Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW kończy na sporym minusie

GPW kończy na sporym minusie

Money.pl / 2008-12-17 17:07
Komentarze do wiadomości: GPW kończy na sporym minusie.
Wyświetlaj:
zbig$ / 2008-12-18 03:41 / Uznany gracz - weteran 93/94
The Fall Of Babylon
By Benjamin Fulford
12-17-8

What we are witnessing is the fall of the 6,000-year old system of Babylonian debt slavery. The human ants are running around in increasing panic because they sense something big has happened. Most are blind so they cannot see that the eye at the top of the human ant-hill, or pyramid, has been overthrown. There is chaos because the people at the top cannot agree on what to do next.
radekidz / 2008-12-18 07:13 / Mazur z Mazur
.. ślepe mrówki ???
piciu / 2008-12-18 02:30 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
azja zielono-czerwona a my jacy bedziemy?

zieloni :)
piciu / 2008-12-18 01:28 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ciekawe strony

http://www.13grudnia81.pl/
http://www.polskietradycje.pl/
zbig$ / 2008-12-18 02:51 / Uznany gracz - weteran 93/94
dzieki, dobre
piciu / 2008-12-18 01:04 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie. I czy się dopłynie, czy nie dopłynie, kształci to, wyrabia mięśnie".
Zbigniew Herbert
pawel_bxxx / 77.113.95.* / 2008-12-18 01:18
"idz wyprostowany wsrod tych co na kolanach"
Z.herbert
szymon / 2008-12-18 00:14 / Uznany Gracz Giełdowy
http://pl.youtube.com/watch?v=IX5z8jQ77yU
warren buffet / 2008-12-18 00:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

2008-12-17 23:56:50 | Longterm [ Mostek Zwyciężymy! ]
no tak ale kontrakty przyspieszają proces oceny
rynku..


gdybym był szejkiem na wig20 albo zrobiłbym 3000 albo 500 pkt.... bo albo mam dzien i super sie czuje albo chcialbym zeby zgnoic polske.....

to jest ocena rynku ?
Longterm / 2008-12-18 00:07 / Mostek Zwyciężymy!
Polska 2009 = Japonia 1971

Dobranoc
Fitter / 2008-12-18 00:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Polska 2009 =USA 1929 &Rosja 1989
Longterm / 2008-12-18 00:06 / Mostek Zwyciężymy!
Chris Cox - szef SEC - podaje się honorowo do dymisji 20 Stycznia razem z odejściem z urzędu Busha...jednak republikanie mają honor...u nas Ludwiczek ciągnąłby na maksa...
Longterm / 2008-12-18 00:00 / Mostek Zwyciężymy!
Im mocniej spadnie w Piatek tym lepiej...pojawi się popyt bo każdy głupi będzie widział że sypacz wystrzeli się z amunicji na wygaśnieciu kontraktów...czyli że zwała będzie sztuczna...im bardziej spadnie tym większy będzie rajd kończący rok...a to będzie mocne uderzenie na koniec roku!
warren buffet / 2008-12-18 00:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
racja, najgorzej jak nie spadnie i bedzie rosło
piciu / 2008-12-18 00:19 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mysle ze tak bedzie
Longterm / 2008-12-18 00:06 / Mostek Zwyciężymy!
cholera nie wiadomo by było co robić:)
warren buffet / 2008-12-17 23:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

2008-12-17 23:45:40 | szymon [ Szymonek ancymonek ]
gra to jest w kasynie. A na gpw
skubanie ludzi z kasy, nie ma to nic
wspolnego z inwestowaniem. Kontrakty
juz nie spelniaja tej roli ktora
powinny. Od dawna jestem za tym aby
je zlikwidowac.
abstrachujac, to wlasnie najwieksze
banki wymyslaja coraz bardziej
skomplikowane instrumenty, ktore
sluzo tylko dojeniu ludzi z kasy.


te gołodupce co steruja wigiem 20 nie ruszyłyby ropy o 1% nawet w ciągu minuty, gołodupce co w bananowni urzeduja....

ale tu ludwik pozwala im zarabiac, to co sie dziwic ?
Zielarz / 2008-12-17 23:54 / Uparty Gracz Giełdowy

2008-12-17 23:45:40 | szymon [ Szymonek ancymonek ]
gra to jest w kasynie. A na gpw skubanie ludzi z kasy, nie ma
to nic wspolnego z inwestowaniem. Kontrakty juz nie spelniaja
tej roli ktora powinny. Od dawna jestem za tym aby je
zlikwidowac.
abstrachujac, to wlasnie najwieksze banki wymyslaja coraz
bardziej skomplikowane instrumenty, ktore sluzo tylko dojeniu
ludzi z kasy.

jest jedna zaleta - nikt nikogo nie zmusza zeby grac na pochodnych, a ten caly Guten Morgan i inni graja tam gdzie maja to co im potrzeba - jeleni.
warren buffet / 2008-12-17 23:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale ja gram na akcjach, nie chce tutaj takich, nie chce zeby pko w jeden dzien bylo +5 a w drugi -5
Zielarz / 2008-12-17 23:59 / Uparty Gracz Giełdowy
ale jezeli to jest dobry papier to on to wszystko zniesie ...
Pooh / 2008-12-18 00:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
To powyżej jest bardzo ważne!
Jeżeli wiesz, że masz dobry papier /i nie wrzucasz kasy na szybki zarobek/ to kurs de facto nie powinien Cię interesować w danej chwili...
A psychika jest - jaka jest.
Pzdr.Q
warren buffet / 2008-12-18 00:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak ale koszowi sie nic nie oprze.... kosz kupna to nie akumulacja, a co taki kosz to forum pisze: hossa
Pooh / 2008-12-18 00:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Warren, sam pisałeś że kupujesz na dołku i akumulujesz.
Mnie merdanie indeksem też wqrwia, z powodów podobnych jak Tomtaya.
Ale jak spółka jest dobra, to burdel przeminie a masz papier w dobrej cenie.
Pzdr.Q
tomtay / 2008-12-18 00:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
prawda, tylko że pośrednio także gospodarką to merda, a nie lubię jak ktoś merda moim krajem (a w wojsku nie byłem jakby kto pytał i na komisji też nie - przegapiłem :))
Pooh / 2008-12-18 00:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Wiem - też ciężko mi patrzeć, jak Węgry, które mają pier_dolnik gospodarczy od dwóch lat dziś kończą na +6, a u nas jakaś je_bana spekuła robi z rynkiem, co chce... /Inna sprawa, jak pisze Anonim, że duży wzrost w naszym kraju też był na kredyt/.
Ja akurat byłem w wojsku, kałasza rozłożę i złożę, strzelę mniej lub bardziej celnie - ale to i tak nie pomoże ;).
Pzdr.Q
tomtay / 2008-12-18 00:23 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
przepraszam, że tak od razu przed szereg, ale to zawsze pytają czy w wojsku byłeś!!!
a jak miałem byc jak wszystkie wezwania mi notorycznie wypadały z dziesiątego piętra, a fotel miałem przy oknie i tam rozmatrywałem korespondencję jako młody chłopak, nieokrzesany :))
Pooh / 2008-12-18 00:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
;)
Z naszej armii pamiętam komentarz:
"To jest wojsko? To burdel, nie wojsko.
Mój dziadek miał burdel.
Tam był porządek ! "
Pzdr.Q
Ps. W zasadzie można przenieść to powiedzenie na obecne rynki kapitałowe ;)
Zielarz / 2008-12-18 00:15 / Uparty Gracz Giełdowy
no i z emeryturami tez troche boli ale ja juz sie pogodzilem z faktem ze mimo ze nawet aktualnie pracuje zadnej ale zadnej realnej emerytury miec nie bede ...
warren buffet / 2008-12-18 00:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
akurat z wigu20 nie mam wiele, ale tak, akumuluje w dołku... burdel nie wiem kiedy na wig20 przeminie bo niepredko ulica sie zjawi i obroty porzadne, faktycznie jest na bank tak, ze fundamenty sie z tych poziomow niezle obronia...
Zielarz / 2008-12-18 00:08 / Uparty Gracz Giełdowy
ale jak jest kosz sprzedarzy a papier jest niedoceniony to znajda sie tacy inwestorzy ktorzy to zauwaza i ustawia sie z kupnem ... a spekulantowi amunicja sie z czasem skonczy.
szymon / 2008-12-18 00:01 / Uznany Gracz Giełdowy
co Ty piszesz, rzucaja koszyk ktory jest zlozony proporcjonalnie do wagi spolki w indeksie i nic sie nie oprze.
Zielarz / 2008-12-18 00:05 / Uparty Gracz Giełdowy
w sensie longterm pisalem oczywiscie.
tomtay / 2008-12-18 00:04 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
o to to to, nie ważne co spółka sobą reprezentuje, bo i tak jest kartoflem do przewalania przy kontraktach ..
warren buffet / 2008-12-18 00:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
co było widać dzis
szymon / 2008-12-17 23:56 / Uznany Gracz Giełdowy
jakby to nie mialo wplywu na ceny akcji to jasne. Ja na kontraktach nie gram, wiec dlaczego mam w tym uczestnicznyc ?
Zielarz / 2008-12-17 23:55 / Uparty Gracz Giełdowy
z tej sytuacji trzeba korzystac ale bez wkladania rak w ta maszynke do miesa ...
piciu / 2008-12-17 23:53 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
„dbaj o zdrowie”.
A co trzeba zrobić, żeby dbać o zdrowie?....
– Myć owoce!
Nawet ładne hasło: „Dbaj o zdrowie myj owoce”.
Chcąc zadbać o zdrowie umyłam na początek 20 kilo jabłek, 15 kilo gruszek i dwie duże dynie. Mimo to ból gardła mi nie przeszedł.
Longterm / 2008-12-17 23:50 / Mostek Zwyciężymy!
szymon a nie pomyślałeś że sypacz kontraktowy zrobi nam przysługę bo już w Piatek będzie podwójne dno na wig20 i potem bomba w górę a tak byśmy się przez pół roku srali?
szymon / 2008-12-17 23:55 / Uznany Gracz Giełdowy
a nie uwazasz ze to syt gosporarcza, kondycja firm itd powinny decydowac o cenie akcji a nie jp morgan ktory sie nachapie ?
Longterm / 2008-12-17 23:56 / Mostek Zwyciężymy!
no tak ale kontrakty przyspieszają proces oceny rynku...dlatego ja jestem od dawna zwolennikiem wprowadzenia krótkiej sprzedaży
warren buffet / 2008-12-17 23:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wiec w piatek jest 1480 ?
Longterm / 2008-12-17 23:55 / Mostek Zwyciężymy!
1480 to był intraday ale np 1600 mogą zrobić...dwie takie sesje jak dzisiaj i po sprawie
Longterm / 2008-12-17 23:49 / Mostek Zwyciężymy!
tomtay, patrz tak samo jak dali reko na lotos na 0 zł ...no co Ci to da że KNF zbada sprawę? trza było siorbać jak spadało -15% bo to była okazja a nie się obrażać ...tak samo teraz jeśli będą sypać KGHM w piątek ja będe siorbał - jestem gotowy
tomtay / 2008-12-17 23:54 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
w ogóle nie zwracam uwagi na takie reko dla Lotosu, bo jakiś szemrany chciał sie obkupić i pewnie to zrobił, bo taniej było zapłacić za reko niż "przepłacać" za akcje,
ale Wig 20 nie powinien istniec po to, żeby przewalać akcje jak kartofle w celu uzyskania korzyści na kontraktach! to są k**** spółki nasze Polskie a nie kartofle dla jakiś pajaców z Morgana, którzy nie wiedzą gdzie leży Polska :))
Longterm / 2008-12-17 23:57 / Mostek Zwyciężymy!
he he Polacy pewnie tam pracują nie bój się
warren buffet / 2008-12-17 23:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
lotos bedzie ponizej 10 zł.... takze nie trza bylo siorbac tylko trza bylo na dupie siedziec jak trend jest znany
warren buffet / 2008-12-17 23:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Znów fixing cudów na GPW. Ktoś jednym zleceniem sztucznie zaniżył WIG20 o 1,5 pkt proc. KNF twierdzi, że działał w pojedynkę.
Podobna tematyka

Jeśli dziś środa, to mamy fixing cudów
WIG20 zaczął nagle gwałtownie tracić
Sobolewski: piątkowe ryzyko jest małe, ale…
To JP Morgan stał za "fixingiem cudów"

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podejrzewa, że w środę znów doszlo do manipulacji. Tym razem ktoś złożył potężne zlecenie sprzedaży. Chciał za wszelką cenę pozbyć się papierów polskich blue chipów wartych około 100 mln zł. Władze giełdy nie zawiesiły notowań (dogrywki) i potężne zlecenie koszykowe pesymisty załamało kursy głównych indeksów. WIG20 w jednej chwili powiększył straty o 1,5 proc. (28 pkt) i zakończył tracąc 3,9 proc. stracie. To najgorszy wyniki w całej Europie.
Fitter / 2008-12-17 23:39 / portfel / Tysiącznik na forum
a widzialales jak wig 20 na fixingu wydladal w USD
warren buffet / 2008-12-17 23:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
- Ustaliliśmy, że za spadek notowań akcji z WIG20 na końcowym fixingu odpowiada jedno zlecenie koszykowe sprzedaży. Wiemy, z którego domu maklerskiego wyszło i ustalamy okoliczności pod kątem ewentualnej manipulacji – poinformował nas zaledwie cztery minuty po środowej sesji Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF.
Żadnej nazwy na razie nie ujawniono.
Regulator wypomniał władzom giełdy. Te bowiem do tej pory nie wskazały KNF, jakie działania zamierzają podjąć, by „zapewnić możliwości prawidłowego kształtowania kursów akcji na zamknięciu notowań”. Do zamknięcia tegowydania GPW nie zajęło stanowiska w tej sprawie, choć nalegaliśmy.

Dzień wcześniej KNF wydał zaskakujący komunikat. Ujawnił, że jeden, zagraniczny inwestor zajął potężną pozycję na rynku indeksowych kontraktów terminowych, których rozliczenie przypada na najbliższy piątek (we wtorek miał aż 40 proc. wszystkich kontraktów na WIG20). Nie ujawniono, o kogo chodzi. Wiadomo jednak, że tajemniczy gracz obstawił pozycję krótką, czyli zarabia na spadkach kursów akcji. Regulator nie wykluczył też, że wpływowy inwestor może chcieć pomóc szczęściu, czyli sprzedać większy pakiet akcji, by sztucznie zaniżyć indeks i zarobić na kontraktach (być może byliśmy właśnie tego świadkami w środę). Władze giełdy w innym, wtorkowym komunikacie uspokajały jednak krajowych inwestorów, że „prawdopodobieństwo zaistnienia zagrożenia bezpieczeństwa i pewności obrotu jest niskie”.
warren buffet / 2008-12-17 23:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Na forach internetowych zawrzało. Inwestorzy obawiają się, że najgorsze dopiero przed nami, bo rozliczenie feralnych kontraktów przypada dopiero w piątek.
- Proponuje skorzystać z regulaminu giełdy i zawiesić notowania na dwa dni. Kursem rozliczeniowym dla kontraktów będzie środowa sesja – napisał internauta na forum Pb.pl.
Większych wahań krajowych indeksów na czwartkowej i piątkowej sesji nie wykluczają też wytrawni maklerzy.
- Zawsze, kiedy zbliża się termin rozliczenia instrumentów pochodnych (chodzi o trzeci piątek grudnia, marca, czerwca i września), przebieg sesji jest bardzo dziwny. Gwałtownie zwiększa się zmienność. Obawiam się, że tym razem skala zmian będzie jeszcze większa, niż zwykle – komentuje Marcin Mierzwa, zastępca dyrektora Biura Maklerskiego Alior Banku.

Przypomnijmy, że 12 listopada na GPW doszło do podobnego cudownego fiksingu. Wtedy potężny bank inwestycyjny JP Morgan jednym zleceniem zawyżył WIG20. KNF podejrzewa go o manipulację.
mmisiek / 217.96.251.* / 2008-12-17 23:48
zawieszenie notowań?
he,he marzy sie ręczne sterowanie jak w jakiejś republice bananowej
warren buffet / 2008-12-17 23:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

Proponuje skorzystać z regulaminu giełdy i zawiesić
notowania na dwa dni. Kursem rozliczeniowym dla
kontraktów będzie środowa sesja – napisał
internauta na forum Pb.pl.



predzej ch** mi na głowie wyrośnie niz to wejdzie w zycie
tomtay / 2008-12-17 23:38 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a wiesz, że o tym dzis myślałem, żeby tak "dymn..ć" Morgana i np. skrócić sesje w piątek
tak z głupia frant o 15.30 że serwer padł ... no padł kurna to i padł i co Wam zrobie, piątek znowu? - napisałby Ludwiczek w sobotnim oświadczeniu :))
szymon / 2008-12-17 23:33 / Uznany Gracz Giełdowy
to bylaby swietna zagrywka, ale oczywiscie nierealne.
Zielarz / 2008-12-17 23:40 / Uparty Gracz Giełdowy
oczywiscie ze nierealne. Na glowie mozna co najwyzej miec guza :)
Zobaczymy co Ludwiczek wymysli - ma oglosic jutro po sesji.
Longterm / 2008-12-17 23:35 / Mostek Zwyciężymy!
co Ty? poważnie tak myślisz? zagranicy byś nie zobaczył w naszym kraju na długo po takim przekręcie
Longterm / 2008-12-17 23:38 / Mostek Zwyciężymy!
ostatnią rzeczą którą teraz należy zrobić to zawieszać notowania....należy pozwolić rynkowi działać - teraz trochę tracimy ale kiedyś kapitał będzie się pachał drzwiami i oknami bo będzie pewny że my to nie Rosja...a jak Morgan jest silniejszy niech wygra...
tomtay / 2008-12-17 23:40 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
sam sobie pozwól działać kuna! wcale mi sie to nie podoba, że jakiś Morgan już dziś rąbie mnie na emeryturce mimi iż na tą pójdę najwcześniej za 30 lat :))
Longterm / 2008-12-17 23:42 / Mostek Zwyciężymy!
w długim terminie nie zarżnie całej giełdy - powtarzam raz jeszcze to jest okazja dla nas
szymon / 2008-12-17 23:38 / Uznany Gracz Giełdowy
ja p*** taka zagranice ktora steruje wigiem20 i gra na kontraktach. Niech przyjda normalni i powazni inwestorzy.
Longterm / 2008-12-17 23:40 / Mostek Zwyciężymy!
ale nie uważasz że to jest dla Ciebie okazja właśnie żeby siorbać jak oni likwidują lewary? pomyśl że to nie jest zło - to jest gra...korzystaj z tej sytuacji...ja kupuje to co oni sypią każdego dnia...
szymon / 2008-12-17 23:45 / Uznany Gracz Giełdowy
gra to jest w kasynie. A na gpw skubanie ludzi z kasy, nie ma to nic wspolnego z inwestowaniem. Kontrakty juz nie spelniaja tej roli ktora powinny. Od dawna jestem za tym aby je zlikwidowac.
abstrachujac, to wlasnie najwieksze banki wymyslaja coraz bardziej skomplikowane instrumenty, ktore sluzo tylko dojeniu ludzi z kasy.
warren buffet / 2008-12-17 23:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
brawo, tez bym zlikwidowal cale te kontrakty, niech sobie sa kontrakty na ropie, ciekawe czy te cieniasy ropa pokieruja.... wigie20 tak.....

jestem za zmienisiem kontraktow
warren buffet / 2008-12-17 23:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tu chodzi o miliony złotych netto zarobku....kto ma kapital ten rzadzi..
piciu / 2008-12-17 23:40 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tak bylo jest i bedzie
Pooh / 2008-12-17 23:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
i to jest esencja sprawy...
Pzdr.Q
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy