Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Czyżby znowu w dół?

GPW: Czyżby znowu w dół?

Money.pl / 2010-05-21 08:05
Komentarze do wiadomości: GPW: Czyżby znowu w dół?.
Wyświetlaj:
warren buffet / 2010-05-24 00:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nareszcie forum mnie zatrzymalo na dluzej niz 30 sekund.... wniosek jeden.... główne trole pochodzą z zalewowych terenow....
ebal / 212.87.244.* / 2010-05-23 23:42
Witam :)
kazumi / 2010-05-23 22:42 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

2010-05-23 22:35:18 | dodge [ [JAGA/1920-2010/] ]
Podobnie mam - nie klikam dodaj póki nie zrobię kopiuj. Ale
plusiki i minusiki za to mamy ...

zgłaszałem ten problem Redakcji, ale Oni tylko zmienili wygląd ,,plusów i minusów" a o tym co trzeba rzeczywiście było się zająć cicho sza...a money jak momentami jak p******** tak p******* :-)
pozdr
b a r a k u d a / 2010-05-23 23:22 / Pogromca mitów giełdowych

zgłaszałem ten problem Redakcji,

Redakcja ma dużo innych problemów.....
Nie do każdego może dotrzeć na czas, ale podzielam nadzieję , że zdąży ( kiedyś ) na czas.....\;-)))))))))))))))
szymon / 2010-05-23 22:28 / Uznany Gracz Giełdowy
mam rewelecyjny reserch goldmana dot MS w pilce. Obliczyli ze np Brazylia ma 13 % szans na miszcza, villa i rooney maja najwieszke szanse na krola strzelcow, pokazali jak wplywa pkb na wyniki w tym turnieju i wiele wiele innych... calosc prawie 80 stron, jak chceta to podawac maile :)
Longterm / 2010-05-23 22:36 / Mostek Zwyciężymy!
nudzi się widocznie chłopakom;)
Pani Basia / 90.156.5.* / 2010-05-23 23:24
Człowieku daj już sobie na wstrzymanie. Jest niedziela a ciebie już nosi bez tej twojej giełdy? Lecz się, tyle ci powiem.
Longterm / 2010-05-23 22:37 / Mostek Zwyciężymy!
ale ktoś mi powiedział że kiedyś przychodzi taki dzień w życiu inwestora że zarabianie pieniędzy staje się nudne i wtedy zajmujesz się takimi głupotami...
Longterm / 2010-05-23 23:21 / Mostek Zwyciężymy!
Goldman Sachs zarabiał powyżej 25 mln USD w każdym z 63 dni roboczych w I kw. 2010, 35 razy notując zysk przekraczający 100 mln USD. JP Morgan zarabiał przeciętnie 118 mln USD dziennie w pierwszym kwartale.
b a r a k u d a / 2010-05-23 21:46 / Pogromca mitów giełdowych
Chopy!
Popatrzcie z czysto biznesowego punktu widzenia :
Czy komukolwiek opłaca się cokolwiek teraz kupić???
Myślę , że rynek czeka na wykrystalizowanie się trendu....
Teraz opłaca się czekać na :
a) extremalny spadek , żeby się obkupić za free
b) wchodzić z cała gotowizną


czy a , czy b, sugeruję zakończenie fali spadkowej krótkoterminowej i średnio- ....
co do długoterminowej ,zalecam ostrożność ,aż do 18 czerwca....

summa summarum......:-)do jesieni niewiadome = boczniak.....przewiduję ruchy od 2180 do 2480
potem wybicie do 2720...
i tyle na ten rok...:-(
amigo2 / 2010-05-23 22:17
jeszcze zdziebeczko spadnie potem płaska łorrenowa tak do 17 wrzesnia no i
upragniony odpał tak na 3200-;)
b a r a k u d a / 2010-05-23 23:18 / Pogromca mitów giełdowych
Optymista:-)
Życzę Ci ( i sobie)...nawet ździebełka % udziału w rynku nie zmieniłem....cały PZU ( po 255) zamieniłem na Budimex...czekam
pozdro ...stary wyjadaczu...:-)))))))
amigo2 / 2010-05-23 22:19
zapomniałem dodac ze na NC szykuje sie mega zarabianie tak po 500%-;)
dodge / 2010-05-23 22:32 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mistrzu NC - podaj moment - kiedy? :) Do linii trendu wykres NC chyba jeszcze nie dotarł ... - nie sprawdzałem ostatnio, ale widać gołym okiem, że się NC korekci
janlew / 2010-05-23 21:53 / portfel / Tysiącznik na forum
ja również przewiduję lekkie uspokojenie na tych poziomach, w czerwcu ściąganie w dół i próby bronienia rynku a w lipcu pompka up. potem na jesieni ponowne ściaganie rynku, summa summarum tez wychodzi mi boczniak aż do grudnia, bo wtedy wiadomo co :))
dodge / 2010-05-23 21:59 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Generalnie wszystkie przedstawione drogi prowadzą do tego samego :) Wszystkie przedstawione scenariusze kończą się nowymi szczytami :)
janlew / 2010-05-23 22:04 / portfel / Tysiącznik na forum
a czy byłoby coś dziwnego gdyby od jutro zaczęła się pompka i zatrzymaliby się gdzieś dopiero na 2700 na w20 i np. 1250 na sp500. wcale nie zdziwiłbym się, od roku każda agresywna próba ściągania rynku w dół kończy się dwa razy silniejszym atakiem popytu. morze taniego pieniądza drukowanego na kontenery robi jak widać swoje
amator1122 / 2010-05-23 22:35 / Tysiącznik na forum)
Rynek nie bedzie czekał na czerwiec i nic nie widze dziwnego gdyby od jutra dzida .Po obcieciu 1/3 ostatnich wzrostów, jestesmy wyprzedani,zasieg tego odbicia widze na poziomie 2750 wig 20 i 1270 na S&P.
b a r a k u d a / 2010-05-23 22:24 / Pogromca mitów giełdowych
Dziwne byloby , gdyby atak popytu nastąpił w okolicach szczytu....byłoby to niewiarygodne z psychologicznego punktu widzenia...
Myślę , że lepiej będzie" nurzać " indeksy na poziomach (-)-(+) 5%, by "wymydlić " drobnicę.....
Potem - po pół roku dreptania-szczytowanie będzie bardziej wiarygodne...., ale to już historia na 2011....
dodge / 2010-05-23 22:18 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Janlew - mnie to by nie zdziwiło, aczkolwiek mija rok od szalonego pędu i być może teraz przyszedł moment na chłodzenie rozgrzanych głów. Ale po tym fakcie nastąpi c.d. wzrostów i będą nowe szczyty - tak sądzę. Zakresu czasowego takiego stanu hibernacji nie będę się podejmował, ale jak widać po historii może trwać on kilka miesięcy, ale również miesiąc, albo jeszcze krócej. Nie sądzę jednak - jak niektórzy przewidują - że po pierwszym naruszeniu dwusetki byki machną ręką i opuszczą pole ze spuszczonymi głowami, a na łące będą hasały niedźwiadki.
janlew / 2010-05-23 22:37 / portfel / Tysiącznik na forum

aczkolwiek mija
rok od szalonego pędu i być może teraz przyszedł
moment na chłodzenie rozgrzanych głów


od roku takie właśnie myślenie sprawia, że mnóstwo ludzi wciąż nie zdążyło wejść na rynek i jest poza. i właśnie wtedy kiedy wszyscy tak myślą rynek niespodziewanie idzie w górę przerażając jeszcze bardziej masę ludzi. odzwyczailiśmy się po długiej bessie od wzrostów i wydaje się nam to nieprawdopodobne. tak jak kiedyś wydawało się nam nieprawdopodobne, że może tyle spadać. dla mnie spadek w20 poniżej 1300 pkt w 2009 był szokiem, tak jak szokiem jest dla mnie to, że teraz tak mocno rośnie. a rynek po prostu robi swoje, tylko jak zwykle nasze oczekiwania i przyzwyczajenia z tym nie licują. czysta psychologia. a tak naprawdę wcale tak mocno nie rośnie, jest dużo postojów po drodze - myśmy się po prostu odzwyczaili po długiej bessie od wzrostów i są dla nas dlatego takie nienormalne. a tymczasem w20 ma w tej chwili c/z równe 11 więc wcale nie jest to dmuchanie jakiejś bańki spekulacyjnej, jest wręcz tanio. rynek więc w zdrowy sposób realizuje swoją misję a reszta to tylko zwykła psychologia i nasze nawyki
b a r a k u d a / 2010-05-23 22:26 / Pogromca mitów giełdowych
Sorry koledzy , kiepsko mi się z Wami gada , gdy 3 razy muszę pisać posta by móc go wkleić....bez żadnej gwarancjii wpisania...:-(
janlew / 2010-05-23 22:31 / portfel / Tysiącznik na forum
ja mam tak samo, od dawna nie wpuszcza mnie i wywala przy co drugim poście więc już sobie wyrobiłem nawyk odruchowego kopiowania do schowka tego co napiszę i w ten sposób problem z głowy. polecam robić tak samo
dodge / 2010-05-23 22:35 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Podobnie mam - nie klikam dodaj póki nie zrobię kopiuj. Ale plusiki i minusiki za to mamy ...
b a r a k u d a / 2010-05-23 22:38 / Pogromca mitów giełdowych

. Ale
plusiki i minusiki za to mamy ...

:-(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
b a r a k u d a / 2010-05-23 22:40 / Pogromca mitów giełdowych
Gdyby facet miał jeszcze jakiś zamiar...:-(
Longterm / 2010-05-23 21:45 / Mostek Zwyciężymy!
Hit dnia: tłumaczenie z google: czy będze wybicie z boczniaka
"Will it beat the oyster" :)) szkoda że nie dodali oyster mushroom :)
amigo2 / 2010-05-23 21:23
przywitał
sie rozpisało towarzystwo Lepkusiowe-;)
piciu / 2010-05-23 21:35 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
pada to wszyscy siedza przed kompem i spamuja :)
amigo2 / 2010-05-23 21:44
nad morzem słoneczko cały dzionek-;)
max303 / 2010-05-23 22:03 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
każdy żyd swój towar chwal(:-)
dodge / 2010-05-23 21:46 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Podlasiu to już lato od dwóch dni - choć w szczycie lata, to pewnie byłoby przyjemne ochłodzenie - ciepło i słonecznie. Dzieciaki w krótkich spodenkach pomykały po piaskownicy :)))
piciu / 2010-05-23 21:54 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
acha graty dla kibola jagi :)
ogladales wczoraj final lm? nawiazujac do mundialu gdyby argentyna miala dobrego trenera nie diego to lekko zdobyla by mistrzostwo swiata
dodge / 2010-05-23 22:05 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki Piciu

Oglądałem LM - i wynik zgodny z moimi założeniami. Teraz przerwa ... do 11 czerwca - wówczas pierwszy mecz MŚ - szkoda że bez Polaków tym razem. Póki co nie mam faworyta, ale niezmiennie skoro nie ma Polaków kibicować będę Argentynie - pierwszy mecz z Nigerią 12.czerwca ...
piciu / 2010-05-23 21:51 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czasami 15 maja bzy byly przekwitniete a w tym roku jeszcze w pelni nie rozkwitly
poza tym jest zimno pszczolki nie lataja i nie zapylaja wiec plony beda bardzo kiepskie i jeszcze zniszczenia powodziowe i spadek zlotowki jenym slowem zywnosc bedzie drozec
szymon / 2010-05-23 21:07 / Uznany Gracz Giełdowy
jak oceniacie gbppln..? bo nie wiem czy sprzedawac funty...
dla mnie to dosc trudna para do prognozowania...
Longterm / 2010-05-23 21:21 / Mostek Zwyciężymy!
oglądałem wywiad z mistrzem świata w konkursie na FX i on poległ właśnie na tej parze...z 3000% zysku zostało mu 500%...według mnie jedziemy nawet na 4,5 ale długoterminowo sterling is strong:)
MoretaCvetans / 2010-05-23 21:04 / _
Bardzo ciekawe idee.
Mnie o tej porze ,wieczorem w niedzielę,porze wieczornego ożywienia leszczy nieodmiennie nachodzą rozważania natury głębszej.
Oczywiście mogą być one komuś(?) przydatne do efektywnej gry na giełdach.
MoretaCvetans / 2010-05-23 21:30 / _
Ja wiem że to może być nieinteresujące i nudne.Lepsze są blogi z wróżeniem z fusów.

Od długiego czasu zajmuję mnie zagadnienie teorii portfelowej Markowitza.
A ściślej nie sama teoria bo związany z nią zasób pojęć,zachowań i wzorów jest w zasadzie zbiorem zamkniętym.

Fascynuje mnie używanie do konstrukcji portfela danych statystycznych dotyczących zdarzeń przyszłych a uzyskanych z analiz powstałych na bazach innych teorii.
To tak w skrócie ,bo jestem umówiona na późną kolację:)
yuio / 79.184.180.* / 2010-05-23 21:38
Nie jedz późnych kolacji bo zrobisz się gruba i będziesz nazywana/y grubasem.
Longterm / 2010-05-23 20:54 / Mostek Zwyciężymy!
kilka tygodni uspokojenia w konsolidacji? między innymi o tym i o wielu innych aspektach giełdy w moim ostatnim wpisie na blogu ale tymczasem prognoza na przyszły tydzień:

http://longterm.bblog.pl/
Longterm / 2010-05-23 21:11 / Mostek Zwyciężymy!
for English readers:

http://tnij.org/gzpw
Longterm / 2010-05-23 21:20 / Mostek Zwyciężymy!
byłem niezmiernie rozczarowany że googletranslate nie był w stanie przetumaczyć słowa "tąpnąć":)
anonim_03 / 2010-05-23 20:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak już jesteśmy przy trendach, to indexy na średnich 200-stu dniowych tańcują ...
dodge / 2010-05-23 20:36 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Anonimie

Patrząc na S&P od 2004 do 2008 to kilkakrotnie indeks ten schodziło poniżej dwusetki, po czym następowała silne odbicie i robienie nowych szczytów. Osobiście nie widzę w tej chwili powodów do obaw, czego potwierdzeniem u nas jest Wig40, który nadal trzyma fason. Cały rynek nie zszedł więc poniżej dwusetki. Zakładając, że od 2009 trwa hossa, taka sytuacja jaką mamy obecnie jest korzystna dla rynków. W perspektywie dłuższego czasu zejście jakie mamy obecnie będziemy traktować jako lekkie naruszenie tej linii - tak sądzę.

Naturalnie będę cieszył się jak klikniesz parę słów co Ty na to i jak zapatrujesz się na dalszy rozwój wydarzeń..

Pozdr.
anonim_03 / 2010-05-23 20:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witaj !

zakładam, że obecnie mamy naruszenie lini trendu (200-stu dniowej średniej kroczącej). Większość indexów jest albo tuż pod, albo na lini i nabardziej prawdopodobny scenariusz to mocne odbicie, z szybkim biciem nowych rekordów.

Są indexy wyglądające zle -- shanghai ale też wig20usd. Jeżeli wig20 odbije, to może być i tak, że para spadkowa pójdzie w waluty.
dodge / 2010-05-23 21:08 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dziękuję Anonimie

Jeszcze wrócę do tych historycznych zapatrywań moich na S&P ... marzec/kwiecień 2003 - start (mam na myśli przebicie od dołu dwusetki) - pierwsze zejście poniżej dwusetki lipiec 2004 i taka zabawa trwała do października 2004 r - to już moja lekka dygresja oceny czasowej. Prawdopodobnym scenariuszem jest podejście ponownie pod dwusetkę i jeszcze ruch powrotny w dół, po czym nastąpi wybicie i robienie nowych szczytów. Nie będę jednak prognozował jak długo może potrwać taka zabawa - naturalnie jeśli ten scenariusz się sprawdzi.
yuio / 79.184.180.* / 2010-05-23 21:03
Nie ma mocnych zejdziemy poniżej 2000.
janlew / 2010-05-23 20:52 / portfel / Tysiącznik na forum
cześć Dodge
Patrząc na S&P od 2004 do 2008 to kilkakrotnie indeks ten
schodziło poniżej dwusetki, po czym następowała silne odbicie


jak się spojrzy na cac40 to oni tam już dawno są poniżej 200sma. skośni też, nikkei, kospi, szanghaj, ale jakiejś tragedii nie widać. prędzej sprowokuje to gwałtowną kontrę byków niż zwałę
dodge / 2010-05-23 21:10 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Janlew

Mamy podobne zdanie - jak widzę. Cieszy mnie, że nie jestem osamotniony :)

Pozdrawiam
janlew / 2010-05-23 21:25 / portfel / Tysiącznik na forum
z jednej strony wig20 już jest poniżej 200sma a z drugiej strony ma bardzo okazyjne c/z na poziomie 11,74, co daje rentowność na poziomie 8,5%. im niżej będzie tym atrakcyjniejszy będzie a popyt nie będzie czekał w nieskonczoność i nic z tym nie robił. w piątek zresztą już widać było agresywny kapitał na długich pozycjach, miedź poszła do góry aż 4,4%, indeksy akcji w usa i u nas też. mam wrażenie, że odbicie jest za rogiem albo już w piątek się zaczęło. dziś w izraelu też popyt wręcz eksplodował

pozdrawiam
szymon / 2010-05-23 21:19 / Uznany Gracz Giełdowy

Cieszy mnie, że nie jestem osamotniony :)

mi w takich chwilach zapala sie zolta lampka... jak cos napisze i okaze sie ze wszyscy sa przeciwnego zdania, przewaznie mam racje :)
dodge / 2010-05-23 21:24 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

mi w takich chwilach zapala sie zolta lampka... jak cos napisze i okaze sie
ze wszyscy sa przeciwnego zdania, przewaznie mam racje :)


:) - dzięki za uwagę - będę obserwował i wyciągał dalsze wnioski :)
/ 84.234.45.* / 2010-05-23 20:24
...ale gdzie jest większe ryzyka grając pod spadki czy może wzrosty ?
Vorg / 2010-05-23 17:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Cześć wszystkim. :)

Widzę, że zaczęta wczoraj dyskusja nieźle się rozkręciła, zatem dorzucę kilka kolejnych zdań od siebie. Będzie trochę wymieszane.

na rynku najbardziej skuteczne jest właśnie to co proste, banalne, jak najmniej skomplikowane. należy wręcz wyznawać dziecięcą postawę

Jakiś czas temu słyszałem o ciekawym eksperymencie przeprowadzonym na pewnym szkoleniu (osobiście na nim nie byłem, przekazuję tylko relację jednego z uczestników). Polegał na wyświetleniu serii wykresów i poddaniu ich pod ocenę maklerowi z wieloletnim stażem oraz czteroletniemu dziecku - ich zadaniem było określenie aktualnego trendu. Dziecko poradziło sobie bezbłędnie, natomiast makler kilkakrotnie się pomylił. Nie znam precyzyjnych szczegółów, w każdym razie jest to niewątpliwie warte przemyślenia. :)

mniej wiesz , wiecej zarabiasz

Tu się nie mogę zgodzić, chociaż... coś w tym jest. Jeśli za "wiedzę" uznajemy znajomość jak największej ilości różnego rodzaju teorii, metod, w tym "kosmicznych", zawiłych technik, to z pewnością masz rację - już lepiej chyba nic nie "wiedzieć", bo prędziej dostaniesz nerwicy niż coś dzięki temu zarobisz. Natomiast jeśli wiedzę zdefiniujemy jako świadomość tego, co z tych wszystkich rzeczy działa, a co nie, jak często i w jakich sytuacjach dana metoda się sprawdza - to jest to niewątpliwie wiedza wartościowa.

tylko najprostsze mechanizmy sie sprawdzaja.. macd i srednie kroczace moim zdaniem.... reszta to wymysl szlancow ktorzy polegli na gieldzie

Trochę obraziłeś tym inne techniki, które bardzo lubię. :)

Co do moich preferencji wśród prostych mechanizmów - bardzo fajne efekty osiągnąłem dzięki banalnym strategiom opartym na zmienności, ale pisałem już o tym tyle razy, że nie będę się powtarzał. Chyba, że ktoś bardzo chce o tym poczytać, to odeślę w konkretne miejsca. :)

Kilka razy naczytałem się tutaj złych opinii o oscylatorze stochastycznym - sam zdecydowanie preferuję strategie gry z trendem, ale mam za sobą trochę czasu spędzonego nad tym wskaźnikiem i muszę przyznać, że nie jest bezwartościowy. W oparciu o samą linię %K można zbudować zarabiający system.

no i kto kiedykolwiek zrozumie te kobiety :)

I tu na zakończenie znowu muszę się zgodzić... :)
szymon / 2010-05-23 20:08 / Uznany Gracz Giełdowy
ogolnie mowiac... AT czesto na sile szuka punktow zwrotu... to tak jak niektorzy na tym forum... od roku czytamy ze od jutro to juz napewno spadki :)
anonim_03 / 2010-05-23 20:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wynika to z braku wiary w istnienie trendu, i tego, że trend sam się sobą żywi
Longterm / 2010-05-23 19:53 / Mostek Zwyciężymy!
witam vorg, jak zaczynałem grać to jedna rzecz bardzo banalna mnie zachęcała do inwestowania a mianowicie przekonanie iż Polska musi wyrównać zaległości wobec starej Unii i poziom życia musi się wyrównać z krajami takimi jak Francja czy Niemcy. Myślę że te przekonanie jest wciąż bardzo aktualne a mijający kryzys wręcz je spotęgował na tyle iż zacząłem powtarzać jak mantrę mój slogan "Polska 2010 = Japonia 1972"...wielu czytając to myśli że ja może to forsuje na siłę, bez przekonania, wielu być może myśli że ja ironizuję? Ale w miarę jak sytuacja w naszym kraju się rozwija coraz więcej ludzi może zacząć myśleć "ten facet naprawdę w to zawsze wierzył"...
anonim_03 / 2010-05-23 19:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w myśl Efficient Market Theory coś takiego jak trend nie istnieje. A szkoła Chikagowska jest w absolutnym panowaniu od prawie 30 lat.
janlew / 2010-05-23 20:13 / portfel / Tysiącznik na forum
efficient market theory - kolejna porażka, która skończy w tym samym miejscu co teoria flogistonowa, teoria eteru i frenologia

i dobry przykład na to, że przeteoretyzowani akademicy nie mają zbyt wiele do czynienia z rzeczywistością, zamiast tego najbardziej zajęci są tworzeniem skostniałych paradygmatów
janlew / 2010-05-23 19:44 / portfel / Tysiącznik na forum

Dziecko poradziło sobie
bezbłędnie, natomiast makler kilkakrotnie się pomylił


Podobny eksperyment przeprowadził Lynch. Przez ileś miesięcy odwiedzał pewną szkołę, w której mówił dzieciom o elementarnych podstawach inwestowania (przedstawiał naprawdę proste zasady), po czym zalecił dzieciom samodzielne stworzenie portfela spółek. Wybierały spółki, o których coś wiedziały (np. były to firmy produkujące zabawki, słodycze lub przybory szkolne), albo znały. Po kilku miesiącach porównał stopy zwrotu z portfela jaki stworzyły dzieci z portfelem funduszy inwestycyjnych i sp500. Stopa zwrotu z portfela dzieci była lepsza niż wyniki funduszy inwestycyjnych i pobiła nawet indeks. dzieci wybierały spółki, które ich zdaniem były dobre, znane, solidne i miały przejrzystą działalność. były to wręcz banalne i nudne spółki, podczas gdy portfele funduszy były nadmiernie udziwnione, ekscentryczne i zbyt zajęte nadążaniem za chwilowymi modami

to też mówi wiele i jest bardzo znamienne - wybieraj to co proste i oczywiste na rynku, nie podążaj za owczym pędem i przejściowymi modami, unikaj nadmiernej komplikacji i gmatwaniny pojęć a osiągniesz lepsze wyniki niż niejeden "profesjonalny" portfel zawodowca

przeczytać o tym ciekawym eksperymencie można w książce Lyncha

http://www.makler.opole.pl/index.php?p=productsMore&iProduct=239

ps. te przykłady tłumaczą nam też czemu anale są takimi antywskaźnikami i dlaczego rynek niemal jak na złość postępuje odwrotnie do ich prognoz: tu również problemem jest przeładowanie zbędną śmieciową wiedzą i nic dziwnego, że prędzej cyganka w przejściu podziemnym, która nie ma pojęcia o rynku, lepiej przewidziałaby co się stanie niż oni
szymon / 2010-05-23 16:42 / Uznany Gracz Giełdowy
czesc,
co do AT - jasne jest ze tylko najprostsze mechanizmy sie sprawdzaja.. macd i srednie kroczace moim zdaniem.... reszta to wymysl szlancow ktorzy polegli na gieldzie i szukaja usprawiedliwienia.
Pudzian powinien posluchac piosenki gdzie padaja slowa.. "trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc" i dac sobie spokoj z mma... bo cienki jest...

a tak w ogole to cieplo dzis i fajnie jest... tylko ta powodz...

pzdr

p.s janlew dobrze ze tu piszesz.
janlew / 2010-05-23 19:52 / portfel / Tysiącznik na forum
cześć szymon


tylko najprostsze mechanizmy sie
sprawdzaja.. macd i srednie kroczace moim zdaniem


macd to niestety jedno z moich większych rozczarowań :-) ale nie mogę powiedzieć, że jest całkiem nieskuteczny bo bywa, że sprawdza się. w skali od skuteczny, sprawdza się czasem do nie sprawdza się wcale dałbym mu ocenę "sprawdza się czasem"

pozdrawiam
investstock / 2010-05-23 16:35
Kolejne podsumowanie tygodnia na blogu. Zapraszamy:
http://investstock.bblog.pl/
Obi-Wan Kenobi / 178.36.143.* / 2010-05-23 14:58
http://www.youtube.com/watch?v=1Quz5L112ts&feature=player_embedded#!

http://www.youtube.com/watch?v=4jUFkA2UO4o&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=S2TOvjTqTEg&feature=player_embedded
piciu / 2010-05-23 15:18 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.youtube.com/watch?v=19bf8znhX_U&feature=related
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy