Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW próbuje odrabiać straty

GPW próbuje odrabiać straty

Money.pl / 2006-04-28 15:26
Komentarze do wiadomości: GPW próbuje odrabiać straty.
Wyświetlaj:
z / 80.55.173.* / 2006-05-01 22:18
proba jak to działa na forum
strokuś / 2006-04-29 10:40 / Uznany Bywalec forum i giełdy
"Na rynku pojawiają się coraz to nowi inwestorzy, gotowi zbić fortunę. Często nie wiedzą, jakie są typy zleceń na giełdzie, czym zajmują się spółki, w które inwestują, czy spółki mają zysk, ale to ich nie zraża. Nastawienie na sukces i ułańska fantazja sprawiają, że stopę zwrotu z portfela pozazdrościłby im niejeden zarządzający. Morał z tego jest taki, że nie trzeba było uczyć się „tajników gry giełdowej”, bo teraz profesjonaliści mają bardzo ciężkie życie."
M.Saj z dzisiejszego Parkietu

:-)
donaldina / 2006-05-01 19:54 / Bywalec forum
notka o opcjach i róznicy w dywidendach TPsa i Pekao
donaldina / 2006-05-01 20:00 / Bywalec forum
wczoraj czytałam na bossa.pl ciekawy artykuł o opcjach terminowych, a dzis na parkiecie o tymże samym - podali tam także listę spółek w których można zastosowac w/w opcje. Czy korzystałeś kiedys z nich?
Dziękuje b. za listę książek, a dygresja na temat Pekao i Tpsa?
Skomentuj - dlaczego wieksza niz w Pekao? Pekao - 7, 40 Tpsa 1 zł - czy nie rozumiem jakis mechanimzów :-)
Pablo / 2006-05-01 20:13 / "Uznany Gracz Giełdowy"
od kiedy jesteś na parkiecie?
Pablo / 2006-05-01 20:06 / "Uznany Gracz Giełdowy"
To dlaczego w TPSA dywidenda jest większa niż w Pekao, to już sama do tego doszłaś w jednym ze swoich komentarzy
w opcje chciałem się bawić ale na razie robię to tylko na papierze.
Pablo / 2006-05-01 18:33 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Strokuś jakie przewidujesz wyniki Amisia i Plastusia za I kwartał? Pamiętam, że o Plastusiu kiedyś wpominałeś że Wchód (Ukraina chyba) zaczenie przynosić zyski od I kwartału.
Pablo / 2006-05-01 18:43 / "Uznany Gracz Giełdowy"
może by tak jutro kupić Plastka
donaldina / 2006-04-30 13:38 / Bywalec forum
No właśnie oto kolejny nowicjusz "inwestor" może byscie poradzili co warto poczytać by sie podkształcić - oprócz śledzenia stron i forum?
donaldina / 2006-04-30 15:29 / Bywalec forum
B. mi sie spodobała wzmianka o inwestycja Twojej Mamy - ja także należę do grupy "nieświadomych inwestorów" bazujących na swym nosie ale także zależy mi na świadomym inwestowaniu - stąd moje pytanie o źródła edukacji. Chodze po bossa.pl , parkiet , money ale to wciąż wydaje mi się za "płytkie" - na podyplomówke w tym kierunku sie nie wybieram ale może są jakieś strony, które głębiej drążą tematykie - od tak zwanych podstaw w głąb :-)
Pablo / 2006-05-01 16:24 / "Uznany Gracz Giełdowy"
jeśli masz możliwość wyjazdu do Poznania to polecam czytelnię Akademii Ekonomicznej. Wchodząc na stronę AE Poznań można dostać się do bazy danych czytelni i w wyszukiwarce na spokojnie w domciu poszukać interesujących Cię książek. A jest ich cała masa i pewnie na jednej wizycie w czytelni się nie skończy. Na pocieszenie mogę podać, że jest tam na miejscu punkt ksero. Problem tylko taki że nie wolno (zgodnie z prawem) kserować całych książek, można tylko fragmenty.
donaldina / 2006-04-30 15:20 / Bywalec forum
tam już byłam, troszkę interesuje mnie temat dywidend i tam super to wyjasniono - teoria teorią, a życie... czy kiedyś korzystałeś/ąś z tej formy myslę o kupnie przed dniemprawa do ustalenia dywidendy i następnego dnia o zbyciu ich, zachowując prawo do dywidendy - patrzylam na propozycje 1zł za akcje tpsa, Prochem S.A - 1,40 lub Pekao - czy to tylko tak rózowo wygląda ;-)?
Pablo / 2006-05-01 16:27 / "Uznany Gracz Giełdowy"
jeśli spółka ma silne fundamenty to kurs wróci szybko do poziomu z przed dnia dającego prawo. Jest natomiast szereg przypadków, że kurs po spadku nie może się odbić.
donaldina / 2006-05-01 18:53 / Bywalec forum
zainteresowały mnie dywidendy w Pekao 7,40 i Tpsa 1 zł i o dziwo przeznaczając ta samą kwotę lepiej wychodzi się na Tpsa pozatym prześlidziłam wykresy notowan i mój nosik mówi mi, że mniejsze niebezpieczeństwo "umoczenia" sie z spadkiem kursu jest w Tpsa niż Pekao, a jak tam Wasz nosek czuje? ;-)
Pablo / 2006-05-01 19:03 / "Uznany Gracz Giełdowy"
na kiedy przypada dzień prawa do dywidendy w tych spółkach
donaldina / 2006-05-01 19:06 / Bywalec forum
pekao 19 V, wypłata 2 VI
tpsa 18 V, 5 VI wypłata
Pablo / 2006-05-01 19:12 / "Uznany Gracz Giełdowy"
to że w Pekao ma z czego spadać nie oznacza, że spadnie więcej % niż w TPSA. Ja jeśli bym już kupował a sparzyłem się na tym dwa razy to kupiłbym PEKAO ale wyczekałbym na 195 zł
donaldina / 2006-05-01 19:14 / Bywalec forum
jeśli można sparzenie było b. bolesne? :-)
Pablo / 2006-05-01 19:18 / "Uznany Gracz Giełdowy"
1. kupiłem MPŁ po 28,30 a po dywidendzie spadł do 19 zł (dywidenda była 7,5 zł) a obecnie kurs wynosi niecałe 20 zł
2. Stalprodukt - kurs z 74 spadł do 68 a potem przez dwa miesiące kulał się w okolicach 62-63 aby kiedy już sprzedałem po kosztach poszybować w górę aż nie będę mówić ile teraz wynosi, bo mnie jeszcze trzęsie na myśl.
donaldina / 2006-05-01 19:23 / Bywalec forum
Ja tak sobie kombinuje z Tpsa - patrząc na wykres not. najniżej było w lutym i w wrześniu 2005 około 21 zł w innych terminach było w górę dziś 28.IV było po 22,50 - marzy mi się by choć o 1 zł spadło ale pewnie nie spadnie bo dywidenda... nie duża bo 1 zł ale pewnie będzie miała wpływ
Pablo / 2006-05-01 19:26 / "Uznany Gracz Giełdowy"
duża, nieduża - większa niż w Pekao
a do Poznania się wybierzesz?
donaldina / 2006-05-01 19:41 / Bywalec forum
wczoraj czytałam na bossa.pl ciekawy artykuł o opcjach terminowych, a dzis na parkiecie o tymże samym - podali tam także listę spółek w których można zastosowac w/w opcje. Czy korzystałeś kiedys z nich?
donaldina / 2006-05-01 19:38 / Bywalec forum
Dziękuje b. za listę książek, a dygresja na temat Pekao i Tpsa?
donaldina / 2006-05-01 19:32 / Bywalec forum
dlaczego wieksza niz w Pekao? Pekao - 7, 40 Tpsa 1 zł - czy nie rozumiem jakis mechanimzów :-)
norma / 82.139.47.* / 2006-05-02 00:22
wartość dywidendy proszę odnieść procentowo do wartości akcji poszczególnych spółek .Wychodzi, że TPsa ma wyższą (oczywiście na dzień 28.04)
Pablo / 2006-05-01 19:47 / "Uznany Gracz Giełdowy"
przejdź na najświeższy kometarz z 28.04.
Pablo / 2006-05-01 19:48 / "Uznany Gracz Giełdowy"
bo tu nie ma miejsca
donaldina / 2006-05-01 19:31 / Bywalec forum
Niestety jestem z Trójmiasta :-) naomaist staram się pozerac wszelkie "samouczki" na www
Pablo / 2006-05-01 19:35 / "Uznany Gracz Giełdowy"
proponuję takie książki:
1. Zawód inwestor giełdowy Elder
2. Kiedy sprzedawać akcje Cassydi
3. Świece i inne japońskie techniki aalizowania wykresów Nison
4. Wykresy punktowo-symboliczne Dorsey
5. Podstawy inwestowania na rynku papierów wartościowych Jajuga
6. Konstrukcja i analiza portfela Witolda Jurka
Wszystkie dostępne w AE Poznań
Pablo / 2006-05-01 19:20 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Najgorsze jest to, że na dywidendzie dostajesz w kość na podatku, bo zabierają Ci go odrazu a kurs spada o kwotę brutto.
orzeł / 2006-04-29 10:50 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
kupmy coś skota Stroke i też będziemy milionerami :) problem w tym że córa mi nie pozwoli - strasznie lubi te zwierzaki :)
anna. / 2006-04-29 11:33 / Uznany Gracz Giełdowy
Sąsiadka mojej teściowej kobieta 65 lat inwestuje na giełdzie od 2 lat ostatnio nie źle zarobiła na elektrimie inwestuje kwotą 100 tyś. Nie posiada zielonego pojęcia o AT, AF nawet nie wie, co to bessa, ale jest zadowolona, że zarobiła więcej niż na lokacie w banku, jej inwestycje są naprawdę trafione. Przy każdej korekcie na forum panika wszyscy piszą o bessie i drżą ze strachu a ona pyta się mnie to, kiedy ta hossa przyjdzie:)
Jeśli tacy inwestorzy będą dalej inwestować to, do czego to doprowadzi :)
mari / 2006-04-29 16:41 / Achi
moja Mama też jest w podobnym wieku i też nie ma zielonego pojęcia o AT iAF no co to hossa i co to bessa to wie mniej więcej robi mniej więcej to co jej pani w biurze powie ale nie zawsze bo czasem pani panikuje a Mama ją
uspokaja i jak na razie ma rację.Dotej pory nie ma łącza internetowego z giełdą bo mówi że obawia się swoich reakcji pod wpływem emocji.Jak na razie to Mama zarabia a ja odrabiam powoli straty.No ale ja miałem początkowe straty wkalkulowane .Może w przyszłości ja będę zarabiał duże pieniądze i mógł Jej pomóc choć na razie to sytuacja jest odwrotna.Głównie swoje akcje ma z debiutów więc ma zyski.Raz tylko sprzedała akcje ccc jak były w dolku bo jakiś pan w domu maklerskim powiedział że na papciachh się nie zarabia i o tym przecież każdy wie.Od tej pory nie słucha nikogo konsultuje się tylko ze swoją zaufaną maklerką nie panikuje i ma dobre wyniki.(no mnie posłucha czasem jak coś powiem ale to tyle porozmawia potem z panią makler i zarabia dalej a ja tak naprawdę zacząłem zarabiać od jakichś 2 miesięcy ALE CORAZ BARDZIEJ ŚWIADOMIE co mnie cieszy.Dzięki Wam wszystkim a szczególnie starym forumowiczom bo to w dużej mierze Wasza zasługa).Niech więc "nieświadomi "inwestorzy zarabiają jak najdłużej a ich maklerzy im dobrze doradzają,czego im szczerze życzę a nam jak najtrafniejszych własnych tych"świadomych" decyzji i udanego weekendu.:-)
zagi / 2006-04-29 10:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
noo, a ja przynajmniej nic nie straciłem - nawet na małym plusie po wczoraju - ale to nie o to chodzi ofkors. oby up po weekendzie....
janusz / 2006-04-28 22:53 / Bywalec forum
GPW może tak, ja za głupotę zapłaciłem 78 pkt.( a było tak fajnie)
Batman,Gabrik co panowie słychać? . Tym razem dalej obstawiam długie.
gabrik / 2006-04-29 09:49 / portfel / Wierny Forumowicz
we czwartek spadki mnie załatwiły właściwie ich rozmiar zostałem z długą 3217 wczoraj zamknąłem 3160 i potem otworzyłem długą 3148 i zamknąłem około 16 przy 3168.
We wtorek to będą według mnie jazdy i zabawa wiadomo przy mniejszych obrotach jeden "szalony" makler może posterować indeksem.
generalnie wczoraj wnikliwie obserwowałem wszystkie spółki z wig20 momentami był straszny zastój a dosłownie w kilka sekund kilkoma zleceniami momentalnie podnoszą indeks i zwalają.
Wzrost gospodarczy mamy ładny więc teoretycxznie wzrosty powinny trwać ale....właśnie jeśli mówi się że rynek wyprzedza przyszłość to trzeba mieć na uwadze że ceny wielu walorów zawierają te dobre infa. W lutym KGHM gdy spadał do 70 wszyscy mieli strach w oczach tym razem nie jest tak nerwowo choć w czwartek "nas" przejechali jak pośpiesznym pociągiem to my wszyscy wstaliśmy jak ta kura z dowcipu "panie to szatan nie kogut".
Reasumując nie będę głosił co dalej bo za głupi jestem ale póki co o 4000 na wig20 to nie myślę.Osobiście wolę wzrosty i chciałbym choć do jesieni by ten trend się utrzymał to załapiemy się wtedy na kilka udanych debiutów tak więc jestem optymistą ale ostrożnym.
Romi / 2006-04-28 20:06 / portfel / Koci Tata
Witam wszystkich co to znaczy swissmed -PNE?

kiedy będą normalne akcje?
fuś / 83.6.202.* / 2006-04-28 18:11
Jestem optymistą, mnie też się widzi,że to tylko korekta.
orzeł / 2006-04-29 08:16 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
a ja uważam że najzdrowsze co nam się może przytrafić to boczna trendowatość - takie 14 sesji w kanaliku 100 pkt och to byłby fajny sposób na upuszczenie pary :)
anna. / 2006-04-29 11:39 / Uznany Gracz Giełdowy
dopóki spółki podają wyniki kwartalne nie powinno być większej korekty , ale potem ....
orzeł / 2006-04-30 11:48 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
potem powinien być selektywny wzrost spółek które podadzą dobre :)
anna. / 2006-05-01 22:22 / Uznany Gracz Giełdowy
czyli układamy portfel z dobrych spółek pod wyniki na następny kwartał :)
jac / 81.190.212.* / 2006-04-28 16:25
wytłumaczcie mi bo jestem na wpół zielony o co chodzi ze skotanem,czy to też spekulacja?
Raczek / 195.117.38.* / 2006-04-28 15:26
To tylko korekta...po weekend'zie...spokojnie "do góry".
woj / 83.30.206.* / 2006-04-28 18:42
Czy notowania GPW będą 2 maja czy dopiero 4?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy