Forum Forum finansoweInne

Grodzadzenie oszczędności dla dziecka

Grodzadzenie oszczędności dla dziecka

MichałMichał / 94.42.141.* / 2010-10-07 13:04
Witam,

dla niedawno urodzonej córy chciałbym zacząć gromadzić systematycznie jakieś środki pieniężne. Nie będzie miesięcznie dużo - gdzieś w granicach 200 złotych. Oprócz regularnych wpłat chcę mieć możliwość dowolnego, nieregularnego zasilania funduszy dziecka.

Ponieważ mam już trochę środków pieniężnych ulokowanych w TFI (Polskie akcje) to raczej wolałbym fundusz o umiarkowanym ryzyku, aczkolwiek ze zwrotem lepszym niż nasze standardowe lokaty bankowe.

Jakie produkty polecacie? Poprzeglądałem trochę różnych ofert ale jakoś do żadnych z nich nie jestem do końca przekonany. Z jakich programów korzystacie?

I jeszcze pytanie - myślicie, że warto wybrać się do Expander'a (nigdy nie korzystałem z usług tego rodzaju, ale zastanawiam się czy nie skorzystać, jednak aż się boję tam iść).

Będę wdzięczny za informacje.

Michał.

PS. A może w ogóle nie oszczędzać (bo i tak te pieniądze wiele warte za 20 lat nie będą)?
Wyświetlaj:
madziul / 89.191.166.* / 2012-11-29 11:04
Dla Pana to już pewnie zbędne informacje, ale na przyszłość komuś mogą się przydać ;)
Ze swojej strony mogę polecić to: http://www.generali.pl/klienci-indywidualni/inw-i-ochrona/ubezpieczenia-inwestycyjno-ochronne/plan-oszczednosciowy-dla-dziecka
piryan / 2010-12-09 22:13
witaj Michale, masz już sprawę zamkniętą, czy jeszcze potrzebujesz jakichś informacji?
Tencowie / 79.186.213.* / 2010-11-28 19:26
oparte są na giełdzie i papierach dłużnych. Ale właśnie widzicie jak ten domek z kart przewraca się na całym świecie. Jedyną trwałą lokatą jest złoto i srebro - mimo wzrostów nadal historycznie tanie. tsunami finansowe wyzeruje wszelkie bańki spekulacyjne typu giełdy.
aRni88 / 212.49.57.* / 2010-11-27 09:24
Witam :)
Od pewnego czasu interesuję się tematem... Czytałem wiele ofert produktów finansowych związanych z oszczędzaniem i znalazłem kilka interesujących propozycji... Chętnie przedyskutuję to z Panem drogą mailową jak również poznam Pana zdanie na ten temat... Mój adres mailowy to hubertrudek@interia.pl
Pozdrawiam
bobi68 / 2010-11-26 15:19
Równie ciekawym pomysłem są Plany Inwestycyjne AXA. Dodatkowym plusem w tym rozwiązaniu jest fakt, że "podatek Belki" płacony jest dopiero w momencie likwidowania planu oraz możliwość wypłaty części zebranej kwoty w trakcie oszczędzania.
andy2024 / 83.18.109.* / 2010-10-28 07:25
Co do doradców - mam mieszane zdania, ale nikt nikogo nie zmusza na siłę tam iść. Ja po prostu trzymam pieniądze na lokacie z odsetkami codziennymi bo z dzieckiem różnie bywa i czasem się uda zaoszczędzić i odłożyć a czasem nie...
Co do expandera - próbowałem u nich z kredytem hipotecznym, doradcy rzeczywiście fachowi w porównaniu z tymi bankowymi, którzy nawet spreada nie umieją obliczyć, oferty dostałem ale... jak chciałem pilnie finalizować to okazało się że pani A nie ma, pan B tego nie zrobi, a pani A będzie za tydzień to proszę poczekać.
Finał był taki że kredyt wziąłem w banku wybranym przez expandera ale bezpośrednio w oddziale banku a nie u nich, bo z z finalizacją transakcji u nich wyszło kiepsko.
W open byłem też ale fachowcy tam byli tacy sami jak w bankach...
Paweł Krzyżanowski / 178.42.96.* / 2010-10-27 22:11
Panie Michale

Jak pan zapewne widzi, propozycji jest bardzo wiele. Jeszcze 3 lata temu miałem podobny problem. Również, zadałem pytanie na forum i nie wyszedłem na tym najlepiej, bo jak wiadomo ilu jest ludzi tyle jest różnych opinii.

Mój kuzyn, który jest doktorem ekonomii, polecił mi bardzo dobrego doradcę, który posiada dużą wiedzę na temat różnego rodzaju produktów finansowych dostępnych na rynku. Ów dżentelmen otworzył mi oczy na bardzo wiele kwestii, o których zwykli śmiertelnicy nie mają prawa wiedzieć. Mam z tym panem stały kontakt i mam nadzieję, że współpraca będzie się układać o wiele dłużej. Proszę, mi uwierzyć, że ten człowiek jest na prawdę konkretny.

Jeżeli Pan sobie życzy, mogę podać numer telefonu. W tej sprawie proszę pisać na maila, bo nie chcę podawać numeru na forum.

Pozdrawiam

Paweł
kidzior@op.pl
Sparow / 79.185.103.* / 2010-10-27 14:21
Cześć,
wg. mnie są 3 rozwiązania spełniające podane przez Ciebie wymagania:

Multi Pion Aegon 2008 Plus
AXA Plan Inwestycyjny
Skandia Złoty Wiek

wszystkie 3 są dobre pod warunkiem, że sam będziesz chciał trochę się tym zainteresować tzn. poczytać o inwestowaniu (2 dobre książki wystarczą, czyli w miesiąc do ogarnięcia, później kontrola inwestycji raz w miesiącu i transfery środków z akcji na obligację oraz z powrotem, kiedy wymaga tego koniunktura na rynku, czyli realnie raz na parę lat) drugą możliwością jest jest skorzystanie z pomocy dobrego i oddanego doradcy (ale o to trudno :)) hmmm... Jeszcze pamiętaj o dywersyfikacji, czyli jeżeli chcesz inwestować np w akcje polskie to wybieraj 3 - 4 fundusze zamiast 1, tą samą zasadę stosuj w przypadku funduszy bezpieczniejszych (w ten sposób unikniesz postawienia wszystkich pieniędzy na "najsłabszego konia"), co 3 miesiące wybieraj na nowo fundusze na które będziesz wpłacał kolejne składki (zwracaj uwagę na stopę zwrotu z ostatnich 6 m-cy).

Jeżeli to uda się zrobić to za 20 lat, oszczędzając 200 zł miesięcznie powinieneś zgromadzić jakieś 120 tys zł (więc sam sobie odpowiedz czy warto).

Pozdrawiam.
wolny człowiek / 83.27.11.* / 2010-10-27 15:06
Z grubsza biorąc dobrze prawisz z małym wyjątkiem. Jeśli się wybiera fundusz akcji, to na notowania giełdowe powinno się zaglądać codziennie (każdy dzień pracy giełdy). Jak zajrzysz raz w miesiącu to naprawdę możesz być zaskoczony i to niemile, a zmieniając fundusz na bezpieczny, po spadkach to musztarda po obiedzie.
Tak naprawdę moment wyjścia z funduszu akcji to najprostsza rzecz. Wystarczy założyć sobie akceptowalny poziom spadku np: 10% i po jego przekroczeniu wycofać się na bezpieczne pozycje.
Problem pojawia się kiedy wrócić do funduszu akcji, aby nie kupować po cenach wyższych niż się z niego wychodziło.
Sparow / 79.185.78.* / 2010-10-28 12:39
Racja Panie Kolego, ale zakładam że nie każdy ma czas i nerwy by codziennie zaglądać na notowania giełdy, a w długim okresie w funduszach akcji i tak wyjdzie na swoje (moment transferów: na akcje: po bardzo dużych spadkach np. 40% w skali roku lub 1,5 roku; na obligacje: po osiągnięciu założonego zysku np. 30% w okresie ostatnich 3 lat) , poza tym, na byciu leniwym, paradoksalnie, można wyjść lepiej, niż na ciągłym przerzucaniu środków w tą i z powrotem ;)

Pozdrawiam.
lezdrubinter / 79.185.104.* / 2010-11-27 16:07
Sparow. Popatrz jak w długim czasie wyszli inwestorzy na japońskim rynku.

Pozdrawiam.
lelul / 80.203.100.* / 2010-11-29 11:20
Dlatego proponuje uzyc tego narzedzia
http://skocz.pl/pengerNOK
inwestor123245 / 83.14.29.* / 2010-10-27 13:23
Zdecydowanie najlepsze obecnie rozwiązanie to czysto inwestycyjne program OmniProfit firmy Generali.
kasia_kr / 89.79.254.* / 2010-10-24 21:03
Witaj,


Oczywiście chyba każda osoba pracująca w finansach zgodzi się ze mną że oszczędzać należy. Wiadomo, że im więcej czasu mamy na zgromadzenie kapitału, który by Cię interesował, bądź na który pozwoli Ci Twój budżet finansowo tym jest większa szansa na wypracowanie zysku. Programów jest wiele na rynku, jednakże najlepiej byłoby zrobić analizę Twoich potrzeb i dopiero wówczas dopasować coś.

Jeśli temat jest nadal aktualny proszę o kontakt na maila - jeśli możesz to podaj swój numer komórkowy wówczas pozwolę sobie zadzwonić.

Pozdrawiam!
piryan / 2010-10-20 22:45
oszczędzać na pewno nie tylko warto ale i trzeba!
do "okienek" i "biurek" typu Expander czy Open Office warto się wybrać wyłącznie w celu pozyskania ogólnych informacji - tam zawsze siedzą ludzie, którzy mając mało czasu dla Ciebie muszą otworzyć Ci cokolwiek, żeby zarobić, a wiedząc że za rok czy 5 już ich tam nie spotkasz niczym nie ryzykują. IMHO powinieneś wziąć jakieś połączenie unit-linka + automatycznego opiekuna, żeby nie wrąbać się w to na co zwrócił Ci uwagę , tylko nie daj się bezsensownie naciągnąć na kasę - np. reklamuje się tu całkiem niezły system (oficjalnie odpłatny), ale jak dobrze się ustawisz, to można to mieć za darmo :-)))
jak chcesz to mogę Ci coś jeszcze poopowiadać - jak chcesz mój nr tel. to pisz na priv. pozdruffka.
J.R / 85.89.162.* / 2010-10-20 10:13
Witam. Jestem doradcą klienta pracującym dla K2Doradcy Finansowi.
W przypadku gdy dziecko się dopiero urodziło dobrym pomysłem jest właśnie długoterminowa inwestycja, z której będzie mogło korzystać w przyszłości. W naszej ofercie posiadamy różne możliwości dopasowania do potrzeb klienta inwestycji przewidzianej na minimum 10 lat. Są możliwości wpłacania miesięcznego ustalonej kwoty, można również w każdej chwili dodać dowolną kwotę na rachunek. Operujemy w obrębie trzech podstawowych sposobów inwestycji: bezpiecznej(np obligacje)-z mniejszą stopą zwrotu , umiarkowanej( część obligacji, część akcji), oraz agresywnej( głównie akcje). Dodatkowo za pośrednictwem internetu jest możliwość własnoręcznego nadzorowania tego co dzieje się z pieniędzmi.
W razie pytań proszę o kontakt.
604940431
J.R
mor_onek / 2010-10-09 19:06
spróbuj zainwestować w jakieś dzieło sztuki, inwestycja która opłaci się po latach, właśnie Twojemu dziecku
chmurka12398534 / 178.73.63.* / 2010-10-27 21:32
Tak to świetny pomysł, znam osobiście gościa który handluje takimi dziełami, 200 zł za sztukę.
kixan / 83.31.202.* / 2010-10-20 12:07
Pomysł dobry, tylko jak już gdzieś indziej pisałem przydałaby sie informacja o notowaniach dzieł sztuki.
audi43 / 2010-10-07 16:06 / portfel / Bywalec forum
...jedna uwaga i dobra rada...nie kupuj posagowego ubezpieczenia dla dziecka w żadnym towarzystwie bo takie ubezpieczenie jest bardzo drogie....zacznij zbierać kapitał na samego siebie a po zakończonym programie przekaż pieniążki dziecku....a co do firm doradczych to nie bój się tam pójść bo ONI nie gryzą...a możesz się czegoś ciekawego dla siebie dowiedzieć...a decyzje i tak musisz sam podjąć....mogę Ci tylko podpowiedzieć, że są "pomocnicy inwestycyjni", którymi można się posługiwać w decyzjach inwestorskich tj. współczynnik PMI oraz metoda Darwin + defender....znajdziesz ich na stronach internetowych a jeśli będzie coś niezrozumiałego to napisz do mnie a odpowiem na Twoje pytania związane z tymi "pomocnikami"
Ali Cante / 149.156.184.* / 2010-10-27 15:06
A czemu nie włożyć tego w najzwyklejsze fundusze inwestycyjne. Podzielić na kilka części, część dać w bezpieczne fundusze pieniężne, część np. w fundusze akcji polskich ,część w fundusze akcji na innych rynkach. Proporcje procentowe ustal sobie sam w zależności od Twojej skłonności do ryzyka. Lepiej olej polisy ubezpieczeniowe, które tylko zżerają składki a w sumie nic z nich nie ma.
bedetugupi / 2010-10-27 22:33
Polecam Złoty Wiek i Omni Profit, w skandii do chyba 11 listopada masz promocje gratis dostajesz 10% od składek wpłaconych w pierwszym roku, tylko w tych produktach nie można wypłacać kasy po 15 latach lub 10 ( Omni Profit). Jeśli te opłaty ci przeszkadzaja to chyba najlepiej zdecydować się na jakiś fundusz. Ja zwróciłbym też uwagę na ofertę ETF-ów
Pozdrawiam
bedetugupi / 2010-10-27 22:36
opłąty = opłaty likwidacyjne, opłaty od wykupu, sory ze niejasno napisałem
miarka / 2010-11-25 21:28
Mi spodobała się opcja zainwestowania w dzieła sztuki. Wprawdzie za 200 zł nie kupisz porządnego obrazu ale gdy uzbiera się większa kwota można pomyśleć.
M Warszawa / 91.94.94.* / 2010-11-27 01:04
Zapraszam do lektury http://planowaniefinansowe.pl.tl/

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: