Forum Polityka, aktualnościKraj

Grunty w Polsce. Polska lasami i ziemią rolną stoi

Grunty w Polsce. Polska lasami i ziemią rolną stoi

Wyświetlaj:
krzyk / 217.99.20.* / 2015-12-01 13:29
Przepis o 5 latach dotychczasowego zamieszkania ( tu pragnę zwrócić uwagę na istotną błędną informację w reportażu, gdzie użyto zwrotu "zameldowania"), jest czystym bandytyzmem. Widać, że pomysłodawcy mieli jakiś swój interes. Przecież jest ogromna liczba rolników, którzy mieszkają gdzie indziej niż jest ich gospodarstwo. I teraz nie mają prawa kupić ziemi na powiększenie gospodarstwa, bo nie mieszkają w danej gminie. Albo jakaś grupa interesów zrobiła to celowo, albo widzą oni rolnika jako chłopa dziewiętnastowiecznego, przywiązanego do ziemi, którą ma tylko wokół swojego domu. Przed zmianą mowa w mediach była tylko o utrudnieniach dla obcokrajowców, a utrudnili również nam Polakom i również tym zwykłym rolnikom, nie tylko spekulantom. Według mnie złamano tu konstytucję i wszelkie ustawy o wolności o swobodzie prowadzenia działalności gospodarczej. Teraz dyrektor agencji będzie Panem i Bogiem i będzie decydował komu mam oddać moją ziemię i na dodatek za jakie pieniądze. Kolejne wchodzenie urzędasów z brudnymi butami do naszego domu. Teraz dopiero rozwinie się korupcja. Komuna wraca !
jack455 / 89.231.48.* / 2015-12-01 10:40
wzrosl areal bo unia nakazala rolnikom przeznaczyc 10% swoich gruntow na zalesienie,kazdy rolnik MUSI oczywiscie nie pisze o tych co maja 1,2 hektaryziemi a stare lasy jak byly tak sa masowo wycinane
byrcyn / 78.8.155.* / 2015-11-30 19:24
Bardzo dużo chodzę po lasach w różnym terenie od ponad 30 lat. Tyle ile teraz się wycina drzew, tego nigdy nie widziałem. Może powierzchnia w hektarach się minimalnie zwiększyła, ale w środku wyrębów i młodników, albo wręcz polan jest coraz więcej !
Gość504 / 178.42.86.* / 2015-11-30 14:47
Lasów jest o 25% mniej niż 10 lat temu. Teraz za las uważa się wszystko co z satelity widać jako kolor zielony. Lasy w dużej mierze zostały wycięte a w ich miejscach są drogi dla kolesi by mogli dojechać do kolejnych miejsc wycinki. W miejsce lasów powstały nieużytki lub młodniaki które może za 50 lat będą lasem. Kto nie wierzy niech wysiądzie z samochodu i wejdzie w las na 100 m głębokości to zobaczy co zostało z lasu.
.obiektywny. / 81.190.49.* / 2015-11-30 19:21

Kto nie wierzy niech wysiądzie z samochodu i wejdzie w las na 100 m głębokości to zobaczy co zostało z lasu.

Dlatego każdy wjazd do lasu zagrodzony jest stalową barierą,oby przeciętny obywatel nie widział co tam się wyczynia, a także okazałych rezydencji ukrytych w leśnej głuszy.
.obiektywny. / 81.190.49.* / 2015-11-30 13:02

powierzchnia lasów i zadrzewień wzrosła w tym okresie o 0,5 mln ha i wynosiła 9,6 mln ha.

Powierzchnie może i tak,zaś drzew w lasach znacznie ubyło w ciągu ostatnich kilku lat. Coraz większe prześwity w zadrzewieniu zauważa się w polskich lasach. Niedługo w głębi lasów powstaną obszerne łąki dla zwierząt leśnych.

Najnowsze wpisy