Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Znane spółki mają kłopoty. Zaskoczenie w USA

GPW: Znane spółki mają kłopoty. Zaskoczenie w USA

Wyświetlaj:
synonim / 2015-09-06 04:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak wynika z naszych wyliczeń, otwarte fundusze emerytalne w sierpniu sprzedały na polskim rynku więcej akcji, niż kupiły. Według naszych szacunków bilans wyniósł minus 2,5 mld zł, co jest największą skalą podaży w całej historii systemu. Nasze szacunki wskazują ponadto, że ósmy miesiąc z rzędu OFE kupowały akcje na zagranicznych giełdach. Ich zaangażowanie poza krajem sięga już niemal 7 proc. ich łącznego portfela i zbliża się do poziomu 10 mld zł, bijąc co miesiąc kolejne rekordy
matp 05-09-2015, ostatnia aktualizacja 05-09-2015 05:00

Następne "zdolniachy", najpierw wywalili w dołku akcje z GPW, które wcześniej kupowali jak zwykle na górce, a teraz robią za granicą to samo co robili wcześniej na GPW, czyli znowu łykają akcje na samej górce
poza tym polska giełda w wieloletnim boczniaku / 94.254.145.* / 2015-09-06 07:44
Kupuje się drogo aby sprzedać jeszcze drożej.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-09-06 20:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nadal nie odróżniasz nawet prostych trendów
synonim / 2015-09-06 03:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
WIG20 (WIG20) Stopy zwrotu: 10 lat: -6.97%, YTD: -7.32%

Stopy zwrotu: 5 lat: -13.72%

Normalnie wypas

Nawet najgorsza lokata była sto razy lepszym miejscem do ulokowania pieniędzy w tym czasie

Fundusz rynku pieniężnego Pioniera dał w tym czasie 41% wzrostu

PIONEER PIENIĘŻNY (PIONEER FIO)
Początek okresu 2005-09-05
Koniec okresu 2015-09-03
Zmiana od początku okresu +41,57

W tym czasie fundusz akcji tego samego TFI stracił 40%

Pioneer Fundusz Inwestycyjny Otwarty Subfundusz Pioneer Akcji Polskich

Początek okresu 2005-09-05
Koniec okresu 2015-09-03
Zmiana od początku okresu -40,26

Niezły "biznes" ta giełda
ZT / 178.43.119.* / 2015-09-06 10:39

WIG20 (WIG20) Stopy zwrotu: 10 lat: -6.97%, YTD: -7.32%

Stopy zwrotu: 5 lat: -13.72%


WIG20TR ( Wig20 z uwzględnieniem dywidend) Stopy zwrotu: 10lat: +46.06%, YTD: -5.47%

Stopy zwrotu: 5 lat: +10.07%

Może nie wypas ale za 10 lat to daje średniorocznie 3,86% czyli jak lokata, z malutkim ale, obecnie jesteśmy nisko a jak ruszymy do przodu to ...?
synonim / 2015-09-06 20:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

WIG20TR ( Wig20 z uwzględnieniem dywidend) Stopy zwrotu: 10lat: +46.06%, YTD: -5.47%

Stopy zwrotu: 5 lat: +10.07%


wirtual
ZT / 178.43.119.* / 2015-09-06 21:48
Nie wiedziałem, że pieniądze przychodzące na konto maklerskie są wirtualne, dzięki że mi to uświadomiłeś.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-09-07 04:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nie wiedziałem, że pieniądze przychodzące na konto maklerskie są wirtualne, dzięki że mi to uświadomiłeś.


Te indeksy nie pokazują tego co przychodzi na konto maklerskie a to co jest rzekomo reinwestowane. Założenie, że każdy reinwestuje dywidendy jest po prostu bzdurą, tak jak te indeksy które wkleiłeś

Gołą prawdę widać na wig20 ale skoro rzeczywistość ci nie pasuje to musiałeś wkleić wirtual
ZT / 83.31.74.* / 2015-09-07 09:07

Gołą prawdę widać na wig20

Indeks wig20 jest właśnie wirtualny bo spróbuj go kupić, otóż nie da się. Nie ma instrumentu wig20 musisz kupić akcje fizyczne spółek a wtedy będziesz otrzymywał dywidendy na konto i one są realnym zyskiem który jest i już żebyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość. Kupujesz durnowate fundusze i tego nawet nie widzisz jak Cię golą co roku 4% (przy obecnych stopach% to czyste złodziejstwo) jak nic nie świadomą owieczkę. Podałem Ci ostatnio realnie dostałem prawie 10% (- belka) dywidend z portfela akcji i to się dla Ciebie nie liczy? Tylko mi nie pisz że jestem do tyłu bo to nie ma znaczenia w tym kontekście. Widać, że nie masz kompletnie żadnego doświadczenia z akcjami pisząc takie głupoty. Wbij sobie w łeb prawdziwa stopa zwrotu to różnica kursu wig20 + otrzymane dywidendy i nie ma zmiłuj.
synonim / 2015-09-07 11:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Indeks wig20 jest właśnie wirtualny bo spróbuj go kupić, otóż nie da się.


Oczywiście, że się da, wystarczy kupić najprostszy ETF


Nie ma instrumentu wig20 musisz kupić akcje fizyczne spółek a wtedy będziesz otrzymywał dywidendy na konto i one są realnym zyskiem który jest i już żebyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość.


To właśnie ty zaklinasz rzeczywistość. Dywidendy nie muszą być reinwestowane, jak w twoich wirtualnych indeksikach

I to jest twardy fakt, choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywostość


Kupujesz durnowate fundusze i tego nawet nie widzisz jak Cię golą co roku 4% (przy obecnych stopach% to czyste złodziejstwo) jak nic nie świadomą owieczkę.


No i już musiałeś zmienić temat co by zaciemnić niewygodne dla ciebie meritum

Po pierwsze, opłata za zarządzanie czasem jest niższa niż 4%

Po drugie, płacąc prowizję maklerowi przy zakupie i sprzedaży gołych akcji też ponosisz opłatę za zarządzanie, ale pewnie o tym zapomniałeś

Po trzecie, fundusz z czegoś musi żyć więc co w tym dziwnego, że pobiera jakieś opłaty. Nigdy mi nie przeszkadzały i zawsze wychodzę na swoje

Po czwarte, w mbanku nie płacę prowizji za zakup jednostek, tak jak ty płacisz prowizję przy zakupie akcji


Podałem Ci ostatnio realnie dostałem prawie 10% (- belka) dywidend z portfela akcji i to się dla Ciebie nie liczy?


No ale co to ma do rzeczy w kwestii wiarygodności twoich indeksów TR

Nic

Pomijając to, że i tak jesteś w plecy nawet po wzięciu dywidend


Tylko mi nie pisz że jestem do tyłu bo to nie ma znaczenia w tym kontekście.


Może i nie ma ale i tak jesteś


Widać, że nie masz kompletnie żadnego doświadczenia z akcjami pisząc takie głupoty.


Demagogia


Wbij sobie w łeb prawdziwa stopa zwrotu to różnica kursu wig20 + otrzymane dywidendy i nie ma zmiłuj.


Dywidenda jest odcinana od kursu a twoje bajkowe indeksy to pomijają więc to czysta lipa
ZT / 83.31.74.* / 2015-09-07 11:43

Oczywiście, że się da, wystarczy kupić najprostszy ETF

To teraz wpadłeś, otóż ETFW20L na początku wypłacał dywidendę w postaci gotówki ale od pewnego czasu nie wypłaca tylko dolicza ją do kursu ETF i cena ETF ma się nijak do w20 natomiast wykres idzie jak wig20TR i który wykres jest rzeczywisty?

To właśnie ty zaklinasz rzeczywistość. Dywidendy nie muszą być reinwestowane, jak w twoich wirtualnych indeksikach

O co Ci chodzi z tą reinwestycją, możesz nie musisz ale ponawiam pytanie dlaczego nie uważasz, że dywidenda jest zyskiem, dlaczego ją pomijasz?

Po drugie, płacąc prowizję maklerowi przy zakupie i sprzedaży gołych akcji też ponosisz opłatę za zarządzanie, ale pewnie o tym zapomniałeś

0,39% nie rozśmieszaj mnie.

Po czwarte, w mbanku nie płacę prowizji za zakup jednostek, tak jak ty płacisz prowizję przy zakupie akcji

Koszty obsługi mojego portfela są nieporównywalnie niższe do corocznych kosztów 4% w funduszu. Brak znajomości % składanego, ośmieszasz się, weź się do nauki bo się tu ośmieszasz.

Dywidenda jest odcinana od kursu

Dokładnie i wędruje na moje konto i jest to zysk, który indeks wig20 nie uwzględnia bo go wycina. I dlatego on jest właśnie wirtualny a lepiej rzeczywistość przedstawia wig20TR i ETFW20L dzieciaku.
Co ta komuna uczyniła? Potworzyła analfabetów finansowych nie rozumiejących podstaw. Radzę Ci weź się za edukację bo nigdy nie wyjdziesz poza obręb funduszy pieniężnych i obligacyjnych.
synonim / 2015-09-07 13:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

To teraz wpadłeś, otóż ETFW20L na początku wypłacał dywidendę w postaci gotówki ale od pewnego czasu nie wypłaca tylko dolicza ją do kursu ETF i cena ETF ma się nijak do w20 natomiast wykres idzie jak wig20TR i który wykres jest rzeczywisty?



No ale co to ma do rzeczy. Jeśli nie wypłaca to trzeba go zmienić. W każdym razie wypłacał więc jest to jak najbardziej do zrobienia a twierdziłeś, że nie. A że mamy w powijakach rynek ETF i jest na razie jaki jest to już zupełnie inna sprawa. Więc nie pitol o jakichś "wpadkach" bo na razie to sam zaliczasz wpadki co chwila


O co Ci chodzi z tą reinwestycją, możesz nie musisz ale ponawiam pytanie dlaczego nie uważasz, że dywidenda jest zyskiem, dlaczego ją pomijasz?


Bo zwyczajnie kłamiesz, wig20 TR dolicza dywidendy i jeszcze je reinwestuje co jest czysto życzeniowe bo nie każdy reinwestuje dywidendy (ja na przykład nie reinwestuję). tak więc to jest doliczanie punktów wziętych z powietrza. wig20 TR nie uwzględnia też podatku od dywidend a ten przecież istnieje więc twój indeksik TR to jest bajeczka dla naiwnych nie mający zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością


0,39% nie rozśmieszaj mnie.


a jednak zapłacone dwa razy. a opłata za zarządzanie nie zawsze jest 4% więc jesteś jak zwykle tendencyjny

poza tym 3-4% to nie jest dużo jeśli fundusz zarobi choćby 10-12%. na akcjach mało który leszcz tyle kiedykolwiek zarabia samemu dobierając akcje


Koszty obsługi mojego portfela są nieporównywalnie niższe do corocznych kosztów 4% w funduszu. Brak znajomości % składanego, ośmieszasz się, weź się do nauki bo się tu ośmieszasz.


no na razie kolego to ty jesteś w plecy na swoich super energooszczędnych inwestycjach, po twojej mega kompromitacji z 2800 w czerwcu, a ja siedząc sobie prawie całym kapitałem w tych "pazernych funduszach" jestem przynajmniej na plusie w długim okresie

i to tak a propo ośmieszania się


Dokładnie i wędruje na moje konto i jest to zysk, który indeks wig20 nie uwzględnia bo go wycina. I dlatego on jest właśnie wirtualny


i dobrze że go wycina skoro i tak jest odcinany od kursu. jaki sens ma twoje bredzenie, że ty coś "zarobiłeś" na dywidendzie jak twoja akcja traci dokładnie tyle samo na kursie przy odcięciu dywidendy

to są po prostu perdoły dla dawców kapitału

a jak kurs spadnie dodatkowo to i tak nie odrabiasz tego co ci odcięli

tak jak z kghm, co z tego że dostajesz 3% dywidendy jak i tak ci to odcięli od kursu a dodatkowo papier stracił jeszcze 35% od wiosny


a lepiej rzeczywistość przedstawia wig20TR i ETFW20L dzieciaku


te indeksy to czysty wirtual, są przekłamane i już to udoowdniłem


Co ta komuna uczyniła? Potworzyła analfabetów finansowych nie rozumiejących podstaw. Radzę Ci weź się za edukację bo nigdy nie wyjdziesz poza obręb funduszy pieniężnych i obligacyjnych.


ja to jestem przynajmniej na plusie a ty pomimo swoich bajek o nietoperkach i kompromitacji z 2800 w czerwcu jesteś w plecy
ZT / 83.31.74.* / 2015-09-07 18:05
Zadanie dla ucznia szkoły podstawowej:
Jaś kupił akcję ABC za 100 zł. Po roku cena akcji wzrosła, mimo odcięcia dywidendy, do 105 zł. W tym czasie spółka ABC wypłaciła 10 zł dywidendy. Jaś zdecydował się na sprzedaż akcji po 105 zł. Jaki jest zysk Jasia?
a.) 105 - 100= 5zł (tak pokazuje indeks cenowy)
b.) 105 -100 + 10= 15 zł ( tak pokaże indeks dochodowy)
Reinwestycja ma minimalny wpływ więc się nie czepiaj równie dobrze Jaś mógłby to zrobić.
Dobrze to przemyśl i podaj prawidłową odpowiedź.
synonim / 2015-09-08 12:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

tak pokaże indeks dochodowy)


ineks dochodowy jest wirtualny więc nie wiem co ty "wyliczasz", równie dobrze mógłbyś diabły liczyć na łebku od szpilki:


Bo zwyczajnie kłamiesz, wig20 TR dolicza dywidendy i jeszcze je reinwestuje co jest czysto życzeniowe bo nie każdy reinwestuje dywidendy (ja na przykład nie reinwestuję). tak więc to jest doliczanie punktów wziętych z powietrza. wig20 TR nie uwzględnia też podatku od dywidend a ten przecież istnieje więc twój indeksik TR to jest bajeczka dla naiwnych nie mający zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością


end of quote


Reinwestycja ma minimalny wpływ więc się nie czepiaj


ma niebagatelny wpływ, procent składany itd.

ciekawe że Pionier akcji w 10 lat dał minus 40% stopę zwrotu, pomimo, że on też reinwestuje dywidendy - ciekawe gdzie się więc podziały te twoje dywidendy. Nie wiem jak ty policzyłeś wig20TR za ostatnie 10 lat jak on jest obliczany dopiero od 3 lat na stronie GPW. Na automacie ze stooqu pojechałeś w tym momencie ale ja nie wiem co on tu liczy, chyba jakieś bzdury

Poza tym skoro nawet fundusz rynku pieniężnego Pioniera dał w 10 lat 41% zysku, czyli niewiele mniej, to też pokazuje porażkę naszej giełdy
by sie zgadzalo ale / 168.235.195.* / 2015-09-06 12:28
jak kto nabral perelek typu JSW , Hawe ... to

Az strach sprawdzac ile ...
to zysku . Cos jak zlota lokata w Amber Gold .
:)))
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZT / 178.43.119.* / 2015-09-06 12:52

jak kto nabral perelek typu JSW , Hawe ... to

Jest stara zasada sprawdzona, że w dłuższej perspektywie trudno jest pokonać rynek, który to jest mierzony indeksami np. Wig i wig20, a zatem kupuj indeks. A jak masz czas to przeglądaj raporty finansowe 400 spółek za ostatnie 10 lat i szukaj perełek. Ja dziękuję ale mi się nie chce. Jak Cię nie stać na kupno indeksu to jest ETFW20L za dwieście parę złotych/szt., roczne koszty zarządzania coś 0.5%, w funduszach akcji 4%.
dziekuje za rade / 168.235.195.* / 2015-09-06 16:28
I bez zlosci . Przerabialem sporo czasu kupowanie indeksu co w przypadku W20 okazalo sie malo sensowne . Przy takich ruchach a raczej powolnym osuwaniu sie indeksu to ciezko byc cierpliwym i liczyc na nowe wysokie poziomy . Po hecy z OFE wyszedlem z tej inwestycji na jesieni przy 2600 i po zaplaceniu podatku i co miesiecznej prowizji wyszlo tak sobie ze tak powiem za te nascie lat .

Mysle ze dokad tzw. zagranica tu nie powroci kupowac akcje to o wzrostach mozna pomazyc . . Ponad to te nieszczesne derywaty , ktorymi "grubasy" robia z W20 co chc by wydusic grosz z naiwniakow . I tak to sie kreci .

Pozdrawiam .
Milego popoludnia przy kufelku .
Ps.
Skusilem sie kiedys na Zuberka za Pana pochwalami dla tego piwa . Nawet niezle zwazywszy na cene .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-09-06 03:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
drużyna składająca się z Jarosława Antonika z KBC TFI, Marcina Bednarka z BPH TFI, Błażeja Bogdziewicza, z Caspara, Adama Łukojcia ze Skarbca, Radosława Piotrowskiego z Union Investment oraz Piotra Święcika z Opery rozpoczęła typowanie funduszy do inwestycji „Parkietu" na marcowej „górce" – łatwo zrozumieć, jak to się stało, że przez ostatnie sześć miesięcy straciliśmy prawie 4 proc. Wiceprezes Caspar AM po raz pierwszy od pięciu miesięcy zmienił strukturę swojej inwestycji (wcześniej nie skłoniły go do tego nawet przedłużające się negocjacje Grecji z wierzycielami) – teraz 50 proc. jego portfela stanowi fundusz obligacji, który jeszcze w sierpniu zajmował zaledwie 15 proc. Ryzyko dla rynków akcji jest teraz jego zdaniem zbyt duże, żeby utrzymać 85-procentową alokację w strategiach opartych na rynku akcji
Jan Morbiato 05-09-2015, ostatnia aktualizacja 05-09-2015 14:27

85% w akcjach mieli na wiosnę - "orły" z TFI jak zwykle popakowali się w akcje na samej górce
synonim / 2015-09-06 03:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Po sześciu miesiącach od uruchomienia naszego portfela jak na dłoni widać, że inwestycję rozpoczęliśmy na tegorocznej wiosennej „górce". Inwestycja „Parkietu" jest bowiem 3,8 proc. pod kreską.
Jan Morbiato 05-09-2015, ostatnia aktualizacja 05-09-2015 14:27

Jak zwykle

Geniusze od siedmiu boleści

I tak od lat
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy