Forum Forum prawneCywilne

gwarancja-reklamacja

gwarancja-reklamacja

renatar5 / 2008-01-20 21:10
Mam pytanko. Zareklamowalam pewien przedmiot nie udalo sie go naprawic i mialam mozliwosc wymiany na nowy inny. Czy gdy cena nowego towaru jest nizsza od reklamowanego powinnam otrzymac zwrot roznicy? Bo sprzedawca powiedzial mi ze roznicy mi nie zwroci ale ja w przypadku wyzszej ceny nowego towaru bede musiala doplacic roznice. Jezeli to prawda to prosze o jakis art.KC ktory o tym mowi (zeby sie przydalo nastepnym razem).
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2008-01-21 01:04 / Bywalec forum
1. to nie miala pani obowiazku przymowac innego przedmiotu bo jezeli sprzedawaca nie moze dostarczyc nowego takiego samego przedmiotu to sie odstepuje od umowy i oddaja pani pieniadze.
2.ale skoro juz pani zakupila inny przedmiot to sprzedawca musi pani oddac roznice jezeli nowy przedmiot jest tanszy a jezeli jest drozszy to nie musi pani nic placic.

prosze poczytac inne moje wypowiedzi w spr. reklamacji
renatar5 / 2008-01-21 20:45
Dziekuje za odpowiedz. Prosze jeszce o podanie jaki art. Kodeksu Cywilnego lub jaka ustawa to reguluje (tzn. zwrot roznicy)
ale skoro juz pani zakupila inny przedmiot to sprzedawca musi pani oddac roznice jezeli
nowy przedmiot jest tanszy a jezeli jest drozszy to nie musi pani nic placic.
Młody Rentier / 2008-01-21 22:18 / Bywalec forum
ustawa o szczególnych warunkach sprzedazy konsumenckiej oraz wytyczne UOKIKu

W takich roznych sklepikach i nie tylko zawsze na poczatku cwaniakuja ale wystarczy ich troche przycisnac to szybko zmieniaja zdanie. Generalnei trzeba sie troche znac na prawie bo oni dobrze wiedza co moga a co nei ale zeruja na niewiedzy zwyklych konsumentow ale jeszcze takich nie bylo co by nie chwalac sie:) ze mna wygrali

Najnowsze wpisy