Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Sytuacja za Oceanem sprzyja naszym graczom

GPW: Sytuacja za Oceanem sprzyja naszym graczom

Wyświetlaj:
Opty/real / 211.138.124.* / 2010-07-26 06:25
W gore dzieci ,w gore,droga otwarta
raf5 / 188.33.195.* / 2010-07-25 22:24
na rynku kontraktów traci podobno 85% graczy! Co to oznacza??

Trzeba znaleźć kogoś kto gra na kontraktach i grać dokładnie odwrotnie niż on, wtedy teoretycznie mamy 85% szansy że zarobimy!!

Dobrze kombinuje?? Poprawcie mnie jeśli źle :)
Opty/real / 211.138.124.* / 2010-07-26 05:18

dokładnie odwrotnie niż on

dokladnie odwrotnie albo po prostu inaczej gra pozostale 15 % ktore zarabia...mniej lub wiecej...a tak naprawde zarabia ok. 3-7 %
raf5 / 188.33.195.* / 2010-07-25 22:25
żaden system chyba nie ma takiej skuteczności :))
razu / 2010-07-25 22:32 / Bywalec forum
nieprawda, gro ludzie stosuje zle stopy, najczesciej za male,
trend musi sie rozwinac w naszym kierunku, do tego potrzebny jest stop - nie 10pkt. :)

srednioterminowi stosuja stopy 200 pkt. , kiedys wielka brydzia to wysmiala, no ale, juz jej nie ma, wiadomo dlaczego

po jakims czasie wiele osob stosuje krotkie stopy z prostej przyczyny - przetrzepane depo. nie stawiaja racjonalnych stopow tylko licza sobie ile moga stracic - W ZŁOTÓWKACH, droga do wyzerowania szybka
razu / 2010-07-25 22:36 / Bywalec forum
co do systemow - to prosciej sie nie da : tez sobie 45 tygodniowa - ceny zamkniecia -
i cofnij sie 5 lat w tyl - no zysk rewelka :)
jakie to proste :)))))
raf5 / 188.33.195.* / 2010-07-25 22:43
ja mam system który w dłuższym terminie zarabia :)
razu / 2010-07-25 22:49 / Bywalec forum
1.rynek jest zmienny, o czym pisalem wielokrotnie, nie znasz przyszlosci i nie wiesz jak rynek bedzie sie zachowywal, a moze podobnie jak do tej pory, czyli kiedy system czysci ci depo, nie wiadomo
2. załóżmy że tak bedzie, ze zacznie (system znow) zarabiac, jak duze obsuniecie kapitalu wytrzymasz ?
jak dlugo wytrzyma ci depo lub twoja psycha ?
raf5 / 188.33.195.* / 2010-07-25 23:03

1.rynek jest zmienny, o czym pisalem wielokrotnie, nie znasz przyszlosci
i nie wiesz jak rynek bedzie sie zachowywal, a moze podobnie jak do tej
pory, czyli kiedy system czysci ci depo, nie wiadomo

zgadza się ale można założyć na podstawie historycznych danych i zachowań rynku że pewne sytuacje są bardziej prawdopodobne od innych i wykorzystać je do zarabiania ( wiadomo nie zawsze każda transakcja się uda)

2. załóżmy że tak bedzie, ze zacznie (system znow) zarabiac, jak duze
obsuniecie kapitalu wytrzymasz ?

lewar jaki stosuje to około 1:2 czyli 15tysi na 1 kontrakt czyli żeby mnie wyzerowało musiałbym stracić 1500pkt na każdy kontrakt

jak dlugo wytrzyma ci depo lub twoja psycha ?

co do psychiki to kwestia jaki masz system , jeżeli zarabia to z psychiką nie powinno być tak źle, no chyba że ktoś się złości że system zarabia za mało :)
razu / 2010-07-25 22:14 / Bywalec forum
2010-07-24 15:31:18 | 94.254.188.* | raf5
chłopie czy ty nie rozumiesz że Vorg ma system który wciągu ostatnich 5 lat dał
zarobku ponad 90koła i to tylko na 1 kontrakt??
------------------
to jest historia ktora sie nie powtorzy
czytajac takie rzeczy (oczywiscie prawdziwe) wszyscy moczą i bedą moczyc bo marzą o zarabianiu kolosalnych pieniedzy nie wychodzac z domu
K W A R K / 80.171.151.* / 2010-07-25 18:48
vorg:

Masz tutaj sporo racji, chociaż
moim zdaniem praktyka nie wygląda w tak oczywisty
sposób. Wielokrotnie widziałem lepsze i gorsze okresy
różnych systemów transakcyjnych (choćby wspomniane już
przeze mnie kilkumiesięczne obsunięcie) i jestem zdania,
że na podstawie zdarzeń poprzedzających zdolność do
przewidzenia czegoś takiego była zerowa lub co najwyżej
pomijalnie niska.

no wlasnie dochodzimy do sedna. wzbudzil we mnie po raz kolejny watpliwosc twoj post. skoro wczesniej przedstawiles tak duzy zysk z owego systemu to logiczne ze powinien sie przelozyc graficznie w postaci wartosci oczekiwanej. mozna to zrobic na dwa sposoby:
1. stworzyc trend czasowy utworzony z sumy zyskow i strat. linia regresji bedzie wyznaczac wartosc oczekiwana (oczekiwana skutecznosc)
2. utworzyc wykres kolejnych zyskow i strat (os pozioma to czas). wartosc oczekiwana powinien stanowic sredni wynik

drugi sposob jest gorszy bo dobrze nie pokazuje jak zmienia sie skutecznosc systemu. moze coraz gorzej albo coraz lepiej? jesli pojawia sie nagle kilkumiesieczne obsuniecie i jest nieprzewidywalne to po prostu zmniejsza oczekiwana skutecznosc. jesli mowisz o lepszych i gorszych okresach to jest to macenie sprawy. jesli jest gorszy a ty potrafisz przewidziec gorszy to staje sie to czynnikiem sezonowym ktory mozna po prostu zrugowac. jesli nieprzewidywalny to nalezy to usrednic i koniec. dlatego nie rozumiem jaki widzisz problem w takim tescie
Vorg / 2010-07-25 19:13 / portfel / Tysiącznik na forum

no wlasnie dochodzimy do sedna

Sednem i tematem dyskusji była kwestia istnienia systemów pokonujących rynek, której zaprzeczałeś, a jak się potem okazało sam używasz jednego (przynajmniej z nadzieją, że pokonuje rynek, bo jak napisałeś nie testowałeś go dokładnie) - właściwie nie wiem, co tu jeszcze można dodać.

dlatego nie rozumiem jaki widzisz problem w takim tescie

Nie widzę żadnego problemu w takim teście i niczego takiego nie napisałem, nie rozumiem skąd ten wniosek. A wykresy krzywej zysku robię praktycznie przy każdym teście.

jesli jest gorszy a ty potrafisz przewidziec gorszy to staje sie to czynnikiem sezonowym

I o tym właśnie dość jasno (mam nadzieję) napisałem:

jestem zdania, że na podstawie zdarzeń poprzedzających zdolność do przewidzenia czegoś takiego była zerowa

Innymi słowy - moim zdaniem przewidzenie słabszego okresu systemu jest niewykonalne. Być może istnieją systemy, w przypadku których lepsze i gorsze okresy występują na tyle regularnie, że można je przewidzieć, ale osobiście nigdy się z czymś takim nie spotkałem.
Vorg / 2010-07-25 19:17 / portfel / Tysiącznik na forum

a jak się potem okazało sam używasz jednego (przynajmniej z nadzieją, że pokonuje rynek, bo jak napisałeś nie testowałeś go dokładnie)

Właściwie gdyby się uprzeć, to w tym miejscu Twoje zarzuty, od których cała dyskusja się zaczęła (na temat posiadania systemu tylko po to, żeby zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa, itp.) obracają się przeciwko Tobie.
MoretaCvetans / 2010-07-25 18:07 / _
Taka piękna pora... A tutaj widzę jakieś społeczeństwo znerwicowane.
MoretaCvetans / 2010-07-25 18:11 / _
A jutro do pracy trzeba, do kopalń, hut i banków . Budować świetlaną przyszłość naszej Odrodzonej Rzeczypospolitej!
MoretaCvetans / 2010-07-25 18:16 / _
Mam parę typów na jutrzejszą sesję na GPW .Ale nic wam nie powiem bo nawrzeszczycie że naganiam. Sama wszystko zeżrę i nic wam się nie dostanie.
janlew / 2010-07-25 18:25 / portfel / Tysiącznik na forum
ależ podawaj typy, pisz co chcesz, co cię obchodzi, że ktoś ci coś zarzuci? trza mieć swą dumę i zdanie i nie przejmować się absolutnie tym, że zawistne bydło cię nie lubi. im lepsza będziesz tym bardziej nie lubić cię będą, olewaj więc innych i pisz to na co masz absolutną ochotę
K W A R K / 173.244.197.* / 2010-07-25 18:31
przeczytaj co ci napisalem nizej kogutku
Opty/real / 211.138.124.* / 2010-07-25 17:48
Is Apple the Perfect Growth Stock?
If you're looking for the perfect example of a company growing sales, earnings, expanding its profits margins and with a huge competitive edge, look no further than Apple (Nasdaq: AAPL).
Steve Jobs' technological behemoth is a testament to the "power of social proof," with legions of loyal buyers and one of the best marketing machines in the business.
janlew / 2010-07-25 18:11 / portfel / Tysiącznik na forum
ale wal mart jest chyba lepszy

oni nawet w bessie 2008 byli wyżej niż w hossie 2007
Opty/real / 211.138.124.* / 2010-07-25 15:46
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Akcje-Nowy-trend-wzrostowy-czy-tylko-ruch-w-ograniczeniu-rocznych-wahan-2182635.html

nietypowo rozsadny tekst
janlew / 2010-07-25 17:01 / portfel / Tysiącznik na forum
co w nim takiego nietypowo rozsądnego? tekst jak tysiące innych analnych tekstów - 'może urośnie ale może spadnie'. nic w sumie nie wnosi
K W A R k / 204.8.156.* / 2010-07-25 17:33
podajesz tu pelno informacji zeby przewidywac rynek a wczesniej twierdzisz ze na podst przeszlych informacji nie mozna przewidziec bo juz rynek to zdyskontowal ma juz w cenach. dopiero jak ci pasuje to podajesz infa. nie zaprzeczaj prawdzie ktora teraz powiedzialem. mam cie zacytowac z dolu? jestes malym sprzecznym kogutkiem i wszycy rzygaja twoimi przedlugmi wypocinami
Opty/real / 211.138.124.* / 2010-07-25 17:26
wiekszosc "analitykow" wciaz przewiduje krach ,korekte ( wieksza) ,powrot recesji,double dip i tym podobne p-i-erdoly.
Ten tutaj jednak sklania sie ku kontynuacji wzrostow i dlatego napisalem co napisalem.
janlew / 2010-07-25 17:31 / portfel / Tysiącznik na forum
od jakiegoś czasu mamy odbicie i jest już trochę analityków widzących wzrosty, tym bardziej, że zostały połamane ważne opory na indeksach. więc takie opinie nie są aż takim wyjątkiem

faktem jest jednak to, że im bardziej niedźwiedzie nastroje wśród tłumu i anali (ci ostatni są w zasadzie odbiciem nastrojów tych pierwszych), tym lepiej dla byków
K W A R K / 204.8.156.* / 2010-07-25 17:35

i jest już trochę analityków widzących wzrosty

maly sprzeczny kogutek. zeby zacytowac co ty p********* wczesniej o analach. tylko zeby pasowalo twojej miernej chorej wyobrazni
Longterm / 2010-07-25 15:17 / Mostek Zwyciężymy!
Dlaczego wynik europejskich stress testów wypadł tak pozytywnie? dlaczego nie brano pod uwagę bankructwa żadnego kraju? odpowiedzią na to jest obco do niedawna brzmiące słowo AUSTERITY czyli nowy po oklepanym już double dip koszmar inwestorów...

http://longterm.bblog.pl/

zapraszam - jest oczywiście kolejna prognoza na przyszły tydzień dla giełdy!
Opty/real / 211.138.124.* / 2010-07-25 17:51

jest obco do niedawna brzmiące słowo
AUSTERITY czyli nowy


nowy

dla ignorantow-amatorow-hobbystow,bo dla ekonomistow to zadna nowosc

http://www.google.com/search?q=austerity&sourceid=ie7&rls=com.microsoft:en-US&ie=utf8&oe=utf8&rlz=1I7GPCK_pl
/
janlew / 2010-07-25 16:57 / portfel / Tysiącznik na forum

Ubiegły tydzień przyniósł bardzo nieoczekiwane (przynajmniej dla mnie) mocne wzrosty indeksów giełdowych.


nie pierwszy raz :))
janlew / 2010-07-25 15:00 / portfel / Tysiącznik na forum
EMBI+

Wskaźnik ten obrazuje sentyment globalnych inwestorów wobec rynków wschodzących na bazie premii za ryzyko otrzymywanych za obligacje na tych rynkach. Im niższy spread między rentownością papierów dłużnych z emerging markets a obligacjami w USA, tym większy apetyt na ryzyko na globalnym rynku kapitałowym. Skala tego spreadu jest obrazowana właśnie przez wskaźnik EMBI+. W skrajnej fazie greckiego kryzysu w maju inwestorzy żądali dużej premii za ryzyko na rynkach obligacji emerging markets i wskaźnik ten wspiął się do poziomu 350, obecnie jednak spadł do poziomu 290 i znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Obrazuje to zmniejszanie się awersji do ryzyka i powrót zaufania globalnego kapitału wobec rynków wschodzących
janlew / 2010-07-25 14:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Bardzo ciekawe rzeczy widać gdy się analizuje pozycje zajmowane na rynku eurodolara. Po skrajnie negatywnym sentymencie wobec euro w maju, kiedy to wielcy gracze w panice zamknęli większość swych długich pozycji na tej parze (a mali spekulanci otwierali w tym czasie masowo krótkie pozycje przeciw nim), obecnie masowo wracają oni na rynek ponownie ustawiając się na long w liczbie przewyższającej milion pozycji. Wśród małych spekulantów sentyment jest podzielony mniej więcej na pół
janlew / 2010-07-25 14:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Krzywa rentowności na rynku długu

Obserwując krzywą rentowności obrazującą spready dochodowości papierów o różnym okresie zapadalności na rynku długu w USA widać nadchodzące ożywienie gospodarcze. Wskaźnik ten ma bardzo wysoki współczynnik niezawodności i dlatego warto go bacznie obserwować. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat tylko raz wygenerował błędny sygnał a poza tym wszystkie jego wskazania co do przyszłości były niezawodne. Już w 2006 roku krzywa rentowności była nienaturalnie odwrócona idealnie przewidując obecny kryzys i recesję w 2008 roku. W styczniu 2008 roku krzywa rentowności była wybrzuszona w dół na obszarze papierów o zapadalności 2-letniej. Jak widać wskaźnik niezawodnie przewiduje zmienne okresy koniunktury. Obecnie krzywa rentowności wygląda „zdrowo”, obrazując bardzo silny popyt na papiery o najkrótszej zapadalności i wznosząc się ku górze na prawej stronie wykresu przy papierach o dłuższej zapadalności. Rynek obligacji dyskontuje więc ożywienie gospodarcze i zarazem wyższe stopy procentowe w przyszłości i prawdopodobnie tym razem będzie miał rację, jak prawie zawsze w przeszłości
janlew / 2010-07-25 14:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Bardzo udany tydzień mają za sobą ceny miedzi. Tona surowca w Londynie zdrożała o 8%, a w piątkowe popołudnie płacono 6966 dolarów. Warto dodać, że jest to najlepszym tygodniowym wynikiem od lutego br. Podstawą do zwyżek cen były informacje o szybko kurczących się stanach magazynowych zarówno w Londynie, jak i w Szanghaju. Daje to bowiem miejsce do odbudowania zapasów poprzez zwiększone zaangażowanie strony popytowej, co powinno podnosić ceny.

(Xelion)

a kenobiany głąb całe dnie tu pisał, że nie ma popytu na miedź
janlew / 2010-07-25 14:48 / portfel / Tysiącznik na forum
W Chinach oraz Brazylii silne wzrosty otwierają ciekawe perspektywy na przyszłość. W minionym tygodniu nastąpiło mocne wybicie Shanghai Composite ze średnioterminowego kanału spadkowego. Indeks szybko i stanowczo pokonał opór na poziomie 2495 punktów i powędrował na kolejne szczyty w okolicach 2575. Od początku tygodnia rozpoczynając z okolic poziomu 2400 punktów kończy tydzień na 2572, czyli ponad 170 punktów wyżej, co pozwoliło inwestorom obecnym na rynku smoka zarobić ponad 7 proc. Tym samym, był to jeden z najbardziej spektakularnych i zielonych tygodni od ponad sześciu miesięcy. W najbliższych tygodniach możemy zaobserwować lekkie uspokojenie i krótkoterminowe korekty, ale wydaje się w regionie Azji po kilkutygodniowej wyprzedaży kolor zielony zagości już na dłużej. Nie wydają się być już straszne dane z rynku nieruchomości czy opinie rządu dotyczące spowolnienia eksportu. Wszyscy inwestorzy kupujący stawiają przede wszystkim na rosnącą konsumpcję wewnętrzną.

(Łukasz Bugaj, Jacek Maleszewski, Piotr Olejniczakowski, Tomasz Ray-Ciemięga, Piotr Trzeciak, Konrad Widuliński, Jan Żuralski - Xelion)
-----------

Ktoś tu jeszcze wciąż czeka na krach przez Chiny?
janlew / 2010-07-25 14:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Nadal najlepiej pod względem zyskowności wygląda sektor technologiczny, gdzie wyniki są najwyższe w historii. Ceny akcji również są zdecydowanie wyżej niż przed kryzysem

(Xelion)
Opty/real / 211.138.124.* / 2010-07-25 08:43
.

Popyt wewnętrzny rośnie
ostatnia aktualizacja 23-07-2010 20:36
Sprzedaż detaliczna wzrosła mocniej od prognoz.
To kolejna pozytywna niespodzianka po wzroście produkcji

+zobacz więcej
Polacy napędzają gospodarkę
Paweł Jabłoński: Jest dobrze i nie zepsujmy tego
Ożywienie jest nieuchronne

W poprzednim miesiącu kupiliśmy towary za większą kwotę, niż przewidywali ekonomiści. Sprzedaż wzrosła wobec czerwca 2009 r. o 4,6 proc. w cenach stałych i o 6,5 proc. w cenach bieżących (ekonomiści szacowali wzrost o ok. 2 pkt proc. mniejszy). Najbardziej – w dwucyfrowym tempie – wzrosła sprzedaż sprzętu AGD, RTV i mebli, leków i kosmetyków oraz ubrań. – Mamy stabilny, umiarkowany wzrost – mówił wczoraj na konferencji prasowej prof. Józef Oleński, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

– Polska radzi sobie lepiej od innych krajów regionu.
GUS wstępnie szacuje, że wzrost PKB w II kwartale będzie podobny jak w dwóch poprzednich, czyli będzie oscylował wokół 3 proc. – Nie powinien istotnie się różnić, mamy nadzieję, że dynamika inwestycji także nieco wzrośnie – przyznała Halina Dmochowska, wiceprezes GUS.

Wartość produkcji sprzedanej przemysłu w ciągu sześciu miesięcy tego roku jest o 10,6 proc. wyższa niż w pierwszym półroczu 2009 r. (przy ówczesnym spadku o 8,3 proc). Rośnie wydajność pracy – o 13 proc. w skali roku przy zatrudnieniu niższym o 2,1 proc. i wzroście wynagrodzenia netto o 4,6 proc. – Pomimo kryzysu konsumenci w zeszłym roku bronili swojego koszyka zakupów, więc zbytnio ich nie ograniczali. Teraz więc wartość sprzedaży nie rośnie tak szybko jak produkcji – podkreśla Mateusz Szczurek, główny ekonomista ING Banku. Ale i on zwraca uwagę na pewne uspokojenie konsumentów, bo od kilku miesięcy rośnie sprzedaż dóbr trwałego użytku. Z danych GUS wynika też, iż po mroźnej i długiej zimie straty powoli nadrabia budownictwo. Produkcja budowlano – montażowa jest w ciągu sześciu miesięcy jeszcze o 6,1 proc. niższa niż w 2009 r., ale spadki się zmniejszają. Poprawia się też sytuacja na rynku pracy. W czerwcu stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 11,6 proc. To 0 0,3 pkt proc. mniej niż w maju, choć o 1 pkt proc. więcej niż rok temu.

W ciągu sześciu miesięcy do urzędów pracy zgłosiło się ponad 1,43 mln osób, a 1,47 mln – się wyrejestrowało. W tym prawie 583 tys. dostało pracę (ponad 120 tys. subsydiowaną). Firmy zgłosiły do pośredniaków prawie 550 tys. ofert pracy – o 13,4 proc. więcej niż przed rokiem.

Najwięcej części trafia do Niemiec. Części i akcesoria to jedna trzecia całego eksportu polskich fabryk z branży motoryzacyjnej.
.

Futbol napędza niemiecką gospodarkę

Tak dobrze nie było od trzech lat – wynika z badań nastrojów wśród niemieckich przedsiębiorców. Indeks monachijskiego instytutu Ifo opracowywany na podstawie wyników badań sytuacji 7 tysięcy przedsiębiorstw wzrósł w lipcu do 106,2 pkt z 101,8 pkt w czerwcu. "To najwyższy poziom od lipca 2007 roku. Nastroje są naprawdę świetne, a ich poprawa jest największa od czasów zjednoczenia Niemiec w 1990 roku" – napisali w komentarzu przedstawiciele instytutu Ifo. Jako powody tak dobrej sytuacji i rewelacyjnych wyników badań wymieniane są: zajęcie przez niemiecką drużynę trzeciego miejsca na mistrzostwach świata w piłce nożnej w Republice Południowej Afryki, a także wzrost gospodarczy w drugim kwartale napędzany przede wszystkim eksportem. Do większej sprzedaży towarów za granicę przyczyniło się z kolei osłabienie euro wobec amerykańskiego dolara.

-d.w., ifo
.
W gospodarce Unii ustalo likwidowanie miejsc pracy-ocenia KE w lipcowym biuletynie.
Bezrobocie zmalalo w kwietniu o 7000 osob a w maju juz o 30000 osob.Rynek pracy sie stabilizuje
.
Kongres USA przywrocil zasilki dla osob ktore byly bez pracy od 6-u i wiecej miesiecy.
Wznowiona pomoc obejmie ok. 2 milionow osob i przyczyni sie do zwiekszenia popytu wewnetrznego
.
Kondycja brytyjskiej gospodarki mile zaskoczyla analitykow !
PKB W .Brytanii w 2-m kwartale wzrosl o 1.1 % ,znacznie powyzej oczekiwan.To juz 3-ci kolejny kwartal wzrostu po ponad rocznej recesji.
.
Mnoswto innych dobrych wiadomosci
.
yuio / 79.184.73.* / 2010-07-24 21:36
Poczytajcie geniusze spierający się o kontrakty.

http://blondynka.bblog.pl/
raf5 / 109.243.63.* / 2010-07-24 21:54
nie wiedziałem że zarobiony prowadzi bloga ;) tylko on zawsze zarabia :)))

a tak na poważnie to popatrz też przy okazji na godziny umieszczania postów to troszke sytuacja inaczej będzie wyglądać :)
yuio / 79.184.73.* / 2010-07-24 22:14
Wiem, że ty jesteś najlepszy i nikt Ci nie dorówna.

2010-06-30 10:23
L 2280.

2010-07-13 15:57
Zamknąłem pozycję na poziomie 2400 (zysk 120 pkt. :))

jeszcze coś mistrzu masz do dodania. Ucz się od niego.
raf5 / 109.243.63.* / 2010-07-24 22:19

Wiem, że ty jesteś najlepszy i nikt Ci nie dorówna.

czytaj uważnie moje posty, pisałem ze tylko "zarobiony" zawsze zarabia, gdzie mi tam do niego :)

jeszcze coś mistrzu masz do dodania. Ucz się od niego

ech mam nauczke żeby z hyujami nie pisać :)
raf5 / 109.243.63.* / 2010-07-24 22:30
Boże, czemuś mnie opuścił ;))
Opty/real / 211.138.124.* / 2010-07-25 13:26

Boże, czemuś mnie opuścił

Eloi, Eloi, Lama Sabachthani
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy