Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Kolejny tydzień na minusie

GPW: Kolejny tydzień na minusie

Money.pl / 2009-02-27 16:59
Komentarze do wiadomości: GPW: Kolejny tydzień na minusie.
Wyświetlaj:
bebe / 2009-03-02 03:17 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Pa....
bebe / 2009-03-02 03:15 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobrze, że jesteście uśpieni. nocą....śpijcie..- jest o key...!
pozwolę sobie...-wobec tego...
KOWNACKA...- "moja"...MOJA - kobieto sceny...KINA...TEATRU...-DAMO tegoż TEATRU......- ja uwielbiająca Twój tembr głosu...!.....Twojego grania...- Twojego stylu...- ..................................proszę.......POPROSZĘ...- WALCZ...!!!!
powiedzenie kocham Cię...z fanów ...jest takie oczywiste...a ja chciałbym zeby zaistniało....- tak bardzo proszę .CIĘ.....!....mam wybranych = ;-)))....- fanka
bebe / 2009-03-02 01:56 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
cytat]
Do tej pory istniał
system finansowy, w którym regulacje narzucano tylko słabym i rozwijające się
gospodarkom. Ma ten problem postawić w czasie obrad G-20 rozpoczynających się za

------------------------
powtarzam...ale nieco inaczej...ciut inaczej....
"narzucano...!!!!...słabym...!!!.....i rozwijającym się...!!!....
- ---------------------
HĘ....!!!!!..albo HA..!!!..?????
Kenobi / 2009-03-01 23:17 / Uznany malkontent giełdowy
Prezydent Argentyny, Cristina Fernandez de Kirchner powiedziała, że kryzys powinien spowodować zmianę sposobu udzielania pomocy przez MFW i Bank Światowy krajom rozwijającym się. Pomoc powinna być udzielana, bez stawiania surowych warunków. Do tej pory istniał system finansowy, w którym regulacje narzucano tylko słabym i rozwijające się gospodarkom. Ma ten problem postawić w czasie obrad G-20 rozpoczynających się za miesiąc w Londynie. W czasie np. kryzysu azjatyckiego, surowe warunki stawiane przez te instytucje, naraziły wiele krajów na poważne straty.
warren buffet / 2009-03-01 23:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
sfinks -4,99 na akcje

a brydzia mowila ze 6,80 to tanio
Kenobi / 2009-03-01 22:54 / Uznany malkontent giełdowy
Jutro AIG podaje rekordowe straty w historii jednej spółki. Trwają gorączkowe starania, żeby po raz kolejny znów sięgnąć do kieszeni podatników i odsunąć problem o kolejne kilka tygodni. Nie potrafią przyznać, że nie będzie w stanie wywiązać się z zobowiązań i pokryć strat, które ubezpieczała całemu sektorowi finansowemu i tak po kawałku dopłacają do interesu.
g ol d / 2009-03-01 22:59 / Plunąć z brzegu...
AIG nie upadnie ...czas na golenie "baranów"
warren buffet / 2009-03-01 22:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://www.youtube.com/watch?v=8APl40BE3tc

to singiel gdzie ameryka była top 1 na swiecie, oh ah...... to ikona doskonałosci usa.....

jaka bedzie ikona jej schyłku\upadku\spowolnienia\kryzysu

??
adrianoo / 2009-03-01 22:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
na wspominaki Ci sie zebralo:)
warren buffet / 2009-03-01 22:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
niestety, w 94 czy 96 roku pamietam wypowiedz...

wy to w polsce macie wszystko na odwrot. jak u nas koles ma 1 kredyt ( usa ) to dostaje z urzedu drugi.... bo wiadomo ze go stac. jak ktos u was ma 1 kredyt to 2 nie dostanie, bo to za duze obciazenie...

ja se mowie ( a mialem pare lat ) ze to hameryka, ze u nas komuna, bida......

po 15 latach wyszlo, ze to jest, ale czarna uliczka.... pko bp.... komunista..... ale bezpieczny komunista.....
Tygrysek / 2009-03-01 22:48 / portfel / Bywalec forum
pamietasz? :))
pozdro
warren buffet / 2009-03-01 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak tak, przepraszam cie, tylko jak rynek idzie w dół to pozwalam sobie popuścić liny :)

czasem nie wiem czy taki tryb zycia nie pozbawi mnie wczesnej emerki......
adrianoo / 2009-03-01 22:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rok 2256.
Generał imperialnej floty Marsjańskiej ze zdziwieniem podrapał się w jeden z półdupków wystających z czoła.
-Sierżancie!! - chrząknął pukając znacząco w ekran monitora -Cała ziemia miała być zajęta przez nasze siły inwazyjne według planu więc co ma znaczyć ten czerwony obszar w Europie?
Sierżant poczuł jak jego pośladki wystające z czoła oblewa zimny pot.
-A to ...tego ..eeee.....Polska..Ekscelencjo
-Dlaczego ten obszar nie jest zajęty?
-Bo oni jakieś Euro wygrali w 2012 ...
-No dobrze ale my mamy 2256 rok więc co ma piernik do wiatraka..
-No bo tam ekscelencjo wszystko jeszcze rozbabrane że nie było gdzie wylądować..
modliszka / 2009-03-01 22:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam :-)

wiosna zapachnialo w weekend :-))))
nawet krety sie uaktywnily :-)))
z wazniejszych informacji:

"PAP, PKo/16:37
Admirał z USA: wierzę, że Iran ma broń jądrową

Stany Zjednoczone uważają, że Iran uzyskał dość materiału jądrowego do wyprodukowania bomby - powiedział przewodniczący Kolegium Połączonych Sztabów USA admirał Mike Mullen.
Zapytany w programie telewizji CNN, czy Iran ma dość materiału rozszczepialnego do produkcji broni jądrowej, Mullen odpowiedział: "Myślimy, całkiem szczerze, że tak". "

oraz

"Kolejny bankowy gigant wymaga rekapitalizacji
(PAP, pr/01.03.2009, godz. 16:09)
Globalna grupa bankowa HSBC (Hongkong Shanghai Banking Corporation), choć wciąż jest dochodowa, zamierza rekapitalizować się w drodze dodatkowej emisji akcji na sumę 17 mld USD (12 mld funtów) - donosi w niedzielę biznesowy dodatek tygodnika "Observer".

Rekapitalizacja jest bankowi potrzebna dla poprawy zestawień bilansowych w świetle globalnego kryzysu finansowego. HSBC nie ma w planach skorzystania z rządowego programu wsparcia sektora bankowego, lecz zwróci się do swoich akcjonariuszy i inwestorów prywatnych.

Wyniki HSBC uważane są za ważny sprawdzian kondycji brytyjskiego sektora bankowego.

"Observer" spodziewa się, że HSBC, jeden z najbardziej rentownych brytyjskich banków, ogłosi 20-procentowy spadek zysków w ujęciu rocznym oraz wstrzymanie wypłaty dywidendy dla zaoszczędzenia 7 mld USD bądź ograniczenie jej do minimum.

Powodem jest to, że bank został zmuszony do spisania na straty części swoich operacji na rynku nieruchomości USA, realizowanych za pośrednictwem przejętej wcześniej firmy Household, która udzielała pożyczek klientom o niezadowalającej zdolności kredytowej.

Bank został też poszkodowany przez niepewną perspektywę wzrostu w Azji, gdzie prowadzi swoje największe operacje. Jego najwięksi korporacyjni klienci w Chinach, borykają się ze spadkiem eksportu na swe towary w UE. Około 1 mld USD bank miał stracić w piramidzie finansowej Bernarda Madoffa.

W poniedziałek HSBC ogłosi swoje wyniki finansowe za ubiegły rok. Według "Observera" łączna suma trudno ściągalnych należności, kredytów i pożyczek wzrosła w 2008 roku do 25 mld USD z 17 mld USD w roku poprzednim, głównie z powodu strat na wcześniejszych transakcjach i obniżki wyceny aktywów.

Mimo to, wiele banków mogłoby HSBC pozazdrościć spodziewanego przez "Observera" zysku za ubiegły rok w wysokości około 18 mld USD. W minionym tygodniu łączną stratę, sięgającą około 35 mld funtów, ogłosiły dwa banki - RBS oraz Grupa Bankowa Lloyds."

a teraz "39 i 1/2" i do lozka :-)))

Pozdrawiam
Kenobi / 2009-03-01 22:56 / Uznany malkontent giełdowy
HSBC, to kolejny kandydat na bankruta.
Jeck / 2009-03-01 22:17 / "Poławiacz perełek"

2009-03-01 15:39:58 | 83.8.59.* | ulica
Jeck!
W jakiej sytuacji może się pojawić inflacja w Polsce?
Dopóki mamy tak ogromne zadłużenie rząd będzie raczej grał na umocnienie
PLN, a to wyklucza inflację.
Chyba, że robią coś zupełnie innego.
Inflacja zahamuje spadek cen nieruchomości, czyli jest błogosławieństwem dla
zadłużonych.
Ja mówiłem o inflacji w USA i Europie, a ponieważ my nie jesteśmy (jak się niektórym zdawało) samodzielną wyspą rozkwitu pośród oceanu kryzysu czeka nas to samo. Niestety po "tym" co się stanie będziemy w kiepskim stanie i pobudzanie wzrostu musi skończyć się inflacją. Pamiętaj, że dla kredytobiorców hipo (CHF) wystarczy HCF=3 PLN + 7-10% Libor i .... nawet nie chcę myśleć. Mówię oczywiście o tych nowych kredyto (jak powiedział Anonim).
A jaki nasz rząd ma wpływ na wzmacnianie złotówki, jak taki np. Raiffesen Bank może w tydzień rzucić na rynek połowę naszych rezerw. A to tylko sredni bank europejski...
Pozdrawiam
ulica / 2009-03-01 23:15 / Bywalec forum
Na szczęście przed inflacją łatwiej się zabezpieczyć- można zmienić warunki na stałe oprocentowanie. Dają, choć bardzo zniechęcają. I tylko na 5 lat.
Inflacja powoduje wzrost wartości nieruchomości, jak i akcji, bo w nie się ucieka ratując oszczędności.
Przy takiej skali kryzysu trudno oczekiwać, że okres deflacji będzie trwał krótko. Przynajmniej tego uczy historia.
A rząd?/NBP ma wpływ. Jeżeli będą "drukować", to nie trzeba spekulantów, rynek sam wyceni USD/PLN.
Stąd, jak sadzę natychmiastowe cięcia w budżecie.

Dla kredytobiorców znacznie gorsza jest deflacja i utrata wartości nieruchomości. Pogarsza to warunki nawet dobrego kredyto , jak pisał Anonim.
Poza tym, poza garstką niezastąpionych, wielu zagrożonych jest utratą pracy.
I na koniec, najważniejsze. Brak upadłości konsumenckiej.
Pozdrawiam.
Life / 2009-03-02 01:08 / Tysiącznik na forum

Dla kredytobiorców znacznie gorsza jest deflacja i utrata wartości nieruchomości.
to prawda i niestety w krótce fakt.


Brak upadłości konsumenckiej.
I tutaj powinniśmy uczyć się od niemców...
max303 / 2009-03-01 22:14 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Dobranoc,do jutra(:-)
Mieczyslaw / 2009-03-01 22:16 / Uznany Gracz Giełdowy
czesc dobranoc
osesek / 2009-03-01 21:56 / Pan Tysiącznik
Na dobranoc (:

Baco, macie nowotwór złosliwy i pozyjecie jescze z trzy miesiące, oznajmił lekarz.
Co ma byc to bedzie, panie doktorze ale napiszcie w papiery, żem chory na aidsa.
A co wam do głowy przyszło ? Dlaczego ?
A tak sobie kombinuje, że w nasej wiosce jesce nikt na aidsa nie umarł to bede piersy.
I po mojej smierci nikt mojej Hanki nie rusy. A przed smiercią to chce zobaczyć miny tych co moją Hanke rusali.
max303 / 2009-03-01 21:57 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
rewelka(:-)))))))
jaroslaw74 / 2009-03-01 22:02 / Uwaga! Łamie regulamin forum
maksiu załatwię ci taką diagnozę jak chcesz mam znajomego lekarza ;-))))))))))))))))))))
max303 / 2009-03-01 22:05 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
2008-09-08 10:32:30 | | jaroslaw74
a dupek ten co akcje sprzedał w piątek (:-))))))))
jaroslaw74 / 2009-03-01 21:48 / Uwaga! Łamie regulamin forum
2009-02-27 18:15:38 | Kenobi [ "Uznany malkontent giełdowy" ]
To jest takie strzyżenie baranów, co ludzie ciężką pracą zarobią i oszczędzą, to
wciągną ich do gry i odbiorą. Teraz dobrze wiedzą, że nie ma kapitału, bo rośnie
bezrobocie i ludzie i spółki przeszli szok związany ze spadkiem wartości złotego
i muszą nagle zaciskać pasa, żeby wyrobić się z dużo większymi spłatami
kredytów, więc i nie ma kogo wciągać. Do tego rośnie dziura budżetowa, a
oszczędzanie rządu spowoduje spadek wydatków na inwestycje, a więc i wiele firm
straci dużego klienta. Też samorządy będą miały problemy ze zdobyciem
pieniędzy. Tak mści się życie ponad stan, myśląc, że zagraniczni spekulanci
przychodzą tu, żeby do nas dołożyć, a nie zarobić i wytransferować za granicę.
max303 / 2009-03-01 21:52 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
2008-09-08 08:34:36 | | jaroslaw74
kurde to jakaś depresja schizofreniczno-paranoidalna dzieńw dzień to samo musiał nieźle
popłynąć stąd te czarne wizje
jaroslaw74 / 2009-03-01 21:56 / Uwaga! Łamie regulamin forum
nie powtarzaj się bo twoja maksyma jest jedna brnąć do piekła i rechotać jak bałwan sam do siebie
max303 / 2009-03-01 21:59 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
2008-09-08 08:39:48 | | jaroslaw74
nie wiem, obserwuję te wypowiedzi od czasu do czasu ale to jest jak TRAUMA kurde naokrągło
ta sama czarna wizja
needle / 2009-03-01 21:55 / Bez rangi
w portfelu zostaw znak, jak zajrzysz, ok?
Pooh / 2009-03-01 21:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Igła - WW ;)
Pzdr.Q
needle / 2009-03-01 22:04 / Bez rangi
zadzwoniłbyś, albo choć we Własnym pogadał...?
Pooh / 2009-03-01 22:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Toż napisałem! :)
Pzdr.Q
3xM / 83.31.248.* / 2009-03-01 21:39
Rekomendacje na jutro - kupujemy KGHM - polska miedź dla Polaków i PKO BP.
Niech sobie kupują swoje banki !!!!
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy