Forum Forum inwestycyjneFundusze

Gromadzenie kapitału... fundusz akcji?

Gromadzenie kapitału... fundusz akcji?

adamp1hosse / 2007-11-02 15:56
Witam!

Jestem bardzo zainteresowany grą na giełdzie, ale ponieważ nie posiadam fachowej wiedzy, postanowiłem powierzyć cześć swoich oszczędności funduszowi na minimum rok, a prawdopodobnie 36 miesięcy. Przeglądając stopy zwrotu zdecydowałem się WSTĘPNIE na fundusz Arka BZ WBK Akcji FIO, który po okresie 12 miesięcy odnotował wzrost o 35,59%, a po 36 miesiącach 179,88%. Początkowo chcę wpłacić ok. 20 tyś, aby "wejść" bardziej w temat po czym dodałbym kolejne 30-50 tyś, ale moją uwagę na siebie zwrócił także fundusz Arki Akcji Europy Wschodniej. Jest on stosunkowo nowy, dlatego trudno ocenić jego przyszłość, ale biorąc pod uwagę, że kraje Europy Wschodniej, jakby nie było są skazane na rozwój, wydaje się on być nawet logiczną decyzją. Potrzebuję dobrego, sprawdzonego funduszu, który może mi "zagwarantować" wysokie dywidenda, ponieważ aktualnie jestem na etapie gromadzenia kapitału na przyszły biznes, który chcę otworzyć z ukończeniem studiów, czyli za jakieś 3-4 latka.
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2007-11-02 16:13 / Uznany Gracz Giełdowy
do konca roku powinno byc jeszcze jak cie moge ale pozniej to niezaciekawie duzo analitykow twierdzi ze spadki nastapia po nowym roku a w glownie po nowym roku chinskim to jest w polowie sierpnia wiekszosc gield jest przewartosciowana akcje szybuja w chmurach. ja osobiscie szukalbym funduszu hedge a nie funduszy akcyjnych
w Polsce proponowalbym inwestor fiz- to chyba najlepszy produkt na naszym rynku
adamp1hosse / 2007-11-02 16:41
Możesz powiedzieć więcej na temat funduszu hedge, oraz o inwestor fiz? Nie wiele mi to mówi, jak już pisałem jestem laikiem w inwestowaniu.
krzysiek29 / 2007-11-02 16:50 / Uznany Gracz Giełdowy
wejdz na strone inwestors.pl tam masz wszystkie informacje poczytaj w poniedzialek bedzie nastepna wycena a jak zamierzasz juz inwestowac to w mbanku masa funduszy bez zadnych oplat a do tego do konca roku maja miec w swojej ofercie fundusze HSBC troche pozno ale zobaczym co i jak bedzie to jenda z najlepszych a moze najllepsza na rynku
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy