Forum Polityka, aktualnościKraj

Grozi nam polsko-rosyjski skandal dyplomatyczny?

Grozi nam polsko-rosyjski skandal dyplomatyczny?

Wyświetlaj:
Bela48 / 77.237.15.* / 2010-06-11 12:23
Jak się mają do tego zapewnienia oraz prawdomówność niektórych decydentów, że śledztwo oraz postepowanie w sprawie katastrofy w Katyniu jest prowadzone dobrze? Nie wierzę własnym oczom czytając wypowiedzi poniżej...
waz(usa) jest sam chyba "nieodpowiedzialnym kretynem". Nie podawać informacji o złodziejstwach i plugastwach na forum publiczne ? Po to by tacy jak "greg74" poniżej sami siali ferment. o co posądzają innych. A moze tak lepiej zająć sie sobą i swoim "własciwym" postępowaniem, żeby inni nie mieli sie o co doczepić...
greg74 / 194.146.120.* / 2010-06-09 12:35
Dziwi mnie, że każdy powtarza informacje, które są... niemożliwe technicznie. Nie można kartą kredytową wybrać pieniądze z konta! Chyba, że była to karta płatnicza. Może to szczegół, ale wg mnie istotny, bo jeżeli ktoś posługiwał się kartą kredytową, czyli zaciągał kredyt w sposób nieuprawniony, to transakcje są ubezpieczone i... nie ma sprawy można by powiedzieć. Owszem, trzeba ukarać kogoś kto okrada zmarłego, ale to inna sprawa. Nie można jednak podawać informacji, że ktoś okrada "konto Przewoźnika" kartą kredytową. Moim zdaniem komuś zależy tylko na tym, żeby siać ferment.
waz(usa) / 213.172.178.* / 2010-06-09 12:18
Trzeba byc nieodpowiedzialnym kretynem, aby informacje o kradziezy kart przekazac na forum publiczne zamiast zalatwiac po cichu droga dyplomatyczna. Takiego to "rzecznika" ma polski rzad!
To rzad amatorow a nie profesjonalistow!
Elendir / 2010-06-08 07:17 / Łowca czarownic
Wybory - wielka burza w małej szklance wody.

A w Polsce to niby nie ma szabrowników? Jest to normalna sprawa karna i jako taka powinna być rozpatrywana. I bynajmniej nie oznacza to, że należy darować przestępcom, ale robienie z tego dyplomatycznego skandalu jest conajmniej śmieszne. No chyba że miał to być wyraz chęci polepszania stosunków polsko-rosyjskich o którym mówił Kaczyński.

Jak dla mnie to burza jaką ta sprawa wywołała w porównaniu do jej wielkości wydaje się wręcz iracjonalna. TYm bardziej, że jak na razie zwyczajnie jeszcze mało wiemy na ten temat.
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-06-08 11:37
Bardziej była racjonalna burza o dorsze Pitery czy klepanie po tyłku w wyknaniu Leppera. Prawda? Zakłamanie wasze czasem mnie przeraża.
Elendir / 2010-06-08 20:06 / Łowca czarownic
Czy chociaż zapoznałeś się z moimi wypowiedziami na ten temat nim to napisałeś? Bo jakoś z Twojej wypowiedzi to nie wynika.
em96 / 151.82.46.* / 2010-06-09 12:42
- To raczej Ty nie czytałeś...
Przecież pisze o Twoim zakłamaniu..., do kłamstw nie przywiązuje się wagi, więc po co ma czytać skoro wie, że to i tak kłamstwo...
Elendir / 2010-06-09 19:44 / Łowca czarownic
Rozumiem zatem, że z faktu iż odniosłeś się do mojej wypowiedzi wynika, iż uważasz ją za prawdę.
Dodam przy tym, że ta sama wypowiedź odnosi się również do Ciebie. Ciekawe czy zorientujesz się dlaczego?
AdamT2 / 85.89.183.* / 2010-06-08 00:06
Garść cytatów na temat Marszałka:

"Stołeczna prasa oceniała, że powierzenie Komorowskiemu kierowania komisją było wątpliwe. Jeśli trzymać się wysokich standardów moralnych, nie powinien jej przewodniczyć, bo na początku lat 90. był w grupie osób, które na przetargu kupiły od gminy Jabłonna atrakcyjne działki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że gmina dostała je od wojewody pod budowę szpitala, a radnym na tym terenie był Piotr Fogler, znajomy Komorowskiego z Klubu Unii Demokratycznej. Wybuchł skandal, mieszkańcy obwiniali Foglera o zawarcie sprzecznej z ich interesami transakcji." (Rzeczpospolita, 27.01.2007).

"W Platformie jest ministrem-cieniem ds. polityki zagranicznej i publicznie recenzuje działalność minister Anny Fotygi. Zaliczył jednak zabawną wpadkę, którą politycy PiS natychmiast nagłośnili. Jakiś czas temu na radiowej antenie z pełną powagą powiedział, że Norwegia jest w Unii Europejskiej."(Rzeczpospolita, 27.01.2007).


"Zdaniem Ryszarda Czarneckiego Komorowski świadomie sięga po radykalizm językowy, by być wyrazistym. - Jakieś półtora roku temu, gdy spotkaliśmy się rano w radiowej Trójce, przekonywał mnie: "Wiesz, tutaj trzeba ostro walić, bo ludzie potrzebują wyrazistych postaci" - opowiada Czarnecki." (Rzeczpospolita, 27.01.2007).

"Wcześniej studentów raczył anegdotkami, które miały udowodnić, że Polsce uczestnictwo w UE wychodzi na dobre. Opowiedział np. o swoim znajomym Marku, który przy domu w stylu staropolskiego dworku wymarzył sobie mur. I poprosił o jego wybudowanie miejscową złotą rączkę - Stanisława. Ów wybudował, ale mur był krzywy, byle jaki, a w dodatku wzniesiony jedynie do połowy. Stanisław tłumaczył, że jakoś tak wyszło. Po czym poprosił o pomoc w wyjeździe do pracy w Niemczech. I pojechał. Na pół roku. Po powrocie mur dokończył. - Okazało się, że ta część była wspaniała, równiutka, jakby ktoś salceson pokroił. Pyta więc pan Marek pana Stanisława jak to się stało. A on na to: pracowałem w Niemczech i już inaczej nie potrafię. Proszę państwa, ten mur to pomnik polskiego członkostwa w UE - mówił Komorowski" (Gazeta Wyborcza Rzeszów, 2009.05.27).

"Romuald Szeremietiew dla Super Expressu: "Gdy [Komorowski] mnie odwoływał, nawet dziennikarze mówili, że kiedyś zarzuty wobec mnie okażą się nieprawdziwe i że pozostanę człowiekiem niewinnym. Komorowski odpowiedział mniej więcej tak: "Podjąłem bardzo trudną decyzję i zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na mnie ciąży. Jeżeliby się okazało, że Szeremietiew jest niewinny, będzie to oznaczało koniec mojej kariery politycznej, bo jako człowiek honoru nie będę mógł pełnić funkcji publicznej". (Super Express, 09.03.2010).

"Według Bronisława Komorowskiego nie ma ryzyka przełożenia wyborów z powodu wprowadzenia klęski żywiołowej. Komorowski poinformował, że ewentualny stan wyjątkowy, w związku z sytuacją powodziową w Polsce mógłby zostać wprowadzony jedynie na określonym terenie. Konstytucja mówi jednak jasno, nawet w takim wypadku wybory muszą zostać przełożone." (TVN24, 18.05.2010).

"Marszałek Komorowski, w moim rozumieniu, charyzmę ma. Cechują go godność i dostojeństwo, a jednocześnie jest człowiekiem otwartym, potrafi nawiązać kontakt bezpośredni, ma poczucie humoru." (Polska The Times, 18.05.2010, gen. Jaruzelski w ten sposób odkrył "charyzmę", "dostojeństwo", "otwartość" i "poczucie humoru" u Komorowskiego).

"Komorowski miał też problem ze znajomością konstytucji. W prawyborczej debacie z Radosławem Sikorskim mówił, że podpisałby zmianę konstytucji ograniczającą weto prezydenta. Tymczasem głowa państwa nie ma tu nic do gadania. Prezydent nie mógłby nie podpisać ustawy, która zmieniałaby w konstytucji jego uprawnienia." (Rzeczpospolita, 02.06.2010).

"Komorowski mówił m.in. w TVN 24, że trzeba szybko powołać szefa NBP, bo ten zwołuje Radę Polityki Pieniężnej, która ustala kursy. Tymczasem Rada tylko decyduje o poziomie stóp procentowych NBP." (Rzeczpospolita, 02.06.2010).
em96 / 151.82.46.* / 2010-06-09 12:37
"...bo jako człowiek honoru nie będę mógł pełnić funkcji
publicznej". (Super Express, 09.03.2010)."

- Ale czy wie o czym mówi...?

"Według Bronisława Komorowskiego nie ma ryzyka przełożenia wyborów z powodu wprowadzenia klęski
żywiołowej. Komorowski poinformował, że ewentualny stan wyjątkowy, w związku z sytuacją powodziową w
Polsce mógłby zostać wprowadzony jedynie na określonym terenie. Konstytucja mówi jednak jasno, nawet
w takim wypadku wybory muszą zostać przełożone." (TVN24, 18.05.2010)."

Nawet nie wie co mówi...

"(Polska The Times, 18.05.2010, gen. Jaruzelski w ten sposób odkrył "charyzmę", "dostojeństwo",
"otwartość" i "poczucie humoru" u Komorowskiego)."

W ruskim systemie wartości i PZPR...

a szkoda gadać / 83.28.150.* / 2010-06-07 23:47
Mózg wyprany przez komunę,
Wolna przestrzeń pozostała,
Więc Wyborcza, bardzo skrzętnie,
Z owej szansy skorzystała,
Sącząc w zagubione głowy
Pełne nienawiści treści.
/że też ktoś to jeszcze czyta,
To się w „pale” wprost nie mieści/.
Ja do ręki jej nie biorę,
Bo Wyborcza ma w zwyczaju,
Opluć wszystko, co uczciwe
I co dobre w naszym kraju.
Obce to nam środowisko,
Mam na myśli tu Polaków,
Śmiało twierdzić, że pochówku
PREZYDENTA nie chce Kraków.
Już pan Wajda, wraz z swą żoną,
Do Dziwisza śle protesty,
By zakłócić to, co święte.
Nie pomogły podłe gesty.
Krew zalewa Środowisko,
Na nic ośmieszania lata.
PAN JAROSŁAW wraz z NARODEM
TAK JAK KRÓLA CHOWAŁ BRATA.
By spuentować me wywody,
Skorzystam z satyry bicza,
NARÓD POLSKI Wam pokazał,
Słynny gest Kozakiewicza.

Wesoły Moher (IK)
a szkoda gadać / 83.28.150.* / 2010-06-07 23:46
Pan Minister, Pan Reżyser,
Oraz Mędrzec Europy,
Dzisiaj w jednym Komitecie,
Takie zasłużone ”Chłopy”.
Szkoda tylko, że dorobek,
Który z trudem gromadzili,
Dzięki swojej NIENAWIŚCI,
W jednej chwili roztrwonili.
To nie prawda, że Im wolno,
Znacznie więcej, niż szaraczkom!
Lepiej ważyć swoje słowa,
Niż „ wyjechać za nie taczką”.
Jeśli ktoś ma autorytet,
To szacunek, to powaga,
Więc od takich właśnie ludzi,
Znacznie więcej się wymaga.
Ja, ”wesoła emerytka”,
Powiem Wam tak, moi mili,
Nie chcę i nie życzę sobie,
Byście w moim KRAJU drwili,
Z Osób, które ja szanuję
I szanuje wielu ludzi,
Bowiem takie zachowanie,
Może złość w Narodzie zbudzić.
Przestańcie więc jątrzyć, mieszać,
Kogo chcecie, popierajcie,
Ale Panu Kaczyńskiemu,
Wreszcie ŚWIĘTY SPOKÓJ DAJCIE!

Wesoły Moher (IK)
a szkoda gadać / 83.28.150.* / 2010-06-07 23:45
Moherowa wielbicielka 2

Tusku, Tusku, mój Kaszubie,
Nawet nie wiesz, jak Cię lubię,
Choć mam beret moherowy,
To dla Ciebie tracę głowę.
Słyszę, że na wojnę ruszasz,
Już truchleje we mnie dusza,
Czas Cię bronić nie ma sprawy,
Zaraz ruszam do Warszawy.
Choć tam cała jest drużyna,
Zbychu, Miro,Grześ Schetyna,
I Palikot z „swym”fallusem,
Ja koniecznie też być muszę.
Wezmę z sobą wielki dywan,
Oraz miotłę do zmiatania,
Bo przez chciwość Twych podwładnych,
Sporo będzie do schowania.
Tyś bohater, jak Twój Dziadek,
Razem sobie damy radę.
Ty w czapeczce, ja w berecie,
Para, jakiej nie masz w świecie.

Wesoły Moher (IK)
double agent sc / 173.32.52.* / 2010-06-08 05:40
Oliwisz chyba nieźle?
Nts / 94.246.126.* / 2010-06-07 22:54
Czy to ma znaczenie z jakiej formacji pochodzili złodzieje? Skandalem, to jest wykorzystywanie ludzkiej tragedii do celów politycznych .
ździcho / 87.205.152.* / 2010-06-08 06:30
Dokładnie tak. Zobaczmy jak lakoniczny jest ten artykuł, a forum w ciągu doby oszalało i rozrosło się do rozmiarów galaktyki. Twój komentarz to chyba ostatnia wypowiedź na temat. Inni piszą już dowcipne wierszyki o lewicy, a POfile obrzucają błotem PiSofilów i vice versa. Tymczasem co tak naprawdę wiadomo w temacie? To, że z konta pana Przewoźniaka zniknęły pieniądze. I tyle! Polacy tego zrobić nie mogli, bo to przecież czyn ohydny, a Polacy takich rzeczy przecież nie robią! ABW "wyśledziła" zatem Rosjan, a dokładnie wojsko rosyjskie, bo gdyby to była milicja, to nie byłoby skandalu, bo to resort wewnętrzny. Tymczasem kradzieży najprawdopodobniej musiał dokonać jakiś haker, który nawet nie wyszedł z domu i nie zdziwiłbym się wcale, gdyby to był ktoś z najbliższej rodziny okradzionego. Ale skandal jest potrzebny, bo zbliżają się wybory, a takiej okazji nie można przepuścić. Rzadziej zdarza się tylko zaćmienie Słońca.
kamilos0001 / 2010-06-07 22:35
Idź zrób loda Putinowi, POgrasuj mu w rozporku.. na wymioty zbiera, trup sam się okradł, bo niedługo to usłyszymy..
dziadpolskixxx / 80.50.131.* / 2010-06-07 22:34
Rację ma zawsze silniejszy. Choćby nawet kraj X czy Y zestrzelił nasz samolot, to co im możemy zrobić? Wyślemy na nich (wirtualne) wojsko? Wprowadzimy embargo na nasze Cudowne towary, czy też zablokujemy ich konta?
biala goraczka / 2010-06-07 22:23
No nie, nic już k***a z tego nie rozumiem. Przedstawiciele rosyjskich służb państwowych (co to za różnica czy z OMON-u czy z żołnierze z garnizonu w Smoleńsku) okradają jedną z ofiar ogromnej tragedii. A ten i****a rzecznik naszego rządu, przeprasza za pomyłkę, bo kilka rosyjskich gazet napisało, że to może skończyć się skandalem dyplomatycznym. Przeprasza zamiast kategorycznie domagać się wyjaśnień, ukarania winnych a nawet przeprosin od władz rosyjskich za głupotę swoich podwładnych. Przeprasza, bo przestraszył się, że ta jego "straszna" pomyłka może zniszczyć fantastyczne stosunki z bratnim narodem rosyjskim, stosunki oparte na wzajemnym szacunku i przyjaźni.

A tak na marginesie, ciekawe jak by wyglądała sytuacja, gdyby na terytorium Polski rozbił się wojskowy samolot (bo za taki należy uznać naszego Tu-154) z najwyższymi przedstawicielami władz Rosyjskich. Czy też Rosjanie zostawiliby wyjaśnienie w rekach naszych służ, bezgranicznie ufając polskim śledczym. Czy równie chętnie zgodziliby się na taki układ, opierając się na Konwencji Chicagowskiej, konwencji regulującej wypadki w lotnictwie cywilnym, bez żadnych zastrzeżeń oddali by nam prowadzenie dochodzenia jako krajowi, na którego terytorium miała miejsce katastrofa.

Quo vadis Polsko
Nts / 94.246.126.* / 2010-06-07 23:01
Musisz zrozumieć, że taktyka Pisu polegająca na otwartej wrogości do sąsiadów, jest szczytem głupoty. Jak uważasz, że jest inaczej, to wsiadaj na konia, szable w dłoń i atakuj rosyjskie czołgi.
em96 / 151.82.46.* / 2010-06-09 12:52
Wrogość a pamięć o pomordowanych to nie to samo...
Wrogość wymyśliło PO dla celów wyborczych...
ździcho / 87.205.152.* / 2010-06-08 06:44

taktyka Pisu polegająca na otwartej wrogości do sąsiadów, jest
szczytem głupoty.

W żadnym wypadku! Jest to jeden z elementów kampanii wyborczej Jarosława Kaczyńskiego jeżeli już. To zadziała na ludzi z rocznika 60 i starszego, a szczególnie tych, których spotkało jakieś zło ze strony ZSRR. To zadziała na roczniki 90-92 wychowane beztresowo i na grach komputerowych pełnych agresji, a zatem chłonne mocnych bodźców, bazujących na adrenalinie. Wierz mi, że ludzi w tym wieku stać na to, żeby wsiąść na koń, szable w dłoń i hajda na rosyjskie czołgi!
biala goraczka / 2010-06-07 23:27
Ja nie zachęcam do aktów wrogości, tylko do normalizacji stosunków. Bardzo zależy mi na dobrych stosunkach z Rosja i innymi krajami w Europie i na świecie, tylko apeluje o trochę rozsądku i godności. Jak inni mają nas szanować jak my sami siebie nie szanujemy.
Elendir / 2010-06-08 07:08 / Łowca czarownic
Jakby w Polsce nie było szabrowników podczas powodzi.
Jest to normalna sprawa karna i jako tak powinna być rozpatrywana. Dorabianie do tego historii politycznej jest nie na miejscu.
khw / 83.28.170.* / 2010-06-07 23:16
j***** sie w ten pusty łeb!!!!!
kokPIC / 83.29.14.* / 2010-06-07 22:12
A jednak w samolocie się musiało coś popsuć, PANIKA wyziera z oczu funkcjonaruszy PO w służbie sowieckiej, tuszujących od poczatku tę STRSZNA MASAKRĘ. Panie Komorowski, czy to Pan podstępnie wymusił w ostatniej chwili, że generałowie polecieli razem z Prezydentem w TUsk-154. Coraz głośniej o tym w ETERZE - CZYŻBY NASTĘPNA SENSACJA.
jt / 87.105.50.* / 2010-06-07 21:52
Jak podaje Niezależna.pl
"Rzecznik rządu Paweł Graś przeprosił za pomyłkę w sprawie kradzieży pieniędzy
Andrzeja Przewoźnika.

W niedzielę Paweł Graś powiedział, że zatrzymano trzech funkcjonariuszy rosyjskiej milicji. Na te słowa zaprotestowała ostro Rosja. Okazało się, że chodziło o czterech, ale żołnierzy, którzy byli na miejscu katastrofy.


Złodzieje, którzy są w areszcie, usłyszeli już zarzuty. Do Rosji zwrócono się z szeregiem próśb, m.in. o pomoc prawną i przekazanie taśm z monitoringu bankomatów w Smoleńsku.

(źródło radio zet)"
olo1 / 87.206.165.* / 2010-06-07 20:34
Przed tragicznym lotem prezydenckiego samolotu do Katynia polscy lotnicy bezskutecznie prosili o przydzielenie rosyjskiego specjalisty od naprowadzania

Nawigator naprowadzania, w lotniczym slangu zwany liderem, miał lecieć w Tu-154 do Smoleńska i odpowiadać za rozmowy z wojskowymi kontrolerami lotów.

Jednak 36. pułkowi nie przydzielono specjalisty z Rosji, ani na lot z Donaldem Tuskiem 7 kwietnia, ani trzy dni później na feralny lot z Lechem Kaczyńskim.

Kto zawinił? Nie wiadomo. Pułk posłał prośbę m.in. do ambasady w Moskwie i polskiego MSZ jeszcze 18 marca. Być może to Rosjanie nie chcieli dać nawigatora. Mógł zaspać polski resort dyplomacji – pytaliśmy o to rzecznika MSZ, ale od tygodnia nie dostaliśmy odpowiedzi.

http://www.rp.pl/artykul/2,490768_Tajemnica_rosyjskiego_nawigatora.html
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy