Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Kupujący w dalszym ciągu będą dyktować warunki

GPW: Kupujący w dalszym ciągu będą dyktować warunki

Wyświetlaj:
canary wharf / 2013-01-06 20:42 / portfel / Tysiącznik na forum
siedza tu caly weekend i biadola :) szkoda mji was, a ja sobie otpotszyffam :)hEHEH
weekend w pracy / 86.63.111.* / 2013-01-06 21:27
po czym ?? jeżeli wolno zapytać?? napracowałeś się ??
synonim / 2013-01-06 17:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Szerokość polskiego rynku, czyli liczba spółek uczestnicząca w zwyżkach, nadal nie pokazuje oznak rozpoczęcia nowego trendu wzrostowego już w tym momencie. W przeciwieństwie do sytuacji z 2006 roku, kiedy to na kilka miesięcy przed gwałtowną falą zwyżek coraz więcej spółek zaczęło wzbudzać zainteresowanie inwestorów. Obecnie żaden z tych kluczowych elementów – ani szerokość rynku, ani fundamenty spółek – nie pokazuje jeszcze oznak znaczącej poprawy. Jedyne, co uległo wzmocnieniu, to same oczekiwania, że tak się stanie

http://www.parkiet.com/artykul/7,1300447-Rok-2013-da-zarobic.html?p=2

To o czym piszę od dawna - szeroki rynek nie rośnie i to pokazuje, że nie ma żadnej hossy
hmmm* / 46.186.7.* / 2013-01-06 20:31
tak to prawda, nie ma jeszcze hossy, ale może sie wreszcie doczekamy . .
synonim z telefonu / 37.249.237.* / 2013-01-06 23:40
Hossa to przy zdrowych gospodarkach a nie przy bankrutującej piramidzie długów na której zachodnie gospodarki stoją jak zamki na piasku

To wszystko są tylko rajdy w bessie
dywidendziarz na karaibach / 86.63.111.* / 2013-01-06 19:34
ale za to dywidendy jakie ;-)))))))))
synonim / 2013-01-06 17:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Domyślam się, że na zachowanie cen surowców wpływa stagnacja światowej gospodarki, która jest już faktem. Dlatego uważam, że rynki akcji nieco pospieszyły się w dyskontowaniu ekonomicznego odrodzenia na świecie. Skala pozytywnego nastawienia inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych), zbliża się szybko do wysokiego poziomu. W takiej sytuacji miejsce do zwyżek wydaje się ograniczone. Co więcej, przypuszczam, że nastroje na giełdach rynków wschodzących czy wśród niemieckich inwestorów, są wręcz karnawałowe. Biorąc pod uwagę fakt, że opracowywany przez SII wskaźnik sentymentu polskich inwestorów indywidualnych wskazuje właśnie najwyższy od rekordu zanotowanego w połowie marca poziom optymizmu, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że jest aż za dobrze

http://www.parkiet.com/artykul/7,1300447-Rok-2013-da-zarobic.html

Kolejny dowód na to, że na giełdach mamy przewagę optymistów a nie pesymistów
synonim / 2013-01-06 17:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
I tak, w 1931 r. po udanym styczniu indeks największych amerykańskich spółek załamał się do końca roku o 53,3 proc.

http://www.parkiet.com/artykul/7,1300088-Co-styczen-powie-o-calym-roku-.html

Byki lubią forsować tezę, że jaki styczeń taki cały rok na giełdach ale po powyższym przykładzie widać jak bardzo może to być zwodnicze rozumowanie
Kacper, Melchior i Baltazar / 77.254.38.* / 2013-01-06 15:11
Kolejnym problemem, na który jak na razie jeszcze zwraca się zbyt mało uwagi, jest problem braku wody i rekordowa susza latem tego roku w Stanach, której skutki będą znacznie większe niż się wydaje, bo towary rolne są jednym z ważniejszych źródeł dochodów eksportowych Stanów.
Wpływa to jednocześnie na koszty transportu, bo rzeka Missisipi, którą do tej pory przewożono tanio masę towarów w obie strony, zaczyna wysychać i przestaje być żeglowna.
Do tego dochodzi problem marnotrawstwa i zanieczyszczenia ogromnych mas wody dla uzyskania gazu i ropy z łupków, co już spowodowało powołanie specjalnej komisji dla zbadania skutków bardzo poważnych, bo długofalowych i zagrażających bezpieczeństwu życia ludności problemu.
Chciwość koncernów na chwilowe zyski jest niepohamowana, ale skutki tego bywają nieodwracalne i dalekosiężne.
Warto o tym pamiętać i u nas, gdzie mamią nas obietnicami bogactwa, które jak do tej pory pójdzie do ich kieszeni, a potem jak Fiata, który nie płacił przez 20 lat podatków, zamkną i ludzi zwolnią...
Kacper, Melchior i Baltazar / 77.254.38.* / 2013-01-06 14:11
Jedyna spółka, jaką w Stanach próbowali robić "hopssę", już się skończyła, razem z hopssą.

AAPL $527.00 -15.10 (-2.79%)
synonim / 2013-01-06 12:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Mniej płynne giełdy zawsze były dobrym wskaźnikiem wyprzedzającym w stosunku do giełd molochów, które jak dinozaur ruszają się wolniej

Tym samym warto spojrzeć sobie na wykres tej mniej płynnej giełdy z naszego regionu, która po sztucznym rajdzie w grudniu już tąpnęła pionowo w dół do majowych dołków

Reset byków tam był MEGA SZYBKI I BRUTALNY

http://www.bloomberg.com/quote/BIRS:IND

My w piątek też już zaczęliśmy spadać choć DAX i USA jeszcze nie spadały
synonim / 2013-01-06 12:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Na niektórych mało płynnych giełdach na świecie taka sama parabolka w grudniu jak u nas - pionem w górę i od razu widać, że była to zsynchronizowana robota zagranicznych funduszy inwestycyjnych

"Dziwnym trafem" największe parabole były na giełdach w naszym regionie :)

http://www.bloomberg.com/quote/BET:IND

http://www.bloomberg.com/quote/SBITOP:IND/chart

http://www.bloomberg.com/quote/DFMGI:IND/chart

http://www.bloomberg.com/quote/SOFIX:IND

http://www.bloomberg.com/quote/PX:IND

http://www.bloomberg.com/quote/TALSE:IND

http://www.bloomberg.com/quote/JOSMGNFF:IND

http://www.bloomberg.com/quote/RIGSE:IND

http://www.bloomberg.com/quote/FTN098:IND

http://www.bloomberg.com/quote/PASISI:IND

http://www.bloomberg.com/quote/BELEXLIN:IND

http://www.bloomberg.com/quote/TOP40:IND
Longterm / 2013-01-06 12:44 / Mostek Zwyciężymy!
Witam synonim, czy nie zastanawiałeś się kiedyś nad usystematyzowaniem swoich przemyśleń na temat giełdy i założeniem własnego bloga. Ja od pewnego czasu prowadzę ranking polskich blogerów niezależnych i powiem szczerze że widziałbym Cię tam, pomimo tego że w wielu sprawach się z Tobą wielokrotnie nie zgadzałem i wciąż nie zgadzam ale przecież to nie o to w tym wszystkim chodzi. Jeśli by Ciebie ten temat zainteresował to poniżej link do najnowszego rankingu blogerów niezależnych za 2012 rok - jest tam między innymi były redaktor Money.pl Pana Artur Nawrocki i niejaki Wykresy Gieldowe, którego pewnie też kojarzysz:

www.longterm.pl
synonim / 2013-01-06 12:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kiedyś może bloga założę ale generalnie nie pociąga mnie to
synonim / 2013-01-06 12:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawe, że ten indeks globalny MSCI World Index (wszystkie giełdy w pigułce) cały czas nie wrócił do szczytów z 2011 roku, tak jak DAX czy S&P500

http://www.bloomberg.com/quote/MXWD:IND/chart

Dywergencja
Mietek napletek / 86.63.111.* / 2013-01-06 12:23
teraz nic tylko czekać "cierpliwie" na powrót do 3900 ;-)))))))))) i dywidendy ;-)))))))) tak jak to radzi mitoman po zawodówce ;-))))))
synonim / 2013-01-06 12:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

teraz nic tylko czekać "cierpliwie" na powrót do 3900


Zobacz sobie na wykres tej mniej płynnej giełdy, która po sztucznym rajdzie w grudniu już tąpnęła pionowo w dół do majowych dołków

Reset hossiarzy tam był MEGA SZYBKI I BRUTALNY

http://www.bloomberg.com/quote/BIRS:IND
synonim / 2013-01-06 09:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
James Bullard, prezes FED z St. Louis, powiedział, że banki centralne straciły już wiarygodność próbując "sfiskalizować kryzys wywołany przez niezaradność rządów"

SAN DIEGO, Jan 4 (Reuters) - The world's top central banks have sacrificed some of their cherished independence as a result of fiscal-like policies undertaken to repair the damage of the global financial crisis, a senior Federal Reserve official said on Friday, calling the ECB one of the worst offenders
doopek / 62.21.19.* / 2013-01-07 09:16
"some independence" to nie jest wiarygodność... dobrze by było czasem sprawdzać domorosłych tłumaczy :)
synonim / 2013-01-05 19:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Owe podobieństwo z sytuacją sprzed roku nie jest niestety optymistyczne. Po 7-tygodniowej fali zwyżkowej w końcu stycznia 2012 r. paliwo do wzrostu wyczerpało się (mniejsze spółki rosły jeszcze do połowy lutego), po czym notowania zaczęły się osuwać – najpierw wolno, a później coraz szybciej, aż wreszcie do maja całe noworoczne zyski zostały skasowane. W kontekście tego, że WIG zrealizował już niemal w całości wspomniany na wstępie prognozowany potencjał zwyżkowy, ryzyko, że indeks podąży ścieżką wytyczoną przed rokiem, wydaje się jeszcze większe

http://www.parkiet.com/artykul/32,1300390-Czy-obedzie-sie-bez-takiego-rozczarowania-jak-przed-rokiem-.html
strugam wariata / 83.8.117.* / 2013-01-05 20:03
apropo tego co niżej napisał Eternit,
jak to jest, że wszystko co piszesz się nie spełnia ? że jesteś idealnym antywskaźnikiem ?
i nadal sypiesz dziesiątki postów dziennie ?
mało tego, napisałeś, że szczyt w USA był we wrześniu i już tego nie poprawią, patrząc na Twoją zdolność przewidywania to oczywiście go poprawią
a ty nadal będziesz głupa palił ?
synonim / 2013-01-06 11:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

apropo tego co niżej napisał Eternit,

A propo tego co napisał niżej Etermit TO TY ROBISZ TO SAMO a Redakcja skomentowała tak:

Rdakcja forum / 2013-01-05 15:11
Odblokowaliśmy Pana konto i natychmiast zaczyna Pan prowokować awanturę na forum. Ostrzegamy, że nie dopuścimy do tego.
Prosimy o skupienie się na komentowaniu wydarzeń na giełdzie, a nie decyzjach i poglądach innych użytkowników forum.
synonim / 2013-01-05 20:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jak to jest, że wszystko co piszesz się nie spełnia ?

Nigdzie nie piszę, że to wszystko się ma spełnić od razu albo wtedy kiedy ty chcesz


mało tego, napisałeś, że szczyt w USA był we wrześniu i już tego nie poprawią, patrząc na Twoją zdolność przewidywania to oczywiście go poprawią


No to zaloguj się i obstaw, że poprawią i zobaczymy kto z nas miał rację bo ja przynajmniej mam odwagę coś obstawić a ty nie bo nie masz nawet stałego nicka
doopek / 62.21.19.* / 2013-01-07 09:19
No więc własnie, panowie, szable w dłoń i piaskiem między oczy, wiaderko i łopatka w pogotowiu, dżizas...
strugam wariata / 83.8.117.* / 2013-01-05 21:09

Nigdzie nie piszę, że to wszystko się ma spełnić od razu

np. rajd mikołaja to kiedy miał się nie spełnić ? a, że chodziło ci o ten pod koniec 2013 ?


No to zaloguj się i obstaw, że poprawią i zobaczymy kto z nas miał rację bo ja przynajmniej mam odwagę coś obstawić

jesteś cyniczny znów pisząc o swojej odwadze
synonim / 2013-01-06 11:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Rdakcja forum / 2013-01-05 15:11
Prosimy o skupienie się na komentowaniu wydarzeń na giełdzie, a nie decyzjach i poglądach innych użytkowników forum
synonim / 2013-01-06 08:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jesteś cyniczny znów pisząc o swojej odwadze


Ja ją po prostu mam a ty nie. Jesteś nuuuuudny ciągle zajmując się pisaniem tu tylko o innych piszących zamiast pisać o giełdzie. No ale skoro nie znasz się na giełdzie to w sumie co innego ci zostało jak szukanie sposobności do pokłócenia się z kimś tutaj - to w sumie częste zajęcie w naszym "wspaniałym społeczeństwie"


np. rajd mikołaja to kiedy miał się nie spełnić ?


Gdzie pisałem, że na 100% go nie będzie? Giełda to zabawa w przypuszczenia i od tego mamy to forum. Czasem ktoś się myli no ale nawet do tego trzeba mieć odwagę. Ty masz zero odwagi i potrafisz jedynie udawać nieomylnego pod zasłoną wycieczek personalnych
Etermit / 2013-01-05 13:52 / Tysiącznik na forum
byli tacy co to przez cały rok 2012 pisali o spadkach, w maju mówili, że mieć akcje to tak jakby się pochlastać, że zaraz będzie poniżej 2000, że rajdu mikołaja nie będzie a od stycznia spadki i dalej uparcie tutaj nadają o tym, czego nie było, nie ma i raczej nie będzie :) myślenie życzeniowe nie jest dobrym doradcą w inwestowaniu na giełdzie
janlew nielogo / 178.235.0.* / 2013-01-05 15:38
a skąd wiesz że za 3 miesiące nie będziemy poniżej 2000 i wtedy założę się że wejdziesz głęboko do nory i będziesz się chlastał że nie posłuchałeś synonima. ten sztuczny rajd był tylko po to żeby grubi (czytaj: najlepiej poinformowani) mogli wyjść ze swoich inwestycji z KGH, PZU, Orlena i Lotosa po przyzwoitych cenach. kiedyś to zrozumiesz ale po fakcie.
wykresyGieldowe / 2013-01-05 18:04 / Tysiącznik na forum
witam,
twierdzisz, że obecnie mamy "sztuczny rajd", czyli, że w zachowaniu giełdy jest jakaś logika i kierunkowość. Czy nie wydaje Ci się to sprzeczne z tezą synonima, że giełda jest kasynem, więc porusza się całkowicie przypadkowo ?
Etermit / 2013-01-05 17:58 / Tysiącznik na forum
tego nikt nie wie, a nawet gdyby tak miało być, nie zamierzam "się chlastać" równie dobrze może być powyżej 3000 i bardziej taki scenariusz prywatnie obstawiam, z giełdy żyję kilkanaście lat i raczej sobie poradzę, ale dziękuję za troskę :)
Redakcja forum / 2013-01-05 15:11 / Administracja forum
Odblokowaliśmy Pana konto i natychmiast zaczyna Pan prowokować awanturę na forum. Ostrzegamy, że nie dopuścimy do tego.
Prosimy o skupienie się na komentowaniu wydarzeń na giełdzie, a nie decyzjach i poglądach innych użytkowników forum.
Etermit / 2013-01-05 16:47 / Tysiącznik na forum
Szanowna Redakcjo

Nie zgadzam się z zarzutem prowokowania. Jak napisałem - stwierdziłem jedynie fakt. Niektóre osoby bez względu na otaczające nas realia wrzucają po 100 postów informujących o bessie, spadkach i jedn bóg wie co jeszcze... Proszę zwrócić uwagę na spam, który wrzucają Kenobi czy synonim. Ma on w większości mniej wspólnego z giełdą niż mój post. Szkoda, że redakcja na to nie reaguje. Ja uważam, że to co oni piszą, to są właśnie prowokacje i w większości nieprawdziwe informacje. Równie dobrze obserwując sąsiada mógłbym pisać: on jutro umrze na raka i tak wkółko, okazało by się, ze po 15 latach sąsiad umarł na raka a ja wtedy: a nie mówiłem! Niech szanowna redakcja przeanalizuje posty Kenobiego i synonima, oni dokładnie tak samo piszą o giełdzie

NIE ZAMIERZAM WSZCZYNAĆ AWANTUR, ALE TEŻ NIE PRZEJDĘ DO PORZĄDKU DZIENNEGO NAD POPELINAMI, KTÓRE CI PANOWIE NAM SERWUJĄ SETKI RAZY W TYGODNIU.
O co kaman? / 94.154.97.* / 2013-01-05 18:31
Proponuję Eternitowi, żeby w proteście, że Synonim ma czelność myśleć inaczej niż on - polał się rozpuszczalnikiem i spalił pod siedzibą GPW.
synonim / 2013-01-05 17:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Niektóre osoby bez względu na otaczające nas realia wrzucają po 100 postów informujących o bessie, spadkach i jedn bóg wie co jeszcze...


I takie mają prawo ponieważ istnieje wolność wypowiedzi. Niczym się to nie różni od postów hossiarzy piszących tu codziennie do znudzenia o początku mega hossy. Ani ja ani Kenobi nie zgłaszamy ani tych osób ani tych postów do usunięcia. Zamiast tego dyskutujemy lub polemizujemy z nimi. A ja wręcz uważam, że osoby o przeciwnych poglądach do moich to fantastyczna okazja do zaprezentowania przeciwnego punktu widzenia i przetestowania mych poglądów na merytorycznej płaszczyźnie. No ale jak widać należysz do tych którym marzy się cenzura i aby było to wyłącznie forum dla piszących o wzrostach. I brawo dla Redakcji, że nie chce zrobić tu folwarku byków


Proszę zwrócić uwagę na spam, który wrzucają Kenobi czy synonim. Ma on w większości mniej wspólnego z giełdą niż mój post


Nonsens. Ja i Kenobi piszemy w 95% o giełdzie i gospodarce i to najbardziej lubimy podczas gdy twoje pisanie tutaj to wyłącznie pisanie o innych piszących, które mało kogo obchodzi. Ja pisałbym w 100% o giełdzie gdyby nie to, że czasem muszę po prostu się bronić przed tendencyjnym przedstawianiem mych poglądów i manipulowaniem moimi wypowiedziami


Ja uważam, że to co oni piszą, to są właśnie prowokacje i w większości nieprawdziwe informacje.


Nigdy nie wykazałeś nam podawania z rozmysłem jakiejkolwiek nieprawdziwej informacji. Natomiast to, że czasami mylimy się w przewidywaniach nie jest niczym takim bo na giełdzie nie ma nieomylnych

PS Brawo dla Redakcji, że odkryła twój jedyny cel bytności tutaj: prowokowanie awantur
strugam wariata / 83.8.117.* / 2013-01-05 21:11

Ja i Kenobi piszemy w 95% o giełdzie i gospodarce

o gospodarce to sobie możemy poczytać w prasie
o giełdzie ? spadłem z krzesła
Etermit / 2013-01-05 18:11 / Tysiącznik na forum
synonim, nikt Twoimi wypowiedziami nie manipuluje, to co niektórzy Ci cytowali to były Twoje posty, w sumie od ostatniej zadymy, którą oboje tutaj zrobiliśmy jest już w miarę OK i niech tak zostanie, ja ostatnio zgłaszałem posty, w których wrzucałeś dane dostępne dla każdego i które są wg mnie spamem oraz te w których wyrażałeś się o innych "hossiarze" a uważam że to działa prowokująco i jest lekceważące - sam piszesz o wolności wypowiedzi, ale nie o taką tutaj wolność chodzi

bardzo irytują mnie Twoje wypowiedzi typu:

"DAX już płynie, no ale hossiarstwo myśli, że ..." i wiele wiele innych utrzymanych w takim tonie

postaraj się nie pisać w ten sposób a będzie naprawdę dobrze, w jasnowidza też nie musisz się bawić i nie zasypuj forum 50 postami typu on-line (ile i co teraz tam jest, bo każdy widzi) tylko napisz 5 postów w ciągu dnia ale za to takich, które są merytoryczne, nie zawierają podtekstów i złośliwości i ja sam z przyjemnością przeczytam

co Ty na to?
strugam wariata / 83.8.117.* / 2013-01-05 21:13

hossiarstwo

dokładnie, to jest ta w jego mniemaniu wymiana poglądów
synonim / 2013-01-05 18:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

synonim, nikt Twoimi wypowiedziami nie manipuluje, to co niektórzy Ci cytowali to były Twoje posty


To, że ktoś cytuje moje posty nie oznacza, że nie manipuluje moimi wypowiedziami. Słyszałeś o czymś takim jak manipulacja cytatem? Wystarczy cytat okroić i nadać mu zwodniczą interpretację i już jest manipulacja

Na przykład 100 razy dziennie wmawialiście mi, że płynę na putach w grudniu podczas gdy wiele razy pisałem od października (wystarczy wpisać do wyszukiwarki forum frazę "strangle" aby zobaczyć jak często), że mam long strangle a nie same puty czyli miałem też opcje call otwarte na wzrosty. I tego już nikt z was tendencyjnie nie wklejał fałszywie przedstawiając pełną obiektywną rzeczywistość

Albo 100 razy dziennie wmawialiście tu wszystkim włącznie ze mną samym, że JA brałem puty i eski na 2000 w maju wklejając moją wypowiedź, w której nie było tak naprawdę ani słowa o tym

Jeśli to nie jest dla ciebie manipulowanie czyimiś poglądami to sorry Winetou


ja ostatnio zgłaszałem posty, w których wrzucałeś dane dostępne dla każdego


Nie są to dane "dostępne dla każdego" bo wpierw trzeba je jeszcze wyłuskać. Kiedyś ktoś tu ładnie napisał, że jest zalew informacji i inni nie mają czasu na wyszukiwanie tych wszystkich informacji, które podaję. To, że dane te znajdują się w necie nie znaczy, że są łatwo dostępne. Wklejam informacje o giełdzie i gospodarce na forum giełdowym, które jest od tego. Ciekawe, że nie przeszkadza ci już jak ktoś tu wkleja takie same ogólnodostępne informacje przemawiające za wzrostami. Idąc tokiem twojego myślenia w ogóle nie można byłoby tu wkleić nic z netu o giełdzie a przecież Redakcja tego nigdzie nie zabrania


które są wg mnie spamem


Ty chyba nie rozumiesz znaczenia słów jakie używasz

http://www.studentnews.pl/s/97/2854-Co-to-jest-spam.htm

nie mówiąc już o tym, że spam jest pojęciem bardzo subiektywnym


oraz te w których wyrażałeś się o innych "hossiarze"


Nie używam tego słowa w pejoratywnym sensie i to znów twoje subiektywne wrażenie. Tak samo jak nie uważam słowa "bessiarze" za obraźliwe. Chodzi wyłącznie o identyfikację obozu byków


bardzo irytują mnie Twoje wypowiedzi typu:

"DAX już płynie, no ale hossiarstwo myśli, że ..." i wiele wiele innych utrzymanych w takim tonie



No dobra, postaram się załagodzić ton


ostaraj się nie pisać w ten sposób a będzie naprawdę dobrze, w jasnowidza też nie musisz się bawić i nie zasypuj forum 50 postami typu on-line (ile i co teraz tam jest, bo każdy widzi) t


No dobra, postaram się ale jako uczestnik rynku nie zawsze jestem wolny od emocji a emocje to zdrowa rzecz

Jakiś taki przewrażliwiony jesteś
janlew nielogo / 178.235.0.* / 2013-01-05 17:35
absolutnie nie zgadzam się z Twoimi argumentami. Jeśli ktoś się ich posłucha to najwyżej nie zarobi ale też nie straci na giełdzie. Jak brakuje ci dreszczyku adrenaliny hazardzisto to idź do kasyna ale nie namawiaj innych do inwestowania. dywidendy to możesz nie zobaczyć parę lat - ostatnie weźmiesz za poprzedni rok i wsio bo potem będą tylko straty i bankructwa i co wtedy powiesz? że to przez synonima tak?
Etermit / 2013-01-05 17:55 / Tysiącznik na forum
masz prawo się z nimi nie zgadzać, ja nikomu rad nie dawałem i dawać nie będę bo jak będzie na giełdzie? - tego nikt nie wie, ale są tutaj osoby, które takie rady dają i to niekoniecznie korzystne, mnie adrenaliny nie brakuje, przetrwałem rok 2008 czy 2011 to i następne lata przeżyję :) ewentualnych strat firm czy ich bankructw jak i braków dywidend synonim nie będzie winien, bo od niego one nie zależą

napisałem na przykładzie tego sąsiada, synonim może będzie pisał tak cały ten rok, przyszły, a może i przez kolejnych kilka lat będzie nas informował, ze już od jutra... jak się spełni to powiesz, że miał rację? no chyba nie bo tak przewidywać to i ja i każdy z nas potrafi

piszę szczerze to co myślę, bez złośliwości
doopek / 62.21.19.* / 2013-01-07 09:24
az się już tego, k...wa czytać nie chce... bye bye
burek z piaskownicy co pozjadał wszystkie rozumy / 86.63.111.* / 2013-01-05 14:30
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
Etermit / 2013-01-05 14:43 / Tysiącznik na forum
ja tylko stwierdziłem niezaprzeczalny fakt i nic więcej, a jeśli chodzi o tych co jak to się wyraziłeś "dostali po portfelu" przy 2800 czy 3900 to po prostu muszą sobie cierpliwie poczekać aż indeksy prędzej czy później wrócą do tamtych poziomów, ci co mają pojęcie o giełdzie doskonale o tym wiedzą, gra na giełdzie wymaga dużej cierpliwości

mnie się z hossą nic nie kojarzy bo hossy co najmniej 2 lata jeszcze nie zobaczymy, najpierw indeksy muszą odrobić straty do poziomów z 2007 roku i wtedy będziemy myśleć o hossie ale to odległa przyszłość

twój sarkazm jakoś nie zrobił na mnie większego wrażenia :)
synonim / 2013-01-05 08:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kasyna akcji cieszą się jak dziecko, któremu oddano zabawkę po tymczasowym porozumieniu w sprawie klifu fiskalnego w USA ale nawet to wstępne porozumienie i tak odejmie jakieś 1,5% z już i tak słabego amerykańskiego PKB

What did happen was an agreement that would still reduce GDP by about 1.5%, an amount that still looms as significant in light of an economy that is only slogging along at a growth rate of about 2%

http://www.comstockfunds.com/default.aspx?act=Newsletter.aspx&category=MarketCommentary&newsletterid=1691&menugroup=Home
synonim / 2013-01-05 08:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Pomimo tego, że giełda w USA stoi w zasadzie w długoterminowym boczniaku od 12 lat to tamtejsze akcje są wciąż przewartościowane będąc aż 30% powyżej swej historycznej średniej

Stocks were so expensive in 1999 that 12 years of economic growth did not cure the excesses of overvaluation. In fact, 12 years into this sideways market, valuations are still 30% above the historical average, while in 1982 they were about 30% percent below average!

http://contrarianedge.com/2013/01/04/sideways-markets-presentation/
synonim / 2013-01-05 07:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Zbliżający się sezon wyników kwartalnych w USA będzie kiepski. Przewaga oczekiwań negatywnych nad pozytywnymi w stosunku do wyników w samych spółkach to aż 3,6 do 1 - drugi najgorszy wynik od 2001 roku

Negative-to-positive guidance by S&P 500 companies for the fourth quarter was 3.6 to 1, the second worst since the third quarter of 2001, according to Thomson Reuters data

http://business-standard.com/india/news/wall-st-week-ahead-cliff-concerns-give-way-to-earnings-focus/201626/on
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy