Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Grad z Pawlakiem stworzą plan czteroletni

Grad z Pawlakiem stworzą plan czteroletni

skomentuj
Wyświetlaj:
Cesar_Cesar / 2007-11-19 12:01
Nareszcie, w końcu zaczynamy myśleć (i planować) o Polskiej gosporarce w perspektywie długofalowej a nie od Budżetu do Budżetu. To się nazywa tworzenie Business Planu (który najczęściej jest planem 5-cio letni). To samo powinno dotyczyć większości dziedzin a nie tylko prywatyzacji - np. Budżetu Państwa (włączając plany jego jak najszybszego zrównoważenia), rorwoju szkolnictwa i usług medycznych a także planowanych ułatwień dla przedsiębiorców wraz z terminarzem. W końcu przedsiębiorcy (i wszyscy wyborcy) powinni się wiedzieć czego mogą oczekiwać w przyszłości i czy warto wracać z UK. Takie działanie powodują stabilizację.

I proszę nie mylić Business Planu z centralnym planowaniem rodem z PRL. Kto tego nie rozumie, odsyłam do literatury. Dla przypomnienia: tam planowano ilość produkcji (państwowej oczywicie - od prosiaka do koła od roweru), nie planowano Budżetu Państwa, bo "podatków się przecież nie płaciło". Dziś planować należy ZRÓWNOWAŻENIE Przychodów Budżetowych (Podatków) z Wydatkami Budżetowymi na jak najniższym poziomie, z jednoczesnym wspieraniem strategicznych dla Polski lokomotyw gospodarczych, wykorzystujących nasze położenie w Europie jak: 1) budownicto drogowe i mieszkaniowe poprzez ulgi czy niższe podatki/VAT, Fundusze UE, 2) Energetykę - w tym rozwój technologii umożliwiających wykorzystanie alternatywnych żódeł energii (np. rzepak - ugory, rolnicy), 3) transport kolejowy/morski/śródlądowy.
No i oczywiście planowanie długoterminowe (co najmniej 10-cio letnie) ZUS z uwzględnieniem demografii, proponowanych reform, włączenia do struktur Budżetowych, zwolnienia duplikujących pracę Urzędników (Skarbówka i ZUS) oraz sprzedaż nieruchomości ZUS w celu poprawy kondycji finansowej emerytów - obecnych i przyszłych.

Długofalowe planowanie to podstawa egzystencji każdego Businessu, nawet takiego jak Budget Państwa, teoretycznie opartego jedynie na redystrybucji dochodów.

Pozdrawiam
jabara / 78.88.201.* / 2007-11-18 13:57
I czego się oni tego PRL-u czepiali. Tam też działano w oparciu o plany, tylko tyle, że pięcioletnie. To po co oni o jakiejś niewidzialnej ręce rynku tyle gadali, a teraz sprzedawać będą planowo, a nie wtedy gdy będzie konkretny kupiec i zapotrzebowanie. Bo chyba w takiej sytuacji można sprzedać drożej, niż gdy szuka się na siłę chętnego do nabycia. Ot, liberałowie socjalistyczni.
Elendir / 2007-11-18 19:17 / Łowca czarownic
Idąc dalej tym tropem zlikwidujmy budżet państwa gdyż to taki plan jednoroczny...

Może byś najpierw pomyślał a dopiero później pisał? A może kupcy byli tylko oferty sprzedaży nie było? A słyszałeś o przetargach? Plan zresztą nie musi oznaczać, że podczas prywatyzacji państwo nie będzie zwracać uwagi na cenę.
historyk / 87.206.151.* / 2007-11-17 22:47
łatwiej będzie policzyć zyski i sprawdzić na ile się opłaca, proponuje w planie czteroletnim wzorem PRL ująć wszystkie dziedziny nie tylko prywatyzacje, łatwiej wtedy kontrolować wykonanie, Pawlak zdobył wykształcenie w okresie PRL więc wie jak to się robi.
OTO WRACA PZPR JEDYNAE SŁUSZNA PARTIA NARODU
TAKIE PLANY ROBILI KOMUNISCI I NIC Z TEGO NIE WYSZŁO
studiujący z nudów / 80.55.154.* / 2007-11-17 15:14
To fakt.Ale potem przyśli liberałowie z UW i wyszło! Wyszło dobrze dla nich,fatalnie dla kraju i narodu.Hiperinflacja,roztrwoniony majątek narodowy,prywatyzacja za 1zł.(bo pierwszy milion trzeba ukraść wg.liberałów)Polacy nie muszą żyć z własności,mogą żyć z pracy najemnej,powiedział europoseł UW obecnie piastujący posadę z ramienia PO Lewandowski. ITD...Więc trudno podać konkrety Gradowi,gdy się kręci lody! Trzeba się najpierw rozejrzeć.Teraz się wezmą za szpitale i stocznie,potem za kopalnie i lasy.Ostatecznie nie będzie już żadnej różnicy,czy będziemy w kraju,czy w Angli.I tu i tam będziemy pracownikami najemnymi!!! I o to chodzi.W Czechach zrobiono dokładnie wszystko odwrotnie,niż w Polsce.No i mają autostrady,a my nie.Oni nadal mają swoje markowe firmy,a my nie.Został nam oscypek i wino marki wino.Faktycznie to sukces megagalaktyczny wśród narodów.
anakha / 2007-11-19 15:01 / Bywalec forum
Zgadza sie maja w Czechach lepsza infrastrukture ... ale nie wmowisz mi, ze przecietnemu Czechowi zyje sie lepiej niz przecietnemu Polakowi ... pobaw sie kiedys w centrum Pragi i w centrum Warszawy to zobaczysz roznice.
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-17 17:25

Ostatecznie nie będzie już żadnej różnicy,czy będziemy w kraju,czy w Angli.I tu i
tam będziemy pracownikami najemnymi!!!


Zamiast studiować z nudów (to chyba szkoda czasu) załóż WŁASNĄ FIRMĘ. Będziesz sobie z niej żył a za karę możesz przecież zatrudnić w niej Anglików czy Niemców. Musisz im tylko odpowiednio zapłacić. Przecież to jest banalnie proste. Stań się po prostu KAPITALISTĄ i przestań NARZEKAĆ (z nudów??).
gucioimajająznają / 83.24.252.* / 2007-11-16 21:40
a Liszka wizerunek medialny rządu.
skomentuj

Najnowsze wpisy