Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Grabarczyk położył kolej, z drogami radzi sobie lepiej

Grabarczyk położył kolej, z drogami radzi sobie lepiej

Wyświetlaj:
WIERNY KOMOR / 85.198.213.* / 2011-01-07 20:07
To niedorzeczne porównywać SLD,PiS i tych ciemniaków z PełO , gdyż nie dysponowali takimi pieniędzmi z Unii ,jakimi dysponują teraz ci nieudacznicy , a do tego dzięki EURO2012 jest też pretekst do wyasygnowania znacznie większych pieniędzy z polskiego budżetu . Ale ten jak i każdy inny medal ma dwie strony - niestety to ,że powoli rośnie ilość dróg ,w czym wielka zasługa poprzednich ekip ,które opracowały dokumentację ,wykupiły grunty itd to na niespotykana dotąd skalę rośnie nierównowaga budżetowa,deficyt budżetu i nade wszystko zadłużenie państwa. A tu za zabawę chłopców kopiących piłę pokroju Tuska ,Grasia(ciecia!),Nowaka i Schetyny zapłaci cały naród... .
martusia_krolowa_polski / 77.255.73.* / 2011-01-07 20:06
Akurat kolej była w gestii PSL. Wiceminister Engelhardt z rekomendacji PSL był za nią odpowiedzialny. Miał całkowitą swobodę, Grabarczyk się nie mieszał.

Rozumiem ze na Tuska i Grabarczyka wylewają pomyje, ale dlaczego ani jedna kropelka nie padła na Pawlaka?
Ponowie Dziennikarze, nie uchodzi .....
DareckiLosz / 188.33.139.* / 2011-01-08 09:59
Powinien sie "mieszac". Bo to jego sektor, jego praca i jego "psi" obowiazek. Wszystko inne to wymowki.

Dopoki tak odpowiedzialne stanowiska beda rozdawane w nagrode za lojalnosc polityczna i dopoki nie skonczy sie ta partio(k...)-kracja ten balagan, brak kompetencji i marnotrastwo beda trwaly na kolei i gdzie indziej.

Musi byc rozdzial polityki od gospodarki. Inaczej ludzi typu Grabarczyk beda marnowali miliardy naszych i naszych dzieci pieniedzy.

Bo to przyszly rozwoj gospodarczy Polski jest teraz topiony w blocie miedzy torami. Nasze emerytury, nasze swiadczenia spoleczne i stypendia naszych dzieci sa w ten sposob rozkradane przez ludzi pokroju Grabarczyka.

Grabarczyk jest prawnikiem i zawodowym politykiem. W tym jest doskonaly i tam jest jego miejsce.

Kolej, drogi i energetyka potrzebuja fachowcow w swoich branzach!
Robin Roy / 194.169.228.* / 2011-01-07 20:56
PAWLAK wziął kasę od Gazpromu za odstąpienie ruskim 7 mld USD za tranzyt gazu prze nasz kraj w ostanim 25 leciu.
W cene wliczono przysługę w Smoleńsku...
LK przeszkadzał w tym biznesie...
WIERNY KOMOR / 85.198.213.* / 2011-01-07 20:10
Bo Grabarczyk zamiast zająć się koleją to pił wódę, w tym i w czasie obrad sejmowych ,a stan w jakim był po wypiciu pokazała nam niezawodna TVN
leszcz4 / 89.72.95.* / 2011-01-07 17:39
Donald żeby bronić Grabarczyka nawet zawiesił budowę dróg w Polsce takiego mamy premiera a co się będzie pan minister podkładał a tak nic nie buduje to się nie czepiają
larss / 79.190.61.* / 2011-01-07 14:55
Nie to żebym bronił Grabarczyka, ale jeśli już mówimy o faktach, to artykuł nie jest do końca precyzyjny - mam tu na myśli info o S3 - droga ta pomiędzy Szczecinem i Gorzowem jest już w pełni przejezdna, gotowa była bodajże w październiku 2010, a oddana do ruchu pod koniec ub. roku.
Z całą resztą nt. Grabarczyka trzeba się niestety zgodzić...
j62 / 89.78.146.* / 2011-01-07 15:20
Dodam tylko, że przez pół roku był gotowy do użytku, ale zamknięty odcinek od węzła Pyrzyce do Renic, bo w trakcie budowy zmieniły się przepisy o podróżach zwierząt przez drogi i trzeba było wybudować dodatkowe przejście dla jeleni.
DareckiLodz / 46.113.192.* / 2011-01-07 14:03
"Minister Cezary Grabarczyk jest klęską. Grabarczyk położył kolej, z drogami radzi sobie nie lepiej".

Mysle, ze takie powinno byc podsumowanie 3-letniej dzialalnosci "Pana Ministra" .
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-01-07 12:48
Grabarczyk (ekspert z PO od rozkładania na łopatki) POłożył kolej, a z drogami radzi sobie jeszcze lepiej.

A młodzi i wykształceni dumni z POzbycia się kolejnych molochów i z ulgi 51% na wyjazd do pracy za granicą.
Jaaaaaa / 79.163.221.* / 2011-01-07 12:38
A z drogami radzi sobie lepiej nie mówić jak. W całokości KATASTROFA
asdfasdfadsfdas / 213.77.81.* / 2011-01-07 12:23
NIKT NIE ZREFORMUJE PKP, Z PROSTEJ PRZYCZYNY, TAM BY TRZEBA BYŁO WYMIENIĆ 95% SKŁADU OSOBOWEGO, A TO NIEMOŻLIWE
asdfdgkh / 89.78.146.* / 2011-01-07 15:25
Wymiana Grabarczyka, wiceministra, czy Dyrektorów nic nie zmieni. Zobaczcie jakie trzęsienie ziemi było w PKP Cargo w 2009. Wymieniono chyba z 50% ludzi, a niepotrzebnych zwolniono - i prawdopodobnie w 2010 Cargo wyjdzie na plus.
DareckiLodz / 46.113.192.* / 2011-01-07 13:48
Niekoniecznie. Polecialby Grabarczyk, to od razu wszystkim przypomnialoby sie co to znaczy praca.

Mysle, ze tak naprawde problem polega na czym innym. Partio-kracja. Grabarczyk jest prawnikiem i zawodowym politykiem. Nie ma pojecia o niczym innym jak tylko ladnie gadac, ladnie wygladac i ludziom w d... wlazic. Nie taki czlowiek jest potrzebny do zarzadzania czymkolwiek, a napewno nie koleja, drogami i energetyka.

Swoja droga, czy widzisz sens wpakowania do jednego wora energii razem z transportem? Bo ja nie. To i tak same w sobie sa olbrzymie branze trudne do zarzadzania oddzielnie.
animeks / 93.154.135.* / 2011-01-07 12:14
Znów kolesie poklepali po plecach ....
walec1812 / 162.27.9.* / 2011-01-07 11:58
Biurokraci na spychacze!
kaczorek ma motorek / 2011-01-07 11:55 / Tysiącznik na forum
Te sformułowanie w tym artykule jest śmieszne cytuje "W ciągu dwóch najbliższych lat sieć autostrad powinna się zwiększyć o ponad 700 kilometrów, czyli o blisko 80 procent." Przez trzy lata Grabarczykowi udało się zrealizować 180 km autostrad ale uwaga! budowa większości tych odcinków była już w zaawansowanej budowie zanim Grabarczyk objął to stanowisko. Te 180 km w 20 % jest źle wykonanych i muszą być remontowane , czyli można mówić o 144 km a nie o 180 km. Teraz kolejna sprawa rządy PO będą sprawowane do końca kadencji czyli mniej niż jeden rok . PO wyborów już nie wygra a Grabarczyk to już na pewno rządzić nie będzie.Więc wliczając średnio na jeden rok wychodziło mu 44 km i to z pomocą poprzedniej ekipy a w artykule mowa o 700 km !!! Ludzie wierzycie w takie cuda?
man13 / 2011-01-07 11:43 / Tysiącznik na forum
Co Polacy jeszcze robią w tym kraju w środku europy? Toć czytając opinie o gospodarce, wszyscy rozsądni powinni wyjechać a ostatni zgasić światło modlącym się.
oborowy / 79.185.93.* / 2011-01-07 19:09
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
sisley / 213.108.153.* / 2011-01-07 10:50
Ten rząd jest beznadziejny w całości. Krytykowanie Grabarczyka nie ma sensu-widać na zdjęciu jak prezentuje swoje wyniki. Propaganda i opluwanie PiS to jedyne czym się zajmują; poza grabieniem z OFE i podwyżkami podatków. Ostatni pomysł na 10-cio procentowe cięcia etatów to zagrywka PR-owska; na zdobycie elektoratu urzędników.
patrz i porównuj / 83.26.39.* / 2011-01-07 10:39
Czy ktoś tu z piszących był ostatnio za granicą ?

We Frankfurcie przez zimę odwołano 720 lotów , córka jechała Bundesbahn to taka PKP niemiecka - zepsuło się ogrzewanie w IC i jechała przez 4 godz. w zimnie. Kolega w Anglii jechał 3 razy dłużej z Glasgow do Londynu itd.
Zima Panie zima - to jak widać znacznie gorsze niż ocieplenie klimatu.
Dodam że około 480 tysięcy lat temu czapa lodu o grubości do około 2 km pokryła nasz kraj, aż do podnóży Karpat i Sudetów czyli w New York i Warszawie było ok . 1 KM LODU - 1 kilometra czyli 4 razy więcej niż Pałac Kultury i 2 razy więcej niż WTC.
Oczywiście nie zmienia to faktu że nasza PKP od wojny to ogólnie DNO.
residenzpalast / 89.78.32.* / 2011-01-07 19:18
czesto...bardzo czesto jezdze DB..i w ciagu ostatnich 7 lat.. spotkaly mnie 2 nieprzyjemnosci -pociag Berlin-Dusseldorf spoznil sie 15 minut i w tym roku F/M- Hamburg - 50 min... reszta szla super..i bylby to rozne pory roku!!!
zyczylbym sobie takiej sredniej!!
a np od ok 7 lat jezdze 3 razy w miesiacu na trasie W-wa Krakow...
w ciagu kwartalu 2 razy IC przyjezdza punktualnie!!!!!!na tej trasie...
ogrodnikrst / 2011-01-07 18:32 / Bywalec forum
W tym sezonie zimowym też "czapa lodu" o grubości do 0,0002 km pokryła torowiska, Pan Grabarczyk wzorując się na kolei niemieckiej i angielskiej polecił kolejarzom przyczepiać tylko najwyżej 3 wagony do składu mając na uwadze zdrowie i wygodę posażerów, / czym ciaśniej , to cieplej/ - to nawet opóżnienie 12 godzinne nikomu nie zaszkodzi. Tylko Ci z opozycji niczego nie kumają.
sisley / 213.108.153.* / 2011-01-07 12:47
Tego typu porównania, przepraszam, nie mają sensu. Jaki jest stan polskich kolei każdy widzi kto z nich korzysta. To nie jest stan incydentalny. Zmiana rozkładów jazdy i związany z tym totalny bałagan nie mają nic wspólnego z pogodą. Brudne dworce i pociągi to nie wina śnieżyc.
Oszołomowaty / 89.229.75.* / 2011-01-07 12:25
Przyjacielu, w okresie klęski PKP w Polsce nie było zamieci, zawiei i tornad. Szyny były czyste tylko temperatura spadła do -15. A IC Chrobry z Warszawy do Kutna potrafił sie spóźnić o 1 godzinę. Wiem bo sam doświadczyłem ..
Poza tym - dodaj jeszcze , że w Indiach tez pociągi nie szły bo im śnieg spadł;. Tyle tylko , ze zarówno w Indiach jak i UK taka zima jest czymś wyjątkowym (nie wiem do końca czy w UK używają w ogóle opon zimowych?), a w Polsce czymś najnormalniej w świecie zwyczajnym. Pamiętam za szczeniaka o wiele dłuższe i śnieżne zimy oraz "ciuchcie" łączącą byle wioskę w poznańskim - naprawdę rzadko sie zdarzało aby były jakieś wielkie opóźnienia, a o tym, ze pociąg nie szedł to nawet sie nie słyszało. A teraz na 1 /4 linii tego co było wtedy nie można sobie poradzić? Tylko sie Sobiesiaka i Mira kryje i wymyśła kłamstwa na temat PIS i Kaczyńskiego? To tak później jest jak jest .
j62 / 89.78.146.* / 2011-01-07 15:17
Widzisz, ja mam chyba trochę lepszą pamięć. w 1986 jechałem ze Szczecina do Białegostoku. Pierwszego dnia wysiadłem w Elblągu (o 7 rano, bo i tak nie zdążyłbym dojechać do 15 do Białegostoku) - pociąg miał 6 godzin opóźnienia. Następne podejście - jakoś się udało dojechać, ale za Elblągiem nagle pociąg zaczął się oziębiać tak, że w okolicach Ełku zaczęła zamarzać woda z roztopionego wcześniej śniegu. W drodze powrotnej z Białegostoku podstawiono zamarznięte wagony! Do Elbląga w pociągu było cały czas poniżej zera. Czy mimo ostatnich wydarzeń na kolei ktoś miał taką przygodę. Nie mówcie, że nic się nie zmieniło.
speedylelek / 85.222.86.* / 2011-01-07 18:33
wszyscy porównują do UK, Niemiec
a może porównamy do krajów skandynawskich
jakoś nie słyszę, żeby tam coś się waliło
ciekawe, dlaczego?
podrożnik / 77.254.3.* / 2011-01-07 19:30
A ja w grudniu przeżyłem 2 horrory organizacyjne na Arlandzie (główne lotnisko Sztokholmu). Spadł śnieg, Szwedzi nie nadążali z odśnieżaniem, bo byli dużo gorzej zorganizowani niż Niemcy (też w grudniu to oglądałem i też przeżyłem tam paraliż lotniska). W Szwecji ludzie stali w kilku godzinnych kolejkach z numerkami, które były wydawane ale nierespektowane przez obsługę - jedyna różnica w porównaniu z Polską, to taka, że mówiąć Ci, że możesz spadać na drzewo pani z okienka włączała sobie uśmiech nr 3... To nie zmienia faktu, oni mają na codzień komunikacją na 100x lepszym poziomie i czyste pociągi (ale nie mają polskich obiboków z PKP)
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2011-01-07 11:48
Ja też widze debilne globalne ocieplenie po coraz wyższych z każdym rokiem rachunkach za ogrzewanie. PO kłamie i tyle.
chłop jag / 84.234.10.* / 2011-01-07 10:08

Grabarczyk położył kolej, z drogami radzi sobie lepiej

Drogi też położył - a dróg położonych wcześniej (DZIURA NA DZIURZE) też nie podźwignął.
arch / 2011-01-07 11:40 / Tysiącznik na forum
Do poprawki jeszcze przed oddaniem . 20% wykonanych  dróg w tym roku nadaje się do poprawy.
, mówi Lech Witecki, ----SAM szef GDDKiA. ! ! !

www.tvncnbc.pl/rekordowe-wydatki-na-drogi,8294367,24,klip.html#

z drogami radzi sobie lepiej
? ? ? ?

Najnowsze wpisy