Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Optymizmu nam nie brakuje

GPW: Optymizmu nam nie brakuje

Money.pl / 2009-08-20 07:48
Komentarze do wiadomości: GPW: Optymizmu nam nie brakuje.
Wyświetlaj:
tadeusz214 / 2009-08-21 07:53 / Tysiącznik na forum
...ja mam dobre...wczoraj zrealizowałem zyski...dzisiaj jak mi sie uda złapać dołek..to spienięże na górce... i wystarczy narazie...
tadeusz214 / 2009-08-21 07:49 / Tysiącznik na forum
Witam serdecznie...jak samopoczucie?
JB / 2009-08-21 01:35
http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Policja-CBA-i-ABW-chca-nas-inwigilowac-w-Sieci,wid,11413280,wiadomosc.html

Policja, CBA i ABW chcą nas inwigilować w Sieci


Policja, CBA i ABW chcą mieć prawo śledzenia działań internautów w sieci - pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita". Służby miałyby mieć dostęp do informacji o użytkownikach, gromadzonych przez portale i witryny, przez 24 godziny na dobę, zdalnie, bez wiedzy i na koszt właścicieli witryn. Stosowne zmiany mogą być wprowadzone do nowelizowanej ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Byłby istny matrix: inwigilacja na żądanie, na którą nie zgodzi się żaden internauta - o projekcie policji i służb specjalnych mówi cytowany przez "Rzeczpospolitą" Tomasz Jażdżyński, prezes Interia.pl.

Jak pisze dzisiejszy dziennik, Policja, CBA i ABW chcą mieć prawo śledzenia działań internautów w sieci i uzyskiwania pełnych informacji o tych procesach. Wszystkie dane jakie pozostawiają po sobie aktywni użytkownicy i ich komputery w sieci miałyby być gromadzone przez firmy zarządzające komunikatorami internetowymi, witrynami z blogami oraz forami dyskusyjnymi, przez 5 lat.

Służby miałyby uzyskać całodobowy, zdalny dostęp do tych danych bez wiedzy właścicieli witryn. Koszty wprowadzenia takiego prawa (m. in. zakup odpowiedniego sprzętu, zabezpieczenia go i administrowania zebranymi danymi zgodnie z przepisami) ponosiliby właściciele portali i witryn. Zdaniem Tomasza Jażdżyńskiego w wypadku dużych portali koszty mogłyby sięgnąć kilkudziesięciu milionów złotych rocznie.

Według informacji "Rz" pomysł inwigilacji działań internautów powstał 8 czerwca na spotkaniu w MSWiA. Udział w nim wzięli m.in. przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Straży Granicznej, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i MSWiA. Powstała wówczas grupa robocza, która ma wprowadzić zmiany do nowelizowanej ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Przeciwko projektowi policji i służb specjalnych opowiedzieli się wydawcy. Izba Wydawców Prasy wystosowała w tej sprawie protest do ministra spraw wewnętrznych i administracji Grzegorza Schetyny.

Zdaniem ekspertów, proponowane rozwiązanie jest sprzeczne z konstytucją. Podkreśla się też, że Polskę obowiązuje dyrektywa europejska (2006/24/WE) wg której, dane jak IP urządzenia w sieci czy czas transmisji mogą być przechowywane wyłącznie przez operatorów telekomunikacyjnych. Rozszerzenie obowiązku retencji danych z operatorów telekomunikacyjnych na dostawców usług (np. właścicieli portali i komunikatorów) byłoby ewenementem na skalę europejską i prawdopodobnie zostałoby uznane za niezgodne z prawem wspólnotowym.

Mając na względzie wyjątkowy charakter przepisów o retencji, za wysoce wątpliwą uznać należy dopuszczalność poszerzenia zakresu zbieranych danych internetowych w stosunku do kategorii określonych już w nowelizacji prawa telekomunikacyjnego - powiedział cytowany przez "Rz" Jarosław Sobolewski, dyrektor generalny IAB Polska.

Warto podkreślić, że Polska implementowała także dyrektywę 2002/58/WE - o prywatności i łączności elektronicznej, wg której komunikowanie się za pośrednictwem sieci jest poufne. Wyjątki od tej zasady wynikać muszą z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa oraz zapobiegania lub wykrywania przestępstw i - muszą być proporcjonalne do zagrożenia.

-----------------------

Jest coraz mniej czasu na to, żeby pomc mafii przejąc władze i uratować nas przed rządem.
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-08-21 02:14
nie martw się, wszak tusk Cię kocha
socjalizm rządzi wszędzie / 88.199.162.* / 2009-08-21 08:17
kocha szpiegować
JB / 2009-08-21 01:28
http://www.turystyka.wp.pl/kat,3,title,air-france-chroni-dzieci-,wid,11242072,artykul.html

Air France chroni dzieci
Dziennik
dodano Wczoraj, 12:54

Niecodzienne przepisy będą obowiązywać na pokładzie francuskich linii lotniczych Ar France: mężczyźni podróżujący samotnie nie będą mogli siedzieć obok dzieci poniżej 12. roku życia podróżujących bez opiekuna – informuje „Dziennik”.

Nowe przepisy zostały wprowadzone we Francji najprawdopodobniej po ujawnieniu w USA kilku przypadków molestowania dzieci na pokładach samolotów. Regulacje wprowadzone przez francuskiego przewoźnika niemalże natychmiast spotkały się z krytyką pasażerów podróżujących z Air France.

Podróżni, a także piloci wyrażają dezaprobatę dla nowych przepisów i zarzucają liniom lotniczym dyskryminację. Mężczyźni podróżujący samotnie samolotem bezpodstawnie uważani są pedofilii.

Przedstawiciele Air France nie zamierzają jednak ustąpić. Podkreślają, że nowe regulacje mają chronić dzieci przed molestowaniem – a właśnie bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów jest najważniejsze bez względu na to, czy to się pozostałym podróżującym podoba, czy nie – pisze „Dziennik”.

REKLAMAczytaj dalej


Jak się okazuje regulacje prawne wprowadzone przez francuskiego przewoźnika nie są bezpodstawne. Z usług Air France co roku korzysta prawie 2 mln dzieci. Jak informuje „Dziennik” co czwarte dziecko podróżuje bez opiekuna. Linie lotnicze starają się zapewnić samotnie podróżującemu dziecku jak najlepszą opiekę, jednak nie będzie ona taka sama jak w przypadku podróżowania z opiekunem. Z tego właśnie powodu linie lotnicze chcą chronić najmłodszych pasażerów.

Problem samotnie podróżujących pociech istnieje nie od wczoraj. W Stanach Zjednoczonych odnotowane są przypadki molestowania dzieci na pokładzie samolotu już od dziecięciu lat. Co ważne są to tylko i wyłącznie przypadki, których finał znalazł się w sądzie.
Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba przewoźników rozważa wprowadzenie podobnych przepisów.

------------

Spoko pomysł. ale powinni go rozwinąć i zabronić samotnym kobietą siedzenia koło mężczyzn, bo one tylko kombinują jak uwieść biednego faceta. A co do dzieci to najlepiej jakby wogóle zabronili latania małym dzieciaką. Kiedyś leciałem i całą drogę taki mały terrorysta darł mordę na cały samolot.
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-08-21 02:12
buahaha
Bądź czujny, pedofil czai się wszędzie!
mówiłem, że ich wszystkich juz kompletnie porąbało
JB / 2009-08-21 00:29
http://konflikty.wp.pl/kat,1020379,title,Gruzja-zatrzymala-statek-z-Abchazji,wid,11415877,wiadomosc.html?ticaid=189a0&_ticrsn=3

Gruzja zatrzymała statek z Abchazji

Władze Abchazji, separatystycznej republiki na terenie Gruzji, zaprotestowały przeciwko przejęciu przez gruzińską straż przybrzeżną statku płynącego z Abchazji. To drugi tego rodzaju incydent w tym tygodniu.

Niezależny gruziński portal "Civil Georgia" podał, że straż przybrzeżna zatrzymała statek transportujący z abchaskiej stolicy Suchumi złom do Turcji. Załoga statku pod banderą kambodżańską składała się z obywateli Syrii.

W poniedziałek Gruzini przejęli turecki statek wiozący do Suchumi paliwo. Kapitan - obywatel Turcji - znajduje się w areszcie, grozi mu do 24 lat więzienia za przemyt i złamanie zakazu dotyczącego niedozwolonej działalności gospodarczej. Prawo gruzińskie zabrania takiej działalności na terytorium Abchazji i drugiej separatystycznej republiki, Osetii Południowej, bez zgody władz w Tbilisi.

Władze Abchazji porównały stronę gruzińską do somalijskich piratów. - Ostrzegaliśmy Gruzję, że możemy dać proporcjonalną odpowiedź i podjąć ten sam rodzaj działań, na które pozwala sobie strona gruzińska - powiedział minister spraw zagranicznych Abchazji Siergiej Szamba.

Agencja Reutera przypomina, że prawie wszystkie inwestycje w Abchazji i Osetii Południowej pochodzą z Rosji, która uznała niepodległość obu terytoriów po ubiegłorocznej wojnie z Gruzją.

---------------

Widać gruzini zapomnieli lekcję z przed roku. Ci kolesie nie są godni zaufania. Rosja powinna bezwzględnie oswobodzi Abhazję i Osetię a gruzinów przykładnie zbąbardować, żeby ich gospodarka przez lata się nie podniosła.
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-08-21 00:57
tia, a potem Litwę albo Polskę jak sie będą sprzeciwiać choćby rurze Ribbentrop-Mołotow.
Miejmy nadzieję, że Rosja zostanie niedługo trochę utemperowana przez Chiny :)
JB / 2009-08-21 01:06
Rosja chciała zbudować rurę przez Polskę i kraje nadbałtyckie, ale my broniliśmy interesów kozackiej buntowniczej szumowiny... no to sobie Rosja poradzi inaczej... a my na złość kupimy znacznie droższy gaz norweski.
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-08-21 01:19
Istnieje pogląd, że nigdy nie doszło do poważnych rozmów na ten temat.
Trzeba pamiętać, że tutaj gra toczy się na wielu różnych poziomach, a to co dociera do tzw. opinii publicznej przez telewizor to są tylko odpryski, często zresztą dodatkowo zmanipulowane przez agenturę.
JB / 2009-08-20 22:33
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,6949167,Pracownicy_likwidowanej_firmy_groza_skazeniem_Sekwany.html

Pracownicy likwidowanej firmy grożą skażeniem Sekwany

Około 60 pracowników będącego w likwidacji przedsiębiorstwa transportowego zagroziło wylaniem do Sekwany 8 tysięcy litrów toksycznej substancji, jeśli nie otrzymają po 15 tysięcy euro odprawy - poinformowały związki zawodowe.

Pracownicy firmy Serta strajkujący od tygodnia; toksyczne produkty, takie jak dodatki do paliw, chcą wylać do Sekwany na wysokości Rouen na zachodzie Francji - poinformował przedstawiciel związku CFDT Jean-Pierre Villemin.

- Sformułowaliśmy tę groźbę, gdyż mamy do czynienia z głuchotą i ślepotą (pracodawców). 8 tysięcy litrów dodatków do paliw to jedyna broń, jaką dysponujemy (...) - dodał Villemin.

--------------------

Brawo! Potrafią walczyć o swoje i o francuską gospodarkę!
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-08-20 23:48
w głowach im się poprzewracało z tego francuskiego socjalizmu
im szybciej wykończą swoja gospodarkę tym lepiej
JB / 2009-08-20 23:51
Gospodarkę to wykończa szefuńcie. Bo jak wszystkich zwolnią to nikt nic od nich nie kupi.
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-08-20 23:59
firma padła, tak się zdarza u nas też - ja tam się na Francami nie będę użalał
Najlepiej niech sobie jeszcze wprowadzą 10-cio godzinny tydzień pracy za pełną pensję.
Socjalismo o muerte!
JB / 2009-08-21 00:12
No własnie tydzień pracy u nas jest zbyt dugi i przez to bezrobocie jest.
A szefuńcie sobie zwolnią ludzi reszcie każą robić darmowe nadgodziny a póxniej zdziwienie, że brak klientów.

A Francuzom to ja współczuję prezydenta, który ich atakuje bardziej niżtusek nas.
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-08-21 00:18
no widzisz, dobrze im radzę - dzięki krótszej pracy za większą płacę będą mieli superkonkurencyjne produkty i socjalistyczna gospodarka zakwitnie :DDD

a Sarko jak Sarko, przynajmniej nie robi dla Niemca jak nasz tusek
JB / 2009-08-21 00:20
Konkurencyjne towary to mają Chińczycy, tylko czy są z tego tak szczęśliwi jak Francuzi z tego, że ich są mniej konkurencyjne.
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-08-21 00:31
bez pracy nie ma kołaczy - kto w dobrobycie o tym zapomina marnie skończy pławiąc się chwilowo w luksusie.
Są takie miejsca na świecie, w których ludziom się chce pracować i są takie, w których się już nie chce bo im za dobrze - niezbyt trudno zgadnąć jakie będą przyszłe konsekwencje.
Oprócz Chin mozna popatrzeć na Koreę Południową - spektakularny sukces.
Polska mogłaby go powtórzyć gdyby nie znajdowała się pod kuratelą "przyjaciół" i nie była w rękach sprzedawczyków.
JB / 2009-08-21 00:35
Dokładnie. Niestety szefuńcie prezesuńcie o tym zapomnieli i wydaje im się, że jak oni bedą odpoczywać na Maledivach to robotnicy będą na nich za grosze pracować... a ktoś ich towar kupi... a później rozpacz i proszenie rządu o pomoc bo nie ma jak kredytu spłacić.
Polska się ostatnio dobrze rozwijała dzięki temu, że Polacy wyjechali zagranicę i szefuncie nie mieli tylu bezrobotnych i musieli podnieść płace... a jak podnieśli prace to sie pojawił popyt i wzrostgospodarczy.
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-08-21 00:48
Polska ma ten problem, że u nas największe majątki powstały nie dzięki pracy, a dzięki kradziezy i układom z władzą. Kto się nie chciał temu podporządkować był niszczony przez skorumpowane urzędy i sądy z jednej strony, a zwyczajną bandycką mafię z drugiej.
W sumie jesteśmy krajem bez prawdziwych elit (w pozytywnym znaczeniu) bo trudno za takie uważac to skundlone towarzystwo, które po przemianach wypłynęło niczym g..no na powierzchnię.
JB / 2009-08-21 00:58
Mafia nas chroni. Mam nadzieję, że kiedyś uda jej się pokonać rząd i policję. wówczas zamiast płacić PIT, VAT, akcyzę i mandaty będziemy płacili tylko 10% haraczu i będziemy mogli jeździć z dowolną prędkością i ściągać co będziemy chcieli z internetu.A fotoradary będą służyły wyborom mistrza kierownicy, który będzie nagradzany za osiągnięcie rekordowej prędkości.
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-08-21 01:03
mafia nikogo nie chroni - na pewnym odpowiednio wysokim szczeblu współpracuje z władzą i bynajmniej nie jest zainteresowana zmianami obowiązującego prawa bo z tego właśnie żyje.
JB / 2009-08-21 01:07
Dopóki władza jest uczciwa to owszem. Ale jak władza zaczyna chronić korporacje i cyklistów to trzeba z nią walczyć.
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-08-21 01:12
obawiam się, że u nas obecnie władza i mafia to jedno i to samo - gdyby tak człowiek mógł spojrzeć za kulisy to pewnie bardzo się zdziwił jak to się wszystko naprawdę odbywa.
JB / 2009-08-21 01:14
Stawiają nowe fotoradary więc są źli i tyle. Dobrze że narazie tusek nie ma takich pomysłów jak sarkoz, żeby odcinać od internetu za piractwo.

Co by nie było dobra władza to jest w Rosji a nie w uniji.
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-08-21 01:26
hłe, hłe pamiętam słowa tuska, że "tylko facet bez prawa jazdy może stawiać fotoradary zamiast budować drogi".
Ale i tak się ciesz, że na razie nie ma pomysłu montowania GPS do kontroli prędkości, bodajże w UK nad takim czymś kombinują.
JB / 2009-08-21 01:30
tusek walczy z GPSami. Pałkiteraz kontrolują legalność GPSu i jak ktoś ma pirata tomu zabierają razem z urządzeniem i jeszcze karzą karę płacić. Mam nadzieję, że mafia nas ochroni. Mafia za soft do GPSu chce kilkadziesiąt PLN a korporacje chronione przez pałki kilkaset.
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-08-21 01:36
tu nie chodziło o zwykłe GPSy tylko o zbudowanie całego systemu totalnej kontroli prędkości - nawet miałem gdzieś linka ale nie chce mi sie teraz szukać.
JB / 2009-08-21 01:46
Spoko wiem o co chodzi. Przeczytaj powyżej... jeszcze 20 lat i wszyscy w uniji będą sledzeni na każdym kroku. A na granicach będzie wysoki mur, żebyśmy nie mogli uciec na Białoruś.
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-08-21 01:55
Niestety mam to samo wrażenie bo wszystko wyraźnie do tego zmierza :(
Między innymi dlatego pisałem, że im szybciej się zawali tym lepiej.
no more logo. / 91.150.223.* / 2009-08-20 23:15
z terrorystami sie nie negocjuje.
JB / 2009-08-20 23:29
Jakimi terrorystami? To wina szefuńciów prezesuńciów co nie rozumieją, że bezrobotni nie kupują.

Rząd powinien wprowadzić akcyzę na zwalnianie pracowników. Powiedzmy w wysokości tysiąca pensji. ale jeśli bank atakuje firmę opcjami to automatycznie przejmuje wypłacanie pensji wszystkim pracownikom zaatakowanej firmy.

Odrazu było by lepiej.

choć może i masz rację. Zamiast do sekwany to powinni to wlać szefuńciowi do basenu i wykompać w tym szefuńcia i jego rodzinę.
JB / 2009-08-20 22:28
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6948690,Badania__polskie_nianie_nie_zajmuja_sie_dziecmi__ogladaja.html

Badania: Polskie nianie nie zajmują się dziećmi - oglądają seriale

Nianie nie zajmują się dziećmi, nie opowiadają im bajek, nie chodzą z nimi na spacery. Oglądają swoje ulubione seriale, rozmawiają przez telefon, a nawet romansują z ojcem dziecka. "Dziennik" donosi, że według badań, nawet jedna trzecia niań ogląda telewizję ponad 5 godzin dziennie.

- Wykładowcy Wyższej Szkoły Pedagogiki Resocjalizacyjnej "Pedagogium" postanowili sprawdzić, kim są osoby zatrudniające się jako opiekunki do dziecka - czytamy w "Dzienniku". Wyniki badania okazały się niepokojące. Z ponad 400 przepytanych nianiek, zdecydowana mniejszość miała jakiekolwiek pojęcie o wychowaniu dzieci.

Seriale i romanse

Niewiele z ankietowanych kobiet miało doświadczenie w opiece nad dziećmi. Jedynie co piąta zajmowała się dzieckiem dłużej niż 3 lata.

Zdecydowana większość opiekunek nie ukończyła 25. roku życia. Swoją pracę traktują jako tymczasowe zajęcie. - Tymczasowo traktują także dzieci, którymi się zajmują - mówi "Dziennikowi" prof. Mariusz Jędrzejko, współtwórca raportu.

Nianie na pytanie, co robią z dziećmi, odpowiadają (52 proc. ankietowanych), że oglądają telewizję. Dopiero potem jest nauka (30 proc.) czy gry edukacyjne (14 proc.). 4 proc. dziewczyn przyznaje, że romansuje z ojcem dziecka.

Generalnie zdecydowana większość pytanych kobiet, pod nieobecność rodziców nie zajmuje się dzieckiem, tylko swoimi sprawami - uczy się, czyta, czy rozmawia przez telefon.

Dziecko płacze, a opiekunka...

- Gdy zdecydowałam się wrócić do pracy, do opieki nad moim półtorarocznym synkiem zatrudniłam studentkę - jedna z kobiet opowiada dziennikarzom "Dziennika" o swoich doświadczeniach z nianią. Po jakimś czasie kobietę zaczęło zastanawiać, dlaczego jej synek płacze, ilekroć mama zbiera się do wyjścia.

Kobieta postanowiła zamontować w domu monitoring. Jak się okazało, niania godzinami siedziała przed telewizorem i zupełnie nie zajmowała się dzieckiem.

------------

No i co w tym dziwnego?
Niania to kobieta, więc zachowuje sie jak typowa kobieta, ogląda romanse, czyta poradniki i uwodzi. W sumie to ona po to zostają tą nianią, żeby uwieść bogatego ojca dziecka (biednego na nianię nie stać).
rzeź ostateczna / 212.76.37.* / 2009-08-20 22:06
ale to jutro tąpnie
rzeź ostateczna / 212.76.37.* / 2009-08-20 22:15
tym razem to już na 100%
Tapio / 2009-08-20 22:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jak jestes pewien to wez pozyczke z providenta i kup sobie s-ki
JB / 2009-08-20 22:25
I do tego sprzedać cały majątek, mieszkanie, samochd... PKC.
pawciomerc / 2009-08-20 21:43 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
gdybym siedział na 4 literach i nie czekał na korekte to zysk był by wiekszy o 15% na instalu k i o jakieś 5 % na kopex
więc co leszcz jestem ale poczekam niech Wam rośnie
anna. / 2009-08-20 22:10 / Uznany Gracz Giełdowy
jutro się ruszy :)
JB / 2009-08-20 22:13
Ja tam go trzymam nie na DT więc jak nie jutro to za tydzień albo za miesiąc.
:)
TOMOK / 2009-08-20 21:26 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
2009-08-20 20:50:39 | jaroslaw74 [ Pogromca bajkopisarzy giełdowych ;-)))))))))))) ]
Polki sa naj naj naj naj najpiękniejsze i najsłodsze moja żonka ma 31 lat
kończy 29 sierpnia a piękna jest i seksowna że palce lizać

Bardzo ładny post
Naprawdę
Proponuję pozostać już w tym pozytywnym tonie
Pozdrawiam ciepło
JB / 2009-08-20 21:40
Ja tam Polki omijam z daleka. :]
Pozdrawiam.
Amigo11 / 2009-08-20 20:48 / SAMA PRAWDA
Bolt 19,19
SIOK!!!!!!!!!!!!!
Amigo11 / 2009-08-20 20:55 / SAMA PRAWDA
200m nowy rekord świata SIOKujący jest ten kolo
JB / 2009-08-20 21:10
19.19 na 200m??
To ja 400m szybciej przejadę bez problemu, a na Bemowie widziałem jak poniżej 10s robili.
JB / 2009-08-20 21:25
http://www.youtube.com/watch?v=FBGG1i23zz8
Amigo11 / 2009-08-20 21:26 / SAMA PRAWDA
http://www.youtube.com/watch?v=EbRn5zBsdQ8
JB / 2009-08-20 21:38
A mogli kupić żelazko z timerem.
Amigo11 / 2009-08-20 21:28 / SAMA PRAWDA
http://www.youtube.com/watch?v=iLkM4IzKDA0
w lepszej jakości
kwiatek... / 2009-08-20 20:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko na Bytku siedzisz?
Amigo11 / 2009-08-20 20:15 / SAMA PRAWDA
Ale dziś dobrego kebaba jadłem SIOK
Nigdy mi to nie smakowało ale dziś był zarąbisty. Wszstkim polecam w Warszawie koło tego biurowca jak puławska się z niepodległości łączy :D
dodge / 2009-08-20 20:27 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
najlepsze kebaby rosną w Turcji :) - tam byś omdlał z rozkoszy w knajpce popijajac piwko marki Efes - pycha

pozdr.
kwiatek... / 2009-08-20 20:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobrze wiedzieć:)
Amigo11 / 2009-08-20 20:38 / SAMA PRAWDA
Ogólnie to islamistów unikam jak ognia więc tam się nie zapuszczam
dodge / 2009-08-20 20:52 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
etam islamiści - ramadanu wcale tam tak nie przestrzegają - jedna wiara jaka ich obowiązuje to euro - w pieniądz nie wierzą - dużo Turków z Niemiec pozakładało tam interesy
dodge / 2009-08-20 20:53 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

w pieniądz nie wierzą


errata - w pieniądz wierzą :)
Amigo11 / 2009-08-20 20:53 / SAMA PRAWDA
Nie chodzi o religie tylko ich kultura mi nie odpowiada
dodge / 2009-08-20 20:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mi się też tak wydawało - ale zmieniłem zdanie
Amigo11 / 2009-08-20 20:57 / SAMA PRAWDA
Ja miałem pare podejść i z każdym razem coraz bardziej ich nie lubie
.izunia. / 92.244.171.* / 2009-08-20 22:12
burak z bytomia
JB / 2009-08-20 21:13
A juz nie mówiąc o tym, że w Turcji jak kobieta faceta uwiedzie to sprawa jest prosta, albo za niego wychodzi albo ją rodzina zabije, żeby jej wstydu nie robiła. Turczynki to są dobre kobiety.
JB / 2009-08-20 21:08
Ja tam nie lubię skandynawów i tych ich śmiesznych rowerków i przestrzegania przepisów.

W Sztokholmie jak byłem to widziałem jak Szwed jak to tubylec na rowerz bez patrzenia ładuje się na drogę bo uważa, że mu się należy. BMW ledwo przed nim się zatrzymało gość coś tam zaczął po swojemu bulgotać, a z BMW przez okno wyjżał turek i mu fucka pokazał... odrazu się swojsko poczułęm i zrozumiałem, że Szwedom potrzeba kilku milonów Turków, żeby ich ucywilizowali.
JB / 2009-08-20 20:41
Turcy to dość umiarkowani islamiści.
kwiatek... / 2009-08-20 20:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nawet chcieli być w Unii Europejskiej:)))
Amigo11 / 2009-08-20 20:45 / SAMA PRAWDA
Oby nie Sarko dobrze robi że to blokuje. On ma ich zatrzęsienie
JB / 2009-08-20 20:56
No co Ty?
W Szwecji to oni cywilizację wprowadzają! Jak jeszcze ze dwamiliony Turków i z milion Polaków przyjedzie to da się w tym kraju normalnie zyć.
A sarkoz to najgorszy polityk jakiego znam, jeszcze gorszy niż tusek.
kwiatek... / 2009-08-20 20:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dużo tracisz przez ten strach:))
JB / 2009-08-20 20:35
No napewno. ale własnie tu w Szwecji to też Turcy robią i jako, że cena wysoka to nie oszczędzają na jakości.
JB / 2009-08-20 20:19
Chodzi Ci o te przy pętli tramwajowej? Kiedyś jadłem i były dobre.
Ale co jak co w Szwecji mają dobre kebaby... tyle że po 20-30PLN.
kwiatek... / 2009-08-20 20:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
w łodzi płace średnio 7-9 pln:)))
Tapio / 2009-08-20 20:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja tam wlasnie zjadlem pysznego kebaba w UK za jedyne 4 funty czyli niecale 20zl. a miesa mi zostalo bo nie dalem rady zjesc:)
kwiatek... / 2009-08-20 20:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja wciągam dwa leciutko:))))
JB / 2009-08-20 20:58
W Szwecji to są jednak większe niż u nas. Jednego to spokojnie zjem, ale dwóch to bym nie dał rady.
jaroslaw74 / 2009-08-20 20:32 / Uwaga! Łamie regulamin forum
przyjedź do Wawy na kebab tańszy jest ;-)))))))))))))))))))
jaroslaw74 / 2009-08-20 20:41 / Uwaga! Łamie regulamin forum
wydupczysz może jakąś Warszawiankę ;-))))))))))))))))))) w końcu
kwiatek... / 2009-08-20 20:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jaro w Szwecji też dupeczek jest chociaż troszke zmutowane:))
jaroslaw74 / 2009-08-20 20:50 / Uwaga! Łamie regulamin forum
Polki sa naj naj naj naj najpiękniejsze i najsłodsze moja żonka ma 31 lat kończy 29 sierpnia a piękna jest i seksowna że palce lizać
JB / 2009-08-20 20:59
Może i ładne są. Ale wredne, manipulantki i każda uważa się za księzniczkę. Wolałbym brzydszą a rozsądniejszą.
Szwedki zresztą tez są ładne... i tyle.
JB / 2009-08-20 20:34
Spoko, w przyszły weekend wracam.
Niknejm niezalogowany / 192.229.17.* / 2009-08-20 20:23

tyle że po 20-30PLN.


Daj spokój... Siok.
Choć to i tak mało. W Genewie za 2 Hotdogi i 2 cole w budce nad jeziorem zapłacisz około 90zł :-)
JB / 2009-08-20 20:33
heh
to ja myślałem, że hamburger z wieloryba i cola na targu rybnym w Bergen po 70zł to drogo.
Amigo11 / 2009-08-20 20:45 / SAMA PRAWDA
Jeżeli chodzi o burgery z ryby to najlepsze są w Holandii ze śledziem
JB / 2009-08-20 21:04
A to tu też są słedzioburgery i to z dobrze wysmarzonym śledziem. Silburgare się to nazywa.
Ale wieloryb to ssak a nie ryba, do tego w UE sprzedaż mięsa wieloryba jest nielegalna. połowy wielorybów i fok to jeden z powodów dla którego Norwegia nie chce do UE... zresztą focze skóry też mozna na targu rybnym w Bergen kupić. wogóle wiele rzeczy zbanowanych w UE w Norwegii jest legalna. Ich podejście do ekologi jest dość dziwne. Śmieci to segregują, ale fokę biezbolem przez łeb to można bez problemu.
Amigo11 / 2009-08-20 20:46 / SAMA PRAWDA
Znaczy to nie burger bo śledź jest właściwie na surowo ale w bułce
Amigo11 / 2009-08-20 20:03 / SAMA PRAWDA
Co tam słychać leszczyki?
Niknejm niezalogowany / 192.229.17.* / 2009-08-20 20:15
LOP rośnie.
Mogą być turbulencje :-)
bolek77 / 2009-08-20 20:11 / portfel / Uparty Osiołek
Buffet skraca GE i siorbie Bytom.
:)
JB / 2009-08-20 20:07
Pomyliłeś literkę w rekomendacji!
Mówiłeś o siorbaniu BTM a to chodziło o BTG.
max303 / 2009-08-20 19:50 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
LEEEEEECH KOLEJORZ !!!!
Amigo11 / 2009-08-20 20:03 / SAMA PRAWDA
łee tam dziś bolt na 200m biegnie.
dodge / 2009-08-20 19:51 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jesteś we Wronkach? :)
max303 / 2009-08-20 19:55 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
niestety tylko duchem(:-(
jaroslaw74 / 2009-08-20 19:57 / Uwaga! Łamie regulamin forum
MAX303 czy Ty nie możesz raz wyleźć z tej nory ;-))))))))))))
dodge / 2009-08-20 20:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ty Jarek zawsze musisz wbić Maxowi szpilkę? Daj już spokój.
Pozdr.
max303 / 2009-08-20 20:28 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
spływa po mnie
jaroslaw74 / 2009-08-20 20:23 / Uwaga! Łamie regulamin forum
mieszka w Poznaniu a w TV mecz ogląda
max303 / 2009-08-20 20:29 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
600 tys mieszkańców poznania też
jaroslaw74 / 2009-08-20 20:31 / Uwaga! Łamie regulamin forum
maksiu pij browara i łap klimat stary rowerze
dodge / 2009-08-20 19:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
oglądam na polsacie sport
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy