Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Sezon na "leszcze" trwa

GPW: Sezon na "leszcze" trwa

Money.pl / 2007-11-21 06:36
Komentarze do wiadomości: GPW: Sezon na "leszcze" trwa .
Wyświetlaj:
CHOPEN / 193.201.167.* / 2007-11-21 21:49
WBREW TEMUCO SIE MOWI O KRYZYSIE AMERYKANSKIM MYSLE ZE MA ON DRUGOPLANOWE ZNACZENIE BARDZIEJ LICZYSIE INFLACJA NAJWIEKSZYWROG AKCJ I CALEJ GOSPODARKI
CHOPEN / 193.201.167.* / 2007-11-21 21:28
DALEKA DROGADO DNA NA SWIECIE SA INDEKSYKTORE SPADAJA OD LIPCA I JUZODDALY 30% SYTULACJA MOZE SIE USPOKOIC WRAZ Z KONCEM MIESIACA -OCZEKIWANIE NA POSIEDZENIE FEDU 11 GRUDNIA
olaboga / 83.29.195.* / 2007-11-21 20:01
Odbije dopiero jak ostatni optymista straci nadzieję ! Sądząc po dyskusjach na różnych forach to może jeszcze potrwać, bo paru optymistów jeszcze jest, a czeka nas reakcja siedzących w funduszach którzy zwykle są ostatnimi reagującymi na trend ))
olaboga / 83.29.195.* / 2007-11-21 20:04
Czy kolega batman tu czasem bywa ???
EMR100 / 2007-11-21 19:45 / portfel / Walczący z wilkami
Mim zdanie dno jest juz bardzo blisko , i nie mozemy spadac jeszcze pare tygodni ,przyajmniej nie na małych wigach,jakies odbicie bedzie ale jakie ?
Parker / 2007-11-21 20:16 / parker.bblog.pl
To zależy. Jak w hameryce dalej będą szaleć to będzie wybicie i ciąg dalszy jazdy w dół.
r.balinski / 2007-11-21 19:29
RPP nie będzie interweniowało, w końcu Pan Skrzypek to "wyśmienity ekonomista" w końcu prosto z PiS, nie mam jednak nic przeciw tej partii, ale jak pomyśleć to w tym roku zysku z podatków od inwestycji giełdowych nie będzie, więc i wypływów do bdzetu będzie brak ,a to pociągnie za sobą następne kroki.....i tak dalej i PO dostanie po dupie
doncorleonte / 2007-11-21 19:35 / Puppet Master
Facet to już nie kwestia my oni.
doncorleonte / 2007-11-21 19:24 / Puppet Master
Wiadomo już dlaczego w anglii tak trzęśli tyłkami zgubili dyski z danymi 25 mln mieszkańców wraz z ich numerami kont bankowych.
doncorleonte / 2007-11-21 19:07 / Puppet Master
Gdzie jest k... nasz rząd gdzie RPP.Jakoś zagranicą widać że działają wypowiadają się mówią coś a u nas?????
doncorleonte / 2007-11-21 19:11 / Puppet Master
niech ktoś zadzwoni do Donka albo Skrzypka i się ich spyta czy wreszcie zamierzają interweniować
mirek091 / 85.128.108.* / 2007-11-21 18:50
Do tej pory na ostatnich spadkach straciłem roczne wynagrodzenie za prace.Fakt ze to nie kapitał ale wczesniej wypacowane zyski z giełdy.Postanowiłem jednak nic nie umazac a wrecz przeciwnie sporo kupiłem na dzisiejszej sesji.Jeśli nawet troche jeszcze spaną to w koncu musza pujść da góry i tak są już na sporym minusie.
tajmir / 2007-11-21 19:00
Ja mam fundusz akcji małych i średnich.Kupiłem miesiąc temu i już sporo straciłem. Ale mam zamiar dokupić jeszcze teraz po niższej cenie.
mirek091 / 85.128.108.* / 2007-11-21 21:04
Fundusze to lokata na pare lat a nasza gospodarka ma sie dobrze.Jeśli chcemy zarobić to trzeba czasem ryzykować ( choć myśle że ryzyko jest mininalne)
jacematy / 2007-11-21 18:31 / Hossa finito
Komentarz z końcowej fazy zeszłorocznej wyprzedaży

Gazeta Wyborcza nr 137, wydanie waw z dnia 13/06/2006 GOSPODARKA, str. 30

Inwestorzy na światowych giełdach wyprzedają akcje, bojąc się skutków coraz wyższych stóp procentowych

Od czwartkowej podwyżki stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny (EBC) akcje tanieją, bo inwestorzy boją się, że droższy kredyt podetnie skrzydła globalnemu wzrostowi gospodarczemu, co spowoduje reakcję łańcuchową: spadek zapotrzebowania na surowce, pogorszenie wyników spółek i odpływ kapitałów z funduszy inwestycyjnych. Piątkowa przecena na Wall Street źle wróżyła początkowi tygodnia na rynkach europejskich. O ile na dojrzałych giełdach (Paryż, Londyn, Frankfurt) przecena była umiarkowana, o tyle znowu ciężkie chwile przeżyli akcjonariusze w naszym regionie. Indeks 20 największych i najbardziej płynnych spółek WIG20 znalazł się pod kreską 3,5 proc., przecena o podobnej skali dotknęła też Budapeszt, nieco lepiej było w Pradze. Wyglądało to na kolejny odwrót zagranicznych portfeli. W ciągu dwóch ostatnich tygodni maja klienci zagranicznych funduszy operujących na emerging markets wycofali już ok. 7 mld dol.

Odbiciem kiepskich nastrojów na rynku surowców była przecena miedzi. Za tonę płacono już blisko 7 tys. dol. - to najniższy poziom od kilku tygodni. Jednocześnie wzrosły zapasy tego surowca, co dodatkowo pogorszyło perspektywy rynku. W tej sytuacji nie dziwi 5,5-proc. przecena KGHM. Miedziowy koncern stracił już na wartości od połowy maja blisko 40 proc.

Inwestorzy oczekują teraz z niepokojem kontynuowania serii podwyżek stóp procentowych: w najbliższy czwartek rozważy to bank szwajcarski, a 29 czerwca - amerykański Fed. Decyzja Szwajcarów będzie miała największe znaczenie dla polskich posiadaczy kredytów dewizowych. Z kolei Fed odbije się na giełdach, bo decyzja o przenoszeniu kapitału z młodych giełd do USA.

TOMASZ PRUSEK
informatyk / 2007-11-21 18:04
stale słyszę na tym forum "czas na odbicie" już tak od dwóch tygodni.
Siedze w akcjach 90% postanowiłem sobie że nie sprzedam, ale po dzisiejszym dniu stwierdzam że może i to nie jest taki zły pomysł, nawet przy obecnych cenach, bo możemy jeszcze tak spadać kilka tygodni, a nawet jeżeli zatrzymamy się na jakimś pułapie to kto w obecnej sytuacji będzie chciał kupić akcje?
Przez najbliższy rok chyba nie ma co liczyć na odrobienie strat na obecnym poziomie. Fakt że zawsze może być gorzej,... Jestem młodym i niedoświadczonym inwestorem i prawdę mówiąc to dopiero się uczę i sporo mnie ta nauka kosztuje (mam nadzieję, że koszty tej nauki zwrócą się za parę lat - bo z giełdy nie zrezygnuję, to jest silniejsze ode mnie i zawsze będę ją obserwować)
Mógłbym sprzedać teraz akcje z ponad 50% stratą aby nie sprzedawać ich za jakiś czas z 70% stratą, ale kto to wie, czy ceny nie pójdą w górę choćby jutro.... bo tylko to mnie przed tym powstrzymuje, ale tak na zdrowy rozsądek, to wszystko wskazuje na to że będziemy jeszcze tak spadać tydzień, dwa, a może miesiąc.
Tak w ogóle to mam ppwk, skotan i parę innych spólek.Te dwie spółki kupiłem na długi termin ok 2-3 lata. co o tych spółkach sądzicie na taki okres?
Sobalus / 2007-11-21 18:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A może, a może ... teraz nik nie jest mądry. Przemyśl sobie wszystko i podejmij decyzję.
broker / 2007-11-21 17:53 / Szejk
czesc
witam dosyc dlugo mnie nie bylo nawet gieldy nie sprawdzalem..
dzisiaj patrze i szok gdzies 50%portfela wcieło.. no sie zalamać można
ale mam nadzieje że kiedys to wróci do starych cen
pytanie tylko kiedy.. może ktoś zna datę i godzinę odwrotu? ;))
pozdrawiam forum
meteor / 87.105.82.* / 2007-11-21 19:52
Jak DJ skonczy dzisiaj poniżej minimum z sierpnia. To twój portfel jeszcze się skurczy o 50% i dopiero wtedy będzie szansa na jakieś odbicie.
Sobalus / 2007-11-21 18:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W przybliżeniu do ilu lat ?? ;-))
wojby / 83.3.181.* / 2007-11-21 17:50
Niemal 70% październikowego napływu (ponad +1,2 mld PLN) trafiło do funduszy akcji zagranicznych. Od początku roku produkty AKZ pozyskały już ponad +7,1 mld PLN. Jest to zasługa m.in. funduszy inwestujących aktywa w akcje krajów tzw. Nowej Europy, a także Dalekiego Wschodu. Gorsze wyniki zanotowały w minionym miesiącu fundusze lokujące aktywa na rodzimym rynku akcji, które pozyskały zaledwie +0,28 mld PLN.

hee
tylko ze gieldy leca wszedzie......
Sobalus / 2007-11-21 18:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Potęga reklamy. A inwestory już nie myślą, bo jest napisane, że warto, że okazja, to jak nie wierzyć.
industrial-usagi / 2007-11-21 18:29 / Bywalec forum
to wspolczuje bo nowa europa plynie tez a azja to juz wogole pieknie zalicza zjazdy.

ciekawe na ile silne nerwy maja ci nowi inwestorzy
meteor / 87.105.82.* / 2007-11-21 19:55
spoko. Nowe inwestory w fundach to typowe leszcze. Oni nie wiedzą co to WIG, WIG20, mWIG40. Tak myślę, że 90% ludków mających małe i średnie słuchając radia słyszy " WIG20 wzrósł " i się cieszą , że zarabiają. A że ich wigi lecą o kilka % w dół to już nie widzą. Skumają się za kilka tygodni że zostali wydymani
K2 / 2007-11-21 17:49 / Tysiącznik na forum
Oj w Arce zaczęły się chyba mocne umarzania jednostek .Takie spadki w ich spółkach .Swarzędz , Comarch itd .Obroty też spore jak na te spółki .Nie będzie nagrody za najlepszy Fund . Pozdrawiam wszystkich .. ja też tracę ale juz nieraz tarciłem a suma sumarum i tak się opłaciło ...trzeba się zdecydować albo ktoś gra albo inwestuje ..a inwestuje się w perspektywie przynajmniej 3 letniej ..moim zdaniem ....
gala / 2007-11-21 17:58 / Bywalec forum
założeniem moim jest, że te pieniądze w ciągu najbliższego półrocza nie będą mi potrzebne, a jeżeli są 3-5 lat to trend się w końcu zmieni, na szczęście mogę poczekać...
RW56 / 2007-11-21 17:48
TEN GOŚCIU KOMENTUJE NIE TĄ SESJE JEST ODERWANY OD RZECZYWISTOSCI PROPONUJE ŻEBY PISAŁ O SESJACH O TYCH CO ODBYWAJĄ SIE ŁYKENDY
yayurek / 2007-11-21 17:35 / Kompulsywny looser na forum
ze skrajności w skrajnosć, bankom u Janków na tyle odbiło, ze podczas gdy przedtem pieniądze rozdawali, to teraz jedna z kongresmenek pokazała papiery ukazujące jej starania o kredyt hipoteczny, nadziana babka nie mogła dostać niewielkiego kredytu, to co mówic o innych
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy