Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gumowa Ordynacja Podatkowa

Gumowa Ordynacja Podatkowa

Money.pl / 2006-05-19 14:55
Komentarze do wiadomości: Gumowa Ordynacja Podatkowa.
Wyświetlaj:
waz(usa) / 83.233.141.* / 2006-05-29 13:36
Co za bzdura. To trzeci swiat, nie Europa. Urzad ma interpretowac kazdemu obywatelowi przepisy! Albo sa przepisy prawne, ktore sa jednoznaczne tak dla urzednikow jak i dla obywateli. Albo urzednik moze je dowolnie interpretowac! Od czego sa specjsalisci, adwokaci i doradcy finansowi. Teraz urzednik jest nie tylko urzednikiem, ale i doradca i adwokatem i nie wiadomo czym, a interpretacje prawna wprowadzono jako (watpliwa!) usluge dla obywateli-idiotow. Tylko w Polsce.
LP / 83.135.186.* / 2006-05-28 14:40
Jak to wszystko można ująć GLOBALNIE :Nowy sposób na "życie" Ministerstwa Finansów.
Oj prawdo jaka ty jesteś goszka!
beMSer / 85.222.12.* / 2006-05-27 18:07
Moim zdaniem to robienie burzy w szklance wody. Przecież te przepisy nie weszły w życie. Poza tym nie może być tak, że urząd pozostawia interpretację bez odpowiedzi. Jest wysyłane postanowienie o odmowie rozpatrzenia, na które słyży zażalenie. Niepotrzebnie przesadzacie (autorzy textu i komentatorzy).
DA / 195.225.68.* / 2006-05-25 17:14
Portal money.pl zapomniał czemu ma słiużyć interpretacja podatkowa. Otóz przypominam, że ma zabezpieczać interesy podatnika, w przypadku, gdy otrzymana interpretacja okaże się niezgodna z prawem. Ponieważ poprzednie ekipy prześcigały się w produkowaniu kruczków podatkowych, znanych jedynie wtajemniczonym i tym co zapłacili (tu kłania się ostatnia afera w MF) to różnych wzajemnie sprzecznych interpretacji również nie brakuje. Zabezpieczenie interesów podatnika, bez konieczności koprzystania z doradcy podatkowego, który za nic odpowiedzialności nie weźnie, to nawet kilkuset złotowa opłata za otrzymanie interpretacji. O wiele niższa niż honorarium doradcy...
Podkreślam, interpretacje to nie skutek rządów PiS-u ani też nie jest to pomysł PiS-u.

I spekulując (ale nie bujając w obłokach) interpretacje zostały wprowadzone dla ściśle ograniczonego grona osób, kltóre otrzymując "po znajomości i za pieniądze" wygodną dla nich interpretację mogą nas bezkarnie okradać. Stąd pomysł PiS na scentralizowanie miejsca wydającego interpretacje. Ot co.
iona / 84.40.142.* / 2006-06-10 06:51
Zdaje sie, że pan DA zapomniał "czemu ma służyć interpretacja podatkowa". ;)) Otóż, przypominam, że ma zabezpieczać interesy podatnika. Czyli umożliwić podatnikowi działalność. Ułatwić, uprościć, a nie postawic na drodze uzyskania interpretacji kolejne bariery. Tak? "Interpretacje to nie skutek rządów Pisu ani też nie jest to pomysł Pisu" - zgadza się ale czy ktokolwiek tak twierdzi?
Agnieszka Zasikowska / 81.219.22.* / 2006-05-29 11:03
HA HA To mi się podoba - winę za wszsytko i tak ponosi PO.
Przypomnam , że MF jest opłacane z podatków i ma obowiązek pracować w ramach tego wynagrodzenia. i nie zastępuje doradcy podatkowego. Ma widzę zdobywaną za nasze pieniądze i jego obowiązkiem jest dzielić się tą wiedzą z podatkonikami tak żeby przedsiębiorca mógł spokojnie pracować i płacić to co urzędowi się należy i nie zależec od widzi mi się każdej kolejnej kontroli i zmiany w ekipach.
Centralizacja to bzdura, sprawdzała się już w PRL- i wiadmo z jakim skutkiem. Urzędnik podlega kontroli i trzeba sprawdzać jego decyzję - jesli wydaje interpretacje niezgdne z prawem i jest podejrzenie przestepstwa to nalezy go zwolnić i przekazać sprawę do prokuratury.
W jakis sposób centralizacja zapobiegnie takim nadużycim ? Zatrudni się aniołów? . Najpierw trzeba ich wychować , a to też potórka z PRL-u
io / 2006-05-27 13:31
a kto tu mowi, ze to wynik rzadow PiS?? Centralizacja - ok, ale madrze wprowadzana. Tak, zebysmy mieli gdzie sprawdzic, jak rozumiec bzdurne przepisy - i zeby dla wszystkich prawo bylo jaednakowe. Ale nie tak, zebysmy musieli te wszystkie, jak to pan slusznie napisal, "niezliczone kruczki podatkowe" musieli oplacac dodatkowo!
Mario 4 / 194.29.138.* / 2006-05-25 16:23
Moim zdaniem jest możliwy jescze jeden problem. Co jeśli przedsiębiorca wystąpi o taką interpretację podając przepisy o które mu chodzi, jednocześnie nie będzie to wykaz wszystkich przepisów niezbednych do interpretacji danego problemu podatkowego ( zakładam że nie wszyscy przedsiębiorcy znają przepisy podatkowe). Organ podatkowy może wydać interpretację przepisów o które ubiega sie podatnik ( zgodnie z wnioskiem ) jednak zastosowanie się tylko do zinterpretowanych przepisów może spowodować nieprawidłowości w rozliczeniu podatku i księgach podatnika.
bizon / 83.17.143.* / 2006-05-26 07:48
Tak masz rację podatnik powinien zadać pytanie, a organ podatkowy powinien mu odpisać "interpretacją" podając podstawę prawną na której podstawie ją wydał. Odwrotnie jest to kolejna kłoda pod nogi podatnika. Podatnik nie musi umieć się posługiwać artykułami i paragrafami on zarabia na pensje urzędnicze i darujcie nie ma czasu na badanie ustaw i rozporządzeń.
JarekM / 83.15.138.* / 2006-05-25 09:06
To co? Takie prawo tworzą kretyni, czy może jest to celowe przestępcze działanie? A może już tych co to wymyślili aresztowano?
Adam Jaskólski / 87.96.76.* / 2006-05-29 09:33
Tych "kretynów" wybrało społeczeństwo, które bardzo lubi być okradane. ja uważam, że to dziwne demokratyczne państwo "prawa", będzie wytwarzać jeszcze więcej bubli i niejasnego prawa, bo za zgodą społeczeństwa będzie pobierać dodatkowe profity. Ten monopolistyczny skansen, za zgodą i naiwnością społeczną, będzie rozwijać się z jeszcze większą dynamiką. Moim zdaniem p. Gilowska, która za rządów innych partii, była przeciwnikiem wszystkiego, powinna odpowiadać przed sądem za wyłudzenia pieniędzy od podatnika, za kierowanie "zorganizowaną grupą przestępczą", która tworząc niezrozumiałe rozporządzenia, wyłudza pieniądze za naprawienie bzdurnych ustaw i praw, powinna odpowiadać za celowe utrzymywanie marnynych urzędników, za pochwałę głupoty. W polsce płaci się wynagrodzenie za chęci zrobienia czego kolwiek, a nie z efektów. Nie tak dawno ogłoszono, ze do 1989 roku, polską rządziła "zbrojna zorganizowana grupa przestępcza" - moje pytanie, skoro tak było, to dla czego ludzie wykształceni w tym państwie, są obecnie przy władzy, obnoszą się tytułami, uznają się za specjalistów? Jeżeli było tak naprawdę, to tamto państwo, pilnowało, aby obecni naukowcy - teoretycy, nie potrafiący zarobić pieniędzy, prowadząc włany interes, itd., rządzili współczesną polską. Może czas już, aby nasze społeczeństwo przestało ignorować i biadolić?, może czas na faktyczne rozliczenia?
romek / 217.116.100.* / 2006-05-28 21:00
a ja mam wrażenie ze celowe działanie !!!!!!!!!!!!!!
Miroka / 81.190.2.* / 2006-05-22 16:45
Gdybym znała prawo na tyle, żeby wiedzieć, gdzie są przepisy prawne dotyczące interesujących mnie kwestii, nie potrzebowałabym zwracać się o ich interpretację. Stosowałabym je z korzyścią dla siebie, a jeśliby jakiś urzędnik się z tym nie zgadzał, kierowałabym sprawę do sądu.
Spiderx / 83.144.91.* / 2006-05-20 20:54
CZekam z niecierpliwością na wprowadzenie przez MF opłaty "przywilejowej" dla posiadaczy własnego samochodu, mieszkania oraz stałej pracy. Mają skurczybyki pieniądze i "luksusy" przecież to się powinni z biednym państwem podzielić.
Tak przy okazji: urzędnik otrzymuje już pobory z pieniędzy obywateli za wykonywaną pracę - jeszcze mało?
Taka ma być idea taniego państwa? Taniego dla kogo?
Zawsze bezpartyjny / 62.121.123.* / 2006-05-20 13:47
A miałem uruchomić własną działalność gospodarczą.
Ale już postanowiłem wyjeżdzam jak najdalej od tego burdelu i napewno nie wrócę. Podatki będę płacić gdzie indziej. A tak Gilowska mądrzyła się za czasów Belki i tak krytykowała uwczesny rząd i co? I jeszcze jedno ci co tak krytykowali i pluli na rządy lewicy chyba teraz jesteście zadowoleni z rządu, ktory wybraliście na własną zgubę i udrękę.
Ma / 195.136.30.* / 2006-05-22 12:06
No.. już to widzę, że wyjezdzasz... i ciekawe, gdzie to bedziesz placic te podatki, hę?

"Byznesmenem" to ty może będziesz w swoich marzeniach.
Zbig / 62.87.178.* / 2006-05-23 15:37
Sądząc po sympatiach lewicowych, to chyba na Białoruś?
pablop / 83.17.26.* / 2006-05-26 11:06
ot chocby i na bialorus jak piszesz napewno bylo by normalniej a wystarczy na slowacje prosto i przejrzyscie, ze o krajach cywilizacji typu GB czy D nie wspomne tam i tak wiekszosc twoich sprw interpretuje urzad skarbowy i nawet jak sie pomylisz to dokonaja korekty za ciebie i uprzejmie wytlumacza a nie przywalaja sie do drobnych i srednich przedsiebiorstw jak w polandzie i karami odrazu ale sprobuj przewalic cos tam po raz kolejny to samo to dopiero w tedy przywalaja kary ze boli
pozatym polski system podatkowy to jedno wielki szambo
bubli i sprzecznych przepisow niezrozumialych nawet dla urzednikow a co dopiero obywateli
hamster / 62.6.139.* / 2006-05-19 21:41
Nie ma slow ktore moga wyrazic moja frustracje, gdyby to bylo w mojej mocy karalabym ustawodoawcow fizycznie i publicznie, dluga i powolna meka do konca, tak dla przykladu - scierwo zostawilbym psom i ptakom na pozarcie
dzeku / 213.216.65.* / 2006-05-19 19:02
Ciekawe, postępowanie władzy wobec "ciemnego ludu" jest bardziej nacechowane głupotą jej funkcjonariuszy, czy bardziej mamy do czynienia ze złą wolą i cynicznym wyrachowaniem: płać i płacz prostaku i wara ci od arystokracji polityczno-urzędniczej. Prawo jest dla nas, a nie dla ciebie.
LukasOln / 83.9.23.* / 2006-05-19 17:42
Nie byłoby problemu gdyby prawo było proste i przejrzyste. Wtedy wiążące interpretacje nie miałby miejsca, ale prawo jest zagmatwane specjalne, aby nie którzy mogli robić przekręty. Takzwani nietykalni
Andre / 212.244.100.* / 2006-05-19 17:38
a jak wezmą sie do przepisów to kręcą i motają.
Wniosek = celowe działanie na szkodę państwa i obywateli.
anty PiS-uar / 198.155.189.* / 2006-05-19 16:43
Nie mam wątpliwości, że PiS jako partia sprawująca władzę to zło dla Polski. Poniżanie obywateli wprowadzając tego typu niejasne procedury jest godne potępienia. Ewidentnie tworzy się korupcjogenną administrację. Jednych skorumpowanych urzędników zastępuje się nowymi. I to jest walka z 'układem"?. To jest tworzenie "układu". Nie mam cienia wątpliwości, że z Prawa i Sprawiedliwości pozostała sama litera "i". PiS hańbą dla Polski! Jak mądrze powiedział Komorowski "Szkoda Polski".
io / 2006-05-19 22:38
Czemu z założenia obciąża Pan winą PiS? Wszak idiotyczne prawo rozkwita bujnie pod rządami każdej opcji. Idiotyzm i obciążenia dla jednych a czerpanie korzyści ze złych ustaw dla drugich bujnie się plenią na żyznej glebie etatyzmu..
demo / 83.9.2.* / 2006-05-20 09:45
... to dlatego, że Polska nie jest krajem demokratycznym. Dopóki "przedstawiciel" społeczeństwa wybrany w wolnych wyborach będzie pozostawał poza wszelką kontrolą społeczną (chciałbym móc zażądać od swojego posła, by poruszył w parlamencie któryś z bolesnych tematów - teraz mogę go tylko nieśmiało poprosić a on może to spokojnie olać)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy