Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW wprowadzi demokrację na Białorusi?

GPW wprowadzi demokrację na Białorusi?

Money.pl / 2007-07-27 15:16
Komentarze do wiadomości: GPW wprowadzi demokrację na Białorusi?.
Wyświetlaj:
Tomek Sromek\ / 83.29.114.* / 2007-07-27 15:16
GPW rośnie w siłę i z tego trzeba się cieszyć. Jeżeli udało by się w Warszawie stworzyć regionalne centrum obrotu papierami wartościowymi było by rewelacyjnie.
Pozostaje mieć również nadzieję, że GPW nie zostanie sprzedana jakiemuś inwestorowi branżowemu. To GPW powinna przejmować a nie być przejmowana. Nie wiem jak wy ale ja bardzo bym się cieszył jak by GPW była centrum finansowym w regionie Europy śr-wsch.
wezyzyr / 148.81.129.* / 2007-07-27 17:26
każdy by się cieszył, ale wiesz u nas jakoś panuje niewiara we własne siły. Ciagle najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy uważają, że w tym kraju to już nic się nie da zrobić tylko spadać na zachód, a jeśli ktoś coś próbuje to zaraz zacznie się wyśmiewanie i te zatrwożone głosy a co na to nasi partnerzy z UE, że znowu wyjdziemy na warchołów i awanturników bo nie chcemy oddać pola londynowi, wiedniowi czy sztokcholmowi w obrocie akcjami. Mam nadzieję, że kierownictwo giełdy nie słucha tych matołów i będzie robiło to co dla giełdy najlepsz i to z perspektywa 20-30 lat
TaS / 2007-07-27 23:13 / Tysiącznik na forum
co do sprzedawania na zachod:
mialem do niedawne zajecia z madrym gosciem, ktory uczyl ekonomii. Wbijal na swoich wykladach, ze kapital zagraniczny to "zło konieczne" i trzeba mu ułatwiac naplywanie do kraju... bo choc zyski transferuje to zostawia pracownikom gotowki troche, a kapital to podstawa do wlasnego rozwoju... dlatego sprzedawanie molochow na zachod nie jest takie do konca glupie... :)

co do GPW: jako Polaka i gracza (drobnica i leszcz ale zawsze) bardzo cieszylbym sie wzrostem sily gpw i jestem przeciwny jej sprzedazy. Z drugiej strony wiem,ze od hiper optymiszmu ktorka jest droga do tragedii...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy