Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gwałtownie spada zapotrzebowanie na ropę

Gwałtownie spada zapotrzebowanie na ropę

Money.pl / 2009-05-14 18:46
Komentarze do wiadomości: Gwałtownie spada zapotrzebowanie na ropę.
Wyświetlaj:
tajmir / 2009-05-15 20:01
Ja już to zrobiłem. Potrójna korzyść : redukcja tkanki tłuszczowej, niższe zużycie auta , mniejsze wydatki na paliwo, oraz oszczędność czasu. W moim mieście w godzinach szczytu wszędzie dojadę rowerem dużo szybciej niż samochodem. Wiem że nie wszędzie jest to realne ale warte przemyślenia. Boli tylko że brak ścieżek rowerowych. Kierowcy patrzą jak na cel , a piesi (gdy się jedzie chodnikiem) uważają za ufoludków którzy nie powinni wylądować na chodniku.
miomo / 83.9.140.* / 2009-05-14 20:40
nie oszukujmy sie, na razie nie ma alternatywy. Hybyrdy za pozno zaczely byc rozwijane przez sa tylko lifestylowym wynaturzeniem a nie prawdziwa alternatywa
Socjaldemokrata / 79.162.72.* / 2009-05-14 19:50
Nie widać tego na Stacji benzynowej... a wprost przeciwnie... znów wyciska się kasę z kierowców...
JAW / 87.206.57.* / 2009-05-14 18:52
W takim razie ciekawe czemu ta ropa w ciągu ostatnich 3 tygodni podrożała o 17 proc?
kemikalbrader / 2009-05-14 20:35 / Bywalec forum
Bo niższe przychody związane ze spadkiem zapotrzebowania trzeba odbić sobie na wyższych cenach kreowanych mniejszym wydobyciem. Zysk musi być const.
andowc / 83.30.98.* / 2009-05-14 22:36
Cena jest "kreowana" do wartości "dolara".
Dolar "spada" cena "rośnie".(ropy)
Dolar "rośnie" cena "spada".(ropy).
Wszystko ma swoją "wartość" (to nie są "siki",- mocz).
Nie chodzi o spadek zapotrzebowania, tylko o kurs "dolara".
Araby są "mądrzejsi" od Polaków.
Wydobyli za dużo "węgla" i leży na "zwałach" (dlaczego się tak "męczyli" i Przepracowali),- i cena spada.
Wydobyli by mniej (mniej by się napracowali "pracusie") i cena by wzrosła.
aquariuss / 83.18.89.* / 2009-05-14 18:46
Bardzo dobrze. Czas zacząć rozwijać ekologiczne jednoskti napędowe. Możliwości są ogromne, lecz molochy typu petronas skutecznie temu się sprzeciwiają. Dobrze że w krzemowej dolinie zaczynają inwstycje w green power :)

Proponuje wszystkim tym którzy nie muszą jeździć samochdem, aby przesiadli się na rower. Krótkie trasy do 10 km tylko tak pokonuje.

Auto w ostateczności!

Najnowsze wpisy