Haaa A to ciekawe

gregorek1979 / 2007-08-17 18:20
Zauwazylem pewna prawidlowosc ..mianowicie np wczoraj wig20 spadl okolo 5,5% natomiast swig80 okolo 7% co daje nam srednia okolo 6% (mniej wiecej) i wlasnie tyle dzis spadl fundusz bph dynamicznych spolek I nie tylko (mam tu na mysli wszystkie misie) spadly po okolo 6 % czy zatem nie lepiej wbic w akcje bezposrednio i ominac fundusz ,,, ktoremu musimy zaplacic prowzje na wstepie a potem czekac minimum 3 dni na kase .Nadmieniam ze sprawdzilem kilka dni do tylu i caly czas jest to srednia Duzych indeksow (WIG WIG20 sWIG80 ...) albo w gore albo w dol...chyba ze sie myle???
Wyświetlaj:
KoP / 2007-08-19 11:29 / Bywalec forum
wytłumaczenie jest , jak mi się wydaje dość proste: fundusze akcji nie lokują 100% gotówki w akcje, tylko zostawiaja sobie kilkunastoprocentową lub większą rezerwę,, na wypadek np. umorzeń czy konwersji, albo jako rezerwę inwestycyjną. W zależności, jaką rezerwą dysponuje fundusz, tyle mniej traci w wypadku spadków, no i tyle mniej zarabia na wypadek wzrostów.
TaS / 2007-08-18 01:24 / Tysiącznik na forum
hmmm nikt Ci nie broni grac bezposrednio na gpw, ale...

wiąże się to z jeszcze większym ryzykiem. Miałem tak tydzień, że mój rachunek maklerski "urósł" o jakies 40%... w tym czasie ,moje fundy i inne oszczednosci wzrosły o jakieś 2-3 procent... chciałem już sam wszystkim zarządzać i wszystko sypnąć na mój rachunek...

na szczescie opanowałem się w porę, bo nienajlepiej by sie to skonczylo :)

indeks odzwierciedlaja ruchy cen akcji, a fundy zarabiaja na ruchach tych cen, wiec korelacja jest oczywista, ale nie ma prostego przełożenia, tzn. zwykłej matmy, że maja wszystko z wigu20,bo zrównali się z jego wzrostem/spadkiem...

fundy dobierają akcje indywidualnie...


ale jest cos takiego jak jednostka indeksowa - może to Cie zainteresuje :)
gregorek1979 / 2007-08-18 01:30 / Bywalec forum
hmmm zainteresowalo i to jak.... tylko co to jest?????????
przynajmniej w skrocie.....
dzieki ....
TaS / 2007-08-18 01:35 / Tysiącznik na forum
www.bossa.pl lub www.google.pl :)

po co w skrócie... :)

lepiej w pełni :)

to jakbys kupował proporcjonalny skład indeksu.
gregorek1979 / 2007-08-18 01:52 / Bywalec forum
acha czyli to jest ten caly miniwig20 ..... powiem szczerze to jest troche dla mnie zawile ....niestety ale dzieki za rady znow sie czegos nauczylem... pozdro
mario30 / 2007-08-18 00:44
Tak naprawdę wyniki f.akcyjnych nie odzwierciedlają dokładnie zmian wartości indeksów. Można wykazać dodatnią korelację pomiędzy wartością np. sWIG80, mWIG40 a np. wartościami f.akcyjnych MIŚ, ale będzie ona b. słaba i nieistotna statystycznie. Wynika to z tego, że wartości indeksów WIG odzwierciedlają wartość wszystkich notowanych spółek na GPW, a f.akcyjne, czy nawet grupy funduszy inwestują jedynie w część spółek i nie zawsze 100%. Ale dobrze kombinujesz...:)
kiler1 / 2007-08-17 21:21 / Bywalec forum
hmm fundusze maja to w sobie ze moga inwestowac w niecale jednostki akcji co zwieksza dywersyfikacje, no ale sa tacy co wola trzymac lape na swoich pieniazkach tak jak ja i wola bardziej bezposrednie inwestycje,
pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy