Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: WIG20 może zaliczyć spadek na koniec tygodnia

GPW: WIG20 może zaliczyć spadek na koniec tygodnia

Wyświetlaj:
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 22:48 / Tysiącznik na forum
Matka dwuletniego chłopca jeździła z nim całą noc po mieście, szukając szpitala. W Warszawie jest za mało łóżek pediatrycznych, ale problemem jest też brak jakiejkolwiek koordynacji i informacji o wolnych miejscach.

Chłopiec kolejny dzień miał temperaturę powyżej 38 stopni. - Był bardzo osłabiony. Nic nie jadł od pięciu dni - opowiada jego matka.

Lekarz wezwany do domu w czwartek powiedział, że potrzebna jest kroplówka na wzmocnienie i dał skierowanie do szpitala.

Rodzice pojechali do lecznicy przy Wołoskiej. Tu było najbliżej. - Pielęgniarka w izbie przyjęć stwierdziła, że jak lekarze z oddziału się zgodzą, to go zarejestruje. A oni nawet nie chcieli spojrzeć na dziecko, bo nie mieli miejsc. Odesłali nas na Działdowską, bo tam jest dyżur - mówi kobieta.

Dojechali tam przed północą. W izbie przyjęć czekało jeszcze kilkoro chorych dzieci. - Przyjmował jeden lekarz i wcale się nie śpieszył - opowiada kobieta. - Gdy w końcu zbadał małego, stwierdził, że jest w złym stanie, ale kroplówki nie ma jak mu podać, bo nie ma gdzie go położyć.

Pani Ewa opowiada, że nasłuchała się, jak bardzo jest nieodpowiedzialna, bo nie zaszczepiła syna przeciwko grypie. - To było ponad moje siły. Przyjechałam szukać pomocy. Był środek nocy, a pan doktor zakładał maskę i za chwilę ją ściągał i pouczał wszystkich rodziców. Tratował nas jak idiotów.

Gdy matka poprosiła, żeby lekarz poszukał wolnego miejsca w innej lecznicy, wskazał jej szpital na Wolskiej. - Miałam jechać do szpitala zakaźnego z osłabionym dzieckiem? - mówi kobieta. - To jakiś absurd.

Rodzice zabrali dziecko do domu. - Karmimy go po kropelce, żeby się jeszcze bardziej nie odwodnił. Czuję bezradność i złość. Nie pojechałam do szpitala kłócić się o wolne łóżko, ale szukałam pomocy. Wszędzie czuliśmy się jak intruzi.

Robert Krawczyk, dyrektor szpitala przy Działdowskiej i Litewskiej, tłumaczy, że jest wysyp infekcji i mimo że na oddziałach stoją dostawki, to i tak brakuje miejsc. - Szpital nie jest z gumy. Staramy się przyjąć jak najwięcej dzieci, ale są granice naszej wydolności - mówi i dodaje, że w Warszawie brakuje ok. 100 łóżek dla dzieci i dlatego co roku w okresie największej zachorowalności są takie problemy z ich hospitalizacją.

Jarosław Buczek, rzecznik szpitala MSWiA przy Wołoskiej, wyjaśnia, że mają 15 miejsc i ciągle są wszystkie zajęte. Wstawiali już dodatkowe łóżka, ale to wciąż za mało. - Moglibyśmy w ciągu pół roku uruchomić dodatkowych 25 miejsc, ale potrzebujemy na to 13 mln zł, a tych pieniędzy nie mamy. Staramy się o ich przyznanie w Ministerstwie Zdrowia - mówi Buczek.

W Warszawie jest pięć szpitali dziecięcych, ale niektóre lecznice mają też oddziały pediatryczne. Lekarze, wystawiając skierowanie, nie kierują jednak do konkretnego miejsca. Rodzice muszą szukać w ciemno. Nie ma telefonu, pod którym by dowiedzieli się o wolne miejsca. A one jednak są. - My od kilku dni mamy wolnych dziewięć łóżek - mówi Izabela Marcewicz-Jendrysik, dyrektorka szpitala przy Kopernika. - Codziennie przyjmujemy dzieci, bo mamy całodobowy dyżur.

----------------

Takie są skutki mnożenia jak króliki. Polska a zwłaszcza Warszawa jest przeludniona. Swoją drogą to powinni przyjmować tylko chorych z regionu. zaraz by się dzieciaci pracujący i mieszkający w Warszawie zameldowali i płacili podatki tu a nie w miejscu zameldowania.
co za oszołom / 83.21.227.* / 2011-01-31 08:06
Człowieku palnij się w ten pusty łeb i więcej już nie komentuj.
max303 / 2011-01-31 06:38 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
gnida, nie człowiek jesteś
eby / 2011-01-30 22:56 / Tysiącznik na forum
Problem jest w tym , ze w tak duzym miescie jak Warszawa jest tylko 5 szpitali dzieciecych
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 23:04 / Tysiącznik na forum
Jakby było mniej dzieci to by wystarczyło.
albo niech wprowadzą podatek od dzieci i wówczas z tego podatku będą finansowane dodatkowe szpitale, przedszkola i co tam dzieciaci potrzebują.
eby / 2011-01-30 23:06 / Tysiącznik na forum
Jak Cie lubie to uwazam ze chory jestes
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 23:12 / Tysiącznik na forum
Ale ja zwyczajnie myślę logicznie. Każdy skutek ma swoją przyczynę. Aby walczyć ze skutkiem trzeba zwalczyć przyczynę.
Kraj mamy przeludniony bo rodzi sięzbyt wiele dzieci. Rząd propaguję politykę prorodzinna bo jak ktoś ma małego dzieciaka to nie ma cczasu na politykę i rząd może robić co chce... ele efekt tego jest opłakany. Gospodarka popada w ruinę, dzieci umierająz braku opieeki medycznej lub z głodu, a później jest ogromne bezrobocie.
eby / 2011-01-30 23:15 / Tysiącznik na forum
Przejaskrawiasz, bawi Cie podpuszczanie ludzi
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 23:19 / Tysiącznik na forum
No ale sama piszesz, że 5 szpitali w 3 milionowym mieście t za malo.
Więc albo trzeba zniejszyć ilośc ludności, albo zbudowac więcej szpitali. Skoro ze szpitali mają korzystać Ci co mają duzo dzieci to oni powinni zapłacić za budowę szpitali... albo nie mieć dzieci.
Czas skończyć z socializmem i każdy powinien płacić za to czego potrzebuje.
eby / 2011-01-30 23:25 / Tysiącznik na forum
Wiec w/g Ciebie lepiej usmiercic niz dobudowac, nie usmiercic nie, zrobic blokade , pozwolic TYLKO NA JEDNEGO POTOMKA I to najepiej aby byl chlopiec bo kobiety to samo zlo :)
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 23:31 / Tysiącznik na forum
Nie uśmiercać.
Jak kogoś stać na więcej to niech ma więcej, ale jak kogoś niestać to niech nie ma. Zamiast dofinansowywać infrastrukturę dla dzieci z ogólnej kasy należy dofinansowywać z kasy tych co rodzą dzieci.
eby / 2011-01-30 23:34 / Tysiącznik na forum
Ci co maja dzieci tex placa a moze nawet jeszcze wiecej niz ci co ich nie maja, wiecej wydaja itp. ...
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 23:42 / Tysiącznik na forum
Nie płacą więcej. Są odliczenia na dzieci. Poza tym często jest tak, że jak już ktoś ma kilkoro dzieci to ich matka nie pracuje, ojciec rozlicza sięwspólnie z nią i ma zniżki na dzieci i w efekcie podatku płaci zero. Za to kożysta z przedszkoli (nawet jak matka nie pracuje), szkoły, lekarzy, leków refundowanych itp. W wielodzietnej rodzinie większość budżetu stanowi jedzenie a ono jest z niskią stawką VAT.
LIKORRR / 83.25.221.* / 2011-01-30 22:25
long ty się nie ośmieszaj zaczeła sie mega zwała jutro od rana az do końca tygodnia a ty widzisz szczyty zawsze jak jest już po nich ...JUTRO MEGA ZWAŁA!!! TRZYMAĆ PASY!!!!
PS.JA SPRZEDAŁEM W CZWARTEK:p
janlew / 2011-01-30 23:55 / portfel / Tysiącznik na forum

JA SPRZEDAŁEM W CZWARTEK


i zaraz odkupisz wszystko ale już drożej :)

no ale tak to jest jak się trzyma akcje tylko wtedy jak drożeją

ciekawe, że wystarczy parę wystrzałów w jakiejś zapadłej prowincji świata i już towarzycho wyskakuje z papierów jak oparzone

nie jestem specjalnym faniem prognoz Lonia ale w tym momencie ma zwyczajnie rację, widząc okazje do zakupów
Eternit z Azbestu / 2011-01-31 00:13 / Tysiącznik na forum
Korekta na czołowych indeksach się należy, bo ładnie rosło bez wiekszych korekt. Takie zamieszanie jak w Egipcie to jest jakaś niepewność, która nie jest w cenie więc może spowodować korektę. W końcu niewiadomo ko przejmie władze i jakie będze miał pomysły.
Ale jak już sie sprawa uspokoi i nikt szalony władzy nie przejmie to znowu odpali i pobije kolejne rekordy.
Inna sprawa to GPW, gdzie korekta sie nie należy bo nie rosło jak na innych giełdach.
Ale nasze leszcze lubią panikować wiec też róznie może być.
Inna sprawa to to, że wiele osób bez papieru może chcieć wykożystać sytuację do zakupów a wówczas popyt przewyższy podaż i spadać nie będzie.
rafcio55 / 2011-01-30 22:41 / Tysiącznik na forum
a ja pod twoją prognoze kupie jutro jeden kontrakt na wzrosty, jak taki leszczunio pisze o mega zwale to spora szansa ze urosnie :)
Longterm / 2011-01-30 21:52 / Mostek Zwyciężymy!
Chciałem nieco uspokoić burzę jaką wywołałem poprzez mój wpis o Egipcie. Po pierwsze nie traktuje wydarzeń w Egipcie jako jakiś szczególnie istotnych dla rynku. Gdyby podobne zamieszki były na ulicach Nowego Jorku czy Chicago to oczywiście byłoby to bardzo istotne. Po drugie tak jak Eternit słusznie zauważył zamkniecie kanału wiązałoby się z inwazją Marines w okresie od. 1 do 2 tygodni i wprowadzenie demokracji ale Irak uległo by znacznemu przyspieszeniu. Wreszcie po trzecie zamieszki w Egipcie = droższa ropa. Ewentualne zamknięcie kanału = bardzo droga ropa...i teraz już wszystko jasne? Lotos, orlen...exxon mobil, chevron itd
Walter Sobchak / 2011-01-30 22:18

Gdyby podobne zamieszki były na ulicach Nowego Jorku czy Chicago to oczywiście byłoby to bardzo istotne

Wtedy to NYSE NASDAQ'a i Chicago Board of Trade by zamknęli i reszta świata nie wiedziałaby w która stronę iść.
:)
Longterm / 2011-01-30 22:35 / Mostek Zwyciężymy!
jeśli nie skandowali by "Bernanke musi odejść" to mała korekta i dalej pompa:)
Walter Sobchak / 2011-01-30 22:45
Dziwne że nagle wszystkie media zaczęły pisać o reżymie Mubaraka. Przecież jeszcze 2 tygodnie temu żadnego reżymu w Egipcie nie było.

Jak w Polsce się zaczną się demonstracje, to zaczną mówić o reżymie Tuska i Komorowskiego?
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 22:50 / Tysiącznik na forum

Jak w Polsce się zaczną się demonstracje, to zaczną mówić o reżymie Tuska i
Komorowskiego?

miejmy nadzieję, że wkoncu ktoś nas uwolni z tej tyrani.
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 23:07 / Tysiącznik na forum
Z tyranii ograniczającej nam prawo do jazdy z dowolną prędkością.
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 22:20 / Tysiącznik na forum
Myslę, że resztaświataby doskonale wiedziała, w która stronę iść.
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 22:20 / Tysiącznik na forum
Co więcej szła by bardzo szybko.
sssssssssssssssssssssss / 89.230.17.* / 2011-01-30 21:25
long nieudacznik pisze juz ze gwelfowie rzadza swiatem i bedzie jazda do góry ale z niego guru
SZCZERZE / 78.8.124.* / 2011-01-30 20:59
Mąka, cukier, ziarno kakaowca, tłuszcze – wzrosty cen tych surowców już od kilku miesięcy spędzają zarządom spółek cukierniczych sen z powiek. – Takiej sytuacji jeszcze nie widziałem. Zwyżki są wręcz histeryczne – mówi Dariusz Orłowski, prezes Wawelu. Wtóruje mu Jan Kolański, szef Jutrzenki. – Ceny są bardzo wysokie i wciąż idą go góry. Mąka od połowy 2010 r. zdrożała 100 proc. Dążąc do utrzymania marż, stopniowo wprowadzamy podwyżki cen naszych produktów – mówi.
Walter Sobchak / 2011-01-30 22:08
Cebula w Indiach zdrożała w tym roku o 100%
Sadź cebulę, będziesz bogata.
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 22:17 / Tysiącznik na forum
Ale to trzeba było sadzić wzeszłym roku, za rok to możee o połowestanieć.
Walter Sobchak / 2011-01-30 22:22
Nałożyli w Indiach wysokie cła na cebulę, ale nie przewidzieli ze monsun w tym roku będzie większy niż zwykle i cebula zgnije. W przyszłym tez będzie taki monsun i nie stanieje.
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 21:07 / Tysiącznik na forum
Niestety ludzie mnożą się jak króliki a ziem pd uprawy nie przybywa.
rafcio55 / 2011-01-30 22:08 / Tysiącznik na forum
odezwał się spec od rozmnażania który nigdy kobiety nie miał i na ręcznym cały czas jedzie....
eby / 2011-01-30 21:23 / Tysiącznik na forum
Juz sie tak nie mnoza
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 21:49 / Tysiącznik na forum
W Polsce nie, ale globalnie niesety nadal.
eby / 2011-01-30 22:00 / Tysiącznik na forum
Globalnie to ich bardzo duzo umiera
eby / 2011-01-30 23:00 / Tysiącznik na forum
Nie szkoda Ci tych ludzi i dzieci umierajacych z glodu i biedy ?
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 23:09 / Tysiącznik na forum
Szkoda. Dlatego uważam, że powinno się jak najszybciej ograniczy liczbę rodzących się dzieci. Chiny sobie z tym doskonale poradziły.
eby / 2011-01-30 23:12 / Tysiącznik na forum
A moze zamiast ograniczac to uswiadamiac, dac prace, pozwolic decydowac samamu, poprostu pomoc ludziom...
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 23:22 / Tysiącznik na forum
ale przecież ludzie są świadomi... tylko nie myślą o konsekwencjach.
Pracy nie ma dla obecnych ludzi to tym bardziej nie będzie jak będzie ludzi więcej. W PRLu dawali pracę wszystkim i zbankrutowali.
Albo pozwolić samemu o sobie decydować albo pomagać. Jak ktoś podejmuje głupie decyzje to musi ponosić ich konsekwencje a nie liczyć, że ktoś mu pomoże.
eby / 2011-01-30 23:27 / Tysiącznik na forum
Mniej ludzi - mniejszy popyt o i tex bezrobocie
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 23:49 / Tysiącznik na forum
Ale jakoś w Japonii i Europie konsumpcja jest większa a bezrobocie mniejsze niż w Afryce.
eby / 2011-01-30 23:54 / Tysiącznik na forum
Oczywiscie przeinaczasz, na wsiach mniej ludzi niz w miescie i tez wieksze bezrobocie , dobrej nocy :)
Eternit z Azbestu / 2011-01-31 00:09 / Tysiącznik na forum
Ale tu nie chodzi o gęstość zaludnienia ale o ilość dzieci w rodzinie. Na wsiach rodziny mają więcej dzieci i jest większe bezrobocie i mniejsza konsumpcja.
dobranoc
bolek77 / 2011-01-30 21:40 / portfel / Uparty Osiołek
Króliki Juz sie tak nie mnoza
:))
/ 84.234.45.* / 2011-01-30 21:20
Jak poinformował, co roku we Włoszech nie wykorzystuje się 20 ton żywności o wartości rynkowej 37 miliardów euro. To 3 procent włoskiego PKB - alarmuje.
Według ogłoszonego raportu przeciętna włoska rodzina wyrzuca codziennie jedną piąta kupionego chleba, 4 procent makaronu, 39 procent świeżych produktów, takich jak nabiał, jajka, wędliny i mięso, oraz 17 procent warzyw i owoców.


Jedzeniem tym można by nakarmić 44 miliony ludzi, cierpiących z powodu głodu - przypomniał prezes "Last minut market", który zabiega między innymi o rozpowszechnienie, zwłaszcza w handlu, idei wykorzystywania żywności, której grozi wyrzucenie. Stowarzyszenie to ogłosiło rok 2010 "Rokiem przeciwko marnotrawstwu".

pap, ps

A to tylko włochy..

Oto tylko to co wyrzuca się w Wielkiej Brytanii:
70 kg żywności na jednego mieszkańca rocznie
Ogólnie wywala się tam 16,5 miliarda dolarów rocznie.
Jak obliczono jest w tym 484 000 000 zapieczętowanych, dobrych kubków z jogurtem, 27 jabłek na osobę oraz ponad 2,5 miliarda kromek chleba
Wystarcza to na wyżywienie 30 milionów głodujących ludzi

racjonalne wykorzystanie żywności i ludzi może być 4 razy tyle jak nie więcej, choć niektórym należała by wymyśle trudniejszy sposób rozmnażania
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 21:52 / Tysiącznik na forum
Ja całkiem sporo wyżucam.
Jak ktoś dobrze zarabia to się ne przejmuje drobiazgami.
a jak ktoś się mnoży jak króliki to ma potem problem z wykarmieniem potomstwa.
Lemingi maja na to dobr sposób. Jak się zbytnio rozmnożą to stadnie skaczą z klifu do oceanu.
bolek77 / 2011-01-30 21:50 / portfel / Uparty Osiołek

co roku we Włoszech nie wykorzystuje się 20 ton żywności o
wartości rynkowej 37 miliardów euro

Droga ta żywność. Wychodzi po prawie 2 tys euro za jeden GRAM.
Złoto przy tych cenach o pikuś
eby / 2011-01-30 21:24 / Tysiącznik na forum
Fakt, sama sporo wyrzucam jedzenia , niestety
SZCZERZE / 78.8.124.* / 2011-01-30 20:34
2011-01-30 20:16:56 | Eternit z Azbestu [ Tysiącznik na forum ]
Nie mam konta w Inteligo to nie wiem... ale jakoś mi się wierzyc nie chcę, żeby
można było mieć tylko jedną kartę kodów.


Eternit mówię ci że to prawda , ja mam jedną kartę kodów a konto mam tutaj z 10 lat , to samo w mBanku , przecież jak raz wpiszesz płatność to nie musisz potem przy każdym zdefiniowanym przelewie podawać kodu , więc jak masz ustanowione wszystkie płatności
to z tej karty nie korzystasz tak często , w mBanku w 10 lat zaczałem dopiero 2 karte kodów , no chyba że ktoś robi kilkadziesiąt nowych przelewów miesięcznie , ja mam wszystkie płatności ustanowione raz i nic więcej nie przelewam nigdzie


a z tym o Inteligo co napisałem to NAJPRAWDZIWSZA Prawda , jutro rano napiszę do CNBC i poproszę żeby to wyjaśnili o ile się tym zajmą , ja tylko ostrzegam innych żeby nie zostali bez pieniędzy jak ja , a że tam mam więcej bankomatów jak w mBanku i mogę wypłacić w w banku gotówkę to ostatnio całą kasę z MbAnku przelałem do Inteligo i teraz mam NIEZŁY PASZTET a jak ktoś nie wierzy to infolinia 800 121 121 niech połączy sie z konsultantem i zapyta ,
bolek77 / 2011-01-30 20:48 / portfel / Uparty Osiołek
Ja też mam koto w Inteligo, ale jak zobaczyłem ta kartę kodów to dałem sobie spokój i nigdy tam pieniędzy nie przelałem.
Po dwóch latach przestali do mnie wyciągi przesyłać.
:)
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 20:46 / Tysiącznik na forum
Jak moim głównym BM był eMakler to jak chciałem jakieś tranzakcje robić na giełdzie to musiałem hasło podać, wystarczylo jedno na dzień.
Zawsze miałem 2 karty w zapasie i jak jedna się kończyła to zamawiałem następną i za kilka dni była.
Teraz w Aliorze mam kody SMSowe. Wolałem te z karty, bo ten SMS potrafi się o kilka minut spóźnić a to wystarczy, żeby się cena zmieniała a wówczas trzeba zlecenie zmodyfikowaci znowu czekać kilka minut. W mBanku jak się podało rano kod to na cała sesję starczyło.
SZCZERZE / 78.8.124.* / 2011-01-30 20:25
w Izraelu średnio wszystkie indeksy -4% do - 5,5% a Longu wieści u nas szczyty nowe , MEGA KONTRARIANIN
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 20:39 / Tysiącznik na forum
Ale Izrael graniczy z Egiptem i już dwa razy mieli wojnę a obecny rząd Egiptu współpracował z Izraelem. Obecnie w Egipcie rewolucję robią zwolennicy wymazania Izraela z mapy świata.
Ale Polski to Egipcianie atakować nie chcą...
janlew / 2011-01-30 20:48 / portfel / Tysiącznik na forum
reszta bliskiego wschodu nie zareagowała już tak panicznie i zamykali dziś notowania na mniejszym minusie a niektórzy nawet na plusie

Arabia Saudyjska +2,47%
Liban +0,46%
Tunezja +0,4%
Kuwejt -1,76%
Bahrain -1,43%
Palestyna -1,84%
Jordan -2,27%
anonim_03 / 2011-01-30 20:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
był kiedyś taki dowcip:
2 Polaków na ulicy to nielegalne zgromadzenia
3 Polaków na ulicy to nielegalny wiec
10 mln w Solidarności to garstka ekstremistów.

i pytanie:
jak nazawlibyście miejsce przez które przepływa 21 000 statków rocznie ?
/ 84.234.45.* / 2011-01-30 20:57
Podpisana w Konstantynopolu (obecnie Stambuł) 28 października 1888 tzw. konwencja konstantynopolitańska zapewnia wolną żeglugę w czasie wojny (również stronom wojującym) i pokoju dla wszystkich statków, w tym okrętów, niezależnie od ich bandery (art. 1). W przypadku wojny, w której państwo kanałowe jest neutralne, prawo do wolnego przejścia zostaje zachowane z uwzględnieniem zasad neutralności wojennej. W sytuacji wojny, podczas której państwo kanałowe jest stroną wojującą, wolne przejście nie dotyczy okrętów i statków handlowych przeciwnika państwa kanałowego oraz statków bandery neutralnej przewożących kontrabandę wojenną
bolek77 / 2011-01-30 21:15 / portfel / Uparty Osiołek
Nie wiem kogo obejmuje przytoczona przez Ciebie młody człowieku - konwencja, ale Kanał Sueski był zamknięty w latach 1967-73.
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 21:11 / Tysiącznik na forum
Egipt już dwa razy blokował kanał. W efekcie ostatniej blokady do władzy doszedł obecny prezydent i utrzymał sięprzez 30 lat, bo kolejni prezydenci USA wiedzieli, że jest on gwarantem neutralności kanalu. Barak się trochę pogubił, ale jak amerykańskie statki zostana zbanowane to wyśle lotniskowiec i problem rozwiąże.
/ 84.234.45.* / 2011-01-30 21:00
w moim stanie, przeczytałem ze zrozumieniem jedno zdanie... ale chyba nawiązuje...a podaje za wikipedia
bolek77 / 2011-01-30 20:36 / portfel / Uparty Osiołek

jak nazawlibyście miejsce przez które przepływa 21 000 statków rocznie ?

Miejsce cholernie dochodowego biznesu. Kasa płynie Ci za darmo.
anonim_03 / 2011-01-30 20:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
2011-01-30 15:00:09 | ******** [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
znaczenie egiptu dla światowej gospodarki jest zerowe, porównywanie go z krajami piigs
jest nie na miejscu

PS. Swoją drogą ciekawe ile z tych statków startuje z Singapuru.
bolek77 / 2011-01-30 21:22 / portfel / Uparty Osiołek
Zapakowany musi być nieźle, że tak pisze.

Dziś oglądałem wiadomości na chińskiej telewizji. Jakiś mondrala chinski powiedział, że zamkniecie kanału spowoduje straty CHIŃSKICH firm z sektora naftowego. Trochę mnie to zaskoczyło.
janlew / 2011-01-30 23:58 / portfel / Tysiącznik na forum
ta tak, teraz wmawiajcie sobie medioci, że bez egiptu to już świat się za chwilę skończy

ciekawe czy za rok jeszcze będziecie pamiętać co się w egipcie obecnie działo

a dubaju już przeżywacie? też był przecież taki ważny rok temu :)) i świat się też miał przez dubaj skończyć, czyż nie?
bolek77 / 2011-01-31 15:40 / portfel / Uparty Osiołek
W Egipcie narazie sie nic nie dzieje. Ale to ze sie zapakowales w papiery nie oznacza, ze kanal Sueski jest dla swiatowej gospodarki zbedny.
janlew / 2011-01-30 23:59 / portfel / Tysiącznik na forum

a dubaju już przeżywacie?


już nie* przeżywacie?
anonim_03 / 2011-01-30 21:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ale jak, może przez wyższe ceny surowca ?
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 20:28 / Tysiącznik na forum

jak nazawlibyście miejsce przez które przepływa 21 000 statków rocznie ?

Miejsce stacionowania amerykańskiego lotniskowca na wypadek jakby ktoś chciał to miejsce zablokować.
flavio25 / 2011-01-30 20:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Prognoza na tydzień rozpoczynający się 31.01.2011:
WIG20 2800 +3,5%
S&P500 1305 +2,24%
Prognoza na tydzień rozpoczynający się 24.01.2011:
WIG20 2810 +2,80%
S&P500 1310 +2,07%

Hola hola longu, najpierw to musimy sie otworyzc powzyej 2700
i nie zapomninajmy ze jesli bedziemy na poziomach 2650 - 2680
to samo wsparcie na 2700 bedzie bardzo silnym oporem
a pieniadza nie widaac.
Jan Brawura / 83.26.234.* / 2011-01-30 20:16

WIG20 2800 +3,5%

jutrzejsze lokomotywy to :
PKNORLEN +3
PEKAO +4,7
PKOBP + 4

:)))
Jan Brawura / 83.26.234.* / 2011-01-30 20:23

0:19:13 | eby [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
Coz za optymizm :))

to życzenia żeby dobrze spać :))
eby / 2011-01-30 20:25 / Tysiącznik na forum
Tez wymowie , moze sie spelnia :))
Jan Brawura / 83.26.234.* / 2011-01-30 20:39
przynajmniej pewny będzie dobry sen bo po co się martwic na zapas :)
Dobranoc ebalko :)
Jan Brawura / 83.26.234.* / 2011-01-30 20:42
o jak milo :)
Dobranoc JB` :)
moze tak sie zaloguj : JB` albo JB ^ albo JB |
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 20:48 / Tysiącznik na forum
Stare konto skasowałem a teraz Money wymaga conajmniej 3 znaków, więc JB odpada. A Eternit mi pasuje. :)
Jan Brawura / 83.26.234.* / 2011-01-30 20:52
a to ?

JB` albo JB ^ albo JB |

JB =Jan Brawura
:D
musza byc 3 litery ?
JB $ i bedziesz bogaty :)
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 21:13 / Tysiącznik na forum
Ale JB to byłtaki sam nicka jak Eternit z Azbestu. Sama masz wiele nicków więc nie wiem o co Ci chodzi.
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 20:18 / Tysiącznik na forum
Ale Long to tygodniowe a nie dzienneprognozy daje.
SZCZERZE / 78.8.124.* / 2011-01-30 20:26
tygodniowe ale jak w poniedziałek osiąga poziom to się chwali że już prognoza spełniona , to jest niezły komediant
Longterm / 2011-01-30 20:16 / Mostek Zwyciężymy!
każego dnia w zeszłym tygodniu byliśmy pod tym silnym oporem i kończyliśmy nad nim;)
SZCZERZE / 78.8.124.* / 2011-01-30 19:57
wszystkich którzy mają konto w Inteligo pragnę ostrzec , że bez karty kodów nic nie zrobicie na swoim rachunku , ani za pomocą telefonu , ani konsultanta ani Boga , to są ku rwa jaja

skończyła mi się karta kodów ale oni podobno wysłali mi ją automatycznie 3 lata temu tylko że nigdy do mnie nie doszła , że tam robię mało nowych przelewów to karta mi wystarczyła , pomimo tego że na swojej stronie internetowej i w serwisie telefonicznym można przelać między własnymi rachunkami w rzeczywistości nic nie można , mało tego konsultant do którego dzwonię mówi mi że on też nic nie może zrobić jak nie mam karty kodów, znaczy kartę mam ale kod jest ostatni i nie mogę go użyć , k**** jakaś paranoja , w internetowym banku nie mogę zrobić przelewu ani przez internet , ani przez telefon , ani przez konsultanta pomiędzy własnymi rachunkami , to k**** szok , KONSULTANT NA INFOLINI MÓWI ŻE TEŻ TEGO DEBILIZMU NIE ROZUMIE ,

TERAZ MAJĄ 5 DNI ROBOCZYCH NA WYSŁANIE MI KARTY , czujecie znając nasze państwowe PKO BP i Poczte karte dostanę za 2 tygodnie a pieniędzy praktycznie nie mogę dotknąć ,

ja pijerdole , i oni się chwalą że zarobią 4 miliardy NO K**** Z TAKIM ARCHAICZNYM SYSTEMEM TO PEWNIE TAK , 5 razy dzwoniłem do konsultanta plus kilka prób telefonicznego przelewu bo W OPISIE NA ICH STRONIE PRZELEW MIĘDZY WŁASNYMI RACHUNKAMI MOŻNA ZROBIĆ RÓWNIEŻ SYSTEM TELEFONICZNYm , ten system PROWADZI CIĘ PRZEZ CAŁĄ OPERACJĘ ALE NA KOŃCU mówi że ma cię gdzieś i transakcji nie wykona ,

jeszcze ciekawiej że chciałem żeby mi wpisał konsultant mój nowy numer komórki i aktywował kody SMSowe ale tego też nie może kuźwa zrobić bo nie mam karty kodów znaczy mam ale ostatni wolny numer , NO TO JEST JUŻ SZCZYT WSZYSTKIEGO , pozostaje nic tylko zamknąć konto ,
nie naiwna / 83.26.234.* / 2011-01-30 20:11

jeszcze ciekawiej że chciałem żeby mi wpisał konsultant mój nowy numer komórki i
aktywował kody SMSowe ale tego też nie może kuźwa zrobić bo nie mam karty kodów
znaczy mam ale ostatni wolny numer , NO TO JEST JUŻ SZCZYT WSZYSTKIEGO , pozostaje nic
tylko zamknąć konto ,

to jest czysta fantazja klamczuszku
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 20:10 / Tysiącznik na forum
W mBanku to można sobie te karty na zapas zamówić.
ja nie wierzę ani w jedno słowo / 83.26.234.* / 2011-01-30 20:12

20:10:15 | Eternit z Azbestu [ Tysiącznik na forum ]
W mBanku to można sobie te karty na zapas zamówić.

uwierzyłes w te brednie ?
:)
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 20:16 / Tysiącznik na forum
Nie mam konta w Inteligo to nie wiem... ale jakoś mi się wierzyc nie chcę, żeby można było mieć tylko jedną kartę kodów.
a jesli to prawda / 83.26.234.* / 2011-01-30 20:19

, 5 razy dzwoniłem do konsultanta plus kilka prób
telefonicznego przelewu b

wyobrazasz sobie bluzgi ?
:D
ojej ... / 83.26.234.* / 2011-01-30 20:21
http://www.youtube.com/watch?v=EdfktfsszcU
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 20:35 / Tysiącznik na forum
Ku-rwa dwa lata siorbie Ski i ni chu-ja zysków i co ja mam zrobić!!!
bream / 2011-01-30 20:45 / Tysiącznik na forum

2011-01-30 20:35:05 | Eternit z Azbestu [ Tysiącznik na forum ]
Ku-rwa dwa lata siorbie Ski i ni chu-ja zysków i co ja mam zrobić!!!


Kibol kupuje zapiekanke , sprzedawczyni sie pyta :
-keczup dać ?
- a na ch-uj mi keczup ? pyta kibol
- nie pytam na co , tylko czy dać -odpowiedziała sprzedawczyni
ssssssssssssssssssssssss / 89.230.17.* / 2011-01-30 19:41
no niezle long pewnie jestes osamotniony i wielki optymizm i nigdy ci nie wchodzióło i myslisz ze teraz wejdzie ha ha teraz to pewnie sie pomylisz o jakies 200 pkt
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 18:58 / Tysiącznik na forum
Jeśli nie masz jeszcze skończonych 17 lat, ale już masz prawo jazdy, to zgodnie z polskim prawem nie dostaniesz mandatu. Policjant nie może cię ukarać, ponieważ jesteś... nieletni - pisze Tomasz Targański w "Polsce Gazecie Wrocławskiej".

Według prawa o ruchu drogowym prawo jazdy może otrzymać każdy, kto zda egzamin i ma 16 lat. Kodeks wykroczeń mówi jednak, że za wykroczenia odpowiada ten, kto ukończył 17 lat. Taka luka prawna może zachęcać świeżo upieczonych kierowców do lekceważenia przepisów ruchu drogowego.

Zatrzymując nieletniego za przekroczenie prędkości, policjant ma dwie możliwości: za niewielkie wykroczenie młody kierowca zostanie pouczony, a jeśli sprowadził na kogoś zagrożenie, policjant sporządza dokumentację, która trafia do sądu rodzinnego.

Jeśli 16-latek poważnie naruszył przepisy, może trafić do policyjnej izby dziecka albo zostać przekazany rodzicom lub prawnym opiekunom. Praktyka wskazuje jednak, że popełniający drogowe wykroczenia 16-latkowie mogą się czuć bezkarni, bowiem złapani na przekroczeniu prędkości są najczęściej jedynie pouczani.

-----------------

Nawet niewiedziałem, że teraz prawko mozna mieć już w wieku 16 lat. I do tego można jeździć z dowolna prędkośćią.
Szkoda, że starsi nie mają tak dobrze.
eby / 2011-01-30 20:17 / Tysiącznik na forum
Bylam pewna , ze mandaty dostaja ktore sa kierowane pozniej na opiekuna
Jan Nowak / 83.26.234.* / 2011-01-30 19:36

Nawet niewiedziałem, że teraz prawko mozna mieć już w wieku 16 lat. I do tego można
jeździć z dowolna prędkośćią.
Szkoda, że starsi nie mają tak dobrze.

motocykl o pojemności skokowej silnika nie przekraczającej 125 cm³ i mocy nie przekraczającej 11 kW (14,9556 KM),

trójkołowy lub czterokołowy pojazd samochodowy o masie własnej nie przekraczającej 550 kg
Eternit z Azbestu / 2011-01-30 20:07 / Tysiącznik na forum
Ariel Atom 2.0T
300KM
456kg
Vmax 249km/h
0-100 2.9s
http://www.youtube.com/watch?v=WaWoo82zNUA
Tak więc za jazdę 249km/h po terenie zabudowanym małolat może dostać tylko pouczenie.
:)
Jan Nowak / 83.26.234.* / 2011-01-30 20:14

249km/h po terenie zabudowanym

:D
Jan Nowak / 83.26.234.* / 2011-01-30 19:39
ciągnik rolniczy z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym,

małolat zaszaleje ;)
Longterm / 2011-01-30 18:46 / Mostek Zwyciężymy!
eśli ktoś by się nudził w niedzielny wieczór to zapraszam na
swoją prognozę dla giełdy na przyszły tydzień. Wyrażam tam moje
skromne zdanie na temat zachowania giełdy w najbliższym czasie
oraz staram się zinterpretować wydarzenia w Egipcie pod względem
przyszłej koniunktury w regionie bliskiego wschodu.

www.longterm.bblog.pl
ssssssssssssssssssssssssssss / 89.230.17.* / 2011-01-30 17:49
wszyscy prawie wiedza że teraz będzie spadek aby sie nie rozczarowali amator pisałem że coś sie wydarzy -) zobaczymy jak nasi zaaregaują akcje i tak niektóre zmieniły właścicieli w20
O la la! / 178.36.18.* / 2011-01-30 16:25
http://english.aljazeera.net/news/middleeast/2011/01/201113033817859936.html
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy