie „Pulsu Biznesu”
z którego pochodzi artykuł

"Blado wypadli giganci: Pioneer uzyskał 21,4 mln zł, PKO i BZ WBK — blisko zera. "


jaka klientela takie wpływy i sprzedaż(:-))))))))))))))))
nieuk / 2009-12-22 07:29 / Tysiącznik na forum
heh... dla bph...
pierwsze podium....
za 3 lata podium w kategori open...))))
max303 / 2009-12-22 07:30 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
WBK blisko zera(:-))))))))))
nieuk / 2009-12-22 06:55 / Tysiącznik na forum
nie pitolcie ciagle o jakis korektach...))
nieuk / 2009-12-22 07:11 / Tysiącznik na forum
jakies 1300 opini analnych w 2009
dotyczył; spodziewanej korekty....!!!!!
ZADNEJ ZNACZACEJ nie było...

jak mozna sie ponad tysiac razy mylic...??????????!!!!!!

gdyby rolnik sie choc raz pomylił to by w plajte...
poszedł...))))
4 5 6 7 8 9
na koniec starsze
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy