Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Między paniką a spadkami

GPW: Między paniką a spadkami

Money.pl / 2008-01-21 14:13
Komentarze do wiadomości: GPW: Między paniką a spadkami.
Wyświetlaj:
sceptyk / 2008-01-21 20:52 / Tysiącznik na forum
Teraz KUPUJĘ.
Taniej nie będzie.
Okazja!
obserwator / 2008-01-21 17:54 / Tysiącznik na forum
giełda jest termometrem gospodarki, ten termometr pokazuje śmiertelna goraczke, lekarstwem bylyby nowe pieniądze ale ich brak, każdy zainwestowal na maksa, dlatego grypa gieldowa bedzie trwała dlugo, bo dzisiaj pieniądze zarobić jest trudno, tylko nieliczni zarabiaja duzo, dla nich to pryszcz obecne straty. Gdyby rzadzil Kaczyński to by dziennikarze używali sobie aż do białości krytyki, wyliby jak wilki w księżycowa noc. Jeżeli rządzi donek wspanialy o miekkim glosie czarodzieja cudowtworcy, dziennnikarze pochowali się po kątach, albo napisali ale nikt nie chce zaplacić, nie bedzie umow o dzieło autorskie z 50% kosztami przychodów i bez obowiązku placenia VAT 22%. Ale dzisiaj dziennikarze plują sobie w brodę, onegdaj było lepiej, było kogo krytykować, zawieranych było setki umów o dzieło autorskie, były nadgodziny, było cudownie za Jarosława a dzisiaj rzeź niewiniątek na giełdzie aż krzyczy z przerażenia. Miliardy rozpłynęły sie jak śmiertelna mgła, ktoś ściągnął te pieniądze, to zalatwiła chciwa ręka globalizmu. Nikt nie pisze jaki jest stan nowoczesnych emerytów na siłę wciągniętych do czeluści spekulacji , bo pokaźny odsetek akcji jest w portfelu potencjalnych emerytow. Wszyscy będą bagatelizowali stratę, przeciez papiery zostały, koninktura powroci, rzeczywisty pieniądz odrobi straty.
Ale na dzień dzisiejszy, ZUS przekazuje konkretne złotówki do funduszy emerytalnych, te fundusze za duże złotowki zarzadzają, kupuja akcje i inne walory które tez spadaja: warto prześledzić saldo... o ile zminiejszyły si eaktywa na wypłatę emerytur z II filara.
Ale dziwna cisza zapanowala, jakby przyszli emeryci znaleźli się w oku cyklonu.
Ale prawda jest że przełamanie nastąpi bo ZUS coraz więcej bedzie przekazywał pieniędzy do funduszy, fundusze zakupia akcje, inni sie wlączą, leszcze, jeszcze wcześniej spekulacyjne fundusze zagraniczne, to one są benefizjetem zyskow, zawsze były, bo wcześniej wchodzą i wcześniej wychodzą, zawsze sa wygrani, leszcze spóźnialscy maja duzo czasu i dla nich czas zatrzyma się na długie miesiące. Jest dobra rada: zastosowanie systemu zakupów akcji tj. trepa amerykańskiego > rozpocząć zakupy akcji w stałej niewielkiej ilości w odstepach czasowych np. tygodniowych, dwutygodniowych , miesięcznych ale musi być to stałym elementem gry. Przecież giełda to spekulacja.
Największym spekulantem jest nasze państwo, ciągnie się za ni dług publiczy długi że kulę ziemska mozna by opasać aby światło nie maiło dostepu, tak gigantyczne pieniadze zostały przetrwonione przez systemy zarządzania państwem. Troche polityki sie przyda, bo politycy maja swoje znaczenie, ministra finansow nie słychać ale on nie musi się bać , podatki płaci nie w Polsce.
kato / 217.98.20.* / 2008-01-21 18:04

Największym spekulantem jest nasze państwo, ciągnie się za ni
dług publiczy długi że kulę ziemska mozna by opasać aby światło
nie maiło dostepu, tak gigantyczne pieniadze zostały
przetrwonione przez systemy zarządzania państwem.

Nasz dług publiczny jest ŻADEN w stos. do PKB w porównaniu choćby z amerykańskim.
masters180 / 90.34.186.* / 2008-01-21 17:26
Mam pytanie, które może wam wydawać się śmieszne. Czy punkt na giełdzie jest odpowiednikiem jednego mld? Np. WIG20 stracił 46 pkt. Czy to oznacza, ze z giełdy zniknęło 46 mld? Jeśli mam rację, to w jakiej walucie jest kapitalizacja? € czy $?
nowalijka / 84.10.8.* / 2008-01-21 21:12
Cześć! mam pytanie: gdzie ta forsa się teraz znajduję?
joł / 85.221.211.* / 2008-01-21 17:46
tak.. masz racje

a giełda jest kapitalizowana w funtach brytyjskich, ponieważ w angli powstała pierwsze giełda na świecie
masters180 / 90.34.186.* / 2008-01-21 18:07
Dzięki bardzo. To wiele wyjaśnia
johnyo / 213.158.196.* / 2008-01-21 16:58
Zyski czy straty jak na razie tylko wirtualne do czasu,kiedy ich nie zrealizujemy...cierpliwosci drodzy Inwestorzy...warto dobierac i wychodzic z tego dolka,a kazdy wtedy zarobi i bedzie szczesliwy.
rpp / 2008-01-21 16:51 / Tysiącznik na forum
"wiadomosc@ingsecurities.pl" do mnie

W związku ze spadkami

Szanowni Państwo.
W związku ze spadkami jakie miały dziś, t.j. 21 stycznia 2008 r., miejsce na rynku kontraktów terminowych, prosimy o skontrolowanie stanu rachunku i ewentualne przygotowanie sie na dokonanie dopłat do depozytów zabezpieczających badx zamykania pozycji na sesji w dniu jutrzejszym. IPOK
hehe / 217.98.20.* / 2008-01-21 16:39
"Co otoczone jest kultem u Żyda? Oszustwa! Kto jest jego doczesnym bogiem? Pieniądze! Glob ziemski jest dla nich jedną wielką giełdą. Właściwym bogiem Żydów jest weksel”

K. Marks, Żyd
tungus / 83.21.216.* / 2008-01-21 20:14
święta prawda czyli pieniądz fiducjarny... cos z niczego!!!
dla chcacych wiedzeic wiecej co robic...
polecam
pmp strona na pl economy
oraz
dwagrosze blog spot na com...
CHLOPAK Z PRAGI / 195.212.29.* / 2008-01-21 15:37
:(
uyir / 81.190.98.* / 2008-01-21 15:48
Raczej koniec Donka Pinokia :)
hehe / 217.98.20.* / 2008-01-21 16:36
ja bym dodał Pinokia Donka z konDonkiem w rączce :)
arch / 2008-01-21 16:45 / Tysiącznik na forum
to jest krwawy dzień pękniętego kon-dora -:))
inwestor77 / 77.112.120.* / 2008-01-21 14:57
ludzie ostatnie dni promocji!!! przestancie panikowac! nie wycofujcie sie z inwestycji, bo tym samym napędzacie ta maszyne spadków. Jak możecie, to dokupujcie, przecież ceny spadły, jest promocja!!! a ci co juz kupili niech trzymaja!!! tak działa rynek!!! jak leszcze sie wykrusza to znowu pójdzie w góre. z pozdrowieniami dla wszystkich inteligentnych inwestorów:)
rpp / 2008-01-21 16:49 / Tysiącznik na forum
to jest typowe zaniżanie przed odpałem - tylko na trochę większą skalę hehehehe ;)

witam po dłuższej przerwie - jak to dobrze tak od dawna stać poza rynkiem z kieszeniami pełnymi gotówki i obligacji :)
hehe / 217.98.20.* / 2008-01-21 16:37
kupuj se, kupuj...
wuje dobra rada / 83.18.52.* / 2008-01-21 16:13
Słuchaj takie gadanie dzisiaj naprawde nie na wiele sie zdaje...Człowieku jeśli jesteś zakakowany w akcje, a jesteś....To patrz i próbuj swoje nerwy inteligentny inwestoze...Albo sam korzystaj z promocji
manko / 85.89.191.* / 2008-01-21 17:41
Nie widzisz że gostek sie nabija? inteligentny to ty nie jestes
Adaśko z Łodzi / 2008-01-21 14:48 / Bywalec forum
i tak trzymać!!!!!
getwiks / 2008-01-21 14:13
czerwień, widzę czerwień:) pozdrawiam
niezbyt odważny / 79.187.91.* / 2008-01-21 14:53
czekałem 2 lata aż się sypnie , nareszcie zarobiłem 100% w 1,5 roku i czekałem. ,mogłem zarobić więcej ale nie ryzykowałem 3 miesiące temu sprzedałem wszystkie fundusze i czekam na duże spadki. Może znowu sie zarobi nie dużo ale mnie wystarczy. Nic nie może wiecznie trwać.......
aleksander kwas / 83.25.242.* / 2008-01-21 14:30
cytaty z onetu ..barometr nastrojów i sytuacji psychicznej "inwestorów"

GDZIE JESTEŚCIE DZIECI HOSSY?!?!?!?!
a oto odpowiedzi :)...:
W Tworkach. Przecież mijaliśmy się dziś w sali tv. ...

... Udawałeś, że nas nie widzisz. .... ;
Poleciała giełda, bo nikt nie by uwierzył wariatom piszącym o wzrostach....;

Rozglądają się za odpowiednimi drzewami. W marketach budowlanych zaczyna brakować solidnych sznurów....;

Pomyłka Dr Merton - psychiatra to mój brat1.....;

chcialam sprzedac wczesniej to ta pusta agentka mowila
nie panikowac trzymac ja jej dzisiaj powiem do sluchu....;


Czekać ... nie sprzedawać na dołku. !!!! Jak dołek będzie w "O"
to wtedy sprzedać.
ps. ja już sprzedałem ze stratą duuuużą. Wszystkich tych naganiaczy na zakupy lub "trzymaj" nie słuchać.
..........
ku czci św. pamięci "inwestory money.pl"
ps. nieznosze naiwności i głupoty
34rb / 83.28.227.* / 2008-01-21 15:46
t0 juz jest k0niec nie ma juz juz nic jestesmy w0lni pzemy pic
Ewusiaa / 2008-01-21 16:26 / Czekająca na hossę
czy sadzicie ze WIG 20 moze byc jeszcze nizej niz 2500, to dopero poczatek tygodnia, wyglada na to ze inwestorzy niepredko odrobia straty.
Ciekawe czy wzrosty beda juz w w kwietniu lub maju ? Narazaie to taka zabawa w zielone- czerone.
Zastanawiam sie kedy wybrac moment by lokowac kase w fundy akcyjne polskie i czy jeszcze lokowac?
scooti81 / 213.38.166.* / 2008-01-21 16:19
Tyle gotowki poszlo sie ... ale w tej chwili juz jest za pozno zeby sie wycofywac!Albo woz albo przewoz!Teraz trzeba cierpliwie czekac(nawet rok) az wszystko wroci do normy i zacznie rosnac jak za dawnych dobrych czasów!Jakby nie bylo jak pisal inwestor77 mamy promocje i mozna dokupic ale kto w takiej sytuacji zaryzykuje jeszcze wiecej!???! Ja w kazdym razie czekam az bede mogl powiedziec : "zielono mi" :P pozdro dla wytrwalych inwestorow o stalowych nerwach jak moje:P
MAKGAJWER / 2008-01-21 18:50
pozdro Ja tez czekam chociaz jestem srednio 20% w plery
Ewusiaa / 2008-01-21 22:27 / Czekająca na hossę
Ja tez srednio 15 % w plecki, mam nadzieje ze juz gorzej byc nie moze i straty odrobie w polowie 2008 roku. Czy sie łudze niepotrzebnie zobaczymy ... Pozdrawiam :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy