Forum Forum prawneCywilne

Granica praw komornika

Granica praw komornika

Beata12 / 2012-09-11 12:54
Od paru tygodni notorycznie nachodzi nas komornik. Cała sprawa związana jest z długami mojego ojca, który brał kredyty na gry hazardowe. Ojciec z nami już nie mieszka, ale komornik nadal do nas przychodzi... jakie są granice praw/obowiązków komornika?
Wyświetlaj:
molendziorka / 2012-09-11 14:07 / Bywalec forum
oczywiscie, ze ma prawo nachodzic, musi jakos od Was wyegzekwowac pieniadze, wiec nie ma w tym nic dziwnego, lepiej moze go wpuscic i pogadac z nim o tym jak rozlozyc dlug na raty
Beata12 / 2012-09-11 14:30
No tak , tylko że to nie nasz dług!! Jak napisałam został on zrobiony przez naszego ojca, który de facto teraz z nami nie mieszka i nie mamy z nim kontaktu... czemu mam płacić za niego?
szklarek / 2012-09-11 19:34
Wszystko rozbija się o to, kogo masz na myśli pisząc NAS, NIE NASZ.
Sprawa jest prosta. Za życia ojca nie odpowiadasz za jego długi, mimo obowiązku alimentacyjnego jaki w stosunku do niego masz, jeśli jest on w niedostatku.

Sytuacja zmieni się w chwili jego śmierci, gdy staniesz się spadkobierczynią.

Natomiast jego żona, jak rozumiem Twoja matka już za nie odpowiada, jest to już kwestia wspólności małżeńskiej, intercyzy o czym szeroko tutaj:

itp.http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/uwazaj;na;dlugi;wspolmalzonka;bo;za;nie;zaplacisz,160,0,357024.html

Najnowsze wpisy