Forum Polityka, aktualnościGospodarka

GUS: Stopa bezrobocia spadła w marcu

GUS: Stopa bezrobocia spadła w marcu

Money.pl / 2010-04-23 10:26
Komentarze do wiadomości: GUS: Stopa bezrobocia spadła w marcu.
Wyświetlaj:
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-04-23 11:56
Tytuł artykułu bardzo sugestywny, he, he .. spadek o 0.1 %. Obliczony na wiadomy efekt i w sam raz dla klakierów z PO. Binarek pewnie się będzie cieszył. Ale gdy patrzę na wielkość tego spadku (oficjalnego!) to zastanawiam się, kiedy "POeksperci" bedą nas informowąc o zmianach w bezrobociu opierających się o promile. Dla mnie to jest wciąż 13 % i 2 mln Polaków za granicą. Właśnie wczoraj odwoziłem kuzyna wyjeżdżającego do pracy do Norwegi, po półrocznym pobycie w Tuskolandii. Tylko tyle wytrzymał, bo wczesniej był w Danii. Więc mam porównanie - za PIS pracował w Dani a za PO musi dalej , bo do Norwegii. Tez mógłby się pewnie przyczynić do spadku bezrobocia, gdyby się w ogóle rejestrował.
janiszek72 / 2010-04-23 10:26 / Tysiącznik na forum
Ruszyły prace sezonowe, stąd ten spadek, ale wiele osób nie rejestruje się w pośredniakach, bo odstraszają ich gigantyczne kolejki. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
fakty / 95.50.79.* / 2010-04-23 10:40
uwielbiam ten twój optymizm i radość życia ;)
janiszek72 / 2010-04-23 12:47 / Tysiącznik na forum
Jestem tylko zwykłym realistą i chłodno patrzę na otaczającą nas rzeczywistość. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
fakty / 95.50.79.* / 2010-04-23 13:22
jeszcze żeby to było obiektywne. Piszesz o tym że ludzie się nie rejestrują bo nie chce im się stać w kolejkach a już nic nie napiszesz o tym jak wiele ludzi pracuje na czarno, czy też o tym ile ludzi po prostu nie chce znaleźć pracy i ile osób po prostu nie musi szukać roboty bo np zarobki drugiej połówki im wystarczają.
Poza tym jeśli ludziom nie chce się stać w kolejkach w urzędach pracy to i nie będzie im się chciało rzetelnie pracować. Inna sprawą jest też to że chyba i tak nie ma wiele takich osób bo jednak dla ludzi ważne jest ubezpieczenie oferowane przez UP
TakiSam51 / 212.76.37.* / 2010-04-23 19:53
Przez półtora roku szukałem pracy, na portalach zamieściłem CV oraz dawałem ogłoszenia. Czytałem ogłoszenia Pracodawców i składałem listy motywacyjne oraz CV. Korzystałem też ze skierowań Urzędu Pracy.
Nawet prosiłem fachowców o skorygowanie treści CV oraz kilku listów. Wyliczyłem że wykonałem / uzyskałem w ten sposób ca 1000 kontaktów w sprawie pracy.
Obecnie nie dziwię się już że ludzie nie szukają pracy - bo wiem iż jest ona bardzo trudno dostępna. Ale do akwizycji to nadal otrzymuje oferty " własnej działalności gospodarczej " pod cudzym kierownictwem. :-))))
janiszek72 / 2010-04-23 12:48 / Tysiącznik na forum
Kochani noszę okulary, ale nie tak różowiutkie jak Wasi PR-owcy od wizerunku medialnego. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Binarek / 2010-04-23 13:09 / Tysiącznik na forum
Zdobyliśmy kontrakt na sprzedaż tych gogli na Łotwę i do Hiszpanii.
Tam stosując metodologię GUS bezrobocie wynosi 30%
Jacqb / 2010-04-23 10:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak samo, jak wiele osób nie zgłasza, że pracuje.

Najnowsze wpisy