Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Mubarak zafunduje inwestorom spadki

GPW: Mubarak zafunduje inwestorom spadki

Money.pl / 2011-02-11 07:05
Komentarze do wiadomości: GPW: Mubarak zafunduje inwestorom spadki.
Wyświetlaj:
flavio25 / 2011-02-13 23:35 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam pozna pora,
niepotrzebnie sie tam nizej denerwujecie:)
nie sposob sie nie zgodzic z argumetami mowiacymi o alienacji naszej gieldy, hossa omija Polske szerokim lukiem
oststanie 3 miesiace przyniosly straty
ostatni miesiac delikatne plusy, naprawde delikatne

no i jeszcze jedno wykresy wykresami
a polskie akcje sa drogie (P/E), RPP podnosi stopy a rynek miast rosnac idzie bokiem,
co nikogo nie zacheca aby inwestowac w ryzyko.

Dobrej nocy
Longterm / 2011-02-13 18:23 / Mostek Zwyciężymy!
Wpływ zmian w OFE był jednak większy niż myślałem...czy
inwestorzy zagraniczni powrócą nad Wisłę?

www.longterm.bblog.pl
Ha ha ha! / 178.37.243.* / 2011-02-13 18:31
A po co? Do kraju, który pozwala na pozbawienie się podstaw konkurencyjności dzięki taniej własnej energii i zgadza się na zablokowanie wydobycia własnych zasobów i będzie przepłacał za inwestowanie w energetykę jądrową?
Longterm / 2011-02-13 18:50 / Mostek Zwyciężymy!
trzeba przyznać że Polska jest w kryzysie w tej chwili. Giełda już dyskontuje przyszłe problemy z deficytem i pewnie dalszy brak reform.
Eternit z Azbestu / 2011-02-13 22:46 / Tysiącznik na forum
Nie jest tak źle.PiS powoli dogania PO. Jeszcze kilka głupich pomysłów tuskistów i wybory parlamentarne przegrają i skończy się zadłużanie kraju i zacznie reformowanie. A jak Bronek będzie przeszkadzał to się go w jakąs delegacje wyśle z lądowaniem we mgle. Sposób już przetestowany.
amator nielogo / 78.8.94.* / 2011-02-13 22:31


trzeba przyznać że Polska jest w kryzysie w tej chwili

sprawdziłem indeksy emerging i wszystkie przechodzą albo przeszyły korektę ceny wyraźnie wielcy tego świata chcą schłodzić gospodarki emerging poprzez wycofanie części kapitału i zainwestowanie, granie pod amerykańskie wyniki, które są bardzo dobre

dobrze napisał bigu: u nas jest nadmiar analityków a niedostatek inwestorów :)
Longterm / 2011-02-13 18:50 / Mostek Zwyciężymy!
do tego dochodzi niepokój przed wyborami bo nie wiadomo czy Kaczor nie wróci...
szymon / 2011-02-13 16:34 / Uznany Gracz Giełdowy
cześć,
mozna bylo kupowac pod portugalie, irlandie, dubaj , grecje koree, wlochy, ostatnio egipt
wszystko to byly okazje do kupna.
W zwiazku z rezygnacja mubaraka od jutra koniec okazji i jazda w gore. I tak do nastepnego "upadku".
Eternit z Azbestu / 2011-02-13 22:44 / Tysiącznik na forum
Ale o której giełdzie piszesz? Bo w USA od pół roku idzie do góry, a u nas od 3 miesięcy stoi w miejsu.
szymon / 2011-02-13 16:35 / Uznany Gracz Giełdowy
poza tym patrzac na ten wykres uwazam ze zrobilem dobrego deala kupujac GZU po 0,55. Na tym forum to wyjatkowo wysmiana spolka wiec czas na wzrosty :)

http://stooq.pl/q/?s=gzu
Blazej_ / 2011-02-13 14:54 / Tysiącznik na forum
Mubarak ustąpił czyli wojna w Egipcie lub na bliskim wschodzie to realna perspektywa. Pewnie kiedyś będzie korekta "pod Egipt" :)
Eternit z Azbestu / 2011-02-13 22:48 / Tysiącznik na forum
Narazie władzę przejęła armia więc jest szansa, że będzie kolejny dyktator i sytuacja się ustabilizuje.
Ha ha ha! / 178.37.243.* / 2011-02-13 15:18
Został zmuszony do ustąpienia, bo zaczął komuś przeszkadzać...
http://www.engdahl.oilgeopolitics.net/
Blazej_ / 2011-02-13 15:38 / Tysiącznik na forum
nie czytam tego z linka bo mi się nie chce ale to logiczne, że obalenia są zawsze inspirowane przez służby jakiegoś mocarstwa. Przykład? PRL.
Blazej_ / 2011-02-13 14:52 / Tysiącznik na forum
cześc,
Ken nie masz dziś wolnego?
Co tam u Was inwestorzy? znaleźliście przez wekend jakąś fajną spółkę czy jak zwykle tylko długi termin na dużych spółkach? :)
Felczer z zweifussem / 178.37.243.* / 2011-02-13 15:24
Duże, to spekuła zachodnia już wywala, bo zostało na to mało czasu, gdy zabraknie wkrótce OFE, które zawsze od nich odbierały na górce...
A bankructwo strefy euro powoli postępuje, co nie będzie sprzyjało traceniu gotówki w ryzykownych inwestycjach, której i bez tego coraz mniej teraz będzie...
Felczer z zweifussem / 178.37.243.* / 2011-02-13 14:03
Teraz na nich kolej, więc koniec podskoków...
Arabia Saudyjska 6,623.94 -11.92 -0.18%
Jordania 2,365.74 -1.77 -0.07%
Kuwejt 474.03 -0.82 -0.17%
janlew / 2011-02-13 20:25 / portfel / Tysiącznik na forum
gowno prawda

Katar +0,74%
Abu Dhabi +0,63%
Dubaj +0,36%
Oman +0,58%
Inwestorzy z Jerozolimy / 178.37.92.* / 2011-02-13 13:57
W ciągu ostatnich pięciu lat średni dzienny udział otwartych funduszy emerytalnych w obrotach na giełdzie przekraczał 5 proc. W ciągu ostatnich trzech lat w trakcie każdej sesji OFE handlowały akcjami o wartości od 85 do 114 mln zł. Wartość akcji, notowanych na warszawskim parkiecie, znajdujących się w ich portfelach w 2010 roku przekroczyła 71 mld zł., a ich udział w aktywach OFE wyniósł ponad 39 proc., zaś udział OFE w kapitalizacji warszawskiej giełdy sięgnął 8,9 proc. Ograniczenie dopływu gotówki w przypadku tak dużego gracza na naszym rynku kapitałowym z pewnością odczuje giełda i działający na niej inwestorzy. (......)

Z bardzo dużym prawdopodobieństwem należy się liczyć ze spadkiem wartości obrotów na giełdzie o około 14 mld zł rocznie, choć w pierwszych dwóch latach czynnik ten jeszcze w aż takiej skali nie zadziała, bo przecież dotychczasowy udział akcji w aktywach OFE nie stopnieje, a ograniczeniu ulegną jedynie nowe zakupy.

Skutkiem ubocznym będzie spadek przychodów giełdy i zwiększenie się udziału w obrotach inwestorów indywidualnych i portfelowego kapitału zagranicznego, a więc grup przyczyniających się do zmniejszenia stabilności rynkowej koniunktury. Samo ograniczenie wysokości środków ze składek spowoduje zmniejszenie siły popytowej, co może wyraźnie wpłynąć na zmniejszenie się stóp zwrotu z akcji. Rykoszetem więc i na zasadzie sprzężenia zwrotnego, pogorszy wyniki inwestycyjne samych OFE oraz zmniejszy atrakcyjność naszego rynku kapitałowego dla wszystkich grup inwestorów. Mniejszy dopływ środków ograniczy też możliwości zakupu akcji na rynku pierwotnym, co odbije się niekorzystnie na jednej z podstawowych funkcji giełdy i rynku kapitałowego, czyli efektywnej alokacji środków w gospodarce. Uderzy także w plany prywatyzacyjne Skarbu Państwa, zmniejszając popyt na oferowane akcje spółek. Z tego powodu wpływy do budżetu mogą się zmniejszyć a Skarb Państwa może być zmuszony do sprzedaży spółek po niższych cenach. Tu powstaje kolejny paradoks, gdy rząd chcąc zmniejszyć deficyt i zadłużenie, jednocześnie ogranicza sobie możliwość uzyskania wpływów do budżetu.

Drastyczne ograniczenie wpływów ze składek spowoduje zmniejszenie zakupów przez OFE skarbowych papierów dłużnych, utrudniając finansowanie pożyczkowych potrzeb państwa i prowadząc do wzrostu kosztów pozyskiwania środków, spadnie bowiem presja popytowa, co będzie powodować sprzedaży papierów dłużnych po niższych cenach. Większy też będzie udział zagranicznego kapitału w finansowaniu państwa. To zaś zwiększy ryzyko z tym związane, polegające choćby na wyprzedaży polskich papierów w przypadku wzrostu ryzyka na rynkach finansowych, co jest szczególnie realne wobec dalekich od rozwiązania problemów części państw strefy euro i kłopotów całej strefy.

Do tego dołożyć można jeszcze znacznie mniej przewidywalne i trudniejsze do oszacowania perturbacje rynkowe związane z ewentualnymi zmianami struktury portfeli OFE oraz zmianą postrzegania naszego rynku przez instytucjonalnych inwestorów zagranicznych.

Roman Przasnyski, Open Finance
Longterm / 2011-02-13 13:29 / Mostek Zwyciężymy!
słabną pejsy...już tylko 0,40% nad kreską...
Blazej_ / 2011-02-13 14:59 / Tysiącznik na forum
naprawdę uważasz Izrael za istotny wskaźnik?
Longterm / 2011-02-13 13:19 / Mostek Zwyciężymy!
Czytałem wiele komentarzy odnośnie wypadku Roberta - wielu zawistnych małych ludzi pisało i uzewnętrzniało swoje emocje, niektórzy nawet sugerowali że to był zamach...ja jednak podchodzę do tego na spokojnie i myślę że Robert też nie ma do siebie pretensji bo to był jego wybór żeby startować w podrzędnym rajdzie i narażać swoją karierę i zdrowie. To trochę tak jakby graczowi DT na akcjach zachciało się jeszcze FX - nie ustawił stopa i wtopił by kilkuletni dochód w jeden dzień.
Eternit z Azbestu / 2011-02-13 22:52 / Tysiącznik na forum
Problem byłw tym, że jechał Skodą.
PlawdaKtólaBoli / 178.37.92.* / 2011-02-13 13:39
Część tych wg ciebie: zawistnych - to mogą być zwyczajni ludzie nie lubiący życia a'la super expres Fakt et cetera.
SZCZERZE / 78.8.198.* / 2011-02-13 13:13
- Pierwszą wiadomość o tym, że coś się stało Robertowi, przeczytałem w Internecie w niedzielę. Mówiło się wtedy, że ma uszkodzoną nogę. "Mam nadzieję, że to nic poważnego" - to była pierwsza rzecz, o której pomyślałem. Drugą myślą było to, że być może jest to szansa dla mnie. Śledziłem najnowsze doniesienia o tym wypadku i docierało do mnie, że jego nieszczęście może okazać się czymś lepszym dla mnie. To strasznie uciskające uczucie, kiedy nie chcesz, by komukolwiek stała się krzywda, a z drugiej strony krzywda ta może oznaczać prawdziwą szansę dla ciebie - powiedział Heidfeld.

TO SZKOPSKA MENDA , stanowcze NIE dla POLSATU w niedzielę i Money też chyba szkopski ,
Eternit z Azbestu / 2011-02-13 22:59 / Tysiącznik na forum
Nie bądź śmieszna. Przecierz jak się gra nakontraktach to tez twoje szcząście jest cudzym nieszczęściem.
Ja zawsze powtarzam, że wypadki śmiertelne to nie tragedia tylko spadek bezrobocia i wzrost płac.
Najlepszy biznes robi się na wojnie, a to tez czyjeś nieszczęście.
Trzęsienie ziemi w Chile, który zniszczy im kopalnie miedzi to zysk dla KGHM, budrzetu Polski, akcionariuszy KGHM i posiadaczy Lek na KGHM i WIG20.

Jestem pewny, że zarówno Bronek jak i Tusek się bardzo cieszyli po katastrofie smoleńskiej a tylko przed kamerami udawali smutek. Jakby Bronek powiedział, że to dla niego wielka szansa to bym przynajmniej powiedział, że jest szczery.

I takich przykładów jest wiele.
Michal...PP / 93.97.114.* / 2011-02-13 17:02
sam jestes menda, koles jest poprostu szczery... kazdy na jego miejscu mial by podobne mysli
anonim_03 / 2011-02-13 11:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
powiedzmy sobie szczerze.
w ubiegłym tygodniu spadł wig20, wig20usd, mwig i swig. Zlotówka osłabiła się wobec dolara i euro, sybmolicznie wzmocniła się wobec CHF. Ale nic to, byki mają moralną przewagę, bo wzrósł Nasdaq, S&P500, DAX a BMW wzrósł nawet o 10%.
Eternit z Azbestu / 2011-02-13 23:01 / Tysiącznik na forum

a BMW wzrósł nawet o 10%

Bo kierowcy porównali sobie efekty wypadków Kubicy w BMW i w Skodzie.
Longterm / 2011-02-13 13:21 / Mostek Zwyciężymy!
wpisy w których straszyłeś graczy frankiem szwajcarskim, potem delta hedge i Egiptem, i w końcu przebiciem wstęgi Bollingera wciąż czekają na Twój komentarz...
Longterm / 2011-02-13 09:38 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, czytam z zainteresowaniem polemikę graczy poniżej bo już w najbliższą środę najnowszy ranking forumowiczów na moim blogu. Za trafne typy i merytoryczne wypowiedzi wybrani forumowicze awansują - ci którzy się pomylili będą z tego rozliczeni spadkiem w rankingu..pierwszy ranking był 26.01

www.longterm.bblog.pl
SZCZERZE / 78.8.198.* / 2011-02-13 13:13
2810 nadal aktualne , no i nie zapomnij siebie umieścić na tej jak że szacownej liście
OJ tam OJ tam -SZCZERZE / 78.8.198.* / 2011-02-13 10:31
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Longterm / 2011-02-13 09:41 / Mostek Zwyciężymy!
a tymczasem Żydzi zielono otwierają tydzień

tase +1,07%
OJ tam OJ tam -SZCZERZE / 78.8.198.* / 2011-02-13 10:32
my na -6% na Tase zrobiliśmy +1 %
janlew / 2011-02-13 10:08 / portfel / Tysiącznik na forum

Żydzi zielono otwierają tydzień


tak jak i arabusy

Dubaj +0,82%
Abu Dhabi +0,62%
Oman +0,56%
Jordan +0,4%
Bahrain +0,05%
Katar +0,24%
janlew / 2011-02-13 10:13 / portfel / Tysiącznik na forum
Arabia Saudyjska +0,2%
Gdzie jesteś Nik / 89.77.144.* / 2011-02-13 02:58
Był i zapewne jest taki "Nik Name Nielogo" Sprzedawał akcje i udawadniał ,że powinno spadaać. Gdzie jesteś Nik?
janlew / 2011-02-13 10:11 / portfel / Tysiącznik na forum
pewnie nie ma czasu tu pisać bo jest zajęty odkupywaniem drożej :)

2 tygodnie temu był tu też taki jeden co wywalał wszystko przez egipt bo twierdził, że mega zwała idzie

pewnie teraz siedzi mocno zdziwiony patrząc na nowe szczyty w usa :)

oj leszcze leszcze
ssssssssssssssssssssssssss / 89.230.17.* / 2011-02-12 16:20
jak czytam że wszyscy są na ss to sie zastanawiam kto kupuje , jak ktoś mówi że kasa ze stanów przyjdzie do nas ,ok tylko najpierw tam musi poleciec tylko czy stanom nie łatwiej wejsc w korekte do Brazyli ja tak bym zrobił bo komu oni potem oddadza te akcje
max303nielogo / 77.115.144.* / 2011-02-12 20:30
żeby sprzedać dużą ilość kontraktów , trzeba indeksy ciągnąć w górę, żeby chcieli L-ki kupować
janlew / 2011-02-12 18:43 / portfel / Tysiącznik na forum

to sie zastanawiam kto kupuje


rekiny
amator nielogo / 87.105.22.* / 2011-02-12 17:23

korekte do Brazyli

Bovespa tak jak reszta emerging jest w korekcie.
sssssssssssssssssssssssssss / 89.230.17.* / 2011-02-12 17:53
a może juz po korekcie bardzo szybko lecieli
anonim_03 / 2011-02-12 14:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nowy wpis: scenariusz fabularny cz. 2
http://wykresygieldowe.bblog.pl/wpis,scenariusz;fabularny;czesc;ii,48874.html
kri / 95.49.179.* / 2011-02-13 00:54

http://wykresygieldowe.bblog.pl/wpis,scenariusz;fabularny;czesc;
ii,48874.html

Z powyższego wynika iż na podstawie S&P500 i wykresu świecowego WIG20 z dnia 15KWI09 i podanej metody wyjścia dołem z kanału wzrostowego można było przewidzieć zmianę trendu na 15GRU09 czyli predykcja o 8miesięcy. Ci inwestorzy którzy już w 15 kwietnia 2009r przewidzieli hossę bez dużego ryzyka mając kapitał mogli kupić 15GRU09 KGHM i BRE. :
· Dla inwestora w dniu 15GRU09 nie mającego żadnej prognozy informację o zmianie trendu daje dopiero pierwszy dołek z 17lut10 a potwierdza szczyt z 14KWI10. Oznacza to że Metoda w oparciu o S&P500 i WIG20 daje możliwość bezbłędnego przewidywania 3-4 miesięcy wcześniej niż z samego WIG20 bez S&P500
Ja za podstawę przewidywań tylko WIG20 w dniu około 15LIP09 mogłem przewidywać hossę na 10LUT10 w tempie podobnym tej z 2004r ale z dużym ryzykiem. Obecna Hossa rozpoczęta 17LUT09 nastąpiła wcześniej niż można było sądzić na podstawie WIG20 z2004, gdyż w tamtym czasie „W” kształtowało się bardzo długo.
Zainteresowałem się na serio giełdą zachęcony ofertą PZU .Konto e-makler założyłem w kiosku w maju 2010 w terminie, jednak wymaganego wniosku nie miałem jak złożyć i opłacić. Prawa poboru BRE z kolei nie uzyskałem, bo nie znałem 3dniowego opóźnienia w stosunku do dnia poboru.
Kto ma wiedzę ten rządzi światem.
(: ))
amator nielogo / 87.105.22.* / 2011-02-12 16:33
ładnie to wygląda nawet pokolorowane :)

jest kilka punktów, na które ja zwróciłem uwagę a tym samym w moich oczach wykresy są błędne .

jako młody pasjonat AT zadam pytanie, dlaczego w swoich wykresach nie korzystałeś z wolumenów tzn.sesji, tygodnia czy miesiąca przesilenia, odwrócenia trendu co pokazuje wolumen i przez to uważam linie ciągnione od samych dołków i przez to wyznaczenie impetu hossy jest niewłaściwe bo dołki nic nie mówiły o zmianie trendu tylko dopiero długa biała z kwietnia potwierdzona wolumenem oficjalnie zakończyła bessę i rozpoczęła hossę i ja od tego poziomu rysuje ( połówka białej jakże zapomniana).

traktując hossę poważnie to nie możemy zapominać o czasie i miejscu jej powstania ( rodzenia się) a kwiecień jest moim zdaniem tym punktem gdzie się wszystko zaczyna a wszelkie wyłamania jak dno max również ważne ale na swoim drugorzędnym miejscu,

z moich wykresów wynika trend na W20 jest pod kątem ok 45* tj najzdrowszy impet, kurs idealnie opiera się o linie trenu od góry i na tygodniowym i miesięcznym .
anonim_03 / 2011-02-12 19:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie ulega wątpliwości, że od siagnięcia poziomu 2400 nowe rekordy są bardzo anemiczne.
amator nielogo / 87.105.22.* / 2011-02-12 20:30

nie ulega wątpliwości

przy skrajnie wyprzedanym rynku pierwsze odbicie to jest dzida a później zaczyna się selekcja i przez to wytracenie impetu do najzdrowszego nachylenia 45*.
janlew / 2011-02-12 21:01 / portfel / Tysiącznik na forum

nie ulega wątpliwości, że od siagnięcia poziomu 2400 nowe rekordy są bardzo
anemiczne


od dna bessy rynek robi co jakiś czas skok na wyższą półkę a potem kisi się długi czas w boczniaku i ty wtedy za każdym razem piszesz dokładnie to samo. pamiętam, jak na 2300 rok temu marudziłeś dokładnie w ten sam sposób, tylko, że wtedy byliśmy na 2300 a teraz jesteśmy na 2700, ale to pewnie tylko drobna różnica

i będziesz tak samo marudził przy każdym następnym przystanku

ciekawe jaka jest twoja definicja hossy, pewnie taka: 5% dzień w dzień albo bessa
anonim_03 / 2011-02-12 21:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
o wzoście do 2400 a potem zwolnieniu pisałem od 1750 na wig20
http://wykresygieldowe.bblog.pl/wpis,scenariusz;fabularny,23233.html

sprawdz w archiwum co wtedy sam pisałeś :-))
amator nielogo / 87.105.22.* / 2011-02-12 22:26
po co bawić się w średnioterminowe poziomy jak można znając historyczne ruchy indeksu przyjrzeć się gdzie idziemy w przyszłości :)))
http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=m&u=5350185
janlew / 2011-02-12 21:36 / portfel / Tysiącznik na forum
dawno temu różne rzeczy pisałeś (wczoraj leciały tu interesujące przykłady) a teraz piszesz co innego więc nie odwracaj kota ogonem

faktem jest, że na 2300 marudziłeś tak samo jak teraz a rynek zanegował to później dalszym ruchem w górę a mimo to teraz piszesz to samo bez wyciągnięcia żadnej lekcji

i to jest meritum
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy