Forum Forum dla firmKadry

Grzywna za czarne biurko

Grzywna za czarne biurko

Money.pl / 2006-07-20 18:43
Komentarze do wiadomości: Grzywna za czarne biurko.
Wyświetlaj:
mario201 / 83.30.133.* / 2006-08-09 16:56
No popatrzcie to ja w swojej własnej firmie siedzę z laptopem na czarnym biurku na zwykłym krześle i dopiero teraz się dowiaduję że popełniam wykroczenie. chyba sobie karę wlepię.
* / 83.16.87.* / 2006-08-04 13:47
Super rozporządzenie, tylko gdzie Inspekcja Pracy,żeby sie przejśc po zakładac i wyegekwować to od pracodawcy??????????
nick / 83.21.9.* / 2006-07-29 17:14
Hej !!!!!!!!!!!!!!!!! 1. kwietnia juz był. No wyjątkowa bzdura.
pucio ramZio / 83.16.77.* / 2006-07-26 15:49
tak wiele bzdur istnieje juz w tym zaściankowym kraju Piastów...że nic mnie juz nie zdziwi...nawet kolor papieru toaletowego ujety przepisami Kodeksu Pracy...
jk23 / 83.16.248.* / 2006-07-22 09:33
Chyba we łbach im się poprzewracało, taka kontrolę wyrzucę za drzwi
dza / 80.51.55.* / 2006-07-23 21:11
A kto te grzywny będzie egzekwował.
Jako osoba niepełnosprawna dostałam stanowisko pracy w postaci starego, krzywego biurka, połamanego stołka,
na blacie 20 cm ode mnie stał stary komputer, a z boku
tak ,że nie mogłam pracować prosto, tylko sie musiałam przekrzywiać stała klawiatura. Jak się upomniałam o prawidłowe wyposażenie stanowiska pracy ( za pieniądze PFRON) to mnie zwolnili !!!!!
Pozdrawiam wszystkich pracodawców.
kn / 83.30.255.* / 2006-07-22 18:35
To będzie kosztować 1000 zł lub sprawę w sądzie... Najlepiej przenieść zakład na wschód, tam nie ma takich bzdur.
grazia / 83.14.144.* / 2006-07-22 17:41
Rozumiem, że nie zależy Ci na pracownikach!! Czyżby metody "włoskie" traktowania pracowników były również Twoim udziałem?
Jakość pracy wiąże się również z właściwym stanowiskiem pracy. Pewnie nie siedziałeś całej dniówki przy komputerze, ale jedna to za mało, żeby mieć obraz problemów jakie stwarza ciagła praca przy tym sprzęcie. Problem z oczami, nadgarstkami, kręgosłupem, krążeniem itd...Może nie od raazu, ale za miesiąc juz sie czuje!!
Kolor biurka tez ma wpływ na jakość pracy. Proszę sobie posiedzieć przy czerni dłużej, spada natychmiast nastrój!!
Kto wymyślił modę na czarne meble! Widać na nich kurz, są ponure, przygnębiają, działają na psychike!!!!
Może trochę wyrozumiałości dla podwałdnych.
Chwała Bogu, że ktoś to ujął w ramy, perzepisy, bo inaczej nie można by było się nigdzie odwołać!. Są ludzie uwrażliwieni na kolory i czerń jest szczególnie nieprzyjazna człowiekowi, ale punkt widzenia z punktu siedzenia......
pucio ramzio / 83.16.77.* / 2006-07-26 15:59
byłem pracownikiem, jestem pracodawca.... to nie jest tak jak Pani sie wydaje wiedzieć...

wystarczy wbrew pozorom zostać pracodawca i zrozumie Pani wtedy jak nielojalni i czesto jak nieuczciwi i obłudni sa Pracownicy. Im wiecej Pani im daje tym więcej chcą, wrecz to zaczyna im sie należeć.
Im wiecej pani daje wolności tym mniej Panią szanują...takich jest wielu... a kolor biurka to szczegół, za to się nie zwalnia...chyba Pani sobie interpretuje prawdziwy powód...to też ludzkie. Pozdrawiam, bez odpowiedzi
. / 83.29.213.* / 2006-07-23 00:06
A Pan / Pani z jakiego urzedu?
Jaja / 217.116.100.* / 2006-07-21 14:52
Ludzie !! Ten kraj to szalenstwo , rządy żałosnych idiotów
i posmiewisko europy. Sp...dalaj, kto żyw i może!!!
George / 83.25.206.* / 2006-07-22 07:03
Takie idiotyzmy to nie tylko polski wynalazek. W wielu krajach europejskich, a nawet w USA całe zastępy socjalistów i darmozjadów nazywanych specjalistami od prawa pracy usiłują wykazać się troską o dobro człowieka pracy, a przy okazji zademonstrować swoją niezbędność i wymyślają bzdury od których normalnemu człowiekowi dech w piersiach zapiera. Gdzieś czytałem, że w USA tamtejszy urząd pracy może nałożyc sankcje karne nawet na osobę, która pracuje w domu, jeśli jej stanowisko nie odpowiada normom. Dajmy na to, że ja chciałbym pracować sobie na laptopie leżąc w łóżku. Nic z tego. Gdyby mnie dorwali zapłaciłbym karę. Socjalizm to chyba najdurniejszy z ustrojów.
hryniu09 / 2006-07-22 17:41 / portfel
Mało tego . socjalizm to najgorsza bzdura jaką ktokolwiek kiedyś wymyślił. Bo niby co ma znaczyć "sprawiedliwość społeczna" i kto decyduje czy coś jest sprawiedliwe czy już nie jest społecznie sprawiedliwe!!! To paranoja ówczesnego świata!!!
hryniu09 / 2006-07-21 19:06 / portfel
W żadnym razie nie jest to idiotyzm!!! W kraju, w którym jest 17%-18% bezrobocie uregulowanie takich spraw jest koniecznością.Gdyby nie to to ludzie pracowali by przy malutkim biureczku siedząc na taborecie i obsługując jakiś zabytek typu Pentium 100 i nikogo by to nie interesowało- jeszcze kazali by się człowiekowi cieszyć i nie odzywać BO PRZECIEŻ MA PRACĘ!!!! Co innego w sytuacji gdybyśmy mieli 5% bezrobocie- wtedy praqcodawca dawałby oddzielne gabinety z wygodnym fotelem za kilka tysięcy zł najnowswzy komputer + laptop plus osobistą sekretarke i oczywiście wykupione lunche na cały miesiąc w restauracji w pobliżu miejsca pracy!!! Ale niestety możemy o tym tylko pomarzyć!!!
pucio ramzio / 83.16.77.* / 2006-07-26 16:04
oj...to mrzonki, te lunche i oddzielne gabinety...chyba zaduzo filmów dallas w TVP....a bezrobocia w polsce nie ma, sa tylko ludzie którym się nie chce pracować bo wystarczy im garnuszek ZUS....wielu jest takich...nowy zawód to jak dostawać pieniadze nie pracując.. pa pa
Miroka / 81.190.2.* / 2006-07-23 10:58
Sama jestem pracodawcą i właśnie siedzę przy malutkim biureczku w kolorze czarnym (bo takie akurat jest na wyposażeniu wynajmowanego przeze mnie lokalu), na taborecie i obsługuję zabytek typu Pentium 100 i nikogo to nie interesuje, a ja cieszę się, że w ogóle mam szansę na siebie zarobić i dać pracę jeszcze komuś. A na idiotyczne wymagania mnie nie stać - to już byłby absurd, żeby pracownik miał luksusowe mniejsce pracy, którego ja nigdy nie miałam, prowadząc od 9 lat działalność gospodarczą. Ludzie, przecież pracodawca to też człowiek i nie można uchwalać prawa przeciwko pracodawcom, bo to na pewno sytuacji w Polsce nie uzdrowi. Efekt będzie tylko taki, że będę musiała zwolnić pracownika z powodu niemożności sprostania bzdurnym wymaganiom.
hryniu / 81.219.217.* / 2006-07-21 19:05
W żadnym razie nie jest to idiotyzm!!! W kraju, w którym jest 17%-18% bezrobocie uregulowanie takich spraw jest koniecznością.Gdyby nie to to ludzie pracowali by przy malutkim biureczku siedząc na taborecie i obsługując jakiś zabytek typu Pentium 100 i nikogo by to nie interesowało- jeszcze kazali by się człowiekowi cieszyć i nie odzywać BO PRZECIEŻ MA PRACĘ!!!! Co innego w sytuacji gdybyśmy mieli 5% bezrobocie- wtedy praqcodawca dawałby oddzielne gabinety z wygodnym fotelem za kilka tysięcy zł najnowswzy komputer + laptop plus osobistą sekretarke i oczywiście wykupione lunche na cały miesiąc w restauracji w pobliżu miejsca pracy!!! Ale niestety możemy o tym tylko pomarzyć!!!
biurokracjuszOstatni / 83.18.138.* / 2006-07-21 13:40
Takie rozporządzenia w dupe niech se wsadzą.Co kogo kur... obchodzi jaki kolor biurka ma pracownik czy też właściciel firmy.A jak ktoś nie lubi się podpierać podłokietnikami bo chaczą o wysuwany blat pod klawiaturę???Co to za bzdetu ludzie to już nie choroba tylko wypalone mózgi od red bula.Bleeeeee rzygać sie chce
kaman / 83.8.74.* / 2006-07-21 22:53
.... nie znasz się na ergonomii, to nie zabieraj nam czasu swymi prymitywnymi opiniami.
Życzę zdrowia, bo ...............................?!
Ewa od kompa / 83.11.241.* / 2006-07-21 10:29
Ps. tak przy okazji...kto widział pracodawcę który masz sztywne małe krzesełko nieodpowiadające wysokością blatowi stołu, dodajmy małemu biurku???
zazwyczaj duże biurko, wygodny fotel, co najmniej obrotowy i na pewno miękki itd.
Nie mówię, że to jest złe, mają do tego prawo. Tyle, że z takiego punktu widzenia, nigdy nie poczuje się jak to jest na ciasnym stanowisku, przy monitorze po skosie, klawiaturze z boku, naciągniętych bokach, bolącej szyi, ucisniętych od krzesła udach, ekranie odbijającym wielkie okno za plecami.... ehhh. A wszystko zależy tylko od dobrego krzesła i właściwego ustawienia sprzętu, to przecież bardzo niewiele a robi tak wiele!!! Proszę tylko o szacunek.
Ewa od kompa / 83.11.241.* / 2006-07-21 10:22
widzę wiele złości ze strony pracodawców, i budzącej się u pracowników. Kochani pracodawcy najlepiej żyć w symbiozie, ergonomia to mądra nauka, wie jak pracuje organizm, jaką ma wytrzymałość, co to człowiek inny od stali, musi wszystko znieść nieskończenie długo? Cenię swoją pracę i pracodawcę, jestem mu za nią wdzięczna. Jednak mimo to mogę chyba przyznać, że moje stanowisko spełnia tylko jeden z wymienionych warunków - jasne biurko, co jest fajne, bo lepiej wpływa na psychikę i podświadomość. Ci którzy nie czają o co chodzi niech zrobią test: choćby na godzinę usiądą przed czarną planszą a potem na godzinę przed jasną - sprawdźcie jakie będziecie mieć samopoczucie.
Drodzy pracodawcy, naprawdę bóle, naciąganie mięśni i temu podobne dolegliwości odciągają uwagę od pracy, automatycznie wymuszają przerwy w działaniu, nie mówiąc już o dusznych, nagrzanych pomieszczeniach bez wentylatorów - mimo najszczerszych chęci wydajność spada kosmicznie, nikogo nie cieszy męczący dzień w pracy, ani pracownika ani pracodawcy, który ma mniejszą wydajność!
Inwestycja w te proste udogodnienia naprawdę się zwraca, obie strony zadowolone i od razu przyjemniej jest pracować i w takie miejsca przychodzić, to się czuje.
olivia / 87.207.73.* / 2006-07-24 20:44
Masz świętą recję... a jestem pracodawcą
kowbojzuzia / 62.89.103.* / 2006-07-24 13:22
1. Moi pracownicy mają te pieprzone obrotowe krzesłą a ja wolę zwykłe - wcale te obrotowe nie są zdrowsze ale jak jest terror obrotowych foteli ...
2. Nawet najlepsze intencje mozna sprowadzić do absurdu i tak jest z tym czarnym biurkiem, miejscem do palenia itp. bzdurami; a propos niepalący pracownicy domagają się podwyżki o 10% bo obliczyli, że o tyle więcej pracują w porównaniu ze swoimi palącymi kolegami :)
siedzący przy kompie / 195.117.149.* / 2006-07-21 09:21
Słusznie ! Miejsce pracy, to nie zakład pogrzebowy, najbliższe otoczenie silnie oddziaływuje na jakość wykonywanych czynności.
siedzący przy kompie / 195.117.149.* / 2006-07-21 09:27
Ludzie !!! Piszcie na temat, a nie jakieś banialuki, czarne, to czarne - oczywiście biurko.
Ar2ro - IT / 194.114.146.* / 2006-07-21 08:13
nie rozumiem tego z laptopami, zawsze pracuję na laptopie, ze tzrydziestu ludzi z mojego najbliższego otoczenia też.
Dać im klawiaturę i myszkę to ... odłożą klawiaturę na bok bo jest mniej wygodna. Wysokość klawiatury jest taka sama jak kompa, a nadgarstki spoczywają na wolnych przestrzeniach po obu stronach trackpada. Powiem więcej, nie chcieliby kloca na stanowisku pracy zamiast laptopa
biurokratka / 80.53.57.* / 2006-07-21 09:22
i słusznie
Ar2ro / 194.114.146.* / 2006-07-21 08:15
acha, do tych co nie widzieli prawidłowych stanowisk jeszcze i ludzi dbających o swój sprzęt, ja to widzę codziennie :)
bizon / 83.17.143.* / 2006-07-21 08:57
Jeżeli stworzysz odpowiednią atmosferę w pracy i przykręcisz dodatkową półkę (wysuwaną) na klawiaturę pod biurko nie wyrzucą jej i zdziwisz się będą z niej korzystać bo jest wygodniej !
kamma / 83.28.211.* / 2006-07-21 10:36
osobiście wyrzucam zawsze dodatkową półkę na klawiaturę, a pracuję w biurze projektowym od 8 lat mniej więcej 10-14 godzin dziennie, żeby nie było że tylko pasjanse stawiam
George / 83.25.203.* / 2006-07-21 08:06
Socjalizm to w ogóle bardzo śmieszny system. Szczególnie śmieszne są w nim regulacje prawa pracy. Widziałem niedawno w pewnym biurze rachunkowym wielostronnicowe opracowanie, wymagane oczywiście przez prawo, dotyczące generalnie stanowisk pracy, zagrożeń z nimi związanych i metod przeciwdziałania. Zalecenia dotyczące stanowisk księgowych były takie: Zagrożenia: "Możliwość ulegnięcia wypadkowi w drodze do pracy", Zalecenia: "Zachowanie szczególnej ostrożności w drodze do pracy". Były one żywcem zaczerpnięte z jakiejś oficjalnej publikacji. Że też tym specjalistom i urzędnikom od prawa pracy nie jest głupio, że zajmują się takimi głupotami. Mi było jak czytałem te bzdety.
Bernard / 83.30.66.* / 2006-07-21 12:54
George Zapewne widziałeś dokument pod nazwa ocena ryzyka zawodowego na stanowisku:...Księgowej w ....Biurze rachunkowym. Zobaczyłeś jak można poważną rzecz sprowadzić do absurdu, gdy stosuje się przepisy bezmyślnie. Polski Kodeks Pracy i rozporządzenia wykonawcze do niego zawierają tzw. Dyrektywy nowego podejścia UE do zagadnień bezpieczeństwa i higieny pracy
Ale gdy pracodawca jest księgowym i szkoda mu pieniędzy na zlecenie wykonywania swoich obowiązków fachowcom to kupuje za kilka naście złotych Gotowe instrukcje BHP, szablonowe opracowania oceny ryzyka zawodowego i uważa, że spełnił swój obowiązek zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy oraz dokonania oceny ryzyka grożącego pracownikom udokumentowania tego ryzyka i poinformowania o nim pracowników na piśmie. Założę się o klimatyzator, że pracodawca ten nie przeszedł prawidłowego szkolenia BHP dla Pracodawców i dlatego nie jest świadom swoich prawdziwych obowiązków i swoich zagrożeń. A ja w swojej 40 letniej praktyce zawodowej spotkałem się już z wypadkiem śmiertelnym księgowego w jego własnym biurze.
George / 83.25.206.* / 2006-07-22 07:18
Szanowny Panie Bernardzie. Nawet gdyby ów pracodawca przeszedł szkolenie BHP, które moim zdaniem w ogromnej większości przypadków jest zwykłą stratą czasu, jego wpływ na to, czy ktoś ulegnie wypadkowi w drodze do pracy jest dość ograniczony - chyba że każdego pracownika osobiście by podwoził. Opracowanie o którym pisałem nie miało najmniejszego wpływu na jakość warunków pracy księgowych, które moim zdaniem w tym biurze rachunkowym są bardzo dobre. Po co więc tracić czas i pieniądze na takie bzdury? A co do śmierci księgowego w miejscu pracy... Ludzie jak umierali, tak dalej będą umierać w pracy i to nie dlatego, że brak jest przestrzegania zasad BHP, ale np. dlatego, że jedząc ponad miarę i niezdrowo nabawili się choroby wieńcowej, albo po prostu ich biologiczny zegar został ustawiony na 40 lat, albo z innych niezależnych od pracodawcy przyczyn.
Bernard / 80.50.51.* / 2006-07-21 07:57
Pani Agnieszko!
Poruszyła Pani ciekawy problem. Szkoda tylko, że dopisała Pani iż przepis ten nie dotyczy stanowisk pracy wyposażonych w laptopy.
Pozdrawiam
Andre7 / 212.76.33.* / 2006-07-20 23:06
Co sprzętu bardzo praktyczne zalecenia, bardzo podobne sa np. w Niemczech. Tylko co z osobami pracujacymi na notebook'ach ?
adamek / 83.17.139.* / 2006-07-21 07:53
do laptopów są tzw stacje dokujace które przemieniają je w " prawie PC"
Daleki / 80.53.153.* / 2006-07-21 07:45
Do każdego laptopa można podłączyć bez większych problemów zewn. klawiaturę i mysz
Wioletta S. / 193.151.114.* / 2006-07-20 22:51
ciakawi mnie fakt, w jak wielu firmach w Polsce stosuje sie wszystki przepisy, bo ja jak na razie nie znam takich firm. Niestety od pracodawcy najczesciej sie tylko wymaga. Ok. Tylko szkoda, że tak nie wielu potrafi uszanować stworzone warunki. Niestety w Polsce kultura pracowników pozostawia jeszce wiele do zyczenia nie wspominając o urzednikach i Naszych sznownych poslach i poslankach ;)
minim / 83.19.110.* / 2006-07-21 08:33
Proszę na przyszłość nie obrażać ludzi, którzy ciężko pracują na leniwych szefów, którym tylko w głowie nowe bardzo drogie samochody, meble do kuchni za 85.000, szfy za 20.000, bateria do umywalki za 7.000. A pracownika i jego wynagrodzenie mają głęboko gdzieś, pensje opóźniają na maksa, dopóki pracownicy się nie zaczynają się zbyt nachalnie upominać. Kontrahenci zresztą też muszą kilka miesięcy czekać na zapłatę za towar.... Znam wielu "szefów" których kultura pozostawia wiele do życzenia.....
Dorka / 83.20.244.* / 2006-07-21 23:05
ja znam przynajmniej takiego jednego :)
Serwisant / 83.20.255.* / 2006-07-21 01:00
Pani Wioletto niewiele widocznie pani widziała i pewnie tylko biura a tam jest znośnie. Niech pani zajrzy tam gdzie się odbywa produkcja to zobaczy pani najczęściej hamstwo pracodawców, nadzorców i potulność pracowników, którzy nawet nie śmią podnieść oczu a warunki pracy urągają wszelkim zasadom.
juras f / 87.80.64.* / 2006-07-21 00:35
świete słowa
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy