Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW mocno zyskuje na wartości

GPW mocno zyskuje na wartości

Money.pl / 2008-07-30 12:42
Komentarze do wiadomości: GPW mocno zyskuje na wartości.
Wyświetlaj:
papa smerff / 92.40.175.* / 2008-07-31 00:00
Ja uważam, że tyt dobry, kolorowy jak cały dzień.... :) pozdrawiam
Pilsener / 2008-07-30 23:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Leci zgodnie z teorią - odbicie 20% - czyli z 2400 do prawie 2900, a potem ostatnia fala spadków i nurkowanie do 1900, następnie dłuższy trend boczny i koniec bessy. Dajcie tylko dokładne terminy :)
e.gon / 198.28.69.* / 2008-07-31 16:52
Wygląda na to, że scenariusz się realizuje.
~Kris / 2008-07-30 21:21 / Tysiącznik na forum)
...Tak sobie zażartowałem, proszę mnie nie mieszać z błotem!
asto / 83.24.158.* / 2008-07-30 19:23
"Czy to już koniec bessy czy czeka nas jeszcze fala spadków?"
Nie warto nawet takich pytań zadawać (ale dziennikarze itp. lubią podkręcać nastroje), jest oczywiste, że bessa trwa w najlepsze.
studentMIM / 2008-07-30 20:10 / Tysiącznik na forum
Jeśli jesteś pewien, że ten trend jest "oczywisty", to chyba istnieje opcja, aby na tym zarobić?
Amigo11 / 2008-07-30 20:14 / SAMA PRAWDA
oj student student opcja zawsze jest, na ropie każdy widział trend a zarabiali tylko nieliczni.
studentMIM / 2008-07-30 20:50 / Tysiącznik na forum
Może dlatego, że reszta nie wierzyła na tyle w trend, aby zaryzykować?
Amigo11 / 2008-07-30 20:53 / SAMA PRAWDA
hehe grałeś kiedyś w kontrakty, forex , generalnie coś z lewarem??
studentMIM / 2008-07-30 22:09 / Tysiącznik na forum
Muszę niestety przyznać, że nie. Ale, jeśli to możliwe, czy mógłbyś mi wyjaśnić, gdzie popełniam błąd w swoim rozumowaniu? (chętnie się czegoś nauczę - piszę to bez sarkazmu)
Amigo11 / 2008-07-30 22:39 / SAMA PRAWDA
Nie no jasne, chodzi o to że nie wystarczy znać trend; to za mało, widzą go prawie wszyscy.
Musisz umieć znaleźć albo jego początek co jest bardzo trudne i czego nie polecam, albo umiec łapac korekty tego trendu i tam wchodzić, co też nie jest łatwe bo podświadomość cały czas męczy myśl "a jeśli to już koniec trendu??". A jak będziesz wchodził na wzrostach(odpowiednio spadkach) to korekty spadkowe (wzrostowe) będą Cie wyrzucać z rynku. Kontrakty to k******* trudna zabawa.
Amigo11 / 2008-07-30 22:40 / SAMA PRAWDA
Generalnie chodzi o psychike. Jak zaczyna się grać na prawdziwą kasę to nawet najtwardsi miękną, i nawet najsilniejsze przekonania poddawane są weryfikacji. Trzeba dużo ćwiczyć.
Amigo11 / 2008-07-30 22:53 / SAMA PRAWDA
Np teraz wydaje się że jesteśmy w trendzie spadkowym a to co mamy to tylko korekta, cały pic polega na ustaleniu zasięgu tej korekty. Bo jakbys zapakował się dziś na Close w shorty to jutro możesz mieć na dzień dobry na każdym kontrakcie kilka stów w plecy. I pytanie co robisz tniesz straty czy czekasz??
Załóżmy że czekasz , przychodzi 14,30 wychodzą z******** dane z USA, strata rośnie pękasz i realizujesz stratę. A po godzinie USA w dół i kontynuacja bessy. I taka to zabawa.
Amigo11 / 2008-07-30 22:45 / SAMA PRAWDA
Samo odnalezienie trendu to dopiero początek i fundament dalszej analizy.
Amigo11 / 2008-07-30 23:05 / SAMA PRAWDA
A tak BTW studentMIM czyli jakaś matematyka informatyka nie??
Ja też jestem ścisły umysł, jak zaczynałem zabawe z giełdą to myślałem że tu tak jak w matematyce można sobie wszystko powyliczać, i myslałem że moje wykształcenie(jestem informatykiem) mi coś pomoże. A tu dupa, AT to w 90% sztuka nie nauka .
studentMIM / 2008-07-30 23:15 / Tysiącznik na forum
Dzięki za wyjaśnienia:)
A, i rzeczywiście studiuję informatykę i matematykę:)
Miś koralgol / 83.18.30.* / 2008-07-30 18:15
TP i BZ WBK wzrosły według Pana odpowiednio 11,6 i 6,5 :? - chciałbym XD
studentMIM / 2008-07-30 19:21 / Tysiącznik na forum
Rzeczywiście błąd, który mógłby poprawić
domonn / 91.94.192.* / 2008-07-30 18:06
a co do tych 9 tys miejsc pracy (biorąc pod uwagę ogólną liczbę ludności w USA) to wynik jest faktycznie imponujący ale tylko dla Pana, to jakaś 1/1000 promila tego co powinno wzrosnąć, dla mnie to jest poniżej granicy błędu statystycznego
studentMIM / 2008-07-30 19:22 / Tysiącznik na forum
Korzystne jest to, że ilość miejsc pracy wzrosła, podczas gdy analitycy oczekiwali spadku.
domonn / 91.94.192.* / 2008-07-30 17:54
ale ten salatecki to jest pajac, tylko on mógł wyskoczyć z takim tytułem, zupełnie jak Wiśniewski który wyskakuje z lodówki na reklamie sklepów awans, że też money zatrudnia takiego klauna :))) w woli wyjaśnienia Panie Salatecki, indeksy są na poziomach takich jak paręnaście dni temu, ale fajnie że Pan już odleciał i ma z tego prywatną frajdę, szkoda że inni tak nie odlecieli, hehe :)))
domonn / 91.94.192.* / 2008-07-30 18:01
jeszcze bym tylko dodał, proszę się nie kompromitować, błazeństwo było super w czasach średniowiecza a analitykowi poprostu nie przystoi, nie pierwszy raz już mam takie niestety zdanie o Panu
napisałem z całym szacunkiem
Paweł.Satalecki / 2008-07-30 18:09 / Analityk Money.pl
Przyjmuję Pana zdanie do wiadomości. Mam tylko nadzieję, że przykładowy tytuł "Giełda wzrosła" również skłoniłby Pana do kliknięcia w artykuł i wpisu się na forum, dzieląc się swoją wiedzą z czytelnikami:)
Kane / 2008-07-30 18:24 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Ten jegomość pewnie czytuje Fakt lub Super Expres - tam tytuły stanowią całą esencję artykułów.
Oj, trudno będzie zaspokoić fantazje czytelnika brukowców :)
domonn / 91.94.192.* / 2008-07-30 18:38
nie czytuję prasy wogule, od święta kupuję jedynie motor lub autoświat
domonn / 91.94.192.* / 2008-07-30 18:23
ależ oczywiście :) osobiście poprostu nie toleruję takich "przekoloryzowanych" żeby nie powiedzieć infantylnych tytułów i stąd moja złość, jednak dziękuję za Pańską odpowiedź :)
studentMIM / 2008-07-30 19:27 / Tysiącznik na forum
Tytuł nie jest infantylny, gdyż indeksy rzeczywiście wzrosły dość dużo, jak na jeden dzień (nie występuje to wcale tak często).
Tak więc tytuł nie odnosił się do stanu długoterminowego, a po prostu do jednego dnia. I odnośnie tego był prawidłowy;)
andowc / 83.30.53.* / 2008-07-30 12:42
Aby osłabić walutę "polską".
Co na to RPP.
sweetmike2007 / 87.205.158.* / 2008-07-30 20:12
Co na to RPP ? RPP nic, Bank Narodowy nic, Ministerstwo Finansów również nic ( a nawet deklarują, że żadnej interwencji nie podejmą ), a złoty się cały czas umacnia podbijany dodatkowo przez spekulantów. Pytanie brzmi, co na to polscy eksporterzy ?
skrew / 2008-07-30 16:19 / Bywalec forum
Ale w Stanach wydaje się ma się na stypę.

Current Commentary -- Where Are We Now?
(Friday July 25, 2008 AM):

S. Florida Real Estate Update: As a CyclePro news scoop: Just south of the Trump Towers project is the construction site for the luxury Solis highrise condos. The developers have run out of money and construction has ceased. The only activity at the site this week is the presence of a lone security officer. The cranes are idle, no wet cement flowing to the upper floors, the entire building carcass is fully exposed to the elements of nature. This is not a good time for a large project like this to cease construction midway -- we are early in the hurricane season. The Solis condos were supposed to sell for $900,000 and up. The Solis was the south-most property that would have unobstructed eastern and southeastern ocean views. The parking garage floors are higher than the Tropicana condo just to its south, so that all Solis units are well above the Tropicana roof. Construction was stopped at the topmost parking floor, the first residence floor was just about to be started.


Right between the Solis and Trump Towers is the Ocean Palm Motel. It was sold last year to developers of Chi Miami who also had made plans to build an ultra-luxury highrise condo. Chi was to include Bentley shuttle service. Fortunately for them, they chose to suspend the project before demolishing Ocean Palm an starting their own construction. The Chi condos are only one unit per floor, which means 6000 square feet (4700 inside plus 1300 oceanside terrace) and each unit terrace includes its own private pool. Prices were to start at $5.2M per unit.

If the Solis developers do not find new funding soon to continue construction, the current building will be an unsightly blemish for the Sunny Isles Beach skyline. The developers will have to hope that the building does not get overgrown with mold, because if sufficiently severe, the entire project may have to be dismantled before any renewed construction can begin.

Of the 9 highrise condos currently under construction in the Sunny Isles Beach area, the Solis is the first to run out of money and halt construction. At CyclePro, I had previously predicted that at least 1/3 to 1/2 of these projects would go belly up before they finished and Solis is helping to see that prediction though.
http://www.lanco.pl/kurs-maklerski.php / 83.24.157.* / 2008-07-31 00:09
http://www.lanco.pl/kurs-maklerski.php
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy